SeeMTA - sOIL Robbery Update!

Borisz

borisz@see-game.com
Manager
2019. 01. 06.
4 603
11 358
26
Budapest
armin.kim
bf44a69fe737e7bf47215a2b1b2849c9.png

Sziasztok!👋👋👋

Ahogy azt már említettük a múltban, készülünk nektek egy újdonsággal, megérkezett a sOIL Robbery Update!🔫💵👮‍♂️🥰

Az illegális élet új lehetőséggel bővült, ami nem más mint a Benzinkút shop rablás, hogy pontosan ez mi és hogy működik, azt most részletesebben is megnézzük 😱🤩:

👉A város minden SeeOil benzinkútja alkalmas most már az illegális élet szereplőinek arra, hogy a kassza kifosztásra kerüljön.

👉Kezdésként egy illegális frakcióban lévő illetőnek rendelkezni kell az adott joggal, azaz a Shop rablás megkezdésével.

👉Ha ezen jog birtokában, fegyverrel a kezünkben bemegyünk a shopba, akkor a személyzet kapásból megijed és feltett kezeikkel karöltve elindul a rablási folyamat.

👉A fejek felett - a felkiáltójelnél lévő állapotjelző mutatja az eladók fenyegettségét, amennyiben ez az érték lecsökkenne, úgy az eladók azonnal riasztják a hatóságokat.

👉A fegyvert folyamat az eladókon tartva tudjuk ezt az értéket maximumon tartani. Ezesetben látható, hogy egy ilyen folyamat jó esetben is minimum 2-3 embert igényel, hisz több dologra is kell figyelni, mivel valakinek ilyenkor vállalni kell a fenyegetés szerepét is.

👉Az eladó megfenyegetését egy minigame szimbolizálja, ami nem túl egyszerű, de természetesen megoldható folyamat.
Ha sikeres volt a fenyítési folyamat, az eladó kinyitja a kasszát és a miénk a lehetőség.

👉A kasszában véletlenszerűen található a bevétel.
Változó a pénzkötegek mennyisége és a pénzkötegek nagysága is.
Valamelyik Shop kasszájában csak kisebb összeg található, de gyakran előfordulhat, hogy egy teli kassza pénzt találunk, nagy pénzkötegekkel benne, ami bizony szép nagy hasznot is jelent.
A pénzköteg feletti ikonra kattintva tudjuk az adott pénzköteget kivenni, ekkor egy frankó animációt is követően az, lopott pénzköteg tárgyként az inventorykba kerül.
Igen, az inventorynkba, hisz ezen pénzkötegek, amik adott esetben jeladóval is el vannak látva, nem kerülhetnek csak úgy szimplán forgalomba, ezért minden egyes megszerzett köteg - értéknek megfelelően kis - közepes - avagy nagy pénzköteg tárgyként fognak már az inventorynkba kerülni.

👉Ezen lopott pénzkötegek ugyanúgy funkcionálnak mint más illegális tárgyak, például a pénzkazetta (kilépésnél/halálnál eltűnés stb.) és ahhoz, hogy értéket is képviseljen rablásunk zsákmánya, vár ránk még egy feladat.

👉Ha illegális élet szereplője vagyunk és jogunk is van ilyen lopott pénzköteget értékesíteni, tudunk beszélni A Valutással.
A Valutás fura - titokzatos fickó, a számát is ki kell deríteni, de aki egy kicsit is figyel a részletekre, az könnyen megtalálhatja ezen számot. A Valutást felhívva mindenféle anonimitásba burkolózva megadja nekünk azt a területet ahol épp található. A térképen jelzett terület bármelyik részén lehet a Valutás, ha pedig ügyesek vagyunk és átfésüljük a terepet, könnyen megtalálhatjuk.
Az értékesíteni kívánt - lopott pénzköteg tárgyat húzzuk a Valutásra, ahol már egy jól ismert módon, a Valutással alkudozva tudjuk értékesíteni a lopott pénzt, ugyanis Ő már megoldja ennek a pénznek a “sorsát”, de természetesen ahhoz, hogy mi normál pénzt kapjunk, annak ára van.
Ha megfelelő árat kialkudtunk a Valutással, akkor kössük meg az üzletet és a lopott pénzköteget odaadva, a kialkudott ár értékét már rendes pénzben megkapjuk KP-ban.

👉Ami még fontos infó, egy benzinkút a sikeres rablást követően is pár perc múlva beriaszt és bár a riasztó csupán pár percig szól, de az adott kút Shopja 2 óráig nem rabolható újra.
Ha egy benzinkút nem rabolható, arról a rendőrségi helyszínelő - lezáró szalagok is árulkodnak, ez is egy frankó kis látvány, így tudhatjuk azt is, hogy nem rég történt itt valamilyen illegális cselekmény.

