Szabályzatmódosítás!!!

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Raiden

Újonc
2020. 10. 12.
42
16
V4 karakter
Bruno Travis :)
LV karakter
Jhos Pierra :)
V2 karakter
Harper Wilfred
v2-fejleszt_-logo.png


Szerverrel kapcsolatos ötletek



Játékos neved:
< Ronald Winters >

Ötleted:
< Egy szóba foglalva : szabályzat módosítás. Kezdeném azzal, hogy mai nap kaptam egy jailt amiben annyit követtem el hogy civilként, egy Piru tag megtámadott verekedéssel Bincoban , majd glockkal lelőttem persze közben ő is darált fegyverrel, ami innentől önvédelem (szerintem). Erre kaptam jailt, hogy indoktalan fegyverviselés. Nos az ötletem az, hogy a kiskaliberre az indoktalan fegyverviselés szabályzat legyen törölve, mert nem minden civil vagy bármilyen fegyverengedély nélküli játékosnak van 40-50 milliója illetve 4000 pp-je arra hogy fegyverengedélyt vegyen, majd ezért kapjon jailt. Ha szeretne az illegálba kezdeni had döntse el magától IC-től függően a játékos, hogy venni akar e méreg drágán egy fegyverengedélyt vagy sem. Mivel ebből az jön le , hogyha nincs fegyverengedélyed mint Civil játékos , és nem szeretnél menni illegális frakcióba viszont illegál életet szeretnél élni, és hordasz magadnál egy glock-ot jelen esetben és egyszer meg kell védd magad (mivel önvédelemre hordod magadnál) és használod, persze ő is elkezd lőni rád ne adj isten te nyersz és lelövöd akkor egyből kapsz 200 perc küröli jailt. >


Megjegyzés:
< Kritikát elfogadom, illetve a válaszokat is és itt leírnám hogy nem PK szerűen akartam fogalmazni de az ötlet ehhez a szituációhoz kapcsolódik. Illetve szerintem ez igazsátgalanság hogyha nincs fegyverengedélyed civilként és egy árva glockot tartasz magadnál illetve önvédelemre felhasználod ezért jailt adnak.>
Jelenleg nem az aktuális IG nevedet használod, 12 órád van a frissitésére. @Carter
 

.Adesz

Csibészkarika💝
2021. 01. 14.
165
172
17
Zalaegerszeg
quotesbytavaszi.tumblr.com
V4 karakter
Adam.Gown
V2 karakter
Adam El Fuego
Részben támogatom. De akkor minden civil fegyverrel járkálna. És itt kezdődnének a dm partyk.
Ezt ki lehetne küszöbölni úgy,hogy civil/legálos csak engedélyek viselhet lőfegyvert,illegálos pedig nélküle is, mivel nem véletlen illegálos valaki szerintem
 

dr3X

ca?h
Támogató
2019. 01. 10.
945
1 800
21
ʟᴏs ᴀɴɢᴇʟᴇs, ᴄʟᴀʏᴛᴏɴ ᴀᴠᴇ??
LV karakter
ʏᴀᴢᴇɴ_ɢʀᴀɴᴛ
V2 karakter
ʙᴀɴɴᴇᴅ
Nem tudom támogatni az ötleted. Ha el lenne törölve, akkor minden civil tec-9el, glockal és társaival rohangálna, ami egyáltalán nem a realitást tükrözi. Nincs engedélyed akkor nem kell fegyverrel járnod és nem lesz ilyen problémád.
illegálos pedig nélküle is, mivel nem véletlen illegálos valaki szerintem
Ez meg jó ötlet, mert most az illegális is ül, ha nincs engedélye, amire nem is tudok mit mondani.
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
969
3 608
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Szerintem elég cink ez a szabálypont önmagában. Rendvédelmi norma ismét; a szabálypont elvárja a mindenkitől is, hogy ne viseljen fegyvert, ismét redukálva az illegális szerepjátékot a szerveren. Teljesen IC ügy, hogy valakinek van -e, avagy nincs fegyvertartási engedélye. Az meg eléggé nonszensz véleményem szerint, hogy egy illegális tevékenységet folytató személynek kötelezően legyen fegyverengedélye, hisz ezzel - ha a realitást nézzük - könnyebben beazonosítható lenne. Szerintem a maroklőfegyverekre enyhíteni kéne ezen a szabálypontot, de TEC-9ről és egyebekről ne beszéljünk, azzal lehet keményen darálni. De ezzel lépjen életbe egy legális nerf is, hisz az is indokolatlan, hogy Gipsz Jakab r. Zászlós járőrszolgálat teljesítése indokkal nagykalibert (M4 és társai), illetve géppisztolyt hordjon magánál (MP5).

