Újrabírálás behozatala

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Csgerii

Újonc
2019. 04. 22.
61
43
V2 karakter
Louis Morningstar
v2-fejleszt_-logo.png


Szerverrel kapcsolatos ötletek



Játékos neved:
< Louis Morningstar >

Ötleted:
< Ha valaki szabályt sért, akkor hívok egy admint, viszont az admin nem dönt minden esetben jól, ami érthető. Ha az admin úgy dönt, hogy nem oszt szankciót, és én nem értek egyet a döntésével, akkor teszek rá egy PK-t.Ha a PK-t jogosan ítélik, akkor az admin figyelmesztetésben részesül az esetek többségében, viszont a szabályt sértő játékos még mindig nem kap semmit, illetve nem lesz újratárgyalva az ügy. Az ötletem az lenne, ha egy adminra Pk-t tesz valaki (helytelen bírálás indokkal) és az jogosnak minősül, akkor azt is szankcióba kellene részesíteni, aki az admin hibájából nem kapott semmit. >


Megjegyzés:
< Nincs >
 

aPeti

edes otthon ❤️
Támogató
2020. 04. 09.
780
1 324
LV karakter
francisco.trefoloni
V2 karakter
francisco.furstenbarger
Szia!
pld. Ha van egy játékos aki Súlyos FUN, NonRP, Derby miatt admint hív rád és ott jogtalannak találják, lesz egy admin pk ami jogos, akkor te szeretnél jó esetben 1 hónap kitiltást, ha nem örököt?
- Az ötleted tökéletes a bosszú PK-khoz.

Nem támogatom.

(A példában említett indokokkal láttam már egyaránt 300-500 perces jaileket is, és kitiltásokat is)
 

Ballu

...to side like a rollercoaster?
Támogató
2020. 04. 19.
126
419
Hungary
V2 karakter
Braheem U Pucu
Szia!
Az előttem levő hozzászóló tökéletesen leírta a helyzetet.
"Mindenkinek legyen rossz, csak saját magadnak ne." Én ezt így tudom értelmezni.
Nem véletlenül van érvényben ez a dolog, sok mindentől megóvjuk magunkat miatta.
Ha te követed el, te sem fogod megkapni a szankciót. Így fear, és emberséges a dolog.
Megértem az ötletet, hogy mindenki kapja meg büntetését de ilyenkor ezt egy figyelmeztetésnek kell felfogni.
Az újrabírálás pedig legfőképp a szerverre lett kitalálva, ha azt megszüntetnénk akkor mindenki elkezdi újrabírálni a másik ügyét?

Nem gondolom jó ötletnek.
 

Antoon

thank you for joy
Globális Moderátor
v2
2020. 06. 08.
628
2 003
21
V2 karakter
Antoon Kuznetsov
Szia.
Az, hogy valamit eldöntenek, és te nem vagy képes felfogni, vagy nem akarod elfogadni, nem egyenlő azzal, hogy az admin rosszul döntött, és valaki más döntsön helyette, másképp.
Ha neked nem tetszik az admin döntése, és xy nem kap büntetést, addig bíráltatnád különböző adminokkal, míg büntetést kapna, ez lenne a dolog lényege? Mindenképpen azt szeretnéd, hogy büntetést kapjon valaki, csak mert hibázott egy játékba? :D Nemár.
Rég nem láttam ilyesfajta rosszindulatot, ráadásul egyből egy 40 perces adminügy után még megírod egyből ezt, tényleg nem tudom hova tenni.
 

aPeti

edes otthon ❤️
Támogató
2020. 04. 09.
780
1 324
LV karakter
francisco.trefoloni
V2 karakter
francisco.furstenbarger
Ez nem rosszindulat, ez a logikus. Te még fel mered hozni ezt az adminügyet? Videós bizonyíték nem elég egy fegyvertelenre való lövésre,amikor egy teljes mértékben fegyvertelen ember ki sem száll a kocsiból te meg animba lövöd a társaiddal. Ezért és az ilyen esetekért lenne jó az újrabírálás. Támogatom
Szerintem ez nem az a hely azol a nézeteltéréseiteket tisztázni kell. Te még fel mered hozni ezt az adminügyet? - Ez a kérdés meg egyenesen sértő, ezt a számonkérő stílust szerintem nem kellene folytatnod...
 