Egyéb fejlesztések 😁:
Szerelőtelepek átdolgozása (BMS, APMS, FIX):
A szerelő frakciók kollektíven kértek a telepükre új kapu elrendezést, ezáltal gyors sáv lehetőségének jobb kivitelezését, ezt megvalósítottuk és többek között felfestéssel is rendelkezve megcsináltuk úgy, ahogy ésszerű és jól is néz ki.
Új létesítmények BMS környékén.
A BMS autószerviz környéke elég üres volt, így a bejárat környékét átdolgoztuk és több új épülettel bővült, helyett kapott többek között egy:
Új SeeCustoms tuning műhely
Új SeeDyno
Új sOIL benzinkút

Ezenkívül pedig temérdek apróság és kisebb változtatás / hibajavítás is történt, hogy még jobb játékélményt érhessünk el.🥰

Reméljük sokatok tetszését elnyeri ez a fejlesztési csomag és az evvel érkező új akció lehetőség, jó szórakozást kívánunk hozzá! ❤️
 

xqnight

Barangoló
2019. 02. 10.
118
379
19
V4 karakter
evelynnyuqe
egy benzinkút a sikeres rablást követően is pár perc múlva beriaszt és bár a riasztó csupán pár percig szól​
Rendvédelem számára lesz lehetőség riasztót kikapcsolni? A riasztó van, hogy sokkal tovább szól, mint pár perc.
KIEG: szóltak nekem, hogy egy benzinkút riasztója azóta is szól, hogy kirabolták.
 
Utoljára szerkesztve:

Kian

Globális Moderátor
v4
2021. 02. 20.
410
862
17
Győr
V4 karakter
Ermis Ariti
LV karakter
Archie Bailey
Szerintem is valami gebasz van ezzel a riasztós rendszerrel. Legyen már kikapcsolható a hangja kérlek, mert rablás után még azt kell hallgatni, ahogyan vonyít a riasztó tovább a leírt "pár percnél" honvéd hq mellett folyamatosan.
 
Utoljára szerkesztve:

Bugeye

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 11.
411
1 872
V4 karakter
Niko Sheffield
LV karakter
Anthony Scott
Helló. Én jelenleg nem tudok játszani a szerveren, de remélhetőleg nemsokára fogok tudni. Érdekelne, hogy ez a fejlesztés a civilekre mekkora hatással van? Előfordulhat olyan, hogy nyugisan tankolok és elzavarnak egy AK-val? Vagy esetleg olyan, hogy nem is tudok tankolni sehol?
 

Kamii

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 17.
390
762
V4 karakter
Deverina Ina Kaamil
LV karakter
Deverina Ina Kaamil
V2 karakter
Kamilla McCarthy
Engem még nem zavartak el, meg annyira nincs hatással, ha jól csinálják is 1-2perc az egész, ha elrontják pedig egyből húznak el kocsival szóval nem allnak le elzavarni senkit ha csak nem akarnak nagyon rolplejezni es túsztejteni bent.
 
  • Tetszik
  • Menő
Reactions: Néma és Bugeye

itzateeesz

Újonc
2020. 12. 04.
71
518
V4 karakter
Zorislav_Perlich
Nem láttam még olyat, hogy kasszából kivett pénzkötegben jeladó van, nem is tartom reálisnak, hogy a pénz kivétele után permanens blipje van a rendvédelemnek rosszabb esetben. Szerintem a rendszeren lehetne annyit változtatni, hogy ha 50%-ban épp jeladót kap a pénz akkor 5-10 percen keresztül küldjön jelet 10-15 másodpercenként a rendvédelemnek. Ezt nyilván chatre nem kell kiírnia, csak a blipp kapcsoljon ki-be, hogy akár esély is legyen kimenteni a pénzt ha van jeladó. Jelen állapotában szerintem nem éri meg kutat rabolni, pénz kontra risk tekintetében pedig messze alul marad például egy ATM rablástól. Még kell rá tune.

Ezen felül szerintem sokat segítene a játékosoknak akik játszanak a szerveren, ha egy új rendszerről értelmes részletes leírást kapnának. Például a törött spacebarok elkerülésének érdekében leírni, hogy nyomva kell tartani a gombot az észtelen ütögetés helyett. Értem én... találják ki a játékosok a rendszerek lényegét és működését, de azt gondolom ha rendesen le van írva egy rendszer akkor sokkal többen jó kedvvel használnák azt és nem bankoznának meg ATMeznének benzinkút helyett.
 
Utoljára szerkesztve:

Bugeye

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 11.
411
1 872
V4 karakter
Niko Sheffield
LV karakter
Anthony Scott
Nem láttam még olyat, hogy kasszából kivett pénzkötegben jeladó van, nem is tartom reálisnak, hogy a pénz kivétele után permanens blipje van a rendvédelemnek rosszabb esetben. Szerintem a rendszeren lehetne annyit változtatni, hogy ha 50%-ban épp jeladót kap a pénz akkor 5-10 percen keresztül küldjön jelet 10-15 másodpercenként a rendvédelemnek. Ezt nyilván chatre nem kell kiírnia, csak a blipp kapcsoljon ki-be, hogy akár esély is legyen kimenteni a pénzt ha van jeladó. Jelen állapotában szerintem nem éri meg kutat rabolni, pénz kontra risk tekintetében pedig messze alul marad például egy ATM rablástól. Még kell rá tune.

