[SC051] Corinna Avedon [SASD]

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Pellei

casanova
2020. 12. 30.
323
920
Vác
V4 karakter
Corinna Avedon
LV karakter
Corinna Avedon
SCOTUS_-_Logo.png


Supreme Court - Legfelsőbb bíróság



Felperes adatai

Név:
~ Corinna Avedon ~

Születési hely, idő:
~ Róma, 2000.07.21 ~

Bejelentett lakcím:
~ Farm#5210 ~

Telefonszám:
~ 387612006002 ~



Alperes adatai

Név:
~ Sam Nores ~

Mely állományban végzi munkáját (SASD, LVMPD, LVMS):
~ SASD ~

Rangfokozata, jelvényszáma:
~ Ismeretlen ~

Születési hely, idő:
~ Ismeretlen ~

Bejelentett lakcím:
~ Ismeretlen ~

Telefonszám:
~ Ismeretlen ~



Feljelentés oka, részletei

Az eset pontos időpontja, helyszíne:
~ Február 24. 01:10, Bone County 9-es út ~

Szemtanú(k) neve(i) (amennyiben nincs jelölje X-el ezt a mezőt)
~ Fabio Rizzo ~

Keletkezett anyagi kár (Igen/Nem, ha igen mennyi?):
~ Igen, 33000 plusz mentális trauma ~

A történtek részletes leírása:
~ Mr. Nores egész este, követett engem meg a kolegámat, az előbb említett Fabio Rizzo-t. Többször is nekünk jött, majd engem hibáztatott, hogy nem vagyok képes a vezetésre, majd sértegette szerény személyem. Mikor másodjára félre állított, felszólított arra, hogy szálljak ki a járművemből, én engedelmeskedtem neki. Megbilincselt, rendőri munka akadályozása miatt, amikor ez meg sem történt. Viszont ami ezután történt az felháborító! Többszöri kérés ellenére is megmotozott, átkutatott. Megkértem Mr. Nores-t, hogy keressen fel egy női kolegát, mert megalázva éreztem magamat, de Mr. Nores-t ez nem igazán zavarta, molesztált, fogdosott ott is ahol nem illik. ~

Bizonyítékok:
~ Szemtanúja volt Fabio Rizzo kolegám, és az úr akit éppen akkor vontattunk, szeretném megkérni Önöket, hogy idézzék be őt is. ~


~ Kelt: 2021.02.24 ~
Corinna Avedon
 
Utoljára szerkesztve:

LeRoy

Veritas
2019. 01. 10.
247
741
LV karakter
Clinton Kingsley
SCOTUS_-_Logo.png


LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT


Tisztelt Ms. Corinna Avedon!

Ezúton tájékoztatom, hogy feljelentése beérkezett a Las Venturas Judgement hivatalába, s az ügy feldolgozását megindítom, ennek fényében tárgyalásra beidézem az alperest, Deputy Sheriff [+II] Mr. Sam Norest ((@clayton)), valamint Sergeant Mr. Ebrar Lugaidot ((@aspray)), hogy Supervisor minőségében tegyen jelentést az alperes eljárásáról, továbbá az említett szemtanút, Mr. Fabio Rizzot ((@WoHoo)).

A peres felek számára hivatalból egy-egy védőügyvédet rendelek ki ((@igenazakörte , @AlexLV)), amennyiben a kirendelt védőügyvéd szolgálatának alkalmazását nem látják szükségesnek, azt kérem 24 órán belül jelezzék.

Henley Castellano
Judge, Henley Castellano
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: Sense és mao

ese clayton

Klaviatúra gyilkos
2019. 01. 11.
789
2 390
Békéscsaba
www.youtube.com
V4 karakter
Nathan_Miralles
LV karakter
Nathan_Dale
Tisztelt Bíróság!
Nem szeretném igénybe venni a védőügyvéd szolgáltatásait.

Elsősorban szeretném beidézni Dean Kimbert((@Richter03)), az egyetlen kívülálló szemtanút, akinek az autóját vontatta Corinna Avedon, és Fabio Rizzo.

Az esemény ma hajnalban történt. A felperes vontató járművével először közúti balesetet okozott figyelmetlensége miatt. A baleset után félreállítottam a felperest, és közös megállapodásra jutottunk abban, hogy elfogadhatóan közlekedik ez után. A későbbiek során ismét összetalálkoztam a felperessel ahogy vontatott, ismét közlekedési szabályokat szegett. Ekkor bekapcsoltam a szolgálati autómon a megkülönböztető fényjelzést. A felperes szájából a következő mondat hangzott el, miközben járművével még haladt: Ez egy rablás.
Ezt követően felszólítottam, hogy húzódjon félre, majd szálljon ki az autójából, mivel ésszerű gyanú lépett fel vele szemben.
Az ésszerű gyanú lehetővé teszi a rendfenntartónak, hogy intézkedés alá vagy őrizetbe vegyen egy személyt akire már vannak külső megerősítő tényezők, hogy bűncselekményt követett el.
A hölgy nem találta egyértelműnek, hogy miért szállítom ki az autóból, ezért többször is visszakérdezett ezzel kapcsolatba, és többszöri felszólításra sikerült kiszállítani az autóból.
A kiszállítás után a vontató felé fordítottam, és megkérdeztem a nevét. A válasz az volt, hogy ,,Meglepi."
Ezt követően megkezdtem a felperes előállítását 5(07) - Hivatali személy munkájának akadályozása miatt.
Az említett vétség a következő helyzetekkor jön létre:
a) Ha valaki szándékosan akadályozza a Peace Officer munkáját, az vétséget követ el.
b) Ha valaki tudatosan megtagadja a Peace Officer parancsát, az vétséget követ el.
A felperes mindkettőt elkövette.
Miután közöltem a jogait, rákérdezett hogy ,,nem-e lehetne ezt máshogy elintézni?" Kérdést tettem fel azzal kapcsolatban, hogy milyen módon szeretné elintézni a vétségét.
A válasz az volt, hogy nem mondja el, mert nagyobb bajba kerülne.
Ebből leszűrhető volt 5(01) - vesztegetés bűncselekménye.
a) Ha egy személy juttatást, pénzt vagy egyéb javakat ajánl fel a Peace Officernek vagy hivatali dolgozónak akkor bűncselekményt követ el.
Megtagadtam a vesztegetési kísérletet, és folytatódott az előállítás.

