Több helikoptert a népnek!

Warlord22

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 10.
532
1 911
28
V4 karakter
Fabio Luchese
LV karakter
Brandon Artmenson
V2 karakter
Táplis Béla
Sziasztok! Napokban gondolkoztam hogyan csináljam a civil "légitársaság"-ot amit tervezek a jövőben és eszembe jutott pár dolog.
Egy részt lehetne több típusú helikopter, ezeket szedem össze lentebb:

MAVERICK:
A jól ismert jelenleg egyetlen elérhető maverick helikopterre hoznék egy egyszerű GTA V-ös verziót, szerintem megállná a helyét teljes mértékben és jól is néz ki.

pak-vertoletov-maibatsu-frogger-iz-gta-v_1686002497_466397.jpg


NEWS CHOPPER: kistestvére a mavericknek, az alap gta-s közvetítő helikopter. Ezen megállná a helyét a jelenleg is LV-n bent lévő rendvédelmis kopter, kétszemélyes verzióban, hátsó részben glue-zási lehetőséggel.

670083-enb2018-5-20-18-47-32-result.jpg


SPARROW, SEASPARROW:
Ezek a kopterek igazából az alap GTA-s verzióban is tökéletesek. Persze a seasparrow-ról érdemes lenne scriptel le venni a lövési lehetőséget.

Második ötletem, a garázs rendszerhez kapcsolódik. Lehessen hangárokat bérelni hasonlóan a garázsokhoz. Ezeket LS reptéren lehetne megtenni és a helikopterekkel ott parkolni. Ugyanúgy adna adókedvezményt mint a kocsiknál, tekintve hogy a heli adó elég drága. Igaz megfizethető ha valakinek van pénze, de attól még drága. Illetve RP-sebben is lehetne tárolni, mert valljuk be háztetőkön, hátsó udvarokon elég hangulatromboló a helikoptereket látni.
 

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
258
462
otthon
V4 karakter
ernest meeks
Szerintem civil kopter egy elég, esetleg egy sparrow mehetne mellé.
Rendvédelemnek nem tudom miért kellene még több (3 van nem, vagy 4?) szóval szerintem ott elég bőven.
De akár a civil kaphatna egy vérfrissítést pl. a GTA 5-ös maverick, vagy a news chopper modelljében.
 

dobii

Zöldfülű
Támogató
2019. 01. 10.
178
274
21
fehérvárcity
V4 karakter
Oswald Helmfried
LV karakter
Frank Roberts
Jó ötlet, kicsit unalmas a jelenlegi helikopterezés, tudod színezni meg rendszámozni.
Új modelleken még akár a matricarendszert is eltudnám képzelni, de lehet azzal túl sokat kérnénk. :rolleyes:

Btw gondolkoztam ugyanígy én is ilyen légitársaságon, csak repülős körökben (dodo, shamal, stuntplane, beagle meg nemtudom mi van még) ezekkel egy ilyen ernyőzéses élményugrásos témát, vagy csak valami limitált körben való hozzáférést. Ezzel mondjuk elhiszem sok probléma illetve fun lenne(biztos lenne havi 2db 911 sajnos és nem porschéra gondolok), de ezeket is jó lenne látni a szerveren.
 

DreeN

Áve, Nagy Testvér!
Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
722
1 211
20
Szeged
V4 karakter
Anthony Hardwick
LV karakter
Anthony Hardwick
Jó ötlet, kicsit unalmas a jelenlegi helikopterezés, tudod színezni meg rendszámozni.
Új modelleken még akár a matricarendszert is eltudnám képzelni, de lehet azzal túl sokat kérnénk. :rolleyes:

Btw gondolkoztam ugyanígy én is ilyen légitársaságon, csak repülős körökben (dodo, shamal, stuntplane, beagle meg nemtudom mi van még) ezekkel egy ilyen ernyőzéses élményugrásos témát, vagy csak valami limitált körben való hozzáférést. Ezzel mondjuk elhiszem sok probléma illetve fun lenne(biztos lenne havi 2db 911 sajnos és nem porschéra gondolok), de ezeket is jó lenne látni a szerveren.
Magának a Honvédségnek - az egyetlen repülővel rendelkező szervezetnek - is szigorú szabályokat betartva szabad csak repülni. Esélytelennek tartom azt, hogy "sima" civilek is megkaphassák erre a lehetőséget, mivel nagyon sok fun lenne belőle, illetve gond. Ejtőernyőzés ugyanez.
A helikopter kozmetikai változtatása egyébként jó ötlet, kicsit felfrissítené a helikoptereket
 
  • Tetszik
Reactions: Néma és dobii

R3pt1L3

Zöldfülű
2019. 07. 11.
187
182
V4 karakter
Çeltar Kuteli
Ezen már én is gondolkodtam hogy jöhetne a civileknek több helikopter. Lett csinálva egy helikopter kereskedés, bőven elférne ott még 2-3 helikopter, akár limit nélküli is, illetve a helikopter műhelyben/tuningolóban variánst is lehet választani (vagy legalábbis v3-ban lehetett) a Maverickre, csak nem változtatott a heli külsején semmit, akár arra is lehetne behozni valamit hogy hasznosítva legyen az is, vagy esetleg tényleg a matricázás lehetőségét.
 

