Szerver szabályzat pontosabbá tétele...

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Akosvok111

Újonc
2022. 07. 04.
2
12
V4 karakter
Tomas Joe
Rengetegszer tapasztaltam olyan dolgokat amik nincsenek le írva a szabályzatba de mégis klick-et/bant kapnak érte a játékosok.
Pl: A hírdetés szabályzatban sehol sincs leírva az, hogy nem lehet taxist keresni hírdetésben... Mikor melmondtam, hogy nincs fent taxis és azért írtam ki a hírdetést ezt a választ kaptam: "cső, akkor sem kell hírdetni. ''Várd meg ameddig valaki hírdeti, hogy vállalja és akkor azt csörgesd meg''...
Vagy a pp-re vonatkozó szabályzatot se láttam. Egy játékos akinek van egy kis megspórolt pénze és esetleg pp-t szeretne vásárolni mástól akkor hirtelen nincs ahonnal tudja, hogy nem pp-nek kell hírdetni a pp-t...

Ez az én észrevétlelem... Nem szeretnék ez a téma miatt valakit is megsérteni/ megbántani. További szép napot/estét!
 
  • Tetszik
Reactions: Hagen

Benz

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 05. 04.
396
1 013
Győr ⭐ Stuttgard
V4 karakter
⭐ Mason Benz
LV karakter
⭐ Mason Benz
V2 karakter
⭐ Mason Benz
Szia! Ha minden szabályt írásba foglalnának akkor egy végtelen hosszú valami jönne ki.

De ami ennél is fontosabb az a logikus gondolkodás.
A te példáiddal élve: ez egy IRL szerver, mikor láttál a valóságban bármilyen hirdetési felületen, hogy valaki taxit keres? Logikátlan, nem?
A taxi cég persze hirdetheti magát mert az sokkal ésszerűbb.
Ugyanez a pp esete is. Valóságban nincs PP, logikus, hogy a szerveren sem lehet rá így hivatkozni.

Ha ilyen szabályokat elkezdenénk írásba foglalni, akkor kb ott kellene kezdeni, hogy ne nyúlj a konnektorba mikor bedugod a számítógépet mert megrázhat. Ha megérted egy RP szerver alapjait utána már sok minden szabályok nélkül is fog jönni, mert hát logikus.
 
  • Tetszik
Reactions: ZSABI és FreaK.

aDaw

Klaviatúra gyilkos
2019. 11. 20.
794
2 417
21
Szigetszentmiklós
V4 karakter
bjorn.ekdhal ✌️
LV karakter
molnar.adam
V2 karakter
bernau.marcell
Szia.
Tájékozódj a hirdetés feladása előtt idg/sgh-tól, ha valamit nem tudsz.
Az meg hogy pp-t nem pp-ként hirdetsz, elég alapvető dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: FreaK.

dexteer

Újonc
Támogató
2021. 09. 23.
8
13
V4 karakter
Kalderral Riccardo.
Hogyha a szerver szabályzatot végig olvasod, netán informálódsz erről- arról való szerepjáték szó jelentéséről, már is könnyebben tudsz ilyen hibák/ gondok alól mentesülni.
[ google-n, yt-n. ]
 

FalleN.

ezek csak betűk amit írsz
2021. 06. 23.
1 147
6 244
18
V4 karakter
Darryl Nordin
Vagy a pp-re vonatkozó szabályzatot se láttam. Egy játékos akinek van egy kis megspórolt pénze és esetleg pp-t szeretne vásárolni mástól akkor hirtelen nincs ahonnal tudja, hogy nem pp-nek kell hírdetni a pp-t...
Ha PP -t szeretnél eladni akkor úgy hirdethetsz, hogy "Névreszóló importálást vállalok", "Importálást vállalok névreszólóan", ha pedig PP -t szeretnél vásárolni akkor így kell hirdetni "Névreszóló importálót keresek". Így szabályosan hirdetheted a PP -t.
Maga az ötletre kitérve, nem lesz minden apróság bele írva a szabályzatba ezt már 1000x elmondta a vezetőség is, ha mindent bele írnának öt oldal lenne a szabályzat. Annak meg semmi értelme és az embernek sem lenne kedve elolvasni.
 

Wing

szárnyas barát
2019. 01. 29.
234
639
18
Szigethalom
V4 karakter
Loretta Hristov
LV karakter
Petrick Denzel
V2 karakter
Alexa R Mauricio
Ha PP -t szeretnél eladni akkor úgy hirdethetsz, hogy "Névreszóló importálást vállalok", "Importálást vállalok névreszólóan", ha pedig PP -t szeretnél vásárolni akkor így kell hirdetni "Névreszóló importálót keresek". Így szabályosan hirdetheted a PP -t.
Maga az ötletre kitérve, nem lesz minden apróság bele írva a szabályzatba ezt már 1000x elmondta a vezetőség is, ha mindent bele írnának öt oldal lenne a szabályzat. Annak meg semmi értelme és az embernek sem lenne kedve elolvasni.
Ráadásul az emberek 95% nem olvassa át a szabályzat jelenlegi formáját, akkor nem teljesen mindegy, hogy benne van vagy sem? Ettől függetlenül kérdezz rá biztos forrásokból, sgh/idg.
 

Chloee

Újonc
Támogató
2021. 09. 07.
68
447
V4 karakter
Chloe Capezza 🇮🇹
LV karakter
Gabriell Sancez
Teljesen egyetértek Fallen hozzászólásával. Felesleges lenne minden egyes íratlan szabályt bele írni, sajnos az emberek többsége így se olvassa el a szabályzatot, pedig nem egy hosszú dolog, majd mikor kapják a büntit jön a szöveg, hogy hát ő ezt nem tudta. Nézzük logikusan akkor egy több oldalas szabályt ki olvasna végig? Vagy jegyezne meg.. felesleges, a leglényegesebb dolgok le vannak írva.
 
  • Imádom
Reactions: Janivagyok
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.