Szia Eladó?

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Hurka

Újonc
2019. 01. 22.
31
50
31
LV karakter
Tomie Brassco
V2 karakter
Tomie El Fuego
v2-fejleszt_-logo.png


Szerverrel kapcsolatos ötletek



Játékos neved:
< Tomie El Fuego >

Ötleted:
< A szerverszabályzat kiegészítése az Udv eladó? Szia Eladó? beszlégetés kezdeményezések Admin Jail-el jutalazmi, mivel ez teljes mértékben non-rp. Indoklás: a való életben sem mész oda másokhoz hogy eladó e a kocsi, motor, stb. hanem átnézed a használt autó oldalakat, ami itt a fórum, illetve a szerveren is lehet figyelni a hírdetéseket. >


Megjegyzés:
< nincs, szerintem leírtam mindent >
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Nem értem, hogy az mivel jobb, hogy ha felteszik neked ezt a kérdést akkor az egyszerű "nem" válasz helyett írsz adminnak és generálsz emiatt egy adminügyet amely jóval több időt vesz igénybe.
Szerintem felesleges ilyen dolgokkal az adminokat lekötni, a fontosabb ügyintézéshez ahová kellene az adminisztrátori jelenlét oda meg majd nem tud jönni, mert "ügyem van".

Tőlem ha megkérdezik, válaszolok két szóban, hogy "szia nem" és ha olyan tovább megyek. Nem tudom ezért miért olyan nagy probléma.
NonRP rész felvetése személy szerint nekem kérdéses, ugyanis nekem volt már olyan járművem irl, amelynél nem 1x megkérdezték eladó-e illetve ha eladó lesz akkor jelentkezzek. Nyilván ha szerveren is egy ritkább vagy keresettebb járművel közlekedsz akkor esélyes, hogy megkérdezik.

Én csak a véleményem írtam le, de szerintem ha be is kerül ilyen szabály sokan nem fognak az 1 perces válasz helyett egy 10 perces adminügyet generálni.
 

Hurka

Újonc
2019. 01. 22.
31
50
31
LV karakter
Tomie Brassco
V2 karakter
Tomie El Fuego
Nem értem, hogy az mivel jobb, hogy ha felteszik neked ezt a kérdést akkor az egyszerű "nem" válasz helyett írsz adminnak és generálsz emiatt egy adminügyet amely jóval több időt vesz igénybe.
Szerintem felesleges ilyen dolgokkal az adminokat lekötni, a fontosabb ügyintézéshez ahová kellene az adminisztrátori jelenlét oda meg majd nem tud jönni, mert "ügyem van".

Tőlem ha megkérdezik, válaszolok két szóban, hogy "szia nem" és ha olyan tovább megyek. Nem tudom ezért miért olyan nagy probléma.
NonRP rész felvetése személy szerint nekem kérdéses, ugyanis nekem volt már olyan járművem irl, amelynél nem 1x megkérdezték eladó-e illetve ha eladó lesz akkor jelentkezzek. Nyilván ha szerveren is egy ritkább vagy keresettebb járművel közlekedsz akkor esélyes, hogy megkérdezik.

Én csak a véleményem írtam le, de szerintem ha be is kerül ilyen szabály sokan nem fognak az 1 perces válasz helyett egy 10 perces adminügyet generálni.
Ez nem az Admin hívására szól, hanem pont arra hogy fel se tegyék a kérdést, testvér szerveren ez nagyon jól bevált, pont elég a visszatartó ereje,mivel nem kell admint hívni, elég ha kimásolod consolból a Szia Eladót, nem tudom miért lenne ez egy 10 perces Admin ugy, vagy akár egy perces is, plusz ahogy leírtam kereskedésre ott a Fórum topic illetve a szervren a hírdetés.
Értem a véleményedet csak teljesen rossz irányból kozelítetted meg a dolgot, erre semmi esetben nem kell 10 perces Admin ugy, ha így indít beszélgetést egyértelmuen egy kissebb Aj, ezen nincs mit megtárgyalni, foleg nem 10 percen keresztul
 

Antoon

thank you for joy
Globális Moderátor
v2
2020. 06. 08.
628
2 003
21
V2 karakter
Antoon Kuznetsov
teljesen rossz irányból kozelítetted meg a dolgot
Nem, Te közelítesz egészen más irányból, értelmetlen és egyben fölösleges is az egész ötlet, de mondok egy példát.
A való életben is odajöttek hozzám a benzinkúton, mikor édesanyám 20 éves suzukiját tankoltam, hogy a kati nem-e eladó, azt mondtam nem... :D
De nem fogod elhinni, elfogadta a tényt, hogy kapott egy nemleges választ, és továbbment, azóta is sokat gondolkozom, hogy vajon milyen útra terelhette őt az én válaszom.
Különben is felesleges ilyeneken gondolkozni, de ha téged idegesít, ha valaki megkérdezi, hogy eladó-e az autód, akkor szerintem nem a rendszerben kéne változtást eszközölni, hanem magadon, ezen gondolkodjunk el.
 

aPeti

edes otthon ❤️
Támogató
2020. 04. 09.
780
1 324
LV karakter
francisco.trefoloni
V2 karakter
francisco.furstenbarger
Akkor itt is lenne AKK, ahol felteheted a kérdést? Teljes mértékben nem zárnám ki a kérdés feltételének lehetőségét, de szerintem jó az ahogy most van. Semeddig nem tart 1 mondatot odatenni, hogy "Üdv, nem.".
 
  • Tetszik
Reactions: CarlV2

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Nyilván a 10 perccel azt szerettem volna szemléltetni, hogy több idő mint reagálni a kérdésre. Egy idő után lehet lenne elrettentő szerepe az tény.
Sokan nem hirdetnek már, mert hívogatják, szórakoznak vele és hasonlók. Fórumon pedig látványosan lecsökkent a hirdetések száma, amióta bekerült a hirdetési szabályzat amely eléggé lekorlátozta a válaszolhatósági lehetőséget, illetve jobban a licitálásra alapszik.
Rengetegszer látni, hogy valaki szimplán megkérdezi a járműben ülő játékostól, hogy eladó-e a járműve, mert ott helyben személyesen megtudják beszélni illetve látja is a járművet,nem kell telefonba egyeztetni hol találkozzanak, fórumon pedig, hogy ki mikor ér rá.
Emellett sokan úgy reagálnék a kérdésre vissza, hogy: "Ha megfelelő árat mondasz akkor lehetséges" , "Nem minden áron eladó de mondj egy ajánlatot", és ha valaki megad érte egy korrekt ajánlatot akkor volt már rá példa, hogy eladta az illető pedig nem tervezte hirdetni. Ez mind egy ic szituáció, és nem egy emberen múlik, hogy hogyan végződik.
 
  • Tetszik
Reactions: tommenxd és aPeti

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
969
3 608
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Szerintem az a Non RP, ha full random odafut hozzád, és odaböfög neked egy "Üdv eladó?" mondatot. Ha megalapozza, és RP-vel közelít hozzád akkor úgy gondolom tök oké lenne a dolog.

Nem hinném, hogy rosszul közelítené meg a dolgot az illető, és nem hinném, hogy magába kéne néznie amiért ez zavarja. Hiszen ahhoz nem fér kétség, hogy mennyire illúzióromboló, ahogy mentőzés közben azt látom, hogy akár az út közepén is erről társalognak.

Amit egyébként Buba most leírt, azzal egyet tudok érteni, hogy egy társalgást kezdeményez az egész kereskedés dologból, nem csak odaröffenti neked a kérdést és már el is fut ha nemleges a válasz.

Tehát, úgy képzelném el a reális szituációt például, hogy:
-Szevasz, jól néz ki a verdád!
-Szia, köszönöm.
-Na és mond, mit tud a gép?
-Hát driftelésre van építve.
-Aha, nekem eléggé tetszik a dolog. Mondd csak, nem tervezed eladni véletlenül?
-Hát őszintén, nem gondoltam rá... de miért ne? Legyen!

Szerintem ez fényévekkel reálisabb, és még nem is rombolja a látványt, mint egy ilyen (ellenpélda):
-Üdvözlöm, eladó?
-Szervusz, nem.
*Emberünk elfut.
 

Hurka

Újonc
2019. 01. 22.
31
50
31
LV karakter
Tomie Brassco
V2 karakter
Tomie El Fuego
Szerintem az a Non RP, ha full random odafut hozzád, és odaböfög neked egy "Üdv eladó?" mondatot. Ha megalapozza, és RP-vel közelít hozzád akkor úgy gondolom tök oké lenne a dolog.

Nem hinném, hogy rosszul közelítené meg a dolgot az illető, és nem hinném, hogy magába kéne néznie amiért ez zavarja. Hiszen ahhoz nem fér kétség, hogy mennyire illúzióromboló, ahogy mentőzés közben azt látom, hogy akár az út közepén is erről társalognak.

Amit egyébként Buba most leírt, azzal egyet tudok érteni, hogy egy társalgást kezdeményez az egész kereskedés dologból, nem csak odaröffenti neked a kérdést és már el is fut ha nemleges a válasz.

Tehát, úgy képzelném el a reális szituációt például, hogy:
-Szevasz, jól néz ki a verdád!
-Szia, köszönöm.
-Na és mond, mit tud a gép?
-Hát driftelésre van építve.
-Aha, nekem eléggé tetszik a dolog. Mondd csak, nem tervezed eladni véletlenül?
-Hát őszintén, nem gondoltam rá... de miért ne? Legyen!

Szerintem ez fényévekkel reálisabb, és még nem is rombolja a látványt, mint egy ilyen (ellenpélda):
-Üdvözlöm, eladó?
-Szervusz, nem.
*Emberünk elfut.
Én is hasonlóra gondoltam, hogy egy minimális rp pl me alaposan megnézi az autót, a fényezést felnit stb. és egy minimális ic beszélgetés után megkérdezi azt hogy eladó e, de mindenki csak beefel
 
  • Tetszik
Reactions: tommenxd

Hurka

Újonc
2019. 01. 22.
31
50
31
LV karakter
Tomie Brassco
V2 karakter
Tomie El Fuego
Nem, Te közelítesz egészen más irányból, értelmetlen és egyben fölösleges is az egész ötlet, de mondok egy példát.
A való életben is odajöttek hozzám a benzinkúton, mikor édesanyám 20 éves suzukiját tankoltam, hogy a kati nem-e eladó, azt mondtam nem... :D
De nem fogod elhinni, elfogadta a tényt, hogy kapott egy nemleges választ, és továbbment, azóta is sokat gondolkozom, hogy vajon milyen útra terelhette őt az én válaszom.
Különben is felesleges ilyeneken gondolkozni, de ha téged idegesít, ha valaki megkérdezi, hogy eladó-e az autód, akkor szerintem nem a rendszerben kéne változtást eszközölni, hanem magadon, ezen gondolkodjunk el.
Figyelj teljes mértékben igazad van, bennem van a baj ha RP szerveren elvárnék egy minimális rp-t az emberektol, ne haragudj hogy az értelmetlen posztommal rp-ssé szeretnék tenni egy napota 100x eloforduló szituációt

antoon válasza:
2.) Tilos a dupla, tripla hozzászólás!
Büntetés: 40 büntetőpont.
 
  • Tetszik
Reactions: tommenxd

Zsiga

Az év illegális frakció leadere, 2019-ben.
2019. 01. 11.
220
276
V2 karakter
Shayne La Royali
Az a baj hogy való életben oda jön a tesó a piros lámpánál, odasétál melléd és benyögi hogy 800k és viszem. Megtörtént események alapján. :D
 

deemoN

prove them wrong.
Very Important Person
2019. 05. 23.
777
2 099
20
V4 karakter
robert.celeketic
V2 karakter
robson.kuznetsov
Több szempontot lehet figyelembe venni, hogy milyen lenne ez a dolog szerver szabályként.
Bármennyire is sértő, illetve egy bizonyos szinten rossz szerepjátékra utal ez az egész, mégis számodra könnyebb lehet a “Szia nem eladó” kártya bevetése, mint ezzel egy adminhoz menni, logot küldeni és hadd ne folytassam..
Vedd figyelembe azt is, hogy számos alkalommal történt már meg, hogy a testvérszerveren jól működő rendszerek nálunk nem nem úgy bontakoztak ki, ahogyan azt fejben elképzeltük.
A felvetésed meg tudom érteni, viszont a kivitelezését személy szerint egyáltalán nem tudom támogatni.
 
