Tomas Joe Panasztétele

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Nemenvagyokaz

Újonc
2023. 02. 07.
37
21
V4 karakter
Tomas Joe
Nemzeti Adó- és Vámhivatal
belsoellenorzesiosztaly@nav.hu

Pénzügyőrre tett panaszbeadvány


Panasztevő neve:
<< Tomas Joe >>

Panasztevő születési helye, ideje:
<< Hollywood, 1991>>

Panasztevő telefonszáma:
<<+38-76-791-4975>>



Panaszra tett pénzügyőr neve:
<< George Doherty >>

Panaszra tett pénzügyőr jelvényszáma:
<<1276>>

Panaszra tett pénzügyőr gépjárművének adatai:
<< - >>

Intézkedés helyszíne,időpontja:
<< Tierra Robada, 2024.07.21 18:04:29 >>



A panaszolt intézkedés, cselekmény leírása, indoka:
<< Tisztelt Belső Ellenőrzési Osztály! Az incidens Tierra Robadában történt a kereszteződésnél azaz a parkolónál (1). A tisztelt Gorge Doherty Zászlós úr a parkolóban parkolva három kolegájával a szabálytalankodó emberekre ''vadásztak''. Én az Mercedes-Benz 190E Evolution II tipusú gépjármummel a parkolóba hajtottam mikor meggondoltam magam és mégse álltam meg egy parkoló helyen így tovább hajtottam a gépjárművemmel, ekkor gorge Doherty úr felkapcsolta a megkülönböztető jelzést és utánnam jött, pár méter után megálltam és vártam az intézkedésre, ekkor még nem gondoltam hogy gondatlan vezetés indokával fognak megállítani. Az úr bemutatkozott és elkérte az irataim úgy ahogy azt kell és illik. Miután közölte velem, hogy gondatlan vezetés indokával állított meg megkérdeztem hogy '' Itt hol történt gondatlan vezetés?'' erre a válasza a Zászlós úrnak az volt hogy ''Rövidített''. Mivel ismerem a btk-t próbáltam elmagyarázni neki, hogy nem történt itt gondatlan vezetés, lelasítottam az elsöbség megadás kötelező táblánál, körbe néztem és úgy indultam el. Az úr ezek után azt mondta hogy gyorsan is halytottam, ezzel az indokkal eggyütt értettem mivel a sebességre nem figyeltem csak a táblánál. Az úrnak elmondtam hogy akkor gyorshalytás miatt büntessen meg ne pedig gondatlan vezetés indokával. Az úr válasza megdöbentett, mégpedig azért mert ezt monda: A gyorshalytás bele tartozik a gondatlan vezetésbe ( a gondatlan vezetés meghatározása: 2 §:Aki a közúti közlekedés szabályainak megszegésével közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton más vagy mások életét vagy testi épségét veszélynek tenné ki, viszont az adott helyzetben ez a forgalom sűrűsége vagy bármilyen egyéb ok miatt nem áll fent. Nem osztható együtt a "Közúti veszélyeztetés" tétellel.) mint ahogy itt is le van írva függ még a forgalom sürüségétől is, sajnos felvételem nincs rolla de nem tartozkodott a közúton abban a pillanatban senki se rajtam kívűl de ez csak mellékes. A Zászlós úr addig védte a saját igazát hogy inkább elfogadtam a helyszíni birságot (2) és vége lett a rendöri intézkedésnek. Köszönöm előre is a Belső Ellenőrzési Osztály válaszát. További szép napot! >>


Melléklet:
<< (1) (2) >>


Aláírás:
<< Tomas Joe >>
 

patrxk

vagy mindent, vagy semmit
FőAdmin
v2
2019. 11. 17.
343
816
V4 karakter
nora.ortiz
V2 karakter
patryk.kuznetsov
NEMZETI ADÓ- ÉS VÁMHIVATAL
BELSŐ ELLENŐRZÉSI OSZTÁLY
✉ belsoellenorzes@nav.hu

Tisztelt panasztevő!
Tájékoztatom, hogy az ügy kivizsgálását a Belső Ellenőrzési Osztály megkezdte.

A felülvizsgálati kérelemben megfogalmazott ügy teljeskörű kivizsgálásáig szíves türelmét kérem.
San Fierro, 2024.08.09.
Ashley Kuznetsov
Belső Ellenőrzési Osztály​
 
  • Hűha
  • Fire
Reactions: Néma és aKroos

patrxk

vagy mindent, vagy semmit
FőAdmin
v2
2019. 11. 17.
343
816
V4 karakter
nora.ortiz
V2 karakter
patryk.kuznetsov
NEMZETI ADÓ- ÉS VÁMHIVATAL
BELSŐ ELLENŐRZÉSI OSZTÁLY
✉ belsoellenorzes@nav.hu

Tisztelt Panasztevő!
Tájékoztatom, hogy az ügy kivizsgálását a Belső Ellenőrzési Osztály elvégezte.
A felülvizsgálati kérelemben megfogalmazott ügy teljeskörű kivizsgálása sikeresen megtörtént.
A csatolt bizonyítékokra és a Panasztevő fél leírására hivatkozva megállapítom, hogy G. Doherty pénzügyőr zászlós (továbbiakban: panaszolt fél) az intézkedés alatt nem jogszerűen járt el.

A Panasztevő a jogszerűtlen intézkedés miatt kiállított pénzbírság után 85.800$ (nyolcvanötezer-nyolcszáz dollár) kártérítést vehet át a Nemzeti Adó-és Vámhivatal vezetőségétől vagy a vizsgálatot folytató pénzügyőrtől. Ezzel kapcsolatban a NAV főépületében, vagy a 1818 telefonszámon tájékozódhat bejelentés formájában a vizsgálatot folytató pénzügyőr nevére hivatkozva.

Tájékoztatom, hogy a panaszolt fél már nem a Nemzeti Adó-és Vámhivatal munkatársa, így állományon belül további intézkedés nem lefolytatható.

San Fierro, 2024.08.09.
Ashley Kuznetsov
Belső Ellenőrzési Osztály​
 
  • Menő
Reactions: tommen. és Néma
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.