Alax

Az év Globális Moderátora 2021-ben.
Veterán Globális Moderátor
v2
2019. 01. 10.
978
1 285
Borsod
V4 karakter
Bob Wallenberg
LV karakter
Nil Valery
V2 karakter
Alax D Xavier
Alax válasza:
Leszögezném, hogy itt az ötletnél pro/kontra válaszokat és a témához kapcsolódó meglátásokat lehet kifejteni! Továbbra sem egy belvárosi kocsmában vagytok! Innentől kezdve szankcionálni fogom, ha nem sikerül befejezni ezt a fajta magatartást és hozzáállást. A szabályzat nem véletlen lett kitalálva..
 
  • Tetszik
Reactions: aPeti

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Az újrabírálás szerveren még több időt venne el, egy-egy ügy esetén, és jelenleg így is elég sokszor írják az adminok, hogy "ügyem van" (az más kérdés, hogy tényleg az van vagy sem... ) mi lenne akkor ha minden adminnal újra lenne bíráltatva az ügy addig amíg ki nem harcolod az illetőre a szankciót.

Jogos felvetés szerintem ez az admin pk dolog, hogy ha jogos akkor tulajdonképpen csak az adott bíráló személy kap szankciót és a játékost akit szankcionálni kellett volna az pedig nem kap semmit.
Ilyen téren az admin pk-nak értelme, hogy az admin szankciót kapjon, illetve onnantól megfelelően bírálja a hasonló ügyeket. De jogtalan AJ esetén azt ugyan úgy le kell töltened, mert mire elbírálják addigra többször is letudod tölteni azt az időt ezáltal előrébb nem jut a panasztevő, illetve a nem megfelelő bírálat esetén is ez a végeredmény.

Igazából szerintem ennek lehetne megvalósítási alapja is, hogy ha a szerveren a panasztevő szerint az admin nem megfelelően szankcionál, akkor írhatna fórumon még 1x egy panaszkönyvet a játékosra és azt egy másik adminisztrátor bírálná el.
Ezáltal lenne újrabíráltatási lehetőség de nem úgy, hogy a szerveren ismét egy adminügyet generál a panasztevő és még több idő tellik el.

Jelenlegi játékos szám mellett nem hinném, hogy ez annyira megterhelő lenne az adminoknak.
 

Ballu

...to side like a rollercoaster?
Támogató
2020. 04. 19.
126
419
Hungary
V2 karakter
Braheem U Pucu
Reflektálnék egy-két dologra.

jelenleg így is elég sokszor írják az adminok, hogy "ügyem van" (az más kérdés, hogy tényleg az van vagy sem... )
Most kevesen vagyunk adminok, átlagosan pedig 2 en vagyunk fent. De van mikor ennél is kevesebben, nem véletlenül írjuk azt hogy ügyünk van. Minden tőlünk telhetőt megteszünk azért hogy segítsünk.

Ezáltal lenne újrabíráltatási lehetőség de nem úgy, hogy a szerveren ismét egy adminügyet generál a panasztevő és még több idő tellik el.
Attól hogy valaki egy PK-t ír, akkor is ugyan annyi, ha nem több időt vesz el az időnkből mintha szerveren bírálnánk egy ügyet.

Igazából szerintem ennek lehetne megvalósítási alapja is, hogy ha a szerveren a panasztevő szerint az admin nem megfelelően szankcionál, akkor írhatna fórumon még 1x egy panaszkönyvet a játékosra és azt egy másik adminisztrátor bírálná el.
Nem szeretné azt senki sem hogy minden ügy után valaki újranyitja azt. Egyrészt nem akarja senki az adminokat ezáltal rossz helyzetbe hozni, hogy pl. XY így bírálta, de YX-et ismerem és ő így fogja elbírálni ezzel pedig minősítve a másikat. Az egész a bosszúról szólna, addig írnának panaszkönyvet amíg az nem jogos.

