Ujjlenyomat olvasás.

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Klevo

Lila-fehér 💜🤍
2019. 08. 11.
380
1 495
Dunaújváros
V4 karakter
Szilvester_Rudolf
LV karakter
--
V2 karakter
--
Sziasztok!

Legelső sorban azért hoztam létre ezt a topicot, hogy a játékosok egymás között megtudják beszélni/tárgyalni az ezzel kapcsolatos ötleteiket, személyes tapasztalataikat.

A téma: az ujjlenyomatolvasás lesz, amit a rendvédelem használ, hogy igazolhassa azzal a 'rendes' nevét a játékosoknak. Ezzel komolyabb gond nem lenne, azonban nagyon sok kérdést, meg felesleges OOC vitákat indít, hogy miért, hogyan? Rajtam kívül nagyon sokan nem tudták/tudják, hogy ilyen létezik. Az ötletem egy aranyközép út lenne, ahol nem lenne teljes mértékben megtagadva az, hogy ne lehessen nem elfedni karakterünk kilétét, de akár egy nagyobb volumenű kihallgatáson, helyszínelés, vagy komolyabb előRp-vel ez simán helyt állhatna.

A példa a napokban egy kihallgatás volt, mivel nem tudta igazolni két ember magát, ezért őket bevitték (ezzel a rendszerrel megtudva a 'rendes' nevüket) és 100 percre szerették volna lecsukni őket. Hallottam több oldalról, több mindent.
- Akinek van róla ElőRP elfogadják, de ez szubjektív, főleg egy játékosnak.​
- Ha a helyszínen leír pár ame-t elfogadja.​
- Semmilyen módon nem tagadhatja meg, mivel azzal kitoloncolják, 'CK'-t kap, nem lehet itt, ebben a 'városban'.​

Ezen kívül nagyon sokszor tapasztalom azt, hogy a Rendőrségi MDC-ben a büntetésnél, vagy a jelentéseknél fórumon, egyéb frakcióknál (ahol ez a jelentéses rendszer él) a karakter '''rendes''' nevét adják meg. Igazándiból, ha ez nem befolyásolna a jövőben több dolgot: - Büntetett előélet, kitudódik a karakter neve stb.. (Ez teljesen elkerülendő, ha bármilyen illegális szerepjátékot folytatsz a karaktereddel) sem lenne gond, de ezzel a problémák sorozatát idézve elő történik meg a baj, ami sokszor rengeteg nyomozást igényel, ki írta meg, mikor, miért stb..

Célom ezzel az, hogy azoknak a játékosoknak, akik nincsenek száz százalékban tisztában azzal, hogy ez miként is működik ez IRL, azoknak szabályzat, vagy figyelem felhívással elősegítve a helyzetüket tegyük ezt meg és mindenki egy közös alaphoz tudjon nyúlni bármilyen roleplay szituációban, a felesleges admin ügyek generálását elkerülve.


Kommentekben leginkább személyes tapasztalatokra, véleményekre vagyok kíváncsi, ha esetleg neked erre a problémára van egy jó ötletet, akkor ne tartsd magadban.
 

Zane

General Cortez ™
Fő Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
1 052
5 765
Budapest
V4 karakter
Zane Cortez
db7e254fc9e5f1a4fcdd958f71569a25.png
Kedves témaindító,
↳A szerver és a fórum verziója is hivatalosan átállt a V4-es verzióra. 🥳

↳Ez azt jelenti, hogy mind a játékszerver, mind a fórum nagy változásokon ment át. Teljesen új arculatot kapott, és erre az új arculatra szeretnénk mihamarabb átállni.

↳Mivel a szerver lényegében egy teljesen újraírt modot kapott, teljesen új ötletekkel és megvalósításokkal ezért a mostani témákat lezárjuk.


↳Amennyiben olyan ötleted volt ami még az új verzió ellenére is aktuális lehet kérlek, hogy nyisd újra a V4-re szabva, sajnos nincs kapacitás most minden témát egyesével szétválogatni hiszen több száz van belőle, de garantálom, hogy a jövőben ezekre az ötletekre sokkal több figyelmet fogunk fordítani 😊


Sok sikert kívánunk az ötletek készítéséhez! 🤩

Megértésed köszönjük,
SeeGame Vezetőség
 
  • Tetszik
Reactions: Klevo
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.