Uiwos Qukdu -> Bonki #Balage

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

bencexd

ubivat
2020. 07. 16.
186
299
Lacháza
V4 karakter
vera.coll
v2-adminpk-logo.png


Játékos (IG) neved:
Uiwos Qukdu

Panaszolt fél admin neve:
Bonki

Panasz pontos megfogalmazása:
Helytelen bírálat. (DM)

Bizonyítékok:
Bent atmet fúrtunk, bejöttek gyár területére, kint megálltak lébecelni.
Bemeneteldől videó: https://streamable.com/59heav ; Videó a 'mozizásról', kivégzésről: https://streamable.com/xsxjb7

Megjegyzés:
Nem szeretnék semmi egyebet hozzászólni, várom a bírálatot. A videó más szemszögéből készült.
 

Bonki

λ
2019. 09. 05.
432
784
LV karakter
Mio Fujisaki ☄🪐
Szervusz!

Nem egyszer leírtam ooc, és tsen is elmondtam, hogy Ők semmilyen veszélyt nem jelentettek számodra, számotokra.

Mikor arra a döntésre jutsz, hogy lelősz valakit, akkor az első dolgod, hogy megbizonyosodsz arról, hogy az adott fél/felek egyáltalán jelentenek-e számodra bármilyen veszélyt. Jelen esetben, a videón is látható (amit az ügyintézés alatt nem kaptam meg, csak utána tsen privátban), hogy csak ott vannak, nem okoznak veszélyt, így ez jóformán csak erősíti a szankciódat.

Várom a bírálatot.
 

bencexd

ubivat
2020. 07. 16.
186
299
Lacháza
V4 karakter
vera.coll
Annak ellenére, hogy leírtam nem fogok válaszolni...
Az autóban ülők számomra véleményem szerint veszélyt jelentettek több pontban is.
Elsősorban, autókról pontos leírást, akár valamiféle személyleírást is adhatnak a rendőrség számára, akár egyből riaszthatják is őket.
Másodsorban, amennyiben atm fúrás környékére keveredik az ember, nem hiszem, hogy az volna a praktikus, hogy gyár környékén megáll, aztán visszatolat nézelődni, ezáltal potenciális célponttá válik.
 
Utoljára szerkesztve:

Bonki

λ
2019. 09. 05.
432
784
LV karakter
Mio Fujisaki ☄🪐
Elsősorban, autókról pontos leírást, akár valamiféle személyleírást is adhatnak a rendőrség számára, akár egyből riaszthatják is őket.
A szerveren elérhető a rendszám leszerelés funkció. Ez alapján csak az autó színét, típusát, és legutóbbi helyét tudják elmondani.
Rendvédelmi tapasztalatomra hivatkozva ennyi információval nem könnyű dolog egy autót megtalálni.
A személyleírás kapcsán csak annyit, hogy bármikor elérhető számotokra a binco, illetve tudtok maszkot is húzni.


Másodsorban, amennyiben atm fúrás környékére keveredik az ember, nem hiszem, hogy az volna a praktikus, hogy gyár környékén megáll, aztán visszatolat nézelődni, ezáltal potenciális célponttá válik.
Ezzel részben egyetértek, viszont lehetett volna kicsit másképpen is cselekedni, mintsem egyből megölni a feleket.
Javaslatom, hogy a legközelebbi ilyen esetnél szólítástok fel az adott illetőt/illetőket egy autóból, az ordítás funkciót használva.
Itt is prioritásba kell helyezni az általam fentebb kifejtett tényeket.
 

bencexd

ubivat
2020. 07. 16.
186
299
Lacháza
V4 karakter
vera.coll
Az akció alatt nem sok lehetőségünk van Bincoba elkeveredni, nem tartom reálisnak.
Miért kellene felszólítani, nem kötelességem, nem vagyok rendvédelmi frakcióban, hogy ilyesmit kelljen használjak.
Ha az illetők nem jelentettek veszélyt az akcióra, akkor elégé vakmerő cselekedetnek tartom behajtani a fegyveresek közé, az ATM rablás közepére.
Attól, hogy egy autó rendszámát leszereljük azt a rendszer ugyan úgy bejelzi ha átmegy a határon.
 
Utoljára szerkesztve:

Bonki

λ
2019. 09. 05.
432
784
LV karakter
Mio Fujisaki ☄🪐
Az akció alatt nem sok lehetőségünk van Bincoba elkeveredni, nem tartom reálisnak.
Van San Fierroban is egy Victim ruhabolt, azt is nyugodtan használhatjátok.
Ez a Ti saratok, hogy váltotok-e skint, vagy sem.


Miért kellene felszólítani, nem kötelességem, nem vagyok rendvédelmi frakcióban, hogy ilyesmit kelljen használjak.
Javaslatot tettem, nem köteleztelek.

Ha az illetők nem jelentettek veszélyt az akcióra, akkor elégé vakmerő cselekedetnek tartom behajtani a fegyveresek közé, az ATM rablás közepére.
Mert ha te érintetlen civil vagy valószínűleg meglátod a fegyvert és a lehető leggyorsabban elhúzol.
A te általad adott videókra hivatkozok.
Honnan kellett volna látniuk azt, hogy rajtatok fegyver volt?
Bent ültetek az autóban, senki nem szállt ki.


Attól, hogy egy autó rendszámát leszereljük azt a rendszer ugyan úgy bejelez ha átmegy a határon.
Ezzel Dreftet kell keresned. Ide tudsz írni egy hiba bejelentést.
 

Balage.

Az év Adminisztrátora | 2022
2020. 05. 25.
1 519
3 614
Pécs
V2 karakter
Balage Guerrini
A panasz jogos.​
Az illetők közel próbáltak kerülni a gyárhoz, és ezzel veszélyeztették az ATM rablásának sikerességét. Még ha civilek csinálták volna ugyanezt, akkor sem lett volna másabb a helyzet. Nem várhatjuk el, hogy az ATM megfúrása közben akárki végignézhesse ilyen kíváncsiskodóan a történést és "felszólítással megússza". Persze ez nem azt jelenti, hogy ezentúl mindenkit aki a rablás közelébe megy - le lehet lőni, viszont ha ilyen feltűnően veszélyezteti azt akkor minden további nélkül lelőhető.

Karakter kinézetet váltás pedig lehetőleg ne ilyen történések közben menjen, mert nem egyeztethető össze a történés már lefolyt dolgaival. Egyábként az autó szín, típus és legutóbbi hely / útirány is kellő nyom lehet ilyenkor a rablók kinyomozására.

@Bodza erre a panaszra hivatkozva kéress magadra a szerveren egy 1 perces jailt [Előző jogtalan #Balage] indokkal. Bonki, kérlek a jövőben ezt a bírálatot figyelembe véve hozz döntést az ilyen eseteknél. Figyelmeztetésben részesítelek.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.