[SC097] Emilia Gardner v. Asaad Jones

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Kiko12

Aktív fórumozó
2019. 01. 14.
247
342
20
V4 karakter
Spenser Blake
LV karakter
Emelia Gardner
b-r-s-g-3.png


Supreme Court - Legfelsőbb bíróság



Felperes adatai

Név:
~ Emilia Gardner ~

Születési hely, idő:
~ Las Venturas, San Andras, 03/11/2001 ~

Bejelentett lakcím:
~ Hill Street 1034/B, Roca Escalante, Las Venturas, San Andreas ~

Telefonszám:
~ +38-76-291-2381 ~



Alperes adatai

Név:
~ Asaad Jones ~

Mely állományban végzi munkáját (SASD, LVMPD, LVMS):
~ SASD ~

Rangfokozata, jelvényszáma:
~ Deputy Sheriff +I [1161] ~

Születési hely, idő:
~ - ~

Bejelentett lakcím:
~ - ~

Telefonszám:
~ - ~



Feljelentés oka, részletei

Az eset pontos időpontja, helyszíne:
~ 01:15 P.M, Fort Carson Medical Center, San Andreas ~

Szemtanú(k) neve(i) (amennyiben nincs jelölje X-el ezt a mezőt)
~ Bella Avery ~

Keletkezett anyagi kár (Igen/Nem, ha igen mennyi?):
~ Igen, 150.000$ ~

A történtek részletes leírása:
~ Tisztelt Bíróság!
Én, Emilia Gardner esküszöm az esküdtszék előtt, hogy az igazat, a teljes igazat és csakis az igazat mondom.

Fort Carson térségében közlekedtem földes területeken, földes utakon lassú tempóval, körültekintően 01/04/2024 01:05 P.M. környékén. Fort Carson kórház mögötti domb részen egy Sheriff's Department-hez tartozó jelölt szolgálati jármű állt, odagurulta körültekintően, hogy megnézzem ott van-e a tulajdonosa és jól van-e, hiszen szokatlan látvány volt a számomra is, hogy a semmi közepén magára van hagyva egy ilyen fontos jármű. Amikor odaértem körülbelül 10 mph-val közlekedve, akkor megpillantottam néhány horgász között Deputy Jones-t. Éppen távozni is akartam amikor láttam, hogy minden rendben van vele, de felém fordult mielőtt ezt véghez vihettem volna. Közölte velem, hogy én itt nem közlekedek és intézkedés alá von, menjek fel az aszfaltra és álljak fére. Az utasításnak eleget tettem, bár nem értettem milyen jogalapon akarja korlátozni a szabadságomat a Deputy. Félreálltam, fél percet sem kellett várjak és már mögöttem is volt a járművével. Amikor odajött hozzám telefonomat elővettem és videózni kezdtem az eseményt. A Deputy az egész intézkedés folyamán kalibert viselt önmagán, amitől megfélemlítve éreztem magamat. Megkérdtem rá, hogy tegye el, mert nagyon ijesztő és nincs semmi nálam amivel kárt tudnék okozni a személyében. Figyelembe se vette a kérést, pedig összesen öt alkalommal kértem meg rá. Egyszer se kaptam rá még egy reakciót sem. A megállításom egyetlen oka volt a Deputy elmondása szerint, ami a gondatlan vezetésben merült ki nála San Andreas Penal Code 6(04)-es része alapján. Az intézkedés során többször is kérte tőlem az irataimat ahogyan az a videóban is hallható, miután közölte a megállítás okát. A megállításom oka jogtalan, nem minősült abban az esetben megalapozott gyanúnak, hiszen gondatlan vezetést forgalomban lehet elkövetni, vagy szándékos veszélyeztetés esetében. Ebben az esetben, hogy odagurultam ahol a Deputy járműve is parkolt, a lehető legalacsonyabb fordulatszámon egy Jeep-el nem hinném, hogy bármivel is veszélyeztettem volna bárkit is. Ez alapján pedig nem kötelezhetett volna az irataim átadására. Kértem tőle, hogy hívjon Supervisor-t a helyszínre, amire azt felelte, hogy jelenleg nincs elérhető. Jelvényszámát utólag kellett elkérjem tőle, mivel nem közölte az intézkedés megkezdésekor. Majd megfogta a járművem kilincsét úgy, hogy nem kért rá engedélyt, hogy a járművemhez nyúlhasson. Felszólított, hogy szálljak ki a járművemből, de még be sem fejezte a mondatát és a szolgálati sokkolópisztolyát vette ki a holster-ből, amit társalgás közben többször is a lábaim és a csípőm magasságába tartott ahogy hadonászott a kezeivel. Itt már teljesen megfélemlítve éreztem magamat és teljesítettem az utasítását egyből. Megkért, hogy menjek a szolgálati járműve elé és tegyem hátra a kezeimet, álljak kisterpeszbe. Ennek is eleget tettem. Közöltem vele, hogy nem áll módomban kérdésekre eleget tenni. A sokkolópisztolyt 3x kértem, hogy tegye el, de nem volt hajlandó, csak a bilincseléskor. Alapvetően sokkolópisztolyt olyan esetben alkalmazhat, ha nonverbális, azaz fizikai ellenállást tanusít valaki. Például szándékosan ellenáll az intézkedésnek, kezeit nem teszi hátra, lefeszíti amikor a hivatali személy próbálná hátrahúzni azokat, valamint fizikai fenyegetés esetén is. Ennek értelmében, ha valaki elfut az intézkedés elől azon sem alkalmazható sokkolópisztoly, hiszen fizikailag nem állt ellen és nem jelentett veszélyt a hivatali személyekre, túlzott erőhasználatnak minősül abban az esetben is. A sokkolópisztoly nem került alkalmazásra az intézkedés során, csak megfélemlítés képpen került elő a holster-ből. Legvégül San Andreas állam Penal Code 4(07), 5(06)-os szakaszai végett kaptam 90 nap fogdát és 150.000$-t. Ha ezt felbontom, akkor 4(07) 90.000$ és 5(06) 60.000$. Nem akadályoztam semmivel szerintem az alapvetően is jogtalan intézkedést, főképp nem annyira, hogy ezért maximális szankciók legyen kiosztva a számomra. Végig együttműködtem. Tiszteletlenséget pedig a kamerám által rögzített hanganyag bizonyítja, hogy egyszer sem voltam tiszteletlen. Fontosnak tartom megjegyezni azt is, hogy a Deputy nem votl tisztában alapvető szóhasználatokról és jogszabályokról sem. Az őrizetbe vételemet letartóztatásnak mondta, valamint azzal sem volt tisztában, hogy átnéheti-e a ruházatomat a nemi hovatartozásom végett. Egyenlőség van az országban, ahol élünk, így nemi hovatartozástól függetlenül ruházatátvizsgálást indokolt esetben, nemi hovatartozástól függetlenül véghez vihet hivatali személy. Az utóbbi megjegyzésemet csak azért terjesztettem a tisztelt Bíróság elé, hogy lássák a Deputy milyen alapvető jogokkal nincsen tisztában. ~