Cortex

Újonc
Támogató
2020. 10. 15.
38
20
Békéscsaba
V4 karakter
⭐ Zack Morgan
LV karakter
⭐ Zack Morgan
V2 karakter
⭐ Emily Cortez
Támogatom az ötletet, sokszor énis gondolkoztam már ezen hogy kellene valami új helikopter.
 
  • Tetszik
Reactions: Charles_Marshall

MiniStone50

Barangoló
2019. 02. 07.
133
41
V4 karakter
Kreshnik Gjergji
A maverick alap kinzetének lecserélését szintén nagyon támogatom, viszont én szerintem nem lenne jó dolog, ha lenne korlátlan számú bármiféle helikopter is... Helikopter szerintem maradjon korlátozott számú dolog, valóságban sem sok ember repül saját tulajdonban lévő magánhelikopterekkel.
 

DreeN

Áve, Nagy Testvér!
Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
722
1 211
20
Szeged
V4 karakter
Anthony Hardwick
LV karakter
Anthony Hardwick
A maverick alap kinzetének lecserélését szintén nagyon támogatom, viszont én szerintem nem lenne jó dolog, ha lenne korlátlan számú bármiféle helikopter is... Helikopter szerintem maradjon korlátozott számú dolog, valóságban sem sok ember repül saját tulajdonban lévő magánhelikopterekkel.
Persze, de hogy itt maga a mennyiség "nem nőne" csak a variációk. Hiszen, aki eddig nem repült Maverickkel az azután sem fog, hogy repülhetne már másfajtával is.
 

dobii

Zöldfülű
Támogató
2019. 01. 10.
178
274
21
fehérvárcity
V4 karakter
Oswald Helmfried
LV karakter
Frank Roberts
A maverick alap kinzetének lecserélését szintén nagyon támogatom, viszont én szerintem nem lenne jó dolog, ha lenne korlátlan számú bármiféle helikopter is... Helikopter szerintem maradjon korlátozott számú dolog, valóságban sem sok ember repül saját tulajdonban lévő magánhelikopterekkel.
Nem az a cél, hogy több, hanem hogy többféle helikopter legyen. Ugyanúgy limittel, ugyanannyi vagy több vagy kicsivel kevesebb pp-ert, hogy ugyanúgy hozzá lehessen jutni mint egy maverickhez például.
 

SuitDasHun

Pötyögtető
2021. 02. 05.
409
657
V4 karakter
Grou Smith
Hello!

Épp ma akartam a helivel kapcsolatban témát nyitni de mint látom már van egy!

Ha nagyon egyszerűek akarunk lenni az is jó volna ami a Rendvédelemnek/OMSZ-nek van hisz ott a kész mod csak egyszínűbe kiteszik a civileknek, ha viszont tényleg inkább civilebbnek tűnőt kellene betenni akkor én szerintem ez a két
1 2 mod elég jó irány vagy akár egy alap a szerver moddereinek!

TEHÁT nem új heli kellene hanem a meglévőt frissíteni!

Futtassuk fel ezt a topicot,hogy mindenkihez eljusson az ötlet!

(a szervek jelenleg ezeket tudják használni:
modern Maverick,Régi maverick,Vadászgép,Csapatszállító helikopter.
ezek mellé szerintem nem nagy kérés egy ráncfelvarrás a civil helinek!<3)​
 
Utoljára szerkesztve:

HuoTheOne

Barangoló
2019. 01. 10.
93
311
30
Cyprus
V4 karakter
Jurgen Vans
LV karakter
Hugo Cabret
V2 karakter
Nincs
Sziasztok. Magat a repulozest nem igazan ertem, de sehogy sem.. Miert van ekkora szigor a repulok korul? Miert gondol mindenki hogy FUN volna belole csak? Jelenleg a helikopterek is milliokba kerulnek es egy nem PP-zo jatekosnak szinte lehetetlen szerezni, akkor a repulok miert volnanak masok? Most szaladnak bele helivel epuletekbe direkt? nem... akkor a repulo miert volna mas teszta? Siman johetne, akar mint munka lehetoseg vagy biznisz lehetoseg. Rengetegszer probaltam egyedi ajanlatkent is peldaul a keteltu repulot ami letud szallni a vizre is, de mindig elutasitottak.. Most ha mondjuk 50.000PP-be kerulne, ketlem hogy valaki ennyi penzt aldozna azert hogy terroristat jatszon majd kibannoljak.. En teljes mertekben tamogatom a repulok behozatalat mind V4 es LV-n is!