Szerver Duplázás

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

ricky91

Zöldfülű
Támogató
2020. 12. 08.
180
367
Liverpool
V4 karakter
Richard Oneill
LV karakter
🚫
Sziasztok elsőre furcsállhat az ötletem de ha ezt végig olvasod a végén talán elgondolkozol azon mi is lenne az előnye egy ilyen fejlesztésnek.
Kezdeném ott, hogy a jelenlegi szerver levan limitálva 830 Játékosra, és növelés eddig még nem volt gondolom okkal, nem bírna el több embert.
Az ötletem azt jelentené a szerver számára, hogy duplázódhatna a játékosok száma akik "online" játszanak a see-game szerverén. 1660-ra nőhetne a live player szám.

Ami kell ehhez az 3 dolog.
Egy telejesen uj szerver gép (gondolom hogy nelegyen össze kavarodás) De ezt a hozzáértők jobban tudják.
Kis módosítás a várólista szerverén.

Kifejtem kicsit jobban.
Tehát adott egy teljesen uj szerver, amire ugye a jelnelegi V4 et egy az egyben fel kell pakolni, (SQL adatbázi is maradhat hisz ez a szerver is ugyan abból dolgozik)
Jelenlegi limit mehet az uj szerverre is 830-ra
Connect szervert módositani ugy, hogy ha betelik az elsődleges szerver 830-ra akkor az uj csatlakozókat át dobja a másodlagosra.
És kész a varázslat ugyanaz a játék több játékossal + a játékosoknak is valamivel jobb mintha 5-700 játszanának egyszerre.

Össz játékos kapacitás lenne igy 1660



És az hogy egy ugyan azon SQL adatbázisból dolgozik mint két gép annyit jelent hogy a játékosok cuccai mind a két szerveren ugyan az lenne.
Nem lenne adatvesztés senkinél sem.
Várom a véleményeket, hozzászólásokat, mind addig amig az kulturált formában van megfogalmazva.

Pacsi 👊
Ricky


U.I.: A nevetősök majd fejtsék már ki min nevetnek nagyon kiváncsi lennék rá
 
Utoljára szerkesztve:

ricky91

Zöldfülű
Támogató
2020. 12. 08.
180
367
Liverpool
V4 karakter
Richard Oneill
LV karakter
🚫
szerencse kérdése legyen, hogy tudjak-e játszani a barátommal?
Nem lenne mindig tele az elsődleges szerver. Az hogy nem tudsz játszani katival vagy bélával szerintem elhanyagolható, főleg azoknak akik a jelenlegi várólista miatt a mainap felsem tudtak jönni. Ez egy megoldás lenne, hisz ugyan ezt a játékot játszhatnád akadály mentesen, azhogy némelyik frakciótársad a főszerveren játszik te meg a másodlagoson szerintem nem olyan nagy para néha.
 

ricky91

Zöldfülű
Támogató
2020. 12. 08.
180
367
Liverpool
V4 karakter
Richard Oneill
LV karakter
🚫
nem látom értelmét. pár héten belül lepereg a bánya körülötti hype, és beáll a megszokott playerszámra(szerintem). erre a kis időre pedig felesleges egy második szervert beüzemelni.
De ,majd jön valami más mindig jön valami és fog is, ezekben az időkben ez egy megoldás
 
  • Tetszik
Reactions: Edizon #Denis

LucasLV

Írnok deák
Támogató
2020. 05. 25.
647
998
21
Győr
LV karakter
Lucas Saliven
Így is akkora lagg van hogy.... Mi lenne "ha" meg is valósul? Főleg akik gyengébb géppel játszanak azoknak lenne rossz.
 

DriftV2

Pletykafészek
Támogató
2022. 01. 07.
882
453
21
Nagyegyháza
www.youtube.com
V4 karakter
Ivan Kolobzeg
LV karakter
Marco Posey
V2 karakter
Marco Posey
Sziasztok!

De ez csak időszakos helyzet srácok egy nagyobb Updatere ( ami nincs gyakran) felesleges csinálni.

1300-an nem is játszanak a szerón. Az meg nem lenne kihasználva.
 
  • Tetszik
Reactions: Lac és Rcky

Favaro

Ex GameAdmln [2]
2019. 01. 10.
216
355
V4 karakter
Max Alexander Favaro
Ezt az ötletet olyan gyorsan el kell engedni, amilyen gyorsan jött...
(Előttem hozzászólók leírták miértjét.)
 

bederitoo

Barangoló
Támogató
2023. 06. 21.
128
81
26
V4 karakter
Bederito Soldado
Nagyon sok mindennel kapcsolatban ez nem működne. Egy RP szerver, az nem két RP szerver. Ahogy Wolf is írta, ez nem kivitelezhető, hiszen nem futhat 1 RP 2 szerveren.. Ez egy átgondolatlan ötlet, ami egy hirtelen felindulásból (gondolom nem tudtál joinolni bányászni) lett megírva, és rajtad kívül mindenki más tudja hogy ez bocsánat de baromság.
 

DreeN

Áve, Nagy Testvér!
Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
723
1 212
20
Szeged
V4 karakter
Anthony Hardwick
LV karakter
Anthony Hardwick
De ,majd jön valami más mindig jön valami és fog is, ezekben az időkben ez egy megoldás
Nem jön be havonta 1 update, szerintem legutoljára április elején - húsvétkor - volt ekkora játékos szám, előtte meg télen. 2-3 havonta pedig kibírható, én úgy gondolom.
 

DriftV2

Pletykafészek
Támogató
2022. 01. 07.
882
453
21
Nagyegyháza
www.youtube.com
V4 karakter
Ivan Kolobzeg
LV karakter
Marco Posey
V2 karakter
Marco Posey
Nem jön be havonta 1 update, szerintem legutoljára április elején - húsvétkor - volt ekkora játékos szám, előtte meg télen. 2-3 havonta pedig kibírható, én úgy gondolom.
Igen, én is kifejtettem fentebb hogy ez nem olyan gyakori. A nagyobb ünnepekkor, lehet új dolgokra számítani általában.

Nyílván változna a véléményem ha 1-2 hónapig 820 playerszám felett lennénk, de a gyakorlat jelenleg nem ezt mutatja. A többiek amit leírtak helytálló. Honnan tudjam hogy a haverom a másik szerverrészre ment rá?

Ha még ez a helyzett lenne, akkor sem hiszem hogy ez lenne a megoldás.
 

DreeN

Áve, Nagy Testvér!
Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
723
1 212
20
Szeged
V4 karakter
Anthony Hardwick
LV karakter
Anthony Hardwick
férőhely növelése szerintem elég.
Ez meg szimplán vagy nem megoldható, vagy nem lenne értelme. Egyes játékosoknak, akik nem atomerőművön játszanak forgalmasabb helyen már 700 játékosnál sincs semmi FPS-ük. Ezt most felküldenék 1k-ra, esélytelen lenne nekik a játék.
Optimalizálás meg nem jön szóba, elmondták. 2004-es játék, ez ennyit tud
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.