Teal C Jackson -> Kroos

Teal C Jackson

Barangoló
2019. 01. 13.
119
501
V4 karakter
Teal© C Jackson
f1faa379e7c9391044487a98d7aa4614.png


Panasztevő InGame neve:
Teal C Jackson

Panaszra tett Adminisztrátor neve:
Kroos

Panasz oka, leírása, kifejtése:
Röviden történt egy rablás, amely során végülis a rendőrök, teljesen IC ügy szerűen pont oda tévedtek, és ebből lett az intézkedés. A rabló kétségbe vont mindent és mindenkit, az intézkedés (adminügy) szerintem több mint 60 percig zajlott, közbe úgy beszélt velem a rabló mintha egy hazug, direkt, mindent kiszámító ember lennék (bár azért kultúrás keretek között). Az ügy végén egyetlen egy szóért kaptam 120 perc jailt, úgy hogy gyakorlatilag 60 percet álltam ott, azért mert körbe körbe ment a vádaskodás, holott minden alá lett támasztva a kismillió (6-7 rendőr) résztvevő által. Ahogy láttam volt pont egy ilyen panasz az úrra (1 szó miatt), ez erősített meg abban, hogy írjak egy ilyen kicsinyes írást. Az egész ügy nem volt tárgyilagos, az időhúzás nem kifejezés a dolog kapcsán, a helyzet nyilván nem volt egyértelmű egy külső nézőpontból, de közel nem volt indokolt az ilyen késői döntéshozás. Alapból kivetnivaló az, hogy amikor felvetettem hogy egyáltalán érdekelne, hogy a rabló milyen RP-vel (előélettel) rendelkezik a rabláshoz, a válasz az volt hogy ez nem releváns, az elinditott ügy kapcsán nem volt az, de mint az egész megelőzése kapcsán igen is számottevő tényező, ezzel igazából se perc alatt le lehetett volna bonyolítani az ügyet. Véleményem szerint az alábbi logból nem az szűrhető le, hogy sértésről lenne szó. Nyilván mivel számtalan órám van a szerveren, jól tudtam, hogy az utasítás szerint merre is megyünk, erre ez volt a reakcióm, mivel ooc történt. Úgy gondolom, hogy figyelembe lehetett volna venni a "tárgyalás" hosszúságát, illetve szerintem mindössze azért kaptam a szankciót, hogy ezzel is csillapítva legyen a másik fél elégedetlensége. Szerintem ez így ebben az esetben nem profi megoldás, ahogy elnézem a másik topicban is 1 olyan szóért lett szankcionálva a fél, ami azért megkíván egy megmosolygást. Viszont szeretném megjegyezni, hogy nem rosszindulatból írom a panaszt, csupán szeretném, hogy más ne ilyen bagatel dolog miatt kapjon jailt, tehát szeretném ha változás lenne. Úgy gondolom, a magyar nyelvet használni kell, az érzékenyítés amúgy sem feltétlen a legjobb irány. De egyszerűen azt is mondhatnám, hogyha az én felvetésem az előrp-vel (karakterélettel) sem volt releváns, akkor ez az egy szó sem, hiszen senki nem nehezményezte az ügy kapcsán. (

Kötelező bizonyíték (pl.: log, kép, videó):

[2024-08-25 17:46:35] [Output] : Shawn Keene Michael: (( Jaj ))
[2024-08-25 17:46:38] [Output] : Shawn Keene Michael: (( Itt az út. ))
[2024-08-25 17:46:43] [Output] : Teal C Jackson: (( szarügy :) ))


Megjegyzés:
A panasz bírálatával teljes mértékben tisztában vagyok, célom, ahogy korábban megannyi fórum topicommal, továbbra is a szituáció felgöngyölítése, hogy merjük/merjétek is tényleg átgondolni, hogy ez így rendben van-e? Nyilván sok sok indulat van egy ilyen ügy kapcsán, 1-1 indulatszót (bár azért szerintem ez nem volt az) tényleg amúgy nem bír el senkinek a gyomra, ennyire kell védeni mindenkit úgy, hogy amúgy maffiásat, megerőszakolást és még megannyi érdekes dolgot imitálnak egy szerveren? Ez az ingerküszöb nincs túl lent? Arra kérlek benneteket, mondhatni férfiakat, mert azért már nem 15-16 évesek vagyunk, hogy gondolkozzatok el ezen. Ha elolvastátok, már megérte a megírásával fáradoznom, természetesen bírálatot nem várok a dolog kapcsán.
 

aKroos

Barangoló
SzerverAdmin
v4
2020. 09. 30.
111
236
V4 karakter
Dean West
Szia, egyedül rabol a srác, mit szeretnél hogy egyedül előRP-zzen? Kiemeltem az ügy alatt is, hogy mi szükséges ahhoz, hogy valaki egyedül raboljon. Ne legyen számára idegen cselekvés. Nem viccből írtam azt, hogy nem releváns. Azzal foglalkoztam, ami miatt ki lettem híva elsősorban.

Igen, ezért az egy szó miatt lettél szankcionálva. Megvolt a lehetőséged, hogy normálisan írd le mit szeretnél mondani? Igen.
 