Ezen felül, a szabálypontot (tulajdonképpen szabálypontokat, hisz mindegyiknek hiányzik a példája, vagy a bővebb magyarázata) jó lenne kiegészíteni konkrétumokkal.

Az érthető, hogy megtiltja a szabályzat, hogy random viseljenek az átlag civilek fegyvert, de szerintem azt el kéne fogadni indoknak, hogy valaki illegális üzleteket folytat (civilként), hisz így valóban megeshet, hogy tűzharcba keveredik, rátámadnak, vagy elkapják. De kirázólag, ebben az esetben lehetne indokolt a fegyverviselés, és akkor nem (annak ellenére, hogy csinál illegális dolgokat) ha nem illegális tevékenységet folytat.
 

Porozinko

Zöldfülű
2019. 10. 22.
204
1 076
Egyházasfalu
V4 karakter
Ladarrel Pitts
LV karakter
Owen Martinez
V2 karakter
Ratko Zebic
Amúgy tényleg , ha nem is skines fegyver de glock vagy valami majdnem mindenkinél van.
Szerintem abszolút jó ez így ahogy van!
Azt nem mondtam hogy jó ez így, mert tényleg vicces hogy egy bandatag a terültén kívül nem hordhat magánál egy szaros Glock-ot, vagy Uzi-t.
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Valami már hangzott el leader meetingen, hogy a bandások hordhatnak maguknál engedély nélkül is kisebb fegyvert, meg azokhoz tartozva tec9&uzi-t. A mostanin fel kell hozni és a megbeszélteket írásba foglalni.

Az indokolatlan fegyver viselés egyébként pont ezért lett bevezetve, hogy ne legyen mindenkinél glock, stb..
Ha nincs fegyver engedélyed akkor tartsd a kocsidba, és akkor vedd elő ha van rá indokod.
 

Raiden

Újonc
2020. 10. 12.
42
16
V4 karakter
Bruno Travis :)
LV karakter
Jhos Pierra :)
V2 karakter
Harper Wilfred
Valami már hangzott el leader meetingen, hogy a bandások hordhatnak maguknál engedély nélkül is kisebb fegyvert, meg azokhoz tartozva tec9&uzi-t. A mostanin fel kell hozni és a megbeszélteket írásba foglalni.

Az indokolatlan fegyver viselés egyébként pont ezért lett bevezetve, hogy ne legyen mindenkinél glock, stb..
Ha nincs fegyver engedélyed akkor tartsd a kocsidba, és akkor vedd elő ha van rá indokod.
Srácok én ezt értem, de nem pont ezzel az okkal nyitottam az ötletet.
Hanem hogy a civilek is legalább egy glock-ot hordhassanak maguknál úgy, hogy az IC-ben szereplő fegyverengedély őket OOC ne kötelezze megvásárlásra 40 millió forintért avagy 4000 PP-ért, mert nem mindenkinek telik rá és ez egyben Unfair dolog is, véleményem szerint.
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Véleményem szerint egy rp szerveren vagyunk, irl sem szaladgál minden civil glockal, főleg nem engedély nélkül. Az, hogy jelen esetben a fegyvert megveszed 1 millió alatt, az egy dolog, de kell hozzá engedély és hasonlók. IRL is nagyon drága dolog, ha csak a vadászati vizsgát nézzük is.

Amíg nincs lehetőséged venni engedélyt, addig pedig tartsd a járművedben ahogy írtam, és ha egy olyan rp szituációba botlasz, akkor időben lerpzed a fegyver kivételét és akkor már van indokod.

Valamint nem egy DM szerveren vagy, hogy kapásból felfegyverkezve, darára felkészült legyél, szerintem.
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
969
3 608
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Valami már hangzott el leader meetingen, hogy a bandások hordhatnak maguknál engedély nélkül is kisebb fegyvert, meg azokhoz tartozva tec9&uzi-t. A mostanin fel kell hozni és a megbeszélteket írásba foglalni.

Az indokolatlan fegyver viselés egyébként pont ezért lett bevezetve, hogy ne legyen mindenkinél glock, stb..
Ha nincs fegyver engedélyed akkor tartsd a kocsidba, és akkor vedd elő ha van rá indokod.
Ezzel csak az a probléma, hogy akinek van az egyértelműen előnyt élvez majd egy tűzharc során. Na meg nem is annyire reális, hogy a csomiból kapja elő a maroklőfegvyert. Gondolj csak bele. Gipsz Jakab akit IFBért köröz a rendőrség elmegy mondjuk szereltetni. Közben ugye bejelzett a traffipax, megy is a járőr. Fel is szólítják, de mivel Gipsz Jakabnak nincs fegyverengedélye, ezért álljon félre kiáltson oda a rendőröknek, hogy "egy kis türelmet", vegye ki és folytatódjon az üldözés. Hát nem lesz így. Vagy majd amikor lerobban vegye elő a fegyvert? A rendőrök nem fognak várni. Természetesen nekik nem is kell engedély a rendszeresített szolgálati fegyverekhez. Jelenleg ez a szabálypont egy IC dolog birtoklásához köti - ami nem mellesleg méregdrága - a játékost. Egy unfair előnyhöz juttatja ismét azt, aki megengedheti magának. Mondhatni a szabálypont maga IC-OOC keverés.
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: PaTKa01

