Szerver felépítése újra

BalazsHUN03

Barangoló
2021. 12. 09.
80
73
V4 karakter
Aaron Wick
LV karakter
Aaron Wick
V2 karakter
Aaron S Wick
v2logo-NEW.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek



Játékos (IG) neved:
< Aaron S Wick >

Ötleted:
< Elöször is üdvözlök mindenkit aki ezt olvassa, kezdjünk is bele... Tehát, mint tudhatjuk sajnos a szerver jelen esetében ha fogalmazhatok így meghalt. Ennek számos okát lehetne sorolni, sok embert lehetne okolni emiatt, stb. Alapjáraton január 28.-án volt az utolsó fejlesztés a szerveren, aminek szerintem annyira sok-sok értelme nem volt, és ez több mint 3 hónapja volt, de ez csak személyes vélemény. Van egy ilyen mondás, ami szerint a fejétől bűzlik a hal, de példálózhatunk sok mindennel, viszont akárki akármit mondd, nem lett annyi belerakva a vezetési rétegtől ebbe a szerverbe, amennyi kellett volna, főleg az elmúlt 3 hónapban. Azzal nem fogunk megoldani semmit, hogy berakunk egy horgász eventet, ami ha jól tudom közel 1 hónapja bent "rohad" és 4 halat kifogtak, és csak van mert miért ne. A szerver teljesen eltér a V4-től, a V4 LV-től, pont ez miatt sajátos, és rengeteg player pont emiatt szerette/szeretné ezt játszani, illetve vélemények szerint van akinek túl sok a V4 és szívesen játszana egy V3 szintű játékkal, s ez inkább hasonlít arra. Kiemelném Sacát, mint fejlesztőt, akinek a felvétele annó egy nagyon jó döntésnek bizonyult, s ezt így gondolom a mai napig is, viszont elégnek nem tartom. Azzal, hogy felveszünk 1 embert fejlesztőnek nem fogjuk megváltani a világot, de a fejlődések is lassan várhatók, persze minőségi lesz részéről, ahogy eddig is. Szó se róla, nem mondom, hogy itt nap mint nap kell új fejlesztés vagy bármi hasonló, viszont újítások jöhetnének sűrűbben. Újítások, ismételném magam újítások, rengeteg féle ötletet felvetett a játékosközösség, aminek egy része megvalósult, egy része nem. Ahhoz, hogy játékosokat toborozzunk egy szerverre, nem elég az, sőt kevés, hogy berakunk 3 autót, abból az egyik úgymond egy hulladék 80 ezres, a másik kettő pedig 30 ezer PP körül megvehető. Nyílván nem egyik napról a másikra várnák a játékosok a fejlesztéseket, de szépen lassan fel lehetne építeni mindent. Rengeteg módon lehetne fellendíteni a játékot, de azt nem mondom, hogy ez nem zsebbe nyúlós történet a vezetőség részéről. Saca mellé elkéne mégegy 3-4 fejlesztő akinek van ideje a szerverrel foglalkozni akár napi szinteken, beosztva vagy bármi, hisz ezáltal ők tudnának dolgozni, újításokat végrehajtani a szerveren. Szerver promozás, mai világban bármit be lehet promozni egész költséghatékonyan is, felteszem itt például tiktokon "foryou" fülbe egész olcsón lehet bekerülni, ezáltal sok új ember láthatná a szervert, de ehhez is szükségeltetik minőségi videók feltöltése. Tehát, alapjáraton ha a fejlesztések sora megkezdődne, akár 2-3 hetente újdonságok lennének várhatóak, biztos, hogy sok ember újra játszana a szerverrel, vagy elkezdené nyomni. Emlékszem amikor megkezdődtek a fejlesztések akkor is 80-90 ember is fent volt nap mint nap a szerveren, és ez kéne legyen a célja mindenkinek IS. Volt egykor ötletként felvetve a globális UB, ez szerintem továbbra is egy nagyon logikus döntés lenne, hisz nagyon-nagyon sok ember van kibannolva, köztük szerintem 2014-15-16-17 évekből is, azóta pedig eltelt közel 7-8 év és fejben mindenki érett. Globális UB mellett szólva, több százan elkezdenének akár játszani, újra nyomni a szervert, és amennyiben nem tudnák a szabályokat, a kellő admin szám megtenné a jogos bannolást az adott esetekben. Szintén megemlíteném, a szerver életét feltuningoló fejlesztéseket, bármi legyen ez, de ne az legyen a cél, hogy megint PP-s autókat rakjunk be a játékba.Azért mert megveszi 1 ember nem fog a szerver haladni előre, össz vissz annyit hogy lesz mégegy drága kocsi és lesz belőle 3 darab a városban. Csak egy példaként felhozom itt a bandákat, évek óta nem voltak a szerveren elérhetőek, új banda viszont nem volt létrehozható, akkor annak például mi értelme volt? :D Rengeteg fejlesztést lehetne, akár munkák terén, akár annak segítésére, hogy a kezdő játékosnak ne 1-2 év legyen elérni egy álomautót, ha csak nem PP-zik. Jelenlegi munkák szerintem pocsékak, nem véletlen horgászott mindenki, az az egyetlen volt ami megérte, hisz jól fizetett adott időn belül, + szerencsefaktoros. Frakciókat rengeteg féleképp lehetne újítani, akár egy filmből vett ötlettel, de ténylegesen bármivel. Csak, hogy egy példát mondjak a munkára, a fényezői munka a másik szerveren, ez egy örök autós játéknak mondható, aki játszik valószínű szeret autókkal foglalkozni, vagy csak szimplán érdeklik az autók, az a munka pedig teljesen ehhez kapcsolatos volt, így azt szívesen csinálták. Felmérések alapján lehetne munkát berakni akár. Ezzel nem vagyok tisztában teljesen, de rengeteg autón voltak buggok, azok javítása is egy lépés lenne. Ha már felhoztam, hogy a frakciókban lehetne fejlesztés, ezzel ellenkezőleg a PD-nél is sok féle fejlesztést lehetne létrehozni. Én még egy reális példának hoznám a tankolást is, az adott autónak legyen reális a tank mérete a való életűhez, illetve a fogyasztása is. Farmi munkát is meglehetne reformálni, újítani rajta, vagy bármi. Utoljára a méhészet fizetése lett emelve még, akkor azt is nyomta mindenki. Összegezve tehát, rengeteg féle módon lehetne fejlődést elérni, és ennél a mostaninál csak feljebb van, több fejlesztő szükséges, akkor lesz heti rendszerességű fejlődés, globál UB kérdését mindenképp javasolnám átgondolni, és a legfontosabb, hogy a kezdő játékosokhoz legyen update, élvezze valaki ha elkezdi, és ne minden fejlesztésben az legyen a fő célpont, hogy megint mennyi PP fog bekerülni a zsebünkbe. Normális fejlesztések, több fejlesztő, admin felvétel, promozás, változó eventek akár, ne mindig a pecázás ( ehhez hozzáteszem, bőven elég akár ha sokat kell hozzá időzni, és mondjuk kapnál egy speciális tárgyat érte, pl amit nem lehetne eladni), újítások, reformálások, és legyen belefektetett idő, főleg a vezetés, és ha lesz, akkor a fejlesztői brigád részéről, Várjuk a változásokat! :D >

Megjegyzés:
< Köszi szépen, hogy elolvastad, egy reakciót, vagy hozzászólást véleményezésképp szívesen veszek :D >
 

LucasLV

Írnok deák
Támogató
2020. 05. 25.
637
1 001
21
Győr
V4 karakter
-
LV karakter
Lucas Saliven
V2 karakter
Lucas Saliven
Szia ez érzékeny téma, volt számtalan topic törölve lett mind amik kicsit is segítették volna a szervert. Továbbiakba nem megyek bele inkább.
 

BalazsHUN03

Barangoló
2021. 12. 09.
80
73
V4 karakter
Aaron Wick
LV karakter
Aaron Wick
V2 karakter
Aaron S Wick
Szia ez érzékeny téma, volt számtalan topic törölve lett mind amik kicsit is segítették volna a szervert. Továbbiakba nem megyek bele inkább.
Szia, szerintem amennyiben lenne elég fejlesztő, akik nyomnák folyamatosan a melót, illetve amiket említettem, beindulna újra a szerver, ha ki lesz törölve akkor pedig látom legalább a dolgokat :D
 

hunor88

Újonc
2019. 09. 07.
13
52
V4 karakter
Zachary D Wilson
V2 karakter
Francesco Rossi
Szia! Egyetértek a leírtak nagy részével. Hogy mivel nem, azt most nem kezdem osztani.

Én amit nagyon hiányolok, az egy helyzetjelentés a vezetőség részéről.. Mik a terveik a jövőre nézve, van-e jövője a v2-nek (amit nagyon remélek hogy van), stb. Tegnap volt hogy utoljára 4 hónapja volt update, és helyzetjelentés a szerverről, azóta se kép, se hang, semmit nem tudunk. Volt pár topic, ahová Saca írt, de azok valamiért törölve lettek.
Sok topic született már, és tényleg szép számmal vannak javaslatok, és játékosok is akik szeretnék megmenteni a szervert. Reméljük sikerülni is fog, kár lenne veszni hagyni.
edit: Ha lesz változás, és visszatér az élet a szerverre, akkor egy-két SEE-vel foglalkozó tartalomgyártót is meg lehetne kérni, hogy ha csak szolidaritásból is , tisztelje meg csupán egy, vagy ha rajta múlik, akár több videóval/streammel a szervert. <3

#savethev2
 
Utoljára szerkesztve:

Pongo

Írnok deák
2020. 09. 20.
671
2 547
V2 karakter
ʟᴏʟᴀ.ʜɪᴄᴋꜱ
Sajnállak titeket és a belefektetett időtöket amíg mindezt leírjátok, teljesen fölösleges időpocsékolás. Ugyanazt írjuk körbe-körbe, mint valami vasárnapi szokásos templomi beszéd. Ez is törölve lesz, mint a többi, csak szólni akartam, hogy már teljesen értelmetlen az egész dolog, mert úgysincs reagálva, nem is lesz. Legutolsó update óta, ami januárban volt nem történt semmi változás. Mit vártok, majd 5 hónap után hátha csak meghallgatnak? Nekem már vicces, ne haragudjatok. Aki pedig továbbra is hisz a "szerver életében" annak hajrá, írjatok még vagy 15 ötletet ugyanarról a monologról!
 

LucasLV

Írnok deák
Támogató
2020. 05. 25.
637
1 001
21
Győr
V4 karakter
-
LV karakter
Lucas Saliven
V2 karakter
Lucas Saliven
Sajnállak titeket és a belefektetett időtöket amíg mindezt leírjátok, teljesen fölösleges időpocsékolás. Ugyanazt írjuk körbe-körbe, mint valami vasárnapi szokásos templomi beszéd. Ez is törölve lesz, mint a többi, csak szólni akartam, hogy már teljesen értelmetlen az egész dolog, mert úgysincs reagálva, nem is lesz. Legutolsó update óta, ami januárban volt nem történt semmi változás. Mit vártok, majd 5 hónap után hátha csak meghallgatnak? Nekem már vicces, ne haragudjatok. Aki pedig továbbra is hisz a "szerver életében" annak hajrá, írjatok még vagy 15 ötletet ugyanarról a monologról!
Legyen inkább törölve,megkaptam már privátban közössègrombolást csinálok. Semmi értelme tényleg heti szinten nyitni új topicot úgyse történik semmi se.
 
  • Tetszik
Reactions: Xike

BalazsHUN03

Barangoló
2021. 12. 09.
80
73
V4 karakter
Aaron Wick
LV karakter
Aaron Wick
V2 karakter
Aaron S Wick
A szükséges lépések megtehetőek lennének, csak pénzbe kerülne beindítani újra az egészet, és időbe. Amennyiben szükségeltetik, itt van egy jó szerver készen, rengetegen játszanának vele, akkor ha a vezetőnek nincs ideje rá, vagy akár kedve nincs, feltehetem a kérdést miért nem adja el másnak, aki csinálná szívesen, és menne tovább a fejlődés? Igazából én nem néztem a fórumot, nem láttam, hogy erről voltak nagyon topicok az elmúlt időben, de amennyiben törölve lesz, számomra is lejön, hogy komolyak a gondok. Viszont én bízom benne, hogy hátha ez alapján eltud indulni valami változás így vagy úgy.
 

Bazsi

Fő Globális Moderátor
v2
2019. 01. 10.
1 318
1 174
Győr
V4 karakter
carl evans
V2 karakter
carl evans
Tisztázzuk le az elején: Értékelem az ötletet, valamint örülök, hogy valaki kiáll a V2 mellett.

Ennek ellenére viszont elmondanám, hogy rohadtul vicces az a közhisztéria, ami elterjedt, mégpedig, hogy a hasonló topicok törölve vannak.
Tisztáznám: Egyet sem töröltünk. Egyik sem lett szem elől eltüntetve. Tudjátok mi történt? KI lettek törölve a szerző által azzal az indokkal, hogy félnek, hogy bant kapnak... Ez ellen mit tudunk kezdeni? A hiszti az megy, az utánajárás már kevésbé, pedig csak egy fórum PM-be kerül az igazság.
Jómagam is odaírtam már ilyen témákhoz, letisztáztam, hogy amíg nem beef-be, illetve károgásba és mutogatásba megy át a téma, nem fogom törölni, ahogy senki más sem. (spoiler: nem is osztunk bant érte.)
Megértem, hogy el vagytok keseredve, nekem is kicsit megszakad a szívem az egészért, de ennek nem az a megoldása, hogy egymásra mutogatunk.

Nem fogok konkrét elemekre reagálni, viszont kicsit ambivalens érzéseim vannak ezzel a témával kapcsolatban. Egyrészről, ahogy elmondtam, tök király, hogy kiálltok a V2-ért. Én is ezen nőttem fel, ahogy sokan mások is. A gyerekkorunk részét képezi valamilyen módon.
Ezzel szemben viszont kicsit viccesnek tartom, hogy mindenki hirtelen szakértő lett a témában, és konkrét megoldásokat kínál az egész helyzetre, ami fennáll. Annyit elmondok: ha lenne konkrét megoldása ennek, (ilyen egyszerű formában, ahogy egy-két ember azt leírja,) már rég nem itt tartanánk, és ilyenről szó sem lenne.
A b*llshit ötleteket, mint a Global UB meg hagyjuk is. Ha valaki ír egy kérelmet 1,5 perc alatt (hangsúlyozom: másfél...), valamint nem tett olyat ami életbevágó bűn lenne, meg fogja kapni az ubant. Főleg "2014-5-6-7"-ből... De ha egy Global UB-t ráeresztesz a szerverre, és ez elterjed, lehet, hogy két napig leszünk 100-an, de annyi DM és közösségrombolás lesz ez idő alatt, hogy az élettől is elmegy majd a kedved, nemhogy a játéktól.
2016 óta játszom itt, nem egy embert néztem végig, akik ki lettek rakva, de őket még idősebb fejjel sem engedném vissza, és ezzel biztos vagyok benne, hogy a vezetőség is ugyanígy áll. Voltak itt állapotok az évek alatt, higgy nekem.

Az meg, hogy frakciókban legyen fejlesztés... Volt rá elég idő, hogy kimaxoljuk azt a rendszert amivel rendelkezünk, és hogy eléggé kiégjünk a közösség egyes tagjaitól annyira, hogy ne tudjunk több értelmes ötletet bedobni a kalapba (vagy csak nagyon keveset). Bármikor szívesen láttam volna a te, illetve mások ötleteit is leaderként, hisz akármikor megkeresett valaki ilyesmivel, leültem, és átdumáltuk az ötleteit, esetleg még fel is használtuk. Sajnos szerintem ez már késő bánat...

Zárásul: amíg nem fajul el ez a topic, ezt sem fogom törölni, zárni, vagy banolni érte. Véleményt lehet írni, de csak okosan.
Sok sikert.


bazsi
 

Pongo

Írnok deák
2020. 09. 20.
671
2 547
V2 karakter
ʟᴏʟᴀ.ʜɪᴄᴋꜱ
Tisztázzuk le az elején: Értékelem az ötletet, valamint örülök, hogy valaki kiáll a V2 mellett.

Ennek ellenére viszont elmondanám, hogy rohadtul vicces az a közhisztéria, ami elterjedt, mégpedig, hogy a hasonló topicok törölve vannak.
Tisztáznám: Egyet sem töröltünk. Egyik sem lett szem elől eltüntetve. Tudjátok mi történt? KI lettek törölve a szerző által azzal az indokkal, hogy félnek, hogy bant kapnak... Ez ellen mit tudunk kezdeni? A hiszti az megy, az utánajárás már kevésbé, pedig csak egy fórum PM-be kerül az igazság.
Jómagam is odaírtam már ilyen témákhoz, letisztáztam, hogy amíg nem beef-be, illetve károgásba és mutogatásba megy át a téma, nem fogom törölni, ahogy senki más sem. (spoiler: nem is osztunk bant érte.)
Megértem, hogy el vagytok keseredve, nekem is kicsit megszakad a szívem az egészért, de ennek nem az a megoldása, hogy egymásra mutogatunk.

Nem fogok konkrét elemekre reagálni, viszont kicsit ambivalens érzéseim vannak ezzel a témával kapcsolatban. Egyrészről, ahogy elmondtam, tök király, hogy kiálltok a V2-ért. Én is ezen nőttem fel, ahogy sokan mások is. A gyerekkorunk részét képezi valamilyen módon.
Ezzel szemben viszont kicsit viccesnek tartom, hogy mindenki hirtelen szakértő lett a témában, és konkrét megoldásokat kínál az egész helyzetre, ami fennáll. Annyit elmondok: ha lenne konkrét megoldása ennek, (ilyen egyszerű formában, ahogy egy-két ember azt leírja,) már rég nem itt tartanánk, és ilyenről szó sem lenne.
A b*llshit ötleteket, mint a Global UB meg hagyjuk is. Ha valaki ír egy kérelmet 1,5 perc alatt (hangsúlyozom: másfél...), valamint nem tett olyat ami életbevágó bűn lenne, meg fogja kapni az ubant. Főleg "2014-5-6-7"-ből... De ha egy Global UB-t ráeresztesz a szerverre, és ez elterjed, lehet, hogy két napig leszünk 100-an, de annyi DM és közösségrombolás lesz ez idő alatt, hogy az élettől is elmegy majd a kedved, nemhogy a játéktól.
2016 óta játszom itt, nem egy embert néztem végig, akik ki lettek rakva, de őket még idősebb fejjel sem engedném vissza, és ezzel biztos vagyok benne, hogy a vezetőség is ugyanígy áll. Voltak itt állapotok az évek alatt, higgy nekem.

Az meg, hogy frakciókban legyen fejlesztés... Volt rá elég idő, hogy kimaxoljuk azt a rendszert amivel rendelkezünk, és hogy eléggé kiégjünk a közösség egyes tagjaitól annyira, hogy ne tudjunk több értelmes ötletet bedobni a kalapba (vagy csak nagyon keveset). Bármikor szívesen láttam volna a te, illetve mások ötleteit is leaderként, hisz akármikor megkeresett valaki ilyesmivel, leültem, és átdumáltuk az ötleteit, esetleg még fel is használtuk. Sajnos szerintem ez már késő bánat...

Zárásul: amíg nem fajul el ez a topic, ezt sem fogom törölni, zárni, vagy banolni érte. Véleményt lehet írni, de csak okosan.
Sok sikert.


bazsi
Én jómagam kérek tehát elnézést, hogy azt a hírt terjesztettem, hogy törölve lettek a topicok. Eléggé úgy jött le számomra, de ez lényegtelen. Tudod, nem egy régi játékos vagyok, hisz 2020-ban regisztráltam, jóformán még csak nemrég kezdtem, de ez idő alatt mondhatni elég aktívan játszottam, hozzáteszem még 10, 5 és 2 playernél is abban reménykedve, hogy HÁTHA visszatérünk a régihez, bár így történt volna, viszont minden embernek van egy határ, ami után megún egy bizonyos dolgot és ez a határ nálam elég sokáig tartott. Teljesen egyetértek azzal, hogy a Global UB lófaszt nem érne. Viszont, nem kevés ötlet lett felhozva az elmúlt hónapokban, ugyanazok az eventek mennek körbe-körbe, 0 fejlesztés 0 hír. A végére pedig meghagyom a még mindig nem megválaszolt kérdést:

Mire várunk?
 

BalazsHUN03

Barangoló
2021. 12. 09.
80
73
V4 karakter
Aaron Wick
LV karakter
Aaron Wick
V2 karakter
Aaron S Wick
Tisztázzuk le az elején: Értékelem az ötletet, valamint örülök, hogy valaki kiáll a V2 mellett.

Ennek ellenére viszont elmondanám, hogy rohadtul vicces az a közhisztéria, ami elterjedt, mégpedig, hogy a hasonló topicok törölve vannak.
Tisztáznám: Egyet sem töröltünk. Egyik sem lett szem elől eltüntetve. Tudjátok mi történt? KI lettek törölve a szerző által azzal az indokkal, hogy félnek, hogy bant kapnak... Ez ellen mit tudunk kezdeni? A hiszti az megy, az utánajárás már kevésbé, pedig csak egy fórum PM-be kerül az igazság.
Jómagam is odaírtam már ilyen témákhoz, letisztáztam, hogy amíg nem beef-be, illetve károgásba és mutogatásba megy át a téma, nem fogom törölni, ahogy senki más sem. (spoiler: nem is osztunk bant érte.)
Megértem, hogy el vagytok keseredve, nekem is kicsit megszakad a szívem az egészért, de ennek nem az a megoldása, hogy egymásra mutogatunk.

Nem fogok konkrét elemekre reagálni, viszont kicsit ambivalens érzéseim vannak ezzel a témával kapcsolatban. Egyrészről, ahogy elmondtam, tök király, hogy kiálltok a V2-ért. Én is ezen nőttem fel, ahogy sokan mások is. A gyerekkorunk részét képezi valamilyen módon.
Ezzel szemben viszont kicsit viccesnek tartom, hogy mindenki hirtelen szakértő lett a témában, és konkrét megoldásokat kínál az egész helyzetre, ami fennáll. Annyit elmondok: ha lenne konkrét megoldása ennek, (ilyen egyszerű formában, ahogy egy-két ember azt leírja,) már rég nem itt tartanánk, és ilyenről szó sem lenne.
A b*llshit ötleteket, mint a Global UB meg hagyjuk is. Ha valaki ír egy kérelmet 1,5 perc alatt (hangsúlyozom: másfél...), valamint nem tett olyat ami életbevágó bűn lenne, meg fogja kapni az ubant. Főleg "2014-5-6-7"-ből... De ha egy Global UB-t ráeresztesz a szerverre, és ez elterjed, lehet, hogy két napig leszünk 100-an, de annyi DM és közösségrombolás lesz ez idő alatt, hogy az élettől is elmegy majd a kedved, nemhogy a játéktól.
2016 óta játszom itt, nem egy embert néztem végig, akik ki lettek rakva, de őket még idősebb fejjel sem engedném vissza, és ezzel biztos vagyok benne, hogy a vezetőség is ugyanígy áll. Voltak itt állapotok az évek alatt, higgy nekem.

Az meg, hogy frakciókban legyen fejlesztés... Volt rá elég idő, hogy kimaxoljuk azt a rendszert amivel rendelkezünk, és hogy eléggé kiégjünk a közösség egyes tagjaitól annyira, hogy ne tudjunk több értelmes ötletet bedobni a kalapba (vagy csak nagyon keveset). Bármikor szívesen láttam volna a te, illetve mások ötleteit is leaderként, hisz akármikor megkeresett valaki ilyesmivel, leültem, és átdumáltuk az ötleteit, esetleg még fel is használtuk. Sajnos szerintem ez már késő bánat...

Zárásul: amíg nem fajul el ez a topic, ezt sem fogom törölni, zárni, vagy banolni érte. Véleményt lehet írni, de csak okosan.
Sok sikert

bazsi
Szia!
Nem vagyok úgymond én sem annyira régi player ahogyan Lola írta magáról, a Global UB-t felvetettem, de ha a régi playerek úgy látják, hogy nem szükségesek, akkor persze ez lehet így van. Viszont ez csak egy ötlet volt, a sok közül, de a java változást több mint valószínű, hogy nem ez hozná el. Ahogy Lola is írta, 0 fejlesztés 0 hír, ez teljesen jogos. Január óta semmi nem történt, semmi infóáramlás vagy bármi. Játékosközösség biztos vagyok benne, hogy most is lenne nem is kevés, ha folyamatosan mennének az értelmes fejlesztések stb. . Nem gondolom magamat szakértőnek, sőt, viszont szerintem amennyiben egy játékban újdonságok, fejlesztések kellenek, ahhoz fejlesztők szükségesek, akik értenek a dolgokhoz. Javarészt szerintem fejlődés elérhető lenne, amennyiben a vezetőség is úgy látná, és nem azt mutatná kifele, hogy nem érdekli őket a történet.
Köszi!
 

Ricsi

Modern Verne
Very Important Person
2019. 01. 09.
1 342
844
V2 karakter
Richard W Harison
Sziasztok !

Én mikor itt hagytam a szervert , akkor még játszott több mint 100 ember, és hirtelen egyről a kettőre történt ez, sajnos vagy nem sajnos én mar nem beszélek az itteni emberekkel, meg nem is úgy váltunk el egymástól, én nagyon remélem hogy Tamási csinál valamit a háttérbe , sőt biztos is vagyok benne, nem direkt vezeti a szervert, illetve nem direkt vezette a samp szervert sem , biztos hogy van valami a háttérbe amit mi nem tudunk és amint kész lesz az amit terveznek/szerveznek biztos hogy tájékoztatva lesztek róla , sőt abban is biztos vagyok hogy Bence sem azért szuperadmin meg a fejlesztő srác sem azért fejlesztő mert nem csinálnak semmit, hanem a háttérbe dolgoznak , csak időbe telik amíg kész lesz! :)
 

BalazsHUN03

Barangoló
2021. 12. 09.
80
73
V4 karakter
Aaron Wick
LV karakter
Aaron Wick
V2 karakter
Aaron S Wick
Sziasztok !

Én mikor itt hagytam a szervert , akkor még játszott több mint 100 ember, és hirtelen egyről a kettőre történt ez, sajnos vagy nem sajnos én mar nem beszélek az itteni emberekkel, meg nem is úgy váltunk el egymástól, én nagyon remélem hogy Tamási csinál valamit a háttérbe , sőt biztos is vagyok benne, nem direkt vezeti a szervert, illetve nem direkt vezette a samp szervert sem , biztos hogy van valami a háttérbe amit mi nem tudunk és amint kész lesz az amit terveznek/szerveznek biztos hogy tájékoztatva lesztek róla , sőt abban is biztos vagyok hogy Bence sem azért szuperadmin meg a fejlesztő srác sem azért fejlesztő mert nem csinálnak semmit, hanem a háttérbe dolgoznak , csak időbe telik amíg kész lesz! :)
Szia!
Én megértem ezt is, viszont szerintem akkor legalább annyit közölni hogy érkezik valami új vagy bármi főcímmel, ki lehetett volna írni, hiszen ez lassan 5 hónap lesz, hogy semmi nem történt az egész szerveren, és aki tudhat erről bármit is 3 hete elérhető se volt fórumon... Gondoljon mindenki amit akar, viszont némi információ akkor is szükséges lenne, ha történni fog valami.
 
  • Tetszik
Reactions: hunor88 és LucasLV

Ricsi

Modern Verne
Very Important Person
2019. 01. 09.
1 342
844
V2 karakter
Richard W Harison
Szia!
Én megértem ezt is, viszont szerintem akkor legalább annyit közölni hogy érkezik valami új vagy bármi főcímmel, ki lehetett volna írni, hiszen ez lassan 5 hónap lesz, hogy semmi nem történt az egész szerveren, és aki tudhat erről bármit is 3 hete elérhető se volt fórumon... Gondoljon mindenki amit akar, viszont némi információ akkor is szükséges lenne, ha történni fog valami.
Úgy vagyok ezzel , hogy ha így sincs player attól meg nem lesz hogy egy posztot kiírnak több player , ha jól sül ki nekik a dologból vagy megoldódnak nekik is a problémáik a szerverrel kapcsolatban, így is úgy is vissza fognak a játékosok jönni akik ezt a szervert szeretik!
 

BalazsHUN03

Barangoló
2021. 12. 09.
80
73
V4 karakter
Aaron Wick
LV karakter
Aaron Wick
V2 karakter
Aaron S Wick
Úgy vagyok ezzel , hogy ha így sincs player attól meg nem lesz hogy egy posztot kiírnak több player , ha jól sül ki nekik a dologból vagy megoldódnak nekik is a problémáik a szerverrel kapcsolatban, így is úgy is vissza fognak a játékosok jönni akik ezt a szervert szeretik!
Nem lesz több játékos egy dekával sem, ha kiírják, hogy mókulnak éppenséggel valamit, viszont 90%-ban szerintem a java ember úgy látja, hogy nem csinálnak jelenleg semmit a szerverrel, sorolhatnék erre okokat, de nem szeretnék személyeskedni vezetőség fele, viszont ha bejelentenék hogy fejlesztenek, vagy fejlesztők érkeznek még, akkor legalább mindenki tudná, hogy van mire várni. Az adott fejlesztések ha elkészülnek, időt szánnak rá folyamatosan stb, na akkor lehet várni az embereket szerverre, addig viszont nem nagyon.
 
  • Imádom
Reactions: LucasLV

Pongo

Írnok deák
2020. 09. 20.
671
2 547
V2 karakter
ʟᴏʟᴀ.ʜɪᴄᴋꜱ
A szerver tulaja lassan egy hónapja volt elérhető fórumon, semmi közlés nincs velünk szemben, akkor ezt nevezzük "törődésnek"? Ja igen, fejlesztenek valami újat, csak szólnék, hogy Dreft már nem fejlesztő, meg lehet nézni fórumon, szóval nem tudom mi készülhet a háttérben közel fél éve, én úgy látom, hogy az egész már el van felejtve, csak egyes emberek még próbálkoznak szarból várat építeni.
 

BalazsHUN03

Barangoló
2021. 12. 09.
80
73
V4 karakter
Aaron Wick
LV karakter
Aaron Wick
V2 karakter
Aaron S Wick
Pontosan, viszont azt nem gondolnám, hogyha valaki 1 hónapja meg se nézi a fórumot lassan, akkor nagyon nagy fejlesztések lehetnek itt a háttérben.
Nem észt szeretnék osztani félreértések miatt, viszont hogyha nincs kedve ezzel foglalkozni, nem akar pénzt belefeccölni, nem nyomja tovább, miért nem adja tovább, egy olyasvalakinek aki teljes mellszélességgel csinálná és nyomná neki, hogy egy rendes szerver legyen újra?!
 

Ricsi

Modern Verne
Very Important Person
2019. 01. 09.
1 342
844
V2 karakter
Richard W Harison
Pontosan, viszont azt nem gondolnám, hogyha valaki 1 hónapja meg se nézi a fórumot lassan, akkor nagyon nagy fejlesztések lehetnek itt a háttérben.
Nem észt szeretnék osztani félreértések miatt, viszont hogyha nincs kedve ezzel foglalkozni, nem akar pénzt belefeccölni, nem nyomja tovább, miért nem adja tovább, egy olyasvalakinek aki teljes mellszélességgel csinálná és nyomná neki, hogy egy rendes szerver legyen újra?!
Tamási gondolom ra gondolsz , nem volt soha nagy fórumos ezt bátran kijelentem , de akkor a Bence miért bírálja el az unban kérelmeket , miért válaszol fórumon a segítség kérésre , de bevallom őszintén én amikor itt voltam szuperadmin soha életembe nem néztem az ötleteket es az offtopicot sem, nem onnan fognak jönni a fejlesztések , az hogy leírjátok hogy mennyi player kell a szerverre meg hogyan attól nem lesz több player szerintem ő több ideje csinálja mint te mivel több mint 10 éve szervert vezet 🥲 persze nem téged szeretnélek leszolni , csak azért nézzünk mar a dolgok mögé hogy akkor miért nem adjak le a fő adminok az adminsagot es miért működik meg minden? Azért mert jó nézni hogy kinlódnak? biztos vagyok benne hogy nem azért , de kíváncsian várom hogy mi fog ebből kisülni, de ha valami kisül akkor biztos látni fogjuk :)
 

R3HABS

Game Admin 2
2019. 02. 02.
459
407
22
Debrecen
V4 karakter
Dave Newmann
LV karakter
Dave Newmann
V2 karakter
Lisa Beasley
Sziasztok!

Nagyon sokat gondolkodtam, hogy én is kifejtsem a véleményem a témával kapcsolatban, de végül arra jutottam én is megosztom a véleményem és talán a "kis parázsra" tudok dobni valamit, hogy újra valami lángszerű legyen ebből.

Röviden véleményem szerint az, hogy ide került a szerver több sebből is vérzik, de hát ezt tudjuk mind jól akik végig követték a szerver életét. Talán, hogyha megkellene nevezni legfőbb okokat, azt mondanám, hogy egy játszhatatlan, felügyeletlen szerverré vált, ami érthető okok miatt elveszítette más játékosok érdeklődését iránta.

Kezdjük ott, hogy jöttek a "nagyszerű updatek", amelyek ötleti szinten tény nagyon jók, de valóságban mire oda került a szerverre csak rontotta a színvonalat. Nagyon, nagyon sok olyan update érkezett amelyek hasznukra a playereknek nem jöttek, vagy nem éppen olyan formában mint kellett volna. Rengeteg lagg, kifagyás és buggok jelentek meg a szerveren, amely javítva nem lettek sőt sokkal gyakoribb és zavaróbbá vált.

A megállíthatatlan "infláció" sem segítette a játékos közösséget, bár ez még olyan dolog is lett volna, amelyen azért lehet segíteni.

Másrészt a szerver felügyelete, mind adminisztrátori szinten mind frakció szinten a player számmal egyenes arányosságban csökkent. Rengeteg olyan dolgot megtettek adott frakciók, amelyek adott helyzetben nem engedhető lett volna meg. (mind illegális mind legális frakció részről).

Adminisztrátori szinten pedig szintén ezt tudom mondani, bár amennyire én láttam és tapasztaltam szintén megvoltak azok a dolgok, amelyek ha valakit a buggok, laggok és kifagyások nem kergettek el, de a "baráti körök" azonban igen, amelyek kisebb szerveri lét után erősen érződött is. Nem akarok személyeskedni, ezekbe nem mennék bele, aki tudja tudja, aki nem nem, de ez nyílt tény ez is oka a szerver jelenlegi állapotának.

De térjünk a lényegre, ha már az okokat nagyjából felületesen átvettük, mi az ami megoldást nyújthatna.

Véleményem szerint, ahhoz hogy legyen újra élet a szerveren, ahhoz elsőkörben egy élhető szerver megépítése lenne az első cél. Létre kellene hozni, egy olyan "v2-őt" vagy legyen bármilyen jellegű szerver, amelyen lehet játszani, nem 15-20 fps van, nem laggoltat be minden object, nem fagy ki az ember 10 perc után és nincs ennyi bugg a rendszerben. Ehhez igenis olyan fejlesztő/tők kellenek akik értik a dolgukat, tudják mit csinálnak és a rengeteg buggos, hibás scriptet kiveszik a szerverről sőt az egészet újra alakítják! Igen, ehhez rengeteg idő, csapat és pénz kell, de enélkül hiába bármi, ha nem lehet élvezni a játékot.