Utoljára szerkesztve:

Teal C Jackson

Barangoló
2019. 01. 13.
119
501
V4 karakter
Teal© C Jackson
Szia, nem harcot szeretnék indítani. Valóban volt szó arról, hogy mi kell hozzá, ami végül kiderült: nem volt karaktertörténete.

A kérdésedet nem igazán értem, de ha válaszolnom kell rá, akkor igen, megvolt, hiszen ezen keretek között éltem is vele, erre kaptam most a válaszod.
A chat pedig igencsak pörgött a másik fél által, így szerintem ez egy jó hely arra, hogy igen, itt írjam le az esetet, a tisztelt publikum előtt, de nem gondoltam, hogy ebben lesz kivetnivaló. Többen is szemtanúk voltak, így úgy gondoltam, hogy nincs semmi titkolnivaló az eset kapcsán. Ha mégis valami sértőt találtál, jelezd, és pontosítok/javítok rajta. Sértő szándék nem volt az írásom mögött, sőt még csak nem is személyes indítékból írtam, ezzel, az általam hibának vélt dologgal többször is találkoztam már (másik adminoktól), így erre akarom felhívni a figyelmet. De szeretném megköszönni hogy elolvastad, és még írtál is. Remélem másokhoz is eljut az, ami kapcsán változást szeretnék.
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: Icco és Paulittvan

aKroos

Barangoló
SzerverAdmin
v4
2020. 09. 30.
111
236
V4 karakter
Dean West
Nem azzal van a gond, hogy te megsértettél, vagy esetleg bántottál valakit. Nem is erre kaptad a szankciód. Nem toleráljuk az ilyen megnyilvánulást, még barátok közt sem, mert nem egyértelmű hogy mire, és kinek szándékozod ezt írni.
 

Teal C Jackson

Barangoló
2019. 01. 13.
119
501
V4 karakter
Teal© C Jackson
Az álláspontod eddig is nyilvánvaló volt. Nem fogunk egyetérteni, konkrétan pont ezért nem neked taglaltam a véleményem. De röviden arról van szó, ahogy amúgy ezt sok soron keresztül taglaltam, és bocsánat a szóhasználatért, de túlérzékenység van jelen. Bolhából elefánt. Az ingerküszöb túl lent van. De ha úgy nézem ez már generációs szakadék is (nyilván ezt nem lokálisan értem). A "mert nem egyértelmű hogy mire, és kinek szándékozod ezt írni." - gondolkoztam hogy pedzegessem-e ezt a mondatrészt, mert eddig nem akartam beleállni túlságosan semmibe, bár ez továbbra is így van. Az én értelmezésem szerint azt jelenti, hogy feltételezés sejthető a dolog mögé, tehát a legrosszabb - nem létező értelmezést vettük. Remélem ezt már csak én mesélem be a dolog kapcsán, szóval gondolom nem ilyesmire gondoltál.

A te döntésedet pedig nem veszem egy kaptafa alá az összes többi adminéval (ezt a "nem toleráljuk" szóhasználat miatt írom), hiszen évek tapasztalata: mindenki másképp csinálja/gondolja. Természetesen előfordulhat hogy én megyek szembe az autópályán, ez mindig benne van a pakliban, de úgy gondolom hogy bármilyen tapasztalt játékos véleménye számít, az enyém most pont ez, ezért úgy gondolom maradjunk tisztelettel egymás véleménye és személye kapcsán.

Továbbá szintén az volt az elképzelésem, hogyha nem is tetszik majd a véleményem (azért ez várható volt), azért esetleg átgondolod a témát, mert habár nem ismerlek, a türelmedből ítélve intelligensnek tartalak. Nyilván teljesen más elképzeléseink lehetnek, én szerintem az adminok vannak a játékosokért, tehát az én logikám szerint jogszerűen fogalmazok meg kritikát is (próbálom kultúrás keretek közt), de nyilván a helyedben nem tudom, hogy mit gondolnék. A szabályoknak is a játékot/és ezzel együtt a játékosokat kell szolgálnia, nem egy példa volt arra, hogy új szabályokat, vagy módosításokat is vezettek be annak érdekében, mert a játékosbázisnak nem volt megfelelő, vagy annyit változott a játékosbázis maga, és együtt az igényük is. Az én "sérelmem" nem egyedi, itt nem csak a mi ügyünk, hanem mindenkié benne van, aki hasonlót szenvedett el. Saját magam miatt nem is lenne túlságosan értelme a billentyűzetet koptatni, elvégre csak 2 óráról van szó. Nem hiszem, hogy a valóságban szépirodalmi óra vesz körbe a minden játékost, ha valaki kap ooc-n egy már-már kötőszónak számító "bazdmeget", akkor szerintem azért azt nem lehet egy édesanya említésével egy lapon emlegetni, nyilván nem mindegy, hogy mi közbe nyilvánul meg így valaki, gondolok itt például egy adminügy közepére. Szórakozni vagyunk itt, nem kismillió elavult szabályt betartani. Szerintem több ember is tud azonosulni azzal amit írok, mert az ésszerű keretekről szól. Nyilván szabadságharcot nem tudok hirdetni (és nem is célom), de ha már pár ember, és pár admin elolvassa, és már csak átgondolja, akkor már volt értelme.

Igazából további hozzáfűzni valóm nincs, innentől kezdve már csak ismételni tudnám önmagam.
 
Utoljára szerkesztve: