Sumiyoshi-kai (住吉会)

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Witches And Panthers

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 10.
381
3 130
22
www.youtube.com
LV karakter
Derreck Alvarado

tokyo_yakuza_6__corporate_raiders__by_opifer_d80pz08-fullview.png

Yakuza: A japán alvilág császárai

A Yakuza, másnéven a bōryokudan vagy gokudō japán gengszterekre utal, tagjai annak, amit korábban bōryokudan ("erőszakos csoport") néven azonosítottak. Japánban és a világ többi részén, különösen nyugaton, a yakuza kifejezés egyaránt használatos egyéni bűnözőkre, az általuk alkotott csoportokra és a japán szervezett bűnözésre általánosan. A Yakuza szamuráj-szerű rítusokat tartanak és gyakran egész-testes tetoválást hordanak bőrükön. Bűnrészesek zsarolásokban, csempészetben, "loan sharkingban", prostitúcióban, drogcsempészetben, illegális szerencsejátékban többek között, továbbá több éttermet, bárt, szállítócéget, tehetségkutató ügynökséget, gyárakat és egyéb cégeket irányítanak nagy japán városokban. Ezek mellett részt vesznek kriminális aktivitásban világszerte.

A yakuza szó ("semmirekellő", "semmire sem jó", "haszontalan") a közhit szerint egy értéktelen kombinációból ered egy japán kártyajátékból, amely hasonlít a bakkarára és a blackjackre. A kártyák: ya-ku-sa ("nyolc-kilenc-három") összeadva a lehető legrosszabb összeget adják a játékban. A yakuza eredetét nehéz önmagában felderíteni, de sokak szerint a rōninok (mestertelen szamurájok) bandáinak leszármazottjai, akik a bandita élethez folyamodtak. Származásuk visszavezethető a feudális Japán mutatványosaihoz és szerencsejátékosaihoz is.

9Y8hRyw.jpg
Rendvédelmi szervek becslései szerint a tagok száma a hatvanas évek elején érte el a csúcsát, amikor 184,000 aktív taggal számoltak. Viszont a 21. század elejére már körülbelül 80,000-re csökkent a tagság, szinte egyenletesen eloszolva tagok és asszociánsaik (szövetségeseik) között. A tagok több száz kisebb csoportosulásba vannak szerveződve, amelyeknek nagyrésze körülbelül 20 központosított bűnszövetkezet umbrellája alá tartozik. A legnagyobb ilyen konglomerátum a Yamaguchi-gumi, amely 1915-ben lett alapítva Yamaguchi Harukichi által, de teljesen kiépítve és újabb szintre emelve a második világháború után Taoka Kazuo kezei allatt lett.

Az olasz maffiához hasonlóan a yakuza hierarchiája is egy családra emlékeztet. Bármely bandában vagy konglomerátumban a vezető neve oyabun ("főnök", szó szerint "szülői státusz"), és a követői a kobunok ("tanítványok", szó szerint "gyermeki státusz"). A merev hierarchia gyakran jobboldali ultranacionalista ideológiával társul. A kobunok tradicionálisan vérszerződéses esküt kötnek, és az a tag aki megtöri a yakuza szabályzatát vezeklést kell mutasson — történetesen egy rituálén keresztül, ahol a kobun levágja az ujjbegyét és bemutatja az oyabunjának, bár ez a szokás idővel kifakulni látszik.

Aktív bűnözésük ellenére a yakuza ninkyō dantai-ként (szószerint "lovagias szervezet")stilizálja magát. Bár az eszközeik gyakran megkérdőjelezhetők, híresek jótékonysági tevékenységeikről, például az adományaikról és segítségükről az 1995-ös Kōbe földrengés után, illetve a 2011-es földrengés és cunami után. Az idők során a yakuzák a fehérgalléros bűnözés felé orientálódtak, jobban hagyatkozva a megvesztegetésekre az erőszak helyett, és valójában, a 21. század elején az egyik legkevésbé aggresszív bűnszövetkezet voltak a világon. Ezek a tevékenységek bonyolulttá teszik a yakuza és a rendőrség kapcsolatát Japánban; a yakuza tagság önmagában nem bűntény, és a yakuzák bizniszei és a csoportok főhadiszállásai gyakran egyértelműen jelölve vannak. A bandák helye és tevékenysége gyakran ismert a japán rendőrség számára, viszont az utóbbi nem cselekedik ezügyben. Tagok fel voltak kérve arra is hogy közügyeket szolgáljanak, például mikor egy yakuza csoportosulás volt összehívva biztonságiaknak Dwight Eisenhower amerikai elnök látogatására 1960-ban (bár a látogatás valójában sosem történt meg).

TloERU7.png
Néhány japán szemében a Yakuza egy szükséges gonosz, a lovagias tetteik árnyékában, és a felépítési struktúrájukból adott bűnözésük sokszor ellenerőnként látható az impulzív utcai bűnözésre. Ez részben a rendfenntartó erőkkel szembeni kétoldalú kapcsolatukból is adódik — egyaránt bűnözők és néha humanitáriusok — és a bűncsoportok idolizálása mint az "alulmaradó, elnyomott fél" popkultúrában annyira elterjedt, hogy az 1990-es években a japán rendőrség elterjesztette a bōryokudan kifejezést egy törvény által, hogy felélénkítsék a yakuza csoportok bűnös imidzsét az átlagemberben. A japán állam ezt követve egyre szigorúbb törvényeket fogadott el a bűnszövetkezetek ellen a 21. században.

A Sumiyoshi-kai (住吉会) a második legnagyobb yakuza család, 2600 becsült taggal. A Sumiyoshi-kai több kisebb yakuza csoport konföderációja. Jelenlegi feje (会長 oyabunja) Isao Seki. Kisebb csoportok az Államokban is jelen vannak a 21. században nagyvárosok japán negyedeiben. Ezek a szövetkezetek néha rugalmasabban kezelik a tradicionális yakuza kódrendszert, viszont folyamatos összeköttetésben vannak az anyaországi konglomerátummal. Az amerikai japán negyedekben az angol a fő beszélt nyelv, és a lakosság általában másod-vagy harmadgenerációs japán-amerikai. A japánt sokan tanulják külön, hogy felélinkítsék kultúrájukat, amelyet felmenőik a háború utáni betelepedéskor elhanyagoltak.
 
Utoljára szerkesztve:
2021. 04. 25.
19
141
V4 karakter
Matthias Whitewood
LV karakter
Alonso Wakura
Május 10-én megnyit Japantown egyetlen tetoválószalonja, ahol lehetőség van modern, géppel készített, de tebori tetoválásokat is készíttetni. De ha csak kikapcsolódni vágysz pár barátoddal, akkor társalgóban lehetőség van erre is, ugyanis üzletünk szerződésben áll a szemközti japán étteremmel, ahonnan mindig friss, elsőosztályú alapanyagokat lehet rendelni hotpot ételekhez, amihez minőségi alkoholos italokat is lehet külön kérni. Időpontot a szalon @neko_studio instagram oldalának írva lehet kérni (PÜ nekem).

opening.png
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.