Töltény craftolási ötlet

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Vince

blurryface
2019. 01. 10.
223
1 604
19
Lajosmizse city
V4 karakter
Vince_Ogg
LV karakter
NaQuian_Collier
V2 karakter
Száva _Vince
Üdv! 2 éve még egy AK lőszer 120-ba ment most meg 650-be!Ez miért is van? Nos akkor még rengeteg lőszer volt forgalomban most pedig 1-2 10.000 db. Az irreális ár kiküszöbölésére lenne ez az ötlet. És ezzel fent lehetne tartani a 300 alatti árat attól függően milyen nehéz azt legyártani. Ezt szerintem csinálhatná civil is de csak ha a karakterébe belefér. Például ha egy AKK master vagy akkor nem fogsz egyről a kettőre átmenni full illegálba. Ez lehetne egy-két új munkával kombinálni ami csak színesebbé tenné a játékot. Példa : Bányász nulla forintot keres de viszont kibányászik fémeket , puskaport és a kitermelt fémekből meg lőszert készíthet , persze ezt nem kell túl tolni , ez alatt azt értem ,hogy ne legyen 10 perc alatt készíthető, bányászható 1000 lőszerhez elég anyag. Ezzel egy új piac nyílna meg, ami illegál is lehet meg legális is . Ugyanis ha veszel fémet akkor az nem biztos hogy lőszerbe akarod rakni. RP-zheted azt is hogy csak megmunkálod otthon és dísznek fogod használni, vagy valami hasonló. Ez szerintem a farmok után újra feldobhatná a játékmenetet , és aki ebben a munkában dolgozik azt nem is Nokizzák le :D Köszönöm aki végig olvasta , remélem megvalósul belőle valami ! Pacsi!
 

Alvire

Újonc
Támogató
2019. 01. 13.
7
9
22
Szombathely
V4 karakter
Igor Stakhanov Golubev
LV karakter
-
V2 karakter
-
Ezt szerintem csinálhatná civil is de csak ha a karakterébe belefér.
Biztos hogy nem kell az ide.
Felesleges, van bőven egyenlőre. Majd ha elfogy akkor valamilyen szinten támogatnám.
Amúgy is nem kell 20k lőszert felvásárolni civil maffiának. Elég 200 darab, és akkor az sok is.
Illegál meg úgy is megoldja a beszerzését.
Szóval nem támogatom.
 

Lukász

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 01. 10.
262
216
V4 karakter
Tyler Bush
LV karakter
Matthew Sanders
V2 karakter
Fernando Marshall
ez az otlet csak azert lett behozva hogy olcson vegyel toliket. Ha nem tetszik az aruk ne vegyel vagy ha nagyon kell akkor PPz. En a gyartasat feleslegnek tartom mert az osszes illegalis FK nem craftol, nem aranyozik es nem is ATMezik szoval maximum jonne egy hajo amin vannak mindenfele biztonsagi ajtok amit kodokkal felkell torni stb az ugy meg jo is lenne
 

takroamedic

armored.gang
2019. 01. 10.
291
1 195
V4 karakter
leanorelli.🌹
LV karakter
hawaii.skater🏄
Ennél még az is jobb lenne ha halászni kéne.. nem kell százmilliárd lőszer a szerverre nem hogy kész iparág erre.
 

asmoky

fallen angel
2019. 01. 10.
3 408
7 938
21
V4 karakter
Patrick Steele
LV karakter
Patrick Mendoza
Valahonnan be kell szerezni spazos takro nemde? ?‍♂️ Sok erőfeszítés, ha hírdetik, hogy venne.
 
  • Tetszik
Reactions: Fede

Freeman

Barangoló
2019. 01. 09.
133
1 147
Budapest
V4 karakter
Tommy Siegel
Az ötlet maga nem rossz. De az, hogy civilek által gyártható legyen a lőszer, EGYÁLTALÁN NEM TÁMOGATOM!
A lőszer gyártást (craftolást) én személy szerint játékos szinthez kötném (kb. 50-es szinten elérhető) első sorban, utána nyilván illegális frakcióhoz, és egy nagyon nagyon ritka, vagy PP-ből megvásárolható, ám drága blue printhez.