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
IRL sem mehet akárki vadászni, százezreket fizet érte vagy akár milliós tételt is. Jogosulatlanul pedig nem tarthat magánál és nem is használhat. Nyilván akinek van fegyver engedélye az előnyt élvez, ha nem élvezne vele ennyi előnyt akkor mi értelme lenne? (ez szerintem nem túl átgondolt.. ha nem lenne értelme, előnye, akkor minek legyen egyáltalán? ne vicceljetek.. ) Ha pedig a rendőrség üldözi egy bankrablás stb után akkor pedig nem indokolt a fegyver viselés.. de az, hogy mindig magánál tartsa amikor nincs is rá engedélye az nem. Bányászás közbe vagy buszozás közbe nincs szüksége fegyverre, indokolatlan.

Lassan egy éve van ez az indokolatlan fegyver viselés, mert az előtt minden kezdő, glockal, tec9-el, ak47-el közlekedett, bányászott és hasonlók. Nem véletlen lett ez bevezetve, nem 1-2 játékos miatt lesz ez törölve azért mert nem akar venni egy fegyverengedélyt. Nem 1-es szinten kellene szerintem bandába kezdenie, hanem megismerni a szervert, szabályokat, jöjjön rá mi miért van úgy. Nem random születnek ezek a szabályzati pontok, hanem évek óta fennálló problémákat szüntet meg vele.

Ha nem tud venni, vagy nem akar venni fegyverengedélyt, akkor viselje a következményeket.
 
  • Tetszik
Reactions: bencexd

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
969
3 608
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
IRL sem mehet akárki vadászni, százezreket fizet érte vagy akár milliós tételt is. Jogosulatlanul pedig nem tarthat magánál és nem is használhat. Nyilván akinek van fegyver engedélye az előnyt élvez, ha nem élvezne vele ennyi előnyt akkor mi értelme lenne? (ez szerintem nem túl átgondolt.. ha nem lenne értelme, előnye, akkor minek legyen egyáltalán? ne vicceljetek.. ) Ha pedig a rendőrség üldözi egy bankrablás stb után akkor pedig nem indokolt a fegyver viselés.. de az, hogy mindig magánál tartsa amikor nincs is rá engedélye az nem. Bányászás közbe vagy buszozás közbe nincs szüksége fegyverre, indokolatlan.

Lassan egy éve van ez az indokolatlan fegyver viselés, mert az előtt minden kezdő, glockal, tec9-el, ak47-el közlekedett, bányászott és hasonlók. Nem véletlen lett ez bevezetve, nem 1-2 játékos miatt lesz ez törölve azért mert nem akar venni egy fegyverengedélyt. Nem 1-es szinten kellene szerintem bandába kezdenie, hanem megismerni a szervert, szabályokat, jöjjön rá mi miért van úgy. Nem random születnek ezek a szabályzati pontok, hanem évek óta fennálló problémákat szüntet meg vele.

Ha nem tud venni, vagy nem akar venni fegyverengedélyt, akkor viselje a következményeket.
Az hogy valakinek van engedélye vadászni, vagy fegyvert hordani az teljes mértékben IC ügy. A fegyverengedély értelme nem az kéne, hogy legyen amit te gondolsz. A fegyverengedély IC ügy, ne adjon már OOC előnyt. Aki megveszi, azért veszi, hogy ne rakják fogdába szimplán a fegyverért, és ne vegyék el tőle.

Ki mondta, hogy bankrablás után üldöz a rendőrség? Bármikor üldözhet, és mivel Gipsz Jakab csomijában bizony van fegyver illegálisan, ezért menekülésbe kezd, de oda lyukad ki, hogy kénytelen használni a fegyverét. Itt pedig már előnyben van a rendőr, több okból.

Legál felé részrehajlóság. Értem én, hogy ez egy RP szerver, de mégis egy játékról beszélünk. Azért igazán lehetne fair esély egy tűzharcban.

Nem a szabályzati pontot ellenzem, valóban nonszensz lenne, ha ismét Lakatos Donhuán kaliberű kezdő kereskedőknél mindenféle fegyver lenne, de a szabálypont módosítása igen is szükséges. Illetetve, hogy őszinte legyek az egész szabályzatot érdemes lenne bővíteni. Semmiféle konkrétumokkal nincsenek ellátva a szabálypontok, így sajnos kivétel nélkül mindenkire érvényes. És arról se látja el a játékost bővebb információval, hogy mi elfogadható indok fegyver viselésére. Bár én továbbra is azt gondolom, hogy IC ügy fegyvert viselni.

