Szerelő CP

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Darko.

"All the time you have to leave a space"
2019. 01. 10.
885
781
17
V4 karakter
Ben Sauer
LV karakter
West Thomas
V2 karakter
Dough Thommas
v2-fejleszt_-logo.png


Szerverrel kapcsolatos ötletek



Játékos neved:
< Dough Thommas >

Ötleted:
< Az öletem az lenne, hogy amenyiben a szerveren nincs 1 szerelő sem dutyban akkor egy script letesz mindkettő szerelőtelepre 1-1 szerelő CP-t. Mely szerelési ára NEM tér el attól, ha egy "sima" szerelő szerelné az autódat. >


Megjegyzés:
< Lehet először bugyutaságnak tűnik, de a héten jöttem rá arra, hogy ez menyire is lenne jó. Délelőtti őrákban, sőőt van, hogy 1 fele sincs még szerelő(ez természetes mivel mindenki melóba/suliba van.), és ilyenkor akinek nincs fixkártyája vagy csupán egy ladára nem akar rányomni egy 2+milliós fixkártyát, akkor van probléma. És hiába lehet azt mondani, hogy szépen lassan SZABÁLYOSAN vzessünk az utakon, mikor ezt soha nem fogja mindenki betartani. Ha 70el megyek SZABÁLYOSAN akkor is belémjönnek, mivel ha valaki egy 50 es úton 300al megy nyilván 90% hogy ütközni fog valakivel/valamivel. HSZ-ben várom kinek milyen ötlete lenne erre.>
 

KDominik

A mi szerződésünk egy életre szól!
SzerverAdmin
v4
2019. 01. 12.
428
595
Tatabánya
V4 karakter
Paul P Pawlowski
Többször elő fordul hogy nincs a szerveren szerelő igy ez egy jó ötlet lenne. Támogatóm
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Kíváncsian várom mi alapján lenne megvalósítva, hogy a cps szerelés ár ugyan annyi legyen mint mondjuk a szerelőnél amikor mindkét szerelőtelep weboldalon számol illetve a két telep között van 0.2 főszorzós eltérés, hogy az LS-i szerelőtelepnél valamennyivel drágább legyen.

Úgy gondolom, hogy amikor erre lenne szükség nincs 15 játékosnál több ember a szerveren, így elég kicsi az esély arra, hogy ha normálisan közlekedsz akkor előbb-utóbb annyira összetörd a járműved hogy füstöljön mert nem annyian száguldoznak körülötted mint "csúcsidő"-ben. Ehhez kapcsolódóan nem minősítésként hozom fel a rendőrséget, te is a tagja vagy nem biztos, hogy te közlekedsz úgy, viszont sajnos megfigyelhető, hogy az ORFK kisebb rangfokozatban lévő tagjai (1-7rang mondjuk) bizonyos időkben percenként járnak füstölve szereltetni, mint ha roncsderbyznének, de természetesen ez a civileknél és a többi frakciónál is előfordul. Ennek lehet az a problémája, hogy csak 1 millió forintot lehet elkérni egy szereltetésért amikor közbe 500 milliós járművekkel szaladgál mindenki a szerveren illetve azért mert van CASCO lehetőség amelyet a frakciók leaderei frakció számláról befizetnek, mert jót akarnak a tagjaiknak, a tagok pedig hozzá vágják minden alkalommal a 100 ezer forintot és siettetik a szerelőt, aztán úgy közlekednek azokkal a frakció járművekkel mint ha tankok lennének vagy egy roncsderby eventen vennének részt.

Meg mondom őszintén a következő frakció fejlesztésre szeretnék/szeretnénk olyan szerelőrendszert kitalálni amely befolyásolja a jármű rongálódását az adott játékos vezetési stílusa is. Erre a legjobb példa a fekvőrendőr, hogy bugos mert megtöri a járművet. Nem bugos, csak IRL sem 300km/h meg 100km/h sebességgel közlekedsz rajta. Kopjanak bizonyos alkatrészek, legyenek olyan alkatrészek amelyet időnként cserélni kell, ha 300km/h sebességről valaki satufékezik akkor az jobban, gyorsabban kopjon és hasonló. Úgy gondolom a normálisabb közlekedést ehhez hasonló rendszerek tudnák megoldani.

Megértem, hogy akkor lenne a cp, ha nincs szerelő ezáltal tulajdonképpen nem befolyásolná a szerelőtelepek működését ilyen formában, bár utána kapásból jönne az ötlet hogy felesleges a két szerelőtelep és legyen csak cp :D hiszen ismerjük a közösséget.
Viszont ez eredményezné azt, hogy ha fent van például 10 játékos, nincs admin, mondjuk hajnalban akkor össze vissza lehet roncsderbyzni kiszúrni a kezdőbb játékosokkal aztán az egyes játékosok csak bedurrannak a cp-be és a milliókból szerzett kamatból fizetik a maximum 1 millió forintos szereltetési díjat.
Úgy gondolom ha ez 2016-óta nem okoz problémát, hogy most 2022-ben kell ez az ötlet, akkor ezután is működne minden cp nélkül.

Ha pedig IRL alapon nézzük, igaz a jelenlegi közösség átlagéletkora alapján sokaknak jogosítványuk sem lehet, de ha el kell vinned a járműved szerelőhöz, akkor az nem úgy működik, hogy azonnal eltudod vinni az illetőhöz, és 1-2 órán belül megjavítja, van, hogy napokat, heteket kell várnod arra, hogy eltudd vinni megcsináltatni, vagy annyit várni,hogy elkészüljön. Természetesen ez egy játék, és így is sokkal gyorsabban tudtok szereltetni.

Közlekedésen kell változtatni és nincs ilyen probléma. Ha pedig valaki így jár akkor újabb rp szituációkat eredményezhet a Taxi társasággal.

Emelett megjegyezném, hogy nincs egyetlen egy olyan frakció sem amely 0-24 aktív tud lenni, legalább is én ezt így gondolom, van nyitvatartása a szerelőtelepeknek mint irl, akkor eltudod vinni a járműved szereltetni.
 
  • Tetszik
Reactions: EricHUN és Jhnny

Jhnny

serbian street fighter
FőAdmin
LV
2019. 01. 10.
1 614
2 488
LV karakter
sean.fraser
Inkább ne, szerintem mindannyian tudjuk, hogy hol szokott lenni ilyen.

Amikor még játszottam és Rendőrség tagja voltam, akkor délelőtt soha nem voltam szerelőnél, és ha totálkáros lettem, vagy valami, akkor elmentem a vontatóért és behúztam a Rendőrségre, és délután amikor volt szerelő megjavítattam. Civileknél is meglehetne oldani valamivel, nemhinném hogy mindenre script kellene.
 
  • Tetszik
Reactions: Buba
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.