Tőzsde, Cryptovaluta, Devizakereskedés stb behozatala

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.
J

Jason R Evertson

v2-fejleszt_-logo.png


Szerverrel kapcsolatos ötletek



Játékos neved:
< Jason R Evertson >

Ötleted:
< Tőzsde, Cryptovaluta kereskedés és bányászat, Devizakereskedés behozatala. >


Megjegyzés:
< Szerintem sokaknak tetszene, természetesen ez mégtöbb pénzt jelentene, de ne felejtsük el hogy ezzel pénzt is lehet veszíteni mint ahogy az a valóságban is megtörténhet. Ez leginkább a civil játékosoknak kedvezne, tudom hogy vannak normális munkák de azok nagyon monotonok és azt is tudom hogy van kamionos munka ami nagyon jól fizet kellő kitartással. Sajnos a szerveren nincs készpénz. Akinek van az pedig nem költi el mert tudja hogy mégegyszer az életben nem lesz. A cryptovaluta bányászatban látom a legnagyobb potenciált, mivel egy szép összetett rendszert lehetne belőle kihozni mint ahogy a valóságban is. A rendszer hasonló lehetne mint a mostani méhészet, ugyanúgy kibérelni egy raktárat, elmenni bevásárolni az alkatrészekből, majd összerakni azokat, időközben folyamatosan elromolhatna a videókártya, prémiumm funkciókkal tovább lehetne fokozni az egészet. Akár úgy átalakítani a méhészetet hogy választható legyen bányászat és méhészet között. Szerintem apró módosításokkal meg lehetne oldani. De ezt már rátok bízom. Váram a pozitív és negatív véleményeket, ne kíméljetek ?>
 

Hosi

Klaviatúra gyilkos
2019. 01. 10.
703
722
Budapest
V4 karakter
Hosi Yeager
V2 karakter
Hosi Yeager
Nagyon remélem hogy ilyen véletlen se kerül be a szerverre. Nemtudom ki élvezné azt hogy még egy játékban is bányaszhat, nem tenne ez hozzá semmit a játékhoz. Tőzsdének még lehet értelme, de azt sem cryptoval kellene elkezdeni hanem elősször a fő valutákkal (pl eur, usd)
 
J

Jason R Evertson

Nagyon remélem hogy ilyen véletlen se kerül be a szerverre. Nemtudom ki élvezné azt hogy még egy játékban is bányaszhat, nem tenne ez hozz semmit a játékhoz. Tőzsdének még lehet értelme, de azt sem cryptoval kellene elkezdeni hanem elősször a fő valutákkal (pl eur, usd)
Ezért írtam a devizakereskedést is, teljesen reális ötletnek tartom hogy itt is lehessen bányászni és szerintem nem venne el a játék élményből.
 
  • Tetszik
Reactions: Keep.

tommen.

2+2=5
2019. 01. 10.
999
3 736
18
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
Szia! Egyszer már fel lett vetve a tőzsdézés. Csak rontana az infláción, semmi érdemleges tevékenység nincs benne. Nem értem mit lehetne élvezni a crypto bányászásában, értem én, hogy a sok 18-20 év körüli amerikai körüli most ezt felhájpolta, de nem tenne hozzá a játékmenethez semmi értéket véleményem szerint.
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: PaTKa01 és Erdős

Erdős

Aktív fórumozó
Támogató
2020. 01. 18.
247
589
| 1139 Budapest, Teve u. 4-6.
V2 karakter
| Sciglio de Borelli
Így is olyan infláció van, hogy olyat Európa nem ...... Én nem látom értelmét annak, hogy növeljük a pénzforrási lehetőséget (ugyanis ha már bekerül, nagyobb százalékban lesz nyereséges, mert ha csak bukni lehetne rajta, nem használná senki, és adnánk a kaksinak egy pofont). Van benne fantázia, viszont értelmét én sem látom. Nem fog hozzátenni a játékélményhez, ráadásul a játékos bázis túlnyomó többsége alig éri el a tizenötöt, őket pedig (lehet hogy van, nem tudom) egyáltalán nem vonza.
 
  • Tetszik
Reactions: Fecsu és tommen.
J

Jason R Evertson

Így is olyan infláció van, hogy olyat Európa nem ...... Én nem látom értelmét annak, hogy növeljük a pénzforrási lehetőséget (ugyanis ha már bekerül, nagyobb százalékban lesz nyereséges, mert ha csak bukni lehetne rajta, nem használná senki, és adnánk a kaksinak egy pofont). Van benne fantázia, viszont értelmét én sem látom. Nem fog hozzátenni a játékélményhez, ráadásul a játékos bázis túlnyomó többsége alig éri el a tizenötöt, őket pedig (lehet hogy van, nem tudom) egyáltalán nem vonza.
Nem értem miért vagytok kiakadva az infláción. A pénz folyamatosan romlik a szerveren és irl is, amivel nincs semmiféle probléma. Alkalmazkodni kell hozzá ennyi az egész. A legnagyobb probléma az az hogy nincs kp a szerveren és szerintem ezt mindenki érzi. Erre viszont tökéletes lenne a tőzsde vagy crypto. Amúgymeg amikor én meg Luis visszatérünk mégmagasabb lesz az infláció, majd akkor panaszkodjatok emiatt?
 
  • Imádom
  • Vicces
Reactions: hooks. és Lordii

tommen.

2+2=5
2019. 01. 10.
999
3 736
18
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
Miért ne lenne azzal probléma, hogy az infláció a kezdőket ellehetetlenít a talpraállástól, illetve frakciókat a csőd küszöbére juttat. Persze ez rajtuk múlik, de a naprakész fizetéseket csak így tudják fenntartani jelenleg.

"nincs kp a szerveren és szerintem ezt mindenki érzi. Erre viszont tökéletes lenne a tőzsde vagy crypto"
A crypto nem készpénz, így nincs is összefüggés.

Az utolsó sorokat pedig inkább nem is kommentálnám.
 
J

Jason R Evertson

Miért ne lenne azzal probléma, hogy az infláció a kezdőket ellehetetlenít a talpraállástól, illetve frakciókat a csőd küszöbére juttat. Persze ez rajtuk múlik, de a naprakész fizetéseket csak így tudják fenntartani jelenleg.

"nincs kp a szerveren és szerintem ezt mindenki érzi. Erre viszont tökéletes lenne a tőzsde vagy crypto"
A crypto nem készpénz, így nincs is összefüggés.

Az utolsó sorokat pedig inkább nem is kommentálnám.
A bányászatra értem ami egy + bevételi forrás lenne, már miért ne jelentene ez több kpt? Nem kell komenntálni, érezni fogjátok ?
 
  • Vicces
Reactions: Jhnny

Erdős

Aktív fórumozó
Támogató
2020. 01. 18.
247
589
| 1139 Budapest, Teve u. 4-6.
V2 karakter
| Sciglio de Borelli
Amúgymeg amikor én meg Luis visszatérünk mégmagasabb lesz az infláció, majd akkor panaszkodjatok emiatt?
Nem kell komenntálni, érezni fogjátok ?
Azért mert van pár millió a számlán már nőtt két centit? Haver, ezzel a hozzáállással meg stílussal inkább ne gyere vissza, mert a fél játékostábor bedobja a törölközőt. :D
Esli válasza:
Az ilyen és ehhez hasonló bicskanyitogató stílusban írt megjegyzéseket hanyagold, mert nincs helye itt fórumon.

Alkalmazkodni kell hozzá ennyi az egész.
Mert egy gazdasági válsághoz olyan egyszerű alkalmazkodni, amikor a pénz körül forog minden.
 
Moderátor által szerkesztve, ekkor:

Bubaru

Barangoló
Támogató
2019. 06. 24.
96
153
18
V4 karakter
Max Kenthon
V2 karakter
Takacs Endre
Így is olyan infláció van, hogy olyat Európa nem ...... Én nem látom értelmét annak, hogy növeljük a pénzforrási lehetőséget
Teljesen eggyet tudok érteni Erdős barátommal, teljesen felesleges, csak gondot okozna a szerveren. A méhészet most érkezett mint új pénzszerzési lehetőség, illetve előtte a bányászat. Úgy gondolom jelenleg bőven van lehetőség pénzt szerezni a szerveren, ott egy rakás munka, illetve a farmok is. Ezek mellett úgy gondolom a játékosbázis többsége frakcióba is tartozik, ahol akár egy minimális össszeget, de legalább kap.
Ezért írtam a devizakereskedést is, teljesen reális ötletnek tartom hogy itt is lehessen bányászni és szerintem nem venne el a játék élményből.
A bányászatra értem ami egy + bevételi forrás lenne
Teljes mértékben megértem az álláspontodat, mivel ezzel is bővülhetne a szerver, viszont jelenleg nagyon elment a közösség egy része a pénzhajhászásba, ezzel nem is lenne probléma, amíg nem az rp rovására menne mindez.
 
