[SC075] Ernesto Mendez v. Cesar Valderas

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Ernő

Lelkes fórumhasználó
2019. 07. 10.
323
689
26
Kenya
LV karakter
Doug Chase
b%c3%adr%c3%b3s%c3%a1g_3.png


Supreme Court - Legfelsőbb bíróság



Felperes adatai

Név:
~ Ernesto Mendez ~

Születési hely, idő:
~ Las Venturas 1995.05.24 ~

Bejelentett lakcím:
~ Las Venturas Bryant st. 13 ~

Telefonszám:
~ 387612004760 ~



Alperes adatai

Név:
~ Cesar Valderas ~

Mely állományban végzi munkáját (SASD, LVMPD, LVMS):
~ FBI ~

Rangfokozata, jelvényszáma:
~ - ~

Születési hely, idő:
~ - ~

Bejelentett lakcím:
~ - ~

Telefonszám:
~ - ~



Feljelentés oka, részletei

Az eset pontos időpontja, helyszíne:
~ 2022.04.11 20:00 Las Venturas LVA Freight Depot ~

Szemtanú(k) neve(i) (amennyiben nincs jelölje X-el ezt a mezőt)
~ Archie Nelson ~

Keletkezett anyagi kár (Igen/Nem, ha igen mennyi?):
~ Igen 30.000$ ~

A történtek részletes leírása:
~ Tegnap este a tisztelt ügynök úrnak nekikoccantam autóval majd megbírságolt és bevonta a jogosítványomat jelvényt nem mutatott így a jelvényszámát nem tudom felidézni és a Csekket alaposabban átvizsgálva vettem észre hogy az Autó típusánál nem az én autóm típusát adta meg hanem csak annyit hogy Mustang. ami szerintem érvénytelen mert ez az autó nem is Ford Nem is Mustang Hanem egy Shelby GT-500-as. ~

Bizonyítékok:
~ Imgur: The magic of the Internet ~



~ Kelt: 2022.04.12 Las Venturas ~
Ernesto Mendez
 
  • Tetszik
Reactions: Körte

Sense

Sententiam fert
Támogató
2019. 05. 31.
604
1 407
LV karakter
Keegan Graves
b%c3%adr%c3%b3s%c3%a1g_1.png



LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT


Tisztelt Mr. Ernesto Mendez!

A Legfelsőbb Bíróság (Supreme Court) megkapta a kereseti kérelmét és megkezdte a(z) [SC075] fémjelzéssel ellátott ügy feldolgozását.

A tárgyalás megkezdése előtt beidézem bírósági tárgyalásra a fent megnevezett vádlottat Mr. Cesar Valderas-t és az egyetlen megnevezett tanút, név szerint Mr. Archie Nelson-t.

Ezúton felszólítom Federal Bureau of Investigation szövetségi nyomozó szervezetét, hogy jelöljön ki egy személyt a képviselésre és gondoskodjon a bíróság irányába való jelentés mielőbbi megtételéről! ((@Apoka))

Jenson Lawrence
Presiding Judge, Jenson Lawrence
 

Zümi

Újonc
2020. 11. 28.
25
38
LV karakter
Archie Nelson
Tisztelt Bíróság!

Az eset teljes időtartama alatt jelen voltam, mindennek szemtanúja voltam.

Előszöris Mr. Valderas nem viselt jelvényt az intézkedés teljes időtartama alatt, civil autóval volt jelen és a jelvényszámát sem említett.

Az intézkedés végén Mr. Valderas átnyújtott egy 30.000$-os csekket Mr. Mendeznek, melyet a saját szememmel is láttam, a jármű megnevezésénél mindössze annyi volt feltüntetve: Mustang, mely nem létező megnevezése a járműnek.
 

Sense

Sententiam fert
Támogató
2019. 05. 31.
604
1 407
LV karakter
Keegan Graves
b%c3%adr%c3%b3s%c3%a1g_1.png



LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT


Tisztelt Mr. Branson Fischer!

Bár a legfelsőbb Bíróságot (a továbbiakban: Bíróság) az Ön irányába válaszadási kötelezettség nem terheli, sőt nem is perbeli személy lévén a per elhúzására alkalmas nyilatkozattétel miatt rendbírsággal sújtható, a Bíróság jelen esetben - pusztán kitanítás céljából - mindettől eltekintve hivatalból kitér nyilatkozatának egyes aspektusaira. Mindenekelőtt azonban mély sajnálatát fejezi ki a Bíróság, hogy e kitanítás egyáltalában szükségeltetik, mely az Attorney General hatáskörét képező feladatok szakmailag kisstílű ellátására enged következtetni.

