slay jelentkezése Globális moderátornak

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

slay

Aktív fórumozó
2019. 01. 13.
268
137
21
Pécs
V4 karakter
Alvaro Croxo
V2 karakter
Alvaro De Bracco

Alvaro De Bracco jelentkezése Globális moderátornak

Fórumon előzőleg használt neveim:
Alvaro Croxo
Slay
Alvaro Croxo

Szerverre történő regisztrációm:
2018.08.05.

Fórumra történő regisztrációm:
Régi fórumra 2018.10.XX. környékén regisztráltam, sajnos ennél pontosabb dátumot nem tudok.
Új fórumra 2019.01.13-án.

Fórumon töltött időm:
Elég változó, hogy egy nap alatt mennyi időt töltök ténylegesen a fórum böngészésével, háttérben általában fut.

Miért engem válasszatok a csapat tagjának:
V2-es "karrierem" alatt rengetegszer volt szerencsém a fórum használatára, annak megismerésére, ennek köszönhetően elég egyszerűen kiigazodom rajta.

Miért szeretnék a csapathoz tartozni:
Böngészéseim során rengetegszer találkozom olyan esettel, ami egyszerűen nem fórumra való, vagy csak a bejegyzés írója szimplán segítségre szorulna a fórum megértésében.
Az ilyen eseteken szeretnék segíteni.

Hogyan tudnám a kezdő fórum felhasználokat segíteni:
A kezdő fórum felhasználok számára elég idegen lehet a felület, nem feltétlen sikerül eligazodniuk a fórumokban, alfórumokban ahogy ezt az évek alatt tapasztaltam, hiszen örülnek annak, ha megtalálják a keresett alfórumot. Ebből kifolyólag, nem az az elsődleges gondolatuk, hogy az adott alfórumra tartozó szabályokat / mintákat felkeressék.
Ebben elég egyszerűen lehet nekik segíteni, elirányítom őket a megfelelő mintához, esetleg annak a használatának elmagyarázása.

Másik gyakran előforduló hiba, hogy rossz helyre nyitják a topicot, hiszen nem igazodnak még el a fórumon.
Szintén végtelenül egyszerűen lehet rajtuk segíteni, be kell linkelni nekik a megfelelő alfórumot, elmagyarázi nekik, hogy mit rontottak el.

Ismeretség a csapaton belül:
Volt szerencsém megismerni és véleményem szerint jó viszonyt ápolni a csapat jelenlegi pár tagjával: @Bazsi , @fatmarco , @Pexy

Pár mondatos bemutatkozás:
Alexnak hívnak, szerveren játszók legtöbbjének ismerős lehetek Alvaroként vagy slayként. Idén töltöttem be 20. életévem. Jelenleg Nemzetközi tanulmányok szakon tanulok Pécsen. Hobbijaim közé sorolnám a sportolást illetve a számítógépes játékokat. Volt szerencsém az évek alatt a TS Moderátor csapat, SGH csapat illetve az Admin csapat tagjaként megtapasztalnom kisebb-nagyobb kihívásokat, melyek nagy részét sikerült áthidalnom.​

Hogyan mutatnám be egy kezdő játékosnak a fórumot:
Elsősorban a fórum szabályzatát mutatnám be neki, majd onnan eligazítanám a V2-es fórumok listájához. Azon belül a fontosabb fórumokat, melyeket leggyakrabban használhat / elengedhetetlenek a szerveren való játékhoz (Leírások, Panaszkönyv, Frakciók, hírdető részleg), ezeken a fórumokon belül megismertetném vele az adott részlegre érvényes plusz szabályokat, mintákat és azoknak helyes használatát. Különböző alfórumokat mire tud, és mikor tud használni, újat nyitni.

Miért fontos a havi moderátor értékelés:
Elengedhetetlen egy jól működő csapat összeállításához az, hogy mindenki tudja a hibáit és adottságait, hiszen mindenkinek vannak. Egy adott moderátor hibáinak ismertetése ösztönözheti arra, hogy a jövőben jobban figyeljen erre és jobban lássa el moderátori kötelezettségeit. A pozitív visszajelzés pedig mindenki számára egy megnyugtató érzés tud lenni, hiszen tudja, hogy megbecsülik munkásságát.

A legjobb barátoddal együtt kerültél be a csapatba, a barátod megszegte a moderátori szabályzatot, mivel régóta ismeritek egymást, ezért megkért, hogy ne mondd el a vezetőségnek, mit cselekszel?
Az elvárt válasz természetesen az lenne, hogy ezt azonnal jelezzem egy Veterán / Fő Globális moderátor felé. Én személy szerint az egyenességet jobban díjazom, megbeszélném vele, hogy annak ha megpróbáljuk eltitkolni semmi értelme se lenne, hiszen előbb-utóbb kiderülne és akkor nagyobb problémánk lenne belőle, ezért javasolnám neki, hogy mihamarabb keressen fel ezzel egy vezetőségi tagot és beszélje meg vele, hiszen az adott vezetőségi tag is jobban fogja értékelni, ha felismeri és bevallja valaki a saját hibáját, mint hogy máshonnan tudja azt meg.

Mi a feladata szerintem egy Globális moderátornak:
Véleményem szerint Globális moderátorok feladata a kezdő felhasználók segítése, a mindennapi felhasználók segítése akár moderálással, topicok helyezésével​

 

fatmarco

rock 'n' roll is the truth
Veterán Globális Moderátor
v2
2019. 01. 15.
636
730
21
V2 karakter
osvaldo munez 🇲🇽
Szeva szekszárdi fenegyerek ( Pécs ), amióta ismerlek eléggé megbízható személy vagy.
Szorítok magam mellett egy helyet neked.
 
  • Imádom
  • Fájdalmas
Reactions: Croxo és slay
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.