Az indoklás pedig igen egyszerű:
  • A civil ne gyártson töltényt, legyen civil. (nagyon nem is ragoznám túl)
  • A rendvédelmi frakcióknak a lőszer és a fegyver duty item... teljes mértékben logikus, hiszen kelléke az ő IC szerepüknek.
Az illegál frakciókkal sincs másképp, DE számukra vagy PP útján beszerezhető, vagy más játékos által IG pénzért vásárolható, de ez elég bizonytalan forrás, és főleg civil forrásból szintén, ami nem túl RP-s.
(Elég vicces, ha belegondolunk, hogy egy maffiózó vagy bandatag egy civiltől vásárol lőszert a fegyverébe, mikor pont fordítva kellene történnie, természetesen megfelelő rp előzmény után... Vagy csak én gondolom így?)

A szint/blue print/frakció feltétel pedig szintén nem szorul nagy magyarázatra:
A lőszer gyártása nem egy egyszerű és veszélytelen dolog, tehát "kellő tapasztalat után" tudna bárki is lőszert gyártani, nyilván megfelelő tervrajz birtokában, ha "illegális körökben mozog".
Ezzel a feltétellel elejét is vehetnénk azt, hogy a szervert "elárassza" a "temérdek" lőszer, illetve az ebből fakadó lényeges PP kiesést.
(Ha még ez sem lenne elég napi szintre lehetne redukálni, hogy maximum hány darab lőszer gyártható le, ami még az ezzel kapcsolatos RP-t is színesíthetné.)

Plusz az illegális frakciók, ha már nem duty itemként kapják a lőszert, nincsenek PP-re vagy civilektől való lőszer vásárlásra kényszerítve, és RP-sebb módon szerezhetnék be a SZEREPÜKHÖZ SZÜKSÉGES lőszer mennyiséget. (Nyilván nem 10-20 ezer darab felhalmozásáról lenne szó a frakció tagok széfjeiben.)

*Szerk.:

A craftolás pedig több fázisos lenne:
  • először a nyersanyag feldolgozása tényleges lőszer alapanyaggá (lásd például drog craftolás rendszere)
  • második fázis pedig a tényleges lőszer gyártás lenne, ami vagy random "dobná" a kész lőszer mennyiséget (1 és 5 között például)
vagy piacon eladós / npc-nél megszokott minigame kereteiben "pörgetné" ki a player, hogy hány lőszert "tudott" legyártani egy menetből.

A nyersanyag beszerzésére pedig leginkább NPC-ket tudnék elképzelni, amit adott esetben már láthatnak akár civilek is.
Nagyon maximum ezzel kereskedhetnének, de ezt akár a legál hirdetésben is. Ez által valamilyen szinten bevonhatóak lennének RP-s keretek között ebbe a folyamatba, illetve némi pénzhez is juthatnak. Ha pedig elszabadulnának az alapanyag árak a hirdetésben, az illegális frakciók tagjai is nyilván felkereshetik az adott NPC-t bármikor.
 
Utoljára szerkesztve:

asmoky

fallen angel
2019. 01. 10.
3 408
7 938
21
V4 karakter
Patrick Steele
LV karakter
Patrick Mendoza
Ez a megvalósítási mód egyből jobb. Az illegális frakció alapkövetelmény lenne ezeknél mint például a Colt - 45 illetve AK-47 craftolásnál.
 
  • Tetszik
Reactions: Fede és Freeman

Abdul

Barangoló
Támogató
2019. 01. 09.
111
45
27
Örményország
V4 karakter
Cardarion Baldwin
Tudsz venni lőszert csak keresni kell és nem sok az a 550-650 dollár 1 lőszerért mivel tudomásom szerint nem DM szerver! Igyis sok civil már bandásnak/maffiásnak képzeli magát és ezt is visszakéne szorítani mert nem lenne ennyi lövöldözés/emberrablás/aranyraktár stb.
 