[Ia] Bevezetésként a formai elemeket tekintve megállapítandó, hogy helytelenül hivatkozott a bírósági ügy iktatószámára; Mr. Ernesto Mendez felperes neve mellett az et al jelzés nem megfelelő, ugyanis a perben felperesi oldalon önállóan vesz részt.
[Ib] "A bíróságra ügyet emelni" kifejezést a joggyakorlat nem ismeri, a pert a felperes az alperes ellen keresetlevéllel indítja meg.

[IIa] A tartalmi elemeket tekintve; a Bíróság ajánlja figyelmébe az Amerikai Egyesült Államok Alkotmányának (a továbbiakban: Alkotmány) III. cikk 1. §-át, melynek értelmében az USA bírói hatalmát a Legfelsőbb Bíróság, illetőleg az alsóbb bíróságok gyakorolják. A hatalommegosztás alkotmányok követelményét súlyosan sértené egy, az Ön által hivatkozott olyan hatáskör, mely ezen említett feladatát a Bíróságtól elvonná, ezáltal kiüresítve az igazságszolgáltatási hatalmát.
[IIb] Az Alkotmány I. cikk 10. §-a deklarálja, hogy nem lehet alkotni olyan jogszabályt, amely az elítélést bírósági eljárás nélkül lehetővé tenné.
[IIc] A Bíróság továbbá felhívja figyelmét, hogy intézkedései során a későbbi kellemetlenségek elkerülése végett jelölje meg azok jogalapján, mely jelen esetben nincs - és a fentebb kifejtettek értelmében nem is létezhez -, Önnek semmilyen, a bírósági szakaszban lévő ügyre tekintettel felfüggesztési hatásköre nincs, mindösszesen amicus curiae jellegű, a Bíróság irányába tett javaslatok képezhetik a Bírósággal kapcsolatos hatáskörének tárgyát.

A Bíróság továbbá jelzi, hogy azon nem felderíthető indítóokok miatt, melynek az Ön nyilatkozatának megtételét eredményezték, kinyilatkoztatásait a per bizonyítási szakaszában súlyosító körülményként az alperes terhére fogja értékelni.
A Bíróság továbbá jelzi, hogy - nyilatkozata megtételének a fentebb említett, nem felderíthető indítóokai alapján - összeférhetetlenség fennállását vélheti felfedezni a Federal Bureau of Investigation (a továbbiakban: FBI) és az Office of the Attorney General of Las Venturas (a továbbiakban: AG Office) hivatala között, mely összeférhetetlenségi fennállása iránti gyanút a Legfelsőbb Bíróság elnöke - kivizsgálás céljából - az Amerikai Egyesült Államok elnöke felé észrevétel formájában jelezni fogja.


Jenson Lawrence
Presiding Judge, Jenson Lawrence

Dewain Harding
Associate Justice, Dewain Harding
 
  • Tetszik
Reactions: LeRoy

Sense

Sententiam fert
Támogató
2019. 05. 31.
604
1 407
LV karakter
Keegan Graves
b%c3%adr%c3%b3s%c3%a1g_1.png



LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT


Tisztelt Mr. Ernesto Mendez!

A Legfelsőbb Bíróság (Supreme Court) ítéletet hozott a(z) [SC075] fémjelzéssel ellátott ügyében.

Az alábbiakban az Ön feljelentése alapján indított pert lezáró ítéletet olvashatja. Az ítélet jogerős, az kizárólag rendkívüli jogorvoslattal támadható a Legfelsőbb Bíróságon (Supreme Court), amely során az ügy újratárgyalására kerül sor. A rendkívüli jogorvoslatot a megfelelő formanyomtatvány kitöltésével nyújthatja be a fent említett bíróságon. Az ítélet jogerőre emelkedése után a rendkívüli jogorvoslat egy hónapon belül kezdeményezhető, amennyiben a felülvizsgálat indokolt.

Én, Presiding Judge Jenson Lawrence az ítéletben úgy határozom, hogy kereseti kérelmének a bíróság helyt ad.

Indokolás:


    • [I.] Az intézkedést megsemmisítem, mivel az aktusnak nincs és nem is lehet jogi kötőereje. Mindemellett az alperes, Mr. Cesar Valderas jogalap nélkül vitte végbe az intézkedést.
Az alperest, Mr. Cesar Valderas-t $30 000-ra (harmincezer dollárra) marasztalom. Ezt a pénzösszeget a felperes, Mr. Ernesto Mendez követelheti a Federal Bureau of Investigation hivatalában.

Jenson Lawrence
Presiding Judge, Jenson Lawrence
 
  • Tetszik
Reactions: LeRoy
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.