Új dashboard beállítás: automatikus screenshot

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 930
4 365
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Csőő!

Mint közismert, a szerveren lényegében mindenki használ járműveket és erre tekintettel előfordulnak balesetek is. v4-ben kidolgozottabb a jármű sérülés rendszer és így sok játékos folyamatosan visszamenteget baleseteket, akár kártérítés miatt, akár mert cserbenhagyták és körözéshez kell.

Az ötlet a "fedélzeti kamera" rp scriptel való megsegítése, egy dashboard beállítással. Ha a beállítás aktív és úgy sérül a kocsid hogy Te vezeted, akkor a kliens automatikusan létrehoz egy screenshotot. Akár egy külön almappába, a telefonos képek mintájára.

Persze lehet spékelni, hogy a kép aljára hozzon létre egy sávot, ahova pár adat kerül egy új rétegben kiírásra, pl az aktuális dátum, a járművünk típusa, vagy akár a helyszín.. Esetleg beállítani, hogy a rendszám nézet (F10) a screenshoton automatikusan szerepeljen, de ez részlet kérdése már. Szerintem egy automatikus F12 is sokat segítene, mint választható beállítás.
 

Edwike

Újonc
2022. 08. 05.
3
4
morzsa.app
V4 karakter
Edward Correy
A gondolat jó, de szerintem a megvalósítás nem tudná azt visszaadni amit az ötleted képviseltetni akar. A probléma amit meg akarsz oldani, hogy ha balesetet szenvedsz, akkor legyen bizonyítékod. A bizonyítékod egy kiragadott képkocka, amely viszont sokat nem tud mesélni, főleg ha valósághűbbre akarjuk tenni, hiszen akkor egy kb. motorháztető felvételünk lesz. Tehát kicsit lebutított "fedélzeti kamerát" kapunk, amely egy álló képre rámenti az időpontot, helyszínt és akár sebességet.

Ezen adatokból és képből lesz egy ütközési pontunk, amely a baleseti helyszínelőnek akár tök jó lehet, de ezzel a képkockával nem tudjuk nagyon, hogy valóban elhajtott vagy sem. A sokak által használt beépített visszajátszó rendszer viszont a baleset előzményét, a balesetet és az utána történő cselekményt is rögzíti (lásd cserbenhagyásnál lényeges).

Így hogy egy ütközési képet kapunk nem látom sok értelmét, maximum Discordra beküldöm a spanoknak. Viszont ha baleset történik akkor a visszajátszó funkciót fogom továbbra is használni.
 
  • Tetszik
  • Fire
Reactions: Lico és Ivano

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 930
4 365
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Természetesen a visszajátszás mellett gondoltam, vagy azoknak akiknek nem működnek teljesítmény hiány miatt. Nekem jó gépem van, neked is talán, de aki 15-20 FPS-el szaladgál, az valószínű nem használ ilyen szoftvert, mert bár a mai korszerűek csak 3-4 FPS-t vesznek el max, nekik az is sokat számít.

Onnantól meg hogy van egy screenshotod a balesetről, s a logodban nincs ott hogy odajött, hogy "Szia, jól vagy?"... Meg lehet fogni a cserbenhagyókat a gyengébb számítósoknak is, vagy ha épp valamiért nem működött a visszajátszás, mert a böngésző pl letiltotta, mert a háttérben meg van nyitva a kecskék szaporodásáról egy ismeretterjesztő videó a netflixen (megesik).
 
  • Vicces
Reactions: leblek és tommenxd

Edwike

Újonc
2022. 08. 05.
3
4
morzsa.app
V4 karakter
Edward Correy
Onnantól meg hogy van egy screenshotod a balesetről, s a logodban nincs ott hogy odajött, hogy "Szia, jól vagy?"
A saját legjobb tudomásom szerint a rendőrség eddig is csak videót fogadott el.

Tegyük fel, hogy az ötletet megszavazzák és akkor mostantól már a kép mellé logot is küldenem kell a rendőrnek. Biztosan senki nem tenne ilyet, de ha a logomat átküldöm, akkor biztos nem fogja kiolvasni a napi logom a rendőr mint a kötelező olvasmányokat és aztán véletlenül sem használja fel IC az OOC infókat? Ha pedig a logból ki kell vágdosni, akkor ismét csak dolgozhatok rajta és nem tudhatjuk, hogy a fájl - mármint a log - valóban sértetlen és nem esett át szerkesztésen.