  • Tetszik
Reactions: Nándika és Vito

Nándika

?legendary member
2019. 01. 10.
524
1 562
22
V4 karakter
Amari Tapp
A felettem hozzászóló a számból vette ki a szót. Egyszóval fölösleges.
 
2019. 01. 10.
62
215
V4 karakter
Mauro Bartognoli
LV karakter
Moe Andrews
Tudsz venni lőszert csak keresni kell és nem sok az a 550-650 dollár 1 lőszerért mivel tudomásom szerint nem DM szerver! Igyis sok civil már bandásnak/maffiásnak képzeli magát és ezt is visszakéne szorítani mert nem lenne ennyi lövöldözés/emberrablás/aranyraktár stb.

A probléma csak az, hogy a mostani rendszer nem azt "szivatja" akit kéne. Akik felhalmozták a töltényeket, és most visszatartják a magas profit reményében, nagy valószínűséggel a kereskedő rétegbe tartoznak, akik nem a realitást, hanem profitot tartják fontosnak. Namármost ezen, hogy nem jön be töli a szerverre, pont ők nyernek az árak emelkedése miatt, holott pont az ő vagyonukból kéne kivinni a szeróról, hogy újra legyen értéke az IG dollárnak.

Ezzel szemben, ha veszünk egy rendszeresen RP-ző illegálost, neki komoly érvágás pénzügyileg akárcsak egy-két teli tárra elegendő skuló beszerzése tekintve a pár ezer dolláros összvagyonát. Ha most vele szembe állítunk egy akár civil, akár illegál frakcióban lévő, de a szerveren az karakterkiépítés helyett profithajszolással foglalkozó playert, akkor azt látjuk majd, hogy ezutóbbi nagyobb vagyonának köszönhetően több lőszert, jobb fegyvereket tud beszerezni, így könnyebben érvényesűl az először említett játékossal szemben az esetleges fegyveres összecsapásokban. Ebből levonható, hogy a jelenlegi helyzet pont azt a játékfelfogást segíti, amit inkább kiűzni kéne véleményem szerint egy magát komoly RP szervernek tartó szervernek.

Megjegyzés: Nem vagyok egyik illegális frakciónak sem tagja, és regisztrációm óta nem volt a karakterem kezében lőfegyver. Gyakorlatilag külső szemlélő vagyok a témában (egyébként igen aktív), így előfordulhatnak pontatlanságok a posztban. Ezt csak az elfogultság felvetését megelőzendő írtam le.
 
  • Vicces
Reactions: Nándika

adrika

A kutya harap, de köcsög.
2019. 01. 10.
454
1 959
DE
V4 karakter
otis noble
Felesleges. Nem kell ész nélkül darálni, meg 2 perces összedobott aranyrabokat csinálni a Bgame mintájára.
Mondd el, mégis mire használnád te a lőszert, ha nem felesleges ( áltában ) lövöldözésre? Kipakolnál egy random NS taxist, esetleg elmentek egyet Jeffersonba tússzal sörözni, vagy az említett aranyrobos művelet?
Amíg a szerver 90% -a nem tudja normális, "RP -s" lövöldözésekre használni a lőszert, addig jó is, hogy nincs minden kisgyerek karácsonyfája alatt.
Persze, lehet én vagyok a hülye, de amíg " de nekm onvedelmre kel tegnapi s kiraboltak" érvet hozzák fel a rendkívül költői kérdésemre...
 
  • Tetszik
Reactions: Danesz
2019. 01. 10.
26
15
V4 karakter
George M Hanston
LV karakter
Georg Hanston
V2 karakter
Georg Hanston
Felesleges legalább így több pénz megy ki a szerverről nem támogatom
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.