Sokat segíteni a helyzeten az is, hogyha ezt a már "élhető szervert" könnyebben ellehetne érni, hiszen elérhető lenne a számunkra a többi SGS szerver mellett.

Az inflációhoz kapcsolódóan pedig az is megoldás lenne, hogyha a közkedvelt "forint" rendszert egy teljesen más, akár kitalált valuta váltaná fel amely sokkal értékállóbb. Gondolok itt pl. akár a $ rendszerre vagy egy kitalált fizető eszközre (xy mennyiségű forint x mennyiségű $ stb), valamint a szerveren bent lévő ingatlanok, ingóságok csökkentése. Tény, hogy aki játszott a szerverre esetleg költött is és felhalmozott sok sok értéket, de ezzel pl adott mennyiségű limitált autót, vagy ingatlant lekötött. Erre pl. megoldás lenne, ahogy az ingatlanoknál is, hogy x idő után megkellene hosszabbítani az adott autók tulajdon jogát. Pl, fél évente 1x lenne egy ilyen bejelentési időszak, hogy pl. 6 hónap után 1 hónapig van lehetőség bejelenteni és ha nem akkor törlödne és szabadulna fel helyette slot stb.

Idáig eljutna a szerver "újraéledése" akkor már félig újra lenne remény, de emellé kellene egy olyan team aki kordinálja mindezt és segít egy olyan közösséget kiépíteni. Véleményem szerint a vezetőség ameddig foglalkozott teljes körűen a feladatukkal nem volt olyan gyakori, vagy nem volt olyan észrevehető azon problémák amelyek a közösségben kialakultak. Amennyiben sikerülne egy újra játszható, élvezhető szervert létrehozni célszerű lenne ezen személyeknek a feladatukat ismételten úgy ellátni, hogy ismertségtől függetlenül eljárni ügyekben, frakciók vezetői feladatuk ellátásához megfelelő tudással kinevezni/korrigálni az olyan dolgokat amelyek a frakciók működését érintik, az adminisztrátori team tagjai feladatukhoz mérten kinevezni és elfogultság nélkül korrigálni.

Összességében én úgy vélem szerver vezetési szinten ezen hibákat bízok benne belátták és tisztában vannak ezekkel + még más olyan dolgokkal amikről mi sem tudunk és remélem, hogy ezeken dolgoznak is, hogy egy élhető jó szervert kapjunk vissza a V2 színeiben. Bizok abban is, hogy amely "ötleteket leírtam" talán valami megoldásra alkalmas van benne és talán eljut a vezetési szintig, esetleg már megvalósítás alatt áll.

No de, remélem, hogy a szerver még a jövőben játszhatóvá válik, mindenesetre azt a sok sok emléket és eltöltött időt már senki nem veheti el, de azért nem lenne rossz újra V2 szerverén egy élhető közösségben és szerveren Los Santos utcáin Rp-zni.

Ui: Esetleges fogalmazási hibák miatt vagy logikai hibák miatt ha lennének a szövegben előre is bocsi, munka után írtam és már nem fog úgy az agyam. :D
 
Utoljára szerkesztve:

MekGrill

Írnok deák
Támogató
2019. 05. 07.
605
214
Kecskemét
V4 karakter
Tazwell McFroy
LV karakter
Cletus Sayre
V2 karakter
James McGill
Tiszteletem az egybegyűlteknek, eljött az ideje hogy kicsit idefirkáljak én is.

Sok újat nem biztos, hogy tudok mondani, mivel előttem már bőven azt, hogy az itt maradt közönségnek milyen a hangulata. Az hogy most ennek a módja milyen volt nem szeretném részletezni, mindenki eldönti magának. Az, hogy ez így alakult több tényezőből áll össze, de mivel ez a topik nem elsősorban erről szól, így nem is mennék bele.

Viszont némely megszólalás szerintem mélységesen felháborító, de ezekre bővebben is kitérek. Véleményem szerint azért is fajulhatott el ide a dolog, mivel a vezetői "figurák" eltűntek, így tulajdonképpen nagyobb ellenőrzés nélkül mehettek a 'fröcskölődések' is.

Tisztáznám: Egyet sem töröltünk. Egyik sem lett szem elől eltüntetve. Tudjátok mi történt? KI lettek törölve a szerző által azzal az indokkal, hogy félnek, hogy bant kapnak... Ez ellen mit tudunk kezdeni?

Nagyon remélem, hogy ez a mondat erősen fűszerezve volt iróniával, mert ellenkező esetben ebből szerintem csak annyit lehet kivenni, hogy egyébként annyira féltek az emberek véleményt nyílvánítani/kiállni a saját véleményük mellett, hogy inkább meghunyászkodtak, minthogy bármi baj legyen. Miért alakult ez így?
Lentebb még egy konkrétumra szeretnék kitérni, viszont érdekesnek találom a fogalmazásod, kicsit úgy jön le, hogy te kívülálló akarsz maradni, de legrosszabb esetben nem akarsz elhatárolódni, amivel alapvetően nem lenne gond, viszont a betöltött pozíciód miatt így kissé visszásan hat nekem ez az egész, arról nem is beszélve, hogy bele-belekóstolsz a maradék közösségbe is.

Az meg, hogy frakciókban legyen fejlesztés... Volt rá elég idő, hogy kimaxoljuk azt a rendszert amivel rendelkezünk, és hogy eléggé kiégjünk a közösség egyes tagjaitól annyira, hogy ne tudjunk több értelmes ötletet bedobni a kalapba (vagy csak nagyon keveset).