Jelenlegi játékos szám mellett nem hinném, hogy ez annyira megterhelő lenne az adminoknak.
Ahogy említettem kevesen vagyunk, és attól hogy kevesebb a játékos szám a nyár miatt. Mi is kevesebbet vagyunk fent, nekünk is van más dolgunk. Nem gondolnám hogy az a megoldás hogy még minket terheljen ez le.
 
  • Tetszik
Reactions: deemoN és krts

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Reagálok én is erre, próbálom rövidre fogni.
Az "ügyem van" dologról vannak akik azért írják mert tényleg ügyet intéznek, de saját tapasztalat alapján volt már hogy írtam adminnak, hogy kellene segíteni, megkaptam az említett választ, csak pont közeli kapcsolatban levő admin volt bent velem ts-en, aki nem intézhette az ügyet, de megmondta, hogy akire épp rá írtam admin annak az volt az ügye, hogy lv területein kocsikázott. Ezért is írtam zárójelben, akinek nem inge...

Mint leírtam 1x nyithatna panaszkönyvet fórumon, nem akármennyiszer. (Nyilván aki oda jut az most is ír egy panaszkönyvet egy olyan eset után, csak nem ismét az adott játékosra, hanem a bíráló adminra.. ) A másik, hogy reagálásod alapján pedig felmerült bennem az a kérdés, hogy akkor az adminok intéznek olyan ügyeket, ahol barátjuk, közeli ismerősük érintett?
"addig írnának panaszkönyvet amíg az nem jogos." "XY így bírálta, de YX-et ismerem és ő így fogja elbírálni "


"Nem gondolnám hogy az a megoldás hogy még minket terheljen ez le."

Ehhez pedig annyit fűznék hozzá, tisztelet a kivételnek, de amíg vannak olyan ráérő adminok, akik szerelőtelepen repkednek, szerelőket szórakoztatják amíg sorban állnak, illetve ugyan ez a szituáció OMSZ központ környékén, addig úgy gondolom ez nem lenne akkora teher.

Nyilván ezek a dolgok nem rád érthetőek, csak voltak/vannak is olyan adminok akik ilyeneket csináltak/csinálnak, ez miatt úgy gondolom, nem lenne akkora teher, de nyilván ha ezeket a dolgokat nem így fogom látni a továbbiakban akkor megfog változni ezzel kapcsolatban a véleményem.

 
  • Tetszik
Reactions: YAMI

YAMI

Barangoló
2019. 06. 10.
132
172
22
Gödöllő
www.youtube.com
V4 karakter
Reyak
V2 karakter
Yami Sukehiro
Lehet itt viccelődni,viszont annyiban igaza van véleményem szerint hogy szabályok szerint játszunk és ha egy admin rosszul bírál(ami azért elég ritka) attól függetlenül az adott player aki nem kapott szankciót a ugyanúgy elkövette a szabályszegést. Ilyenkor szerintem semmit nem tanult belőle,lehet hogy figyelmeztetés sem történt meg sőt még lehet hogy tovább is fogja folytatni az illető a dolgot mert hát “admin megengedte”címszóval akkor úgyis lehet.Ezt az újrabírálást viszont egyáltalán NEM TUDOM TÁMOGATNI. Kilehetne találni valami alternatívát mint mondjuk amit @Buba említett vagy esetleg kicsit tovább gondolva azt.
 
  • Tetszik
Reactions: Buba

Jhnny

serbian street fighter
FőAdmin
LV
2019. 01. 10.
1 614
2 488
LV karakter
sean.fraser
Mi a gond azzal, hogy a másik fél nem kap jailt? Ennyire számit nektek az, hogy jailbe kerüljön?
Ha meg folytatja, úgy is ki lesz bannolva a szerverről.
 
  • Tetszik
Reactions: Ballu

AndrewRyan

Zöldfülű
2019. 02. 20.
205
884
22
Monor
V4 karakter
✘ ✘ ✘
LV karakter
✘ ✘ ✘
V2 karakter
Andrew H. Ryan 🇰🇵
Értelme nincs annak amit itt feldobtál ötletnek.
Elég ritka hogy egy admin helytelenül bírál, nyilván minden esetnél a szabályzat a mérvadó.
Ez csak max nektek lenne öröm, hogy nezd mar more na jailbe kerult
Hagyjuk ezt x dd
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.