Ezen felül szerintem sokat segítene a játékosoknak akik játszanak a szerveren, ha egy új rendszerről értelmes részletes leírást kapnának. Például a törött spacebarok elkerülésének érdekében leírni, hogy nyomva kell tartani a gombot az észtelen ütögetés helyett. Értem én... találják ki a játékosok a rendszerek lényegét és működését, de azt gondolom ha rendesen le van írva egy rendszer akkor sokkal többen jó kedvvel használnák azt és nem bankoznának meg ATMeznének benzinkút helyett.
Én nem vagyok illegálos, mindig is civil voltam, szóval nekem ez az update nem jelent semmit, de azért had írjak 1-2 gondolatot.

Számtalanszor láttam, hogy az illegál arra panaszkodik, hogy alig van lehetőségük, kéne nekik valami fejlesztés. Most jött egy nagyobb fejlesztés, erre ez sem jó? Sokat dolgozhattak rajta a fejlesztők és szerintem jó is lett(YT videóban láttam).

Neked az a probléma, hogy keveset fizet, de nagy a kockázat. Azért 1-2 perc alatt az a 100+ ezer szerintem nem kevés. Amúgy is régen még a SA:MP-os korszakban akik bandában voltak, általában szegények voltak. Emlékszem volt is olyan szerver, ahol meg volt határozva, hogy egy bandásnak nem lehet 3 milliótól drágább kocsija, mivel elég furán néz ki, ha a lepukkant helyükön ott áll a Bugatti.

Manapság azt szoktam látni, hogy a bandás a legdrágább kocsik közül járkál valamelyikkel és feltételezem, hogy bankba is a többség 100+ millión van(vagy most már csak 75+). Ennek alapján nekem kicsit az jön le, hogy nem is az illegál RP számít, hanem a vagyon. Szerintem teljesen mindegy mennyit fizet a benzinkút rablás, az a lényeg, hogy lehet csinálni, lett egy + elfoglaltság a szerón.

Ha meg nem mondják el a rendszer teljes működését, azt is fel lehet fogni jó dologként. Magadnak kell rájönni, ez + izgalom, illetve sikerélmény, ha rájössz.
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
444
5 225
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
Mivel nem vagy illegálos és mindig civil voltál nem vagy tisztában a szerveren lévő dolgokról amik az illegál oldalt érintik.
Videó alapján nem is jön át, mivel annyi van benne hogy ők pont bank nyitás időben mentek el, legalábbis értek oda és a bank prioritást élvez gondolom én, avagy nekik valami csoda módon pont nem jelzett a "jeladó".

Illegál mindig high risk, high reward alapján működött, most is úgy kellene.
Bedobtad a fegyvereid, az idődet ha lecsuknak, a kocsi törést, ezen felül a ticket árát, drog árát.

Javítás a kocsin. -> 100.000 (átlagosan)
Füvescigi. -> 10 darab, 50.000$
UZI + 300 töltény hozzá. -> 80.000 + 75.000
Ticket -> 300.000 (boltrablás, illegális fegyver birtoklás, remj, drogbirtoklás)
Lecsukási idő. -> 5 óra.

Cserébe kapsz 100.000$-t. !!HA SIKERÜL!!" és ez is minimum 2 felé megy, mivel kötelező az előRP azt pedig 2 emberrel tudod kivitelezni minimum.

Ezek meg színtiszta tények, nem az illegál sírása hogy "ez sem jó".
Jelen esetben egy high risk, low reward, illetve esély nincs benne szinte hogy "csendben" kivigyék, mivel itt ez a jeladós dolog. Ami előbb, vagy utóbb de rád kerül.

Az pedig teljesen lényegtelen ki hány 10 és 20, meg 100 millión van. Ki milyen kocsival megyés társai.
Szimplán abból az apropóból, hogy én nem azért játszok hogy folyamatosan bukjak, meg a másik oldalnak jó legyen. Én is akarok nyerészkedni, kihasználni úgy a scripteket hogy nekem kedvezzen. De jelen esetben ez nem egy olyan dolog, ami bármennyire is tudna kedvezni "nekem".

De ja, finomítás ráférne bőven amit említettek is jó páran már előttem.
 

xiaomi munkas

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2020. 09. 23.
397
571
Budapest
V4 karakter
Zhaire Gaines
Én nem vagyok illegálos, mindig is civil voltam, szóval nekem ez az update nem jelent semmit, de azért had írjak 1-2 gondolatot.

Számtalanszor láttam, hogy az illegál arra panaszkodik, hogy alig van lehetőségük, kéne nekik valami fejlesztés. Most jött egy nagyobb fejlesztés, erre ez sem jó? Sokat dolgozhattak rajta a fejlesztők és szerintem jó is lett(YT videóban láttam).
Ha nem vagy illegalos hanem civil es nemvagod hogy mukodik rendesen az illegal akkor szerintem ne irj inkabb semmit mert nem erted a lenyeget