Úgy gondolom, hogy egy rendszernek/frakciónak nagyon sok idő kell mire kimaxolódik, ha egyáltalán odáig el tud jutni. Azzal viszont egyetértek, hogy egy idő után nehéz már új dolgot kitalálni, főleg, hogy az még nem jelenti azt, hogy az meg is valósul. Viszont remélem ide értetted azokat a tagokat is akiken annó mondjuk fejlesztői rang is lógott és akár már egy elfogadott kérelmet nullázott ki, azt állítva, hogy irreálisan sok lett a kérés. Ötletek mindig is voltak frakciófejlesztésre, viszont azért is állt le a dolog, mert a kutya nem foglalkozott már vele, mivel szinte teljesen biztos volt, hogy nem lesz elfogadva.

hirtelen egyről a kettőre történt ez

Ez attól függ mi számít hírtelennek. Véleményem szerint ez hosszú évek kitartó munkája volt, a playerek zömét már nem tudta érdekelni a szerver, tekintve, hogy az ötletelések és a bugok jelzésének ellenére évekig egy update arról szólt, hogy valami kocsimod jött, illetve néha-néha pár skines fegyver. Tény hogy ezek után voltak fejlesztőváltások, de úgy gondolom, hogy ezek már túl későn történtek meg. Ahogy említetted, mióta kiváltál a szerver életéből nem nagyon beszéltél senkivel, akkor nem is fér a fejembe, hogy mire alapozod az állításaid, de kérlek engedd meg, hogy pár dologra reagáljak.

én nagyon remélem hogy Tamási csinál valamit a háttérbe

Legjobb tudomásom szerint nyaralt az Úr, amit nem is sajnálok tőle, nyílván az más kérdés, hogy osztott-e ki bármilyen jellegű feladatot, hogy előrébb jusson a szerver, de kétlem, hogy ez így történt volna, de ez csak egy légből kapott feltételezés.

biztos hogy van valami a háttérbe amit mi nem tudunk és amint kész lesz az amit terveznek/szerveznek biztos hogy tájékoztatva lesztek róla , sőt abban is biztos vagyok hogy Bence sem azért szuperadmin meg a fejlesztő srác sem azért fejlesztő mert nem csinálnak semmit, hanem a háttérbe dolgoznak , csak időbe telik amíg kész lesz!

Szerintem sokan szeretnénk őszintén hinni abban a dologban, amit a mondat végén olvasunk, de a gyakorlat mást mutat. Nem vitatom azt, hogy akik most a vezetőségi pozíciókat betöltik ne tettek volna érte, sőt az is meggyőződésem, hogy joggal kerültek oda, DE volt már arra is példa, hogy fájdalmas hónapokba került, hogy egy adott rangra már nem illő embertől elvételre kerüljön a téma és nem is feltétlen azért, mert ne lett volna a helyére más. Szóval önmagában az hogy XY egy adott rangon/pozícióban van még önmagában nem jelent semmit, illetve azt se bizonyítja, hogy még mindig ő a legmegfelelőbb.

de akkor a Bence miért bírálja el az unban kérelmeket , miért válaszol fórumon a segítség kérésre ; csak azért nézzünk mar a dolgok mögé hogy akkor miért nem adjak le a fő adminok az adminsagot es miért működik meg minden?

Ha erre tényleg választ szeretnél az roppant egyszerű. Nincs értelme leadnia, mert a látszatot éltetni kell, hogy itt még tulajdonképpen akármi is lehet. Senki nem fogja leadni a főadmint vagy bármilyen más rangot, szimplán azért mert nem oszt, nem szoroz, hogy rajta van, csupán eggyel több dolog van amit fel lehet mutatni, illetve később referenciaként jól jöhet.

A megállíthatatlan "infláció" sem segítette a játékos közösséget, bár ez még olyan dolog is lett volna, amelyen azért lehet segíteni.

Erre voltak egyszemélyes haderők is, nem kerültünk előrébb, hiszen végső soron az árak a playereken múltak javarészt és a végsőkig lett feszítve a húr. Ez volt az a helyzet, amivel a vezetőség nem tud mit kezdeni, mivel ezt nagyon nehéz külsősként kontrollálni. Amit tudtak, nagyjából megpróbálták, sajnos nem jött össze.

ha valakit a buggok, laggok és kifagyások nem kergettek el, de a "baráti körök" azonban igen

Ez sem újkeletű dolog, klikkesedések mindig is voltak, frakciók szerveződtek újra miatta akár, tehát a mértékük se volt kisebb mint akár most. A különbség az, hogy ténylegesen lehetet tapasztalni, hogy ezek a csoportok mit tevékenykedtek.

Az inflációhoz kapcsolódóan pedig az is megoldás lenne, hogyha a közkedvelt "forint" rendszert egy teljesen más, akár kitalált valuta váltaná fel amely sokkal értékállóbb.

Ne haragudj meg, de ez szimplán badarság. Ha behozol egy valutát mondván, hogy jó akkor legyen "kevesebb" a zseton nem oldottál meg semmit, mert ahogy megvan a nagyjábóli értéke, minden egyébnek az ára igazodik hozzá és effektíve nettó nullát csináltál. Ez ebben a verzióban csak akkor tud működni, ha vannak olyan emberek, akik hajlandóak bukni ezen a váltáson, és itt ez sose volt annyira jellemző. A többi dologra nem térnék ki, mivel hasonló véleményem van róla, de aláírom, hogy tán a kiégett playerek közé tartozom.



Nem kívánom tovább szaporítani a szót, mert így is elég terjedelmes lett a dolog, csupán pár záró gondolatot írok még. Lehetne itt még a végtelenségig vitatkozni az újraélesztésen meg miegymáson, igazából teljesen értelmetlen. Úgy gondolom, hogy legbelül sokan érezzük, viszont nem feltétlen merjük kimondani, hogy ez ennyi volt, innen már nincs hova menni, mert túl sok pénzbe, energiába és időbe kerülne, ellenben veszedelmesen rizikós lenne a dolog.

Ebben úgy gondolom, hogy csupán az a felháborító, hogy nem kaphattunk egy méltó búcsút, tán akkor mindenki kicsit jobb szájízzel lépett volna tovább, de igazából most V2-vel történik az, ami anno SAS-on volt. A szerveren player már nincs nagyon, következő a fórum lesz, hacsak az már nem kezdődött el ötlet szinten akár, a legvégén pedig TeamSpeakről búcsúzunk.

Aki idáig eljutott annak pacsi, köszönöm, hogy idő lett szánva a firkálmányra. Azt mondom hogy jó kört mentünk, de semmi nem tarthat örökké, de a Holddal való táncunknak is itt a vége, elvégre jön fel a Nap.