A bíróság döntésére irányuló határozott kereseti kérelem:
~ Rendőri túlkapás, hatalommal való visszaélés, alkotmányos jogok megsértése, megfélemlítés. ~

Bizonyítékok:
~ Videó: Videó képi anyag. Videóhoz tartozó eredeti hanganyag. ~



~ Kelt: 01/04/2024 ~
Emilia Gardner
 

Sense

Sententiam fert
Támogató
2019. 05. 31.
647
1 431
LV karakter
Prince Bennett
b-r-s-g-3.png


LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT


Tisztelt Ms. Emilia Gardner!

A Legfelsőbb Bíróság (Supreme Court) megkapta a keresetlevelét és megkezdte a(z) [SC097] fémjelzéssel ellátott ügy feldolgozását.

Tárgyalásra idézem a fent megnevezett #1161 Deputy Sheriff Mr. Asaad Jones ((@mafiosoedward)) alperest, valamint ezúton kérem, hogy a San Andreas Sheriff's Department jelöljön ki egy képviselőt, aki Supervisor minőségben megküldi a jelentését a bíróság irányába 72 órán belül! ((@TuTu))

((Privát üzenet formájában nem fogadok el bizonyítékot, csak és kizárólag kivételes esetekben!))



Cameron Howard
Judge, Cameron Howard
 
  • Tetszik
Reactions: Kiko12

Wexen

every second counts
2019. 03. 24.
1 263
1 540
V4 karakter
Gregory D Watson
LV karakter
Garrett Cantrell
V2 karakter
Gregory R Rodriguez
Tisztelt bíróság, tisztelt Judge Cameron Howard.