  • Tetszik
Reactions: Smexy és tommenxd

CarlV2

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 11.
788
387
30
Szeged
V4 karakter
Carl P Pawlowski
Akkor itt is lenne AKK, ahol felteheted a kérdést? Teljes mértékben nem zárnám ki a kérdés feltételének lehetőségét, de szerintem jó az ahogy most van. Semeddig nem tart 1 mondatot odatenni, hogy "Üdv, nem.".
Itt is lehetne egy AKK , igazából lehet még lenne is rá kereslet! Legyen kijelölve egy placc ahol lehetne legálisan "gyülekezni" na meg nézelődni a kocsik között , beszélgetni és persze üzletelni.
 
  • Tetszik
Reactions: aPeti

Hurka

Újonc
2019. 01. 22.
31
50
31
LV karakter
Tomie Brassco
V2 karakter
Tomie El Fuego
Az a baj hogy való életben oda jön a tesó a piros lámpánál, odasétál melléd és benyögi hogy 800k és viszem. Megtörtént események alapján. :D
Ha vAlaki tesót rp-zik vagy autókereskedot akkor más a leányzó fekvése.
Több szempontot lehet figyelembe venni, hogy milyen lenne ez a dolog szerver szabályként.
Bármennyire is sértő, illetve egy bizonyos szinten rossz szerepjátékra utal ez az egész, mégis számodra könnyebb lehet a “Szia nem eladó” kártya bevetése, mint ezzel egy adminhoz menni, logot küldeni és hadd ne folytassam..
Vedd figyelembe azt is, hogy számos alkalommal történt már meg, hogy a testvérszerveren jól működő rendszerek nálunk nem nem úgy bontakoztak ki, ahogyan azt fejben elképzeltük.
A felvetésed meg tudom érteni, viszont a kivitelezését személy szerint egyáltalán nem tudom támogatni.
Megint csak ismételni tudom magam, alapból az elrettento ereje is elég lenne, miért ragad le mindenki annál a résznél hogy felsleges admin ugy stb ? :D Dm is tiltott, foleg a kórháznál, és aki komolyan veszi a szerveren a pályafutását azt nem is szegi meg a szabályt.
 

.shirek

Újonc
2021. 10. 14.
17
39
26
LV karakter
ᴄᴀsᴏɴ.sɴʏᴅᴇʟ
V2 karakter
ᴠʏᴛᴀʟ.ᴍᴏsᴇs
Támogatom az ötleted. Soha nem értettem, hogy miért jó az, hogy oda mész IG egy számodra tök idegen emberhez, akiről azt se tudod hogy ki és meglátod a BBS felnis, full goldos lada 2107et és megkérdezed: Üdv, eladó?
Nem tudom, szerintem egyáltalán nem reális, nyílván nem azt mondom, hogy a valóéletben nincs erre példa, mert van, de ez a szerveren minden második játékosnál előfordul. Viszont a jailt kicsit erősnek érzem, talán a kick az jó lenne helyette.
 
  • Tetszik
Reactions: tommenxd

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
969
3 608
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Ha már az "Üdv eladó?" legyen tilos akkor a "dik, mán, he, more, zsa, dara" és társai is, nem? Nem támogatom az ötletet.
Ez egy rossz ellenpélda volt szerintem, ugyanis igen azokat is be kéne tiltani; kivéve ha az illető valóban egy cigány (nem ez nem egy derogatív jelző) karaktert RPzik. Egyszerűen vannak olyan emberek akik nem tudnak disztingválni a karakterük és az OOC énjük között.
 
  • Tetszik
Reactions: PaTKa01 és .shirek

Antoon

thank you for joy
Globális Moderátor
v2
2020. 06. 08.
628
2 003
21
V2 karakter
Antoon Kuznetsov
Aki érdemben szeretne még hozzászólni majd a topichoz, keressen fel egy globális moderátort, úgy vélem a legjobbnak, ha ezt most lezárom, csak az egymás ismételésére és a HSZ huntra már nincs szükség. (akinek nem inge...)
 
  • Tetszik
Reactions: Esli

Bence

Az év legmeghatározóbb személye | 2022
SzuperAdmin
v2
2019. 01. 07.
4 815
2 676
Egyetlen "nem" szóval le lehet zárni a beszélgetést.
Elutasítva.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.