  • Tetszik
Reactions: tommen. és Erdős
J

Jason R Evertson

Teljesen eggyet tudok érteni Erdős barátommal, teljesen felesleges, csak gondot okozna a szerveren. A méhészet most érkezett mint új pénzszerzési lehetőség, illetve előtte a bányászat. Úgy gondolom jelenleg bőven van lehetőség pénzt szerezni a szerveren, ott egy rakás munka, illetve a farmok is. Ezek mellett úgy gondolom a játékosbázis többsége frakcióba is tartozik, ahol akár egy minimális össszeget, de legalább kap.


Teljes mértékben megértem az álláspontodat, mivel ezzel is bővülhetne a szerver, viszont jelenleg nagyon elment a közösség egy része a pénzhajhászásba, ezzel nem is lenne probléma, amíg nem az rp rovására menne mindez.
Egy társadalmat a kapzsiság visz előre, lehet ezt fényezni így vagy úgy, de minden e köré épül. Régen a tagok ténylegesen rpzni jártak fel, mára megváltozott mindez. Viszont lehet pont azért jönnének fel új tagok hogy ezeket kipróbálják.
Minden a pénzről szól egyébként,ezt is kár vitatni, minél több a pénz a szerveren annál több játékos lesz. Ha nincs vagyonod nem is tudsz mihez kezdeni konkrétan civilként, csak kereskedni vagy kamionozni. Én megértem most jött be a bányászat is, de szinte senki nem használja a bányász részét a munkának mert nagyon keveset lehet vele keresni.
 
  • Vicces
Reactions: hooks.

tommen.

2+2=5
2019. 01. 10.
999
3 736
18
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
Úgy érzem mintha egy befektetésként fognád fel az egész szervert. Mégis ki jönne egy RP szerverre, pusztán azért hogy saját szabadidejét beleölje és cserébe játékbeli - valódi Forintra nem beváltható - valutát kapjon?

"Ha nincs vagyonod nem is tudsz mihez kezdeni"
Pontosan, tehát kezdő játékos pont emiatt nem fog sokáig maradni a szerveren, mert ellehetetleníti őt az infláció. Ugyanis ő (a kezdő) pont az a személy, aki nem tud befektetni és abból profitot kitermelni, mert nincs tőkéje. Aki meg be tud, annak eddig is volt pénze. Tehát miben változott a gazdaság? Egy meglévő player számára semmiben, mert a pénzének az értéke gyakorlatilag nem változott. Számban nyilván növekedett a pénze, de mivel az árak is növekedtek, így ő ugyan ott van. De a kezdő számára minden drágult.

"Minden a pénzről szól egyébként,ezt is kár vitatni, minél több a pénz a szerveren annál több játékos lesz."
Való életben igen, itt nem igazán. Bár nem kis vagyonom van, nagyon is hidegen hagy, elég ha tudok venni sültkrumplit, tudok szereltetni és tankolni. Kétlem, hogy bármi összefüggés lenne a playerszám és a szerver összes pénze között. Ugyanis vannak erre a módszerre alapozó szerverek, de mégse hemzsegnek a játékosok ott.
 

Bubaru

Barangoló
Támogató
2019. 06. 24.
96
153
18
V4 karakter
Max Kenthon
V2 karakter
Takacs Endre
Ezek szerint a szerveren lévő pénz elértéktelenedésére, még több pénz behozatala lenne a megoldás? Ha mindenkinek több pénz lesz a zsebében a kereskedők megemelik a tárgyak, járművek árát és ugyanúgy megy tovább mint egy körhinta.
Minden a pénzről szól egyébként,ezt is kár vitatn
Én személyszerint úgy gondolom, hogy bárkinek a megítélése nem a vagyona alapján történik. A szerveren eltöltött időm alatt számos embert megismertem, illetve beszélegttünk, egyszersem volt téma, hogy kinek mekkora a vagyona.
Ha nincs vagyonod nem is tudsz mihez kezdeni konkrétan civilként
Miért kéne egy kezdő játékosnak nagy vagyon? (Tudom a mondandód nem csak a kezdő playerekre irányult, de többségben civilek a kezdők, illetve a már nem akkora aktívsággal játszó playerek.) Márcsak a felvetést sem értem. Kezdetlegesen a tapasztalat gyűjtés a lényeg, majd úgyis csatlakozni fog egy frakcióhoz, ahol biztosítva van a célnak megfelelő jármű. Az, hogy minél több autód, vagy ingatlanod van az lényegtelen, nem kötelező az érvényesüléshez. Az már egy másik szempont, hogy ha ezt a magad szórakoztatására gyűjtöd. Ezesetben dolgozz a céljaid eléréséhez a valóságban sem csöppenik minden az öledbe.
Én megértem most jött be a bányászat is, de szinte senki nem használja a bányász részét a munkának mert nagyon keveset lehet vele keresni.
Erre pedig szerintem nem az lenne a megoldás, hogy létrehozzunk egy újabb pénzszerzési lehetőséget. Amennyiben nagyon szükségeltetik bármikor meg lehet emelni a béreket, ahogy eddig is tették, ezzel alkalmazkodva az inflációhoz.
 