A San Andreas Sheriff's Department Internal Affairs Bureau osztálya a mai nappal megkezdte az ügy belső kivizsgálását.

Üdvözlettel:
charlieparks.png

Sergeant
04.08.2024.
 
  • Tetszik
Reactions: Sense

Wexen

every second counts
2019. 03. 24.
1 263
1 540
V4 karakter
Gregory D Watson
LV karakter
Garrett Cantrell
V2 karakter
Gregory R Rodriguez
Az ügy kivizsgálásra került az Internal Affairs által.

Az alperesként említett Deputy Asaad Jones meghallgattuk, válaszát rögzítettük.

  • A penal code 6(04)-es pontja azvégett került kiszabásra, hisz a fent említett Jeep gépjárművel az ottlévő horgászok kerültek veszélyeztetésre.
  • A penal code 4(07)-es ls 5(06)-os pontja azért került kiszabásra, mivel az alperest többször félbeszakította, nem megfelelő magatartást tanúsított.
  • A megfélemlítést az Internal Affairs elutasítja, a szolgálatban használható lőfegyver be volt biztosítva, nem történt említés, illetve indok annak használatára.
A jelenleg rendelkezésre álló bizonyítékok alapján az Internal Affairs Bureau felfüggeszti a kivizsgálást.

Üdvözlettel:

charlieparks.png

Sergeant
04.10.2024.
((ui.: Nincs kamera rp.))
 
  • Imádom
Reactions: edwardLV

Sense

Sententiam fert
Támogató
2019. 05. 31.
647
1 431
LV karakter
Prince Bennett
b-r-s-g-3.png



LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT


Tisztelt Ms. Emilia Gardner!

A Legfelsőbb Bíróság (Supreme Court) ítéletet hozott a(z) [SC097] fémjelzéssel ellátott ügyében.

Az alábbiakban az Ön feljelentése alapján indított pert lezáró ítéletet olvashatja. Az ítélet jogerős, az kizárólag rendkívüli jogorvoslattal támadható a Legfelsőbb Bíróságon (Supreme Court), amely során az ügy újratárgyalására kerül sor. A rendkívüli jogorvoslatot a megfelelő formanyomtatvány kitöltésével nyújthatja be a fent említett bíróságon. Az ítélet jogerőre emelkedése után a rendkívüli jogorvoslat egy hónapon belül kezdeményezhető, amennyiben a felülvizsgálat indokolt.

Én, Judge Cameron Howard az ítéletben úgy határozom, hogy kereseti kérelmét a bíróság elutasítja.

Indokolás:


    • A megküldött tárgyi bizonyítékok és a kivizsgálás eredménye alapján a kereseti kérelmet elutasítom!
    • A felperes, Ms. Emilia Gardner kijelentése megerősíti, hogy az útról valóban letért, mellyel szándékosan közlekedési bűncselekményt követett el. A felvétel kivizsgálását követően a bíróság meghatározta, hogy a helyszín nem volt a forgalomtól elzárt területen vagy útszakaszon.
    • A felvétel alapján a bíróság meghatározta, hogy rendőri túlkapásnak nincs nyoma. Az alperes, Deputy Sheriff Mr. Asaad Jones intézkedésének a jogalapja helytáll.
    • Továbbá a bíróság meghatározta, hogy megfélemlítés nem történt az intézkedés során. A békefenntartók szolgálatban jogosultak a nyílt lőfegyver viselésre. ((Script nem engedi lerakni a nagykalibert!))
    • A felperes magaviseletét az igazságszolgáltatás úgyszintén teljes mértékben elutasítja, mint minden más hivatali vagy állami szervezet. Ön, Ms. Gardner a magaviseletével folyamatosan akadályozta, lassította és zavarta az intézkedés menetét. A rendőri intézkedés menetét, rugalmasságát és precizitását lényegesen hátráltatja. Alkotmányos joga, kötelessége van a rendőr utasítását követni!
    • A San Andreas Sheriff's Department munkatársa, az alperes nem élt vissza hivatali hatalmával, szimplán a rendőri kötelességét teljesítette, azzal hogy szabálysértést észlelve intézkedést kezdeményezett.
    • Kereseti kérelmében nem határozta meg a bíróság felé irányuló kérelmét, szimplán az Ön téveszméi alapján koholt vádakat sorolta fel.



Kelt 2024. április 11. napján
Cameron Howard
Judge, Cameron Howard
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: edwardLV és cikmar
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.