Értem a lényegét a szabálypontnak, de az úgy lett megvalósítva, hogy mindenkit korlátoz. Lehetne frakciótagsághoz, szintekhez, szerephez kötni a dolgokat, de jelenleg semmi konkrétat nem ír le a szabályzat. Tehát jelenleg, ha valakinek nincs engedélye, és mint az ötlet megfogalmazója is írta, valaki rátámad, akkor is indokolatlan a fegyver viselése. Sajnos az adminisztrátor nem tud mit csinálni, hisz a szabálypont szerint kell eljárnia.
 
  • Tetszik
Reactions: PaTKa01 és Dzsekkk

.Adesz

Csibészkarika💝
2021. 01. 14.
165
172
17
Zalaegerszeg
quotesbytavaszi.tumblr.com
V4 karakter
Adam.Gown
V2 karakter
Adam El Fuego
Az hogy valakinek van engedélye vadászni, vagy fegyvert hordani az teljes mértékben IC ügy. A fegyverengedély értelme nem az kéne, hogy legyen amit te gondolsz. A fegyverengedély IC ügy, ne adjon már OOC előnyt. Aki megveszi, azért veszi, hogy ne rakják fogdába szimplán a fegyverért, és ne vegyék el tőle.
Hát, igen itt ez a probléma, hogy igazad van hogy ic ügy de attól függetlenül egy cseppet sem tenne jót a szervernek ha LVL 2-es játékosok Glockal futkároznának, az meg hogy a rendőrség előnyben lenne... erre is nyugodtan lehet mondani hogy irl sincs fölényben minden második ember a rendőrök ellen
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
969
3 608
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Hát, igen itt ez a probléma, hogy igazad van hogy ic ügy de attól függetlenül egy cseppet sem tenne jót a szervernek ha LVL 2-es játékosok Glockal futkároznának, az meg hogy a rendőrség előnyben lenne... erre is nyugodtan lehet mondani hogy irl sincs fölényben minden második ember a rendőrök ellen
Szerintem se lenne jó, ha a LVL 2es cigány maffia nokedliknél fegyver lenne. Én annyit szeretnék, hogy a szabálypont legyen konkrét eseményekkel és kritériumokkal ellátva.
Nowiczky válasza:
Ezt a "nokedli"-s szöveget sürgősen abba lehet hagyni. Következő ehhez hasonló hozzászólásodnál szankcionálva leszel.
 
Moderátor által szerkesztve, ekkor:
  • Dühítő
  • Tetszik
Reactions: PaTKa01 és Balage.

Porozinko

Zöldfülű
2019. 10. 22.
204
1 076
Egyházasfalu
V4 karakter
Ladarrel Pitts
LV karakter
Owen Martinez
V2 karakter
Ratko Zebic
Azzal szerintem semmi gond hogy a civileknek nem engedik a random fegyverviselést (Bár így is sok tart magánál…). Akkor kezdődnek a bajok amikor például egy maffia tag, egy behajtó nem hordhat magánál fegyvert. IRL a legtöbb verőembernél fegyver van. Én ezt FK-hoz/NS-hez/Karakter dev-hez kötném. Ha illegál F3-ban van, vagy egy NS tagja, talán olyan karaktert visz, aminek belefér a szerepébe, (Ehhez kéne egy jó hosszú karaktertörténet, és egy értelmes indok amiért fegyvert hord.) akkor hordjon nyugodtan kiskalibert, szerintem. A nagykaliberre meg maradhatna a mostani szabályozás, talán még szigorúbban.
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
969
3 608
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Azzal szerintem semmi gond hogy a civileknek nem engedik a random fegyverviselést (Bár így is sok tart magánál…). Akkor kezdődnek a bajok amikor például egy maffia tag, egy behajtó nem hordhat magánál fegyvert. IRL a legtöbb verőembernél fegyver van. Én ezt FK-hoz/NS-hez/Karakter dev-hez kötném. Ha illegál F3-ban van, vagy egy NS tagja, talán olyan karaktert visz, aminek belefér a szerepébe, (Ehhez kéne egy jó hosszú karaktertörténet, és egy értelmes indok amiért fegyvert hord.) akkor hordjon nyugodtan kiskalibert, szerintem. A nagykaliberre meg maradhatna a mostani szabályozás, talán még szigorúbban.
Erre gondoltam én is, hogy a karakter történetéhez, életéhez és szerepéhez kéne kötni az indokot.
 
  • Tetszik
Reactions: PaTKa01
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.