  • Tetszik
Reactions: Erdős és tommen.
J

Jason R Evertson

Miért kamionozni ki jár fel a szerverre vagy egyéb más munkát végezni? Szerintem nagyon sokan. Ez sem váltható valódi pénzre. Sőt mint ahogy semmi sem. Ezt az érvet egyszerűen nem tudom elfogadni. A másik meg hogy nagyon elemntünk az infláció irányába. Most pont hogy erősödött a pénz, mindennek lement az ára. De mivel hogy ennyire fenn vagytok akadva az infláción, ahhoz mit fogtok szólni ha az árak hirtelen felmennek egyik percről a másikra? Mivel korrigálnátok ezt az ár növekedést? Ez azt jelenti még több pénzszerzési forrásra lesz szükség ?
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
23
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Ha könnyebben lehet pénz keresni a szerveren akkor fogják a kereskedők még jobban emelni a jármű árakat. Amikor a kamionos munkánál már voltunk jó páran akik elérték azt a szintet, hogy 1 hét alatt akár 100 millió forintot is össze lehetett szedni, akkor mindenki elkezdte többért adni a járművét, ó hát gyorsan ki kamionozható és hasonló szövegek voltak az áremelések indoklásai. Amíg van olyan ember aki megfizeti az adott járművet addig annyiért is fogják adni, ha a közösség nem adna egy járműért sem 300 milliónál többet, akkor az illető nem is tudná eladni azt a járművet senkinek és ha pénzre lesz szüksége akkor eladja majd annyiért is.
A közösség formálta így, el kell rajta gondolkodni, én is régebbi játékosként nem veszek meg olyan járműveket amelyet szívesen látnék a garázsomba, mert jelenleg 450 millióért hirdetik, de régebben 200 ért nem vettem meg mert akkor drága volt. Van pénz a szerveren, mert 500 milliók pörögnek egy-egy üzletnél, és azokat is megértem akik egy bizonyos jármű mennyiség után nem vesznek többet, van 2-3db és utána inkább kamatoztatja azt az összeget. És ha átgondoljuk nincs értelme járművet eladni, mert amit nyer az illető rajta, később a még drágább árat kell kifizetni ha szeretne ismét egy olyan járművet.

Úgy gondolom van elég munka amiből lehet pénzt keresni, azoknak is akiknek van idejük és kedvük fent civilmunkát végezni, ilyen a kamionos munka vagy a bányász, van amelyik rövidtávon megéri van amelyik hosszútávon. Emellett akik nem tudnak órákat tölteni a szerveren vagy nem civil munkával akarják tölteni azoknak ott a farm, méh farm, illetve a frakciók. Valamit valamiért. nem kötelező mindenkinek gazdagnak lenni a szerveren, nem kell mindenkinek 1 hét vagy 1 hónap alatt elérni a szerveren az általa kitűzött autót vagy skines fegyvert.

Az infláció miatt meg mindenki háborog de senki nem látja át, hogy ezt egy közösség alakítja, ha valaki egy évig neki áll kamionozni akár és utána azt mondja akkor most egy hónapon keresztül minden X jármű típust megvesz utána tudja alakítani az adott jármű árát ha azt a többi játékos hagyja, mert kevés lesz, ha van olyan játékos aki utána megfizeti azt az árat akkor onnantól kezdve a többit is annyiért fogják adni és kivárja az illető, hogy valaki megfizesse. Ha nem lenne senki aki megfizeti akkor egy idő után lehet adna el belőle ugyan olyan megszokott áron vagy csak nagyon pici haszonnal bírná eladni.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.