A gyengébb gépeknél nem tudunk megoldást adni az FPS problémára. Gondolom ha a játék ennyire nehezen fut, akkor tálcázgatni, képeket feltölteni, logot töltögetni még pont hiányzik a teendők listájáról, hogy ki ne fagyjon. Rengeteg képrögzítő van már és csak tényleg meg kell találni az igazit. Medal, Geforce, windows pillanatok vagy micsoda és így tovább.
 
  • Fire
Reactions: Lico

Benz

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 05. 04.
306
845
Győr ⭐ Stuttgard
V4 karakter
⭐ Mason Benz
LV karakter
⭐ Mason Benz
V2 karakter
⭐ Mason Benz
Értem az ötlet lényegét egyébként, én sokszor (mindig mikor pont kéne) csak véletlen nem kapcsolom be a visszajátszást pedig jól jönne

De a fedélzeti kamera IRL is egy opció, ha nem akarsz rá időt és pénzt szánni akkor nem lesz felvételed és ha valaki meghúz akkor majd fogod a fejed hogy miért nem volt. Szóval csak úgy mindenkinek adni tök jó de a saját felelősséged amiről saját magad is gondoskodhatsz


u.i.: ezt a gyenge gép történetet én soha nem értettem, ha ügyes vagy 5-6 ezer forintért meglehet csípni egy i5 6500k-t amivel vígan elvagy 40-50 fps-en
 
  • Tetszik
Reactions: Ivano

vezeruralkodo

Barangoló
2019. 05. 19.
93
241
Tatabanya es kornyeke vedve van
V4 karakter
Denis floyd
LV karakter
Raphael al gelato
Oke hog ezt igy kigondoltad meg minden de azert mert HA beraknanak egy ilyen scriptet hogy fedelzeti kamera akkor szerinted neked peldaul ez miert lenne jo? Most nem ismerem a szerver kozosseget de az ido haladtaval mindig is kutyautobb volt es ez teny es gondolom mara is akkorhoz kepest mikor meg jatszottam, tehat nem gondolnam hogy ha beledjonnek megfognak neked allni mert mondod h van videod es mehetnel a fedelzeti videoval a rendorsegre feljelentest tenni mert ilyenkor az a procedura ami eleg hosszas folyamat megint ugyhiszem. Azert mert 1 oraig jolerzed magad az rp miatt amit a rendorokkel folytattal azon felul nemhinnem hogy neked meglenne teritve a kar amit neked okoztak ergo nem eri meg ez senkinek maximum rohogsz majd a markodban egy sort hogy na most jol ravagnak egy csekket es ezen kivul neked ettol nem lesz am kartalanitva a kocsid
 

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 930
4 365
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Speciel topic azért született, mert mikor észrevettem hogy száguld felém valaki mint az őrült, időben kapcsoltam, szóval lehúzódtam az útról és még sebességből is kivettem a kocsit.. Szóval az úttól kb 2-3 méterre lévő, mozdulatlan, pirosan világító kocsi voltam.. De még így is sikerült belém jönnie a kollegának kb 250 km/h-val...

Az nvidia visszamentés meg nem működött, mert a böngészőben megvolt nyitva a disney+ a háttérben, az meg ugye letiltja... Szóval gondolkoztam mi oldaná meg a helyzetet, s egy karambol eseténi screenshot, sok esetben hatékony lenne.. Hiszen mivel általában szemből jönnek beléd, így látszódni fog a kocsi típusa, a neve, illetve a sebességed, illetve hogy pontosan hol történt a baleset. Lásd: Melyik sávban, melyikőtök volt rossz helyen, stb. Ezeket könnyű levenni a képről.

Reflexeim mint egy macskáé, szóval karambol eseténi screenshot így nézne ki kb:
image.png
Látszik rajta a:
- helyszín
- időpont
- több körülmény (ki kinek a sávjában van)
- rendszám (aktív f10 esetén)
- a másik neve (OOC infó, de azonosítani lehet az alapján)
Ez bőven elég egy bizonyításhoz, legalábbis arra biztosan hogy volt baleset, s kik a szereplői.
 

Lole

📸 @bencewirth
2019. 01. 10.
976
753
25
Makó
V4 karakter
Mathieu Paquet
Hali, ötletnek jó, de szerintem simán megoldható ez a visszamentéssel. Értem az érveidet, de szerintem erre itt érvényes az, hogy drágább a leves mint a hús.
 
  • Tetszik
Reactions: Ivano