[SC069] Mike Ryan v. Officer Manzaneras, Officer Dotson(12091), 21033 jelvényszámú felettes

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

AdamLV

Újonc
2019. 01. 12.
22
59
V4 karakter
Jennifer Wilson
LV karakter
Mike Ryan
b%c3%adr%c3%b3s%c3%a1g_3.png


Supreme Court - Legfelsőbb bíróság



Felperes adatai

Név:
~ Mike Ryan ~

Születési hely, idő:
~ 1987, Los Santos ~

Bejelentett lakcím:
~ Las Venturas Redsands West 12 ~

Telefonszám:
~ Nincsen, elvették ~



Alperes adatai

Név:
~ Officer Manzaneras, Officer Dotson, Illetve a felettesük, aki csak a jelvényszámát árulta el. ~

Mely állományban végzi munkáját (SASD, LVMPD, LVMS):
~ LVMPD ~

Rangfokozata, jelvényszáma:
~ Officer Manzaneras jelvényszámot nem mondott, Officer Dotson: 12091, Felettes jelvényszáma: 21033 ~

Születési hely, idő:
~ Ismeretlen ~

Bejelentett lakcím:
~ Ismeretlen ~

Telefonszám:
~ Ismeretlen ~



Feljelentés oka, részletei

Az eset pontos időpontja, helyszíne:
~ 2022.01.08 16:00 környéke, Utánfutóbérlővel szemben. ~

Szemtanú(k) neve(i) (amennyiben nincs jelölje X-el ezt a mezőt)
~ X ~

Keletkezett anyagi kár (Igen/Nem, ha igen mennyi?):
~ Igen, 18000$-os bírságot kaptam ~

A történtek részletes leírása:
~ A fent említett két járőr igazoltatás keretein belül teljesen jogosan bevonta a jogosítványomat, majd Officer Manzaneras kijelentette, hogy: "Nem fog maga járművel menni kaszinózni."(Amikor megkérdezték, hogy hova siettem azt válaszoltam, hogy kaszinóba). Ott áltam jónéhány percig a járművem mellett, tudva, hogy közúton nem vezethetem, majd jött az ötletem, hogy mivel nem állok közúton, és a mellettem levő terület sem közút, ezért oda beviszem a kocsimat, hogy ne törjék össze, és el se szállítsák. A két rendőr egyből megjelent, amikor kicsit beljebb mentem. Ahelyett, hogy a város polgárait segíteték, és védenék ők legalább 5 percen keresztül elbújva várták, hogy hátha szabályt szegek. Amikor félreálltam egyből jött a szálljon ki a gépjárműből..., mintha egy bűnöző lennék, pedig szabályt sem vétettem. Kértem egy felettest, Aki nemsokkal később megérkezett, és csak ez után mertem kiszállni a kocsimból. Itt néhány képet is csináltam a telefonommal. Hiába idéztem nekik a jogszabályokat, ők mindhárman azon a véleményen voltak, hogy én illegálisan vezetek ezen a területen.
Las Venturasban ha valaki jogosítványt szeretne készíteni, akkor a KRESZ szabályainak az ismerete a követelmény az autósiskolában. Ez azt jelenti, hogy az utakon a KRESZ szabályai vannak életben, mivel ez a követelmény. 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól nevű törvénycikk, amit az emberek csak KRESZ néven ismernek a legelső pontjában a rendelet hatálya, alcím alatt kimondja, hogy: "1. § * (1) E rendelet a Magyarország területén lévő közutakon és közforgalom elől el nem zárt magánutakon folyó közlekedést szabályozza."((Itt a Magyarország területe helyére természetesen Las Venturas területére szavakat kellene betenni, mert ott játszunk, de ettől függetlenül ezek a szabályok vannak érvényen)) Jelen esetben NEM voltam a fent említett területek egyikén sem. Én ezt a törvénypontot idéztem is mindhárom rendőrnek, de csak vitatkoztak velem, és nem akarták elfogadni ezt a tényt. Bevittek a börtönbe, és 5(07)-re megbírságoltak. Szerintem ha egy ilyen alapvető törvénykönyv legeslegelső pontját sem tudják, akkor alkalmatlanok arra, hogy Las Venturas lakosait védjék, illetve az, hogy hosszú perceken keresztül arra vártak, hogy talán megmozdul az autóm, nem azt mutatja, hogy a szeretett országunkat védenék. Akár valaki életveszélyben is lehetett volna(vagy volt is, sosem tudjuk meg), de ők csak ott álltak és engem figyeltek járőrözés helyett. ~

Bizonyítékok:
~ A telefonommal készített képek, illetve egy térképen bejelöltem hogy hol történt az eset(piros karikában egy piros X): https://imgur.com/a/KZ7tJoQ ~



~ Kelt: Las Venturas, 2022 01.08 ~
Mike Ryan
 

Sense

Sententiam fert
Támogató
2019. 05. 31.
604
1 407
LV karakter
Keegan Graves
b%c3%adr%c3%b3s%c3%a1g_3.png


LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT

Tisztelt Mr.Mike Ryan!

Az alábbiakban az Ön feljelentésének előbírálatát olvashatja. Az előbírálat egy megelőző határozat, amely jogerős és megkönnyíti az Ön és a bíróság munkáját. Amennyiben nem elégedett ezzel a határozattal még van lehetősége fellebbezést benyújtani a bíróság felé a Supreme Court-on.

Én, Judge Cameron Howard az előbírálatban úgy határozom, hogy a kártérítési kérelmet a bíróság elutasítja!
Én, Judge Cameron Howard az előbírálatban úgy határozom, hogy az ügyét a bíróság elutasítja!

Indokolás:


    • Ügydöntő bizonyíték(ok) hiánya.
    • Az intézkedéssel kapcsolatos tisztázatlan körülmények.
    • Jelenleg hatályban lévő Büntető Törvénykönyv (Penal Code), VI. FEJEZET - KÖZLEKEDÉSI BŰNCSELEKMÉNYEK első szakasza kimondja, hogy "[Aki] vezetői engedély nélkül gépjárművet vezet, az vétség miatt büntetendő."
    • Mr.Mike Ryan, Ön a jogosítványa bevonását követően használatba vette a gépjárművét. Csak és kizárólag a közforgalomtól elzárt magán úton, területen lehetséges engedély nélkül bármilyen gépjárművet vezetni. Az Ön által megjelölt és a bizonyítékok által alátámasztott helyszín nem meríti ki a fent elhangzottak fogalmát.
    • Az intézkedő Peace Officerek megfelelő jogalapján hajtották végre a kényszerintézkedést, amiért az utasításukat megtagadta, ezzel újabb vétséget elkövetve.
A fent megnevezett Las Venturas Metropolitan Police Department állomány tagjait, Officer Manzanerast és Officer Dotsont ezúton felmentem a vádak alól.


Cameron Howard
Judge, Cameron Howard​
 
  • Tetszik
Reactions: LeRoy
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.