A felperes hamis információkat adott, miszerint motozás történt. A helyszínen felületi ruházatátvizsgálás történt, miután meggyőződtem arról, hogy nincs elérhető női kolléga az éjszakás műszakban.
Biztosíthatom a bíróságot arról, hogy a ruházatátvizsgálás semmilyen szabályt nem szegett, és törvényes módon lett végrehajtva.

A felperes továbbá nem mellékelt semmilyen féle bizonyítékot.
 

Richter03

Újonc
2021. 01. 27.
7
7
LV karakter
Roy Burks
V2 karakter
David Scott
Tiszelt Bíróság!

Dean Kimber vagyok, a kívülálló szemtanú, akit a felperes vontatott.
A felperes többször is közlekedési szabályokat szegett, és balesetet okozott az alperes kárára.
Az alperes korrekten állt a szituációhoz, mivel könnyedén közös nevezőre jutottak.
Ezt követően a vontatós vezetési stílusa elfogadhatatlan volt.
A rendőrtiszt megpróbálta levillogni a vontatót, de a vontatós nem állt meg, hanem egy 50-60 métert tovább ment, és azt kiabálta ki az ablakon, hogy ez egy rablás.
Természetesen nem estem kétségbe, mivel az alperes a segítségemre sietett.
Felszólította a nőt, hogy álljon félre autójával, ezt az utasítást követte a felperes.
Ezután többször is megtagadta a kiszállást, és visszakérdezett, mintha nem értené a szituációt.
Az alperes sikeresen kiszállította a nőt, megkérdezte a nevét, amire a válasz az volt hogy ,,meglepi."
Az alperes ezután megkérte a hölgyet, hogy rakja hátra a kezeit, mivel bilincset fog alkalmazni.
Az alperes közölte a felperes jogait.
A bilincselés után rádiójába megkérdezte az alperes, hogy van-e elérhető női kolléga.
Nem jött válasz.
Az alperes tájékoztatta a nőt, hogy a helyszínen felületi ruházatátvizsgálást fog végrehajtani.
Az autómban ülő vontatós, Fabio Rizzo azt mondta, hogy ő egy Szövetségi Ügynök az FBI-nál.
Ez természetesen a vontatás közben történt, és az alperes nem hallhatta, és nem szóltam semmit a közlésre.
Fabio Rizzo azt is állította, hogy csak ügyfél, és nem dolgozik a vontatóssal. Ez után pedig megjavította az autómat. Nonszensz.

Véleményem szerint Sam Nores tisztelettudóan és szabályszerűen járt el az esettel kapcsolatban, és a felperes csupán bosszúvágyból intézett feljelentést a rendőrtiszttel szemben.
 

LeRoy

Veritas
2019. 01. 10.
247
741
LV karakter
Clinton Kingsley
SCOTUS_-_Logo.png


LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT


Tisztelt Mr. Nores, Mr. Kimber!

Köszönöm valamennyire szempontra kiterjedő, alapos válaszukat.

A továbbiakban szükségesnek tartom még Mr. Fabio Rizzo ((@WoHoo)) vallomásának végighallgatását, s amennyiben Ms. Avedon szeretne reflektálni a korábban elhangzottakra, annak most van helye. Mindenesetre egy védőügyvédet ((@igenazakörte , @AlexLV)) kirendelek a felperes oldalára.

Henley Castellano
Judge, Henley Castellano
 
  • Imádom
  • Tetszik
Reactions: Sense, mao és itay

KonczJr

Újonc
2021. 02. 18.
13
7
V4 karakter
-
LV karakter
Dominico Tucci
V2 karakter
-
Tisztelt Bíróság!

Fabio Rizzo vagyok a Jesse Car Service próbaidős dolgozója. A helyzet úgy hozta, hogy én is jelen voltam az eseményeknél. Részemről ami kifogásolható volt, hogy néhány hamis állítottam az egyik szemtanúnak. Ezzel sem félre vezetni, sem bármilyen kárt neki okozni. Maga a helyzet Bayside környékén alakult ki mivel a vontató, vontatott autóval együtt kis sodródott a szembe sávba egy-két alkalommal. Fent említett járőr a kollégát megállásra kényszerítette. Kollégám többszöri felszólításra sem kapott választ, miszerint női dolgozót szeretne kérni a ruházat átvizsgálására. Ezt a fent említett SASD járőr figyelmen kívül hagyta. Utána beültette a járőr autóba és innentől számomra megszakadt a story. A közúti ellenőrzést jogosnak éreztem.
Remélem tudtam segíteni a vallomásommal az ügyben.
 

LeRoy

Veritas
2019. 01. 10.
247
741
LV karakter
Clinton Kingsley
SCOTUS_-_Logo.png


LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT


Köszönöm mindannyiuk vallomását, külön szeretném megköszönni Mr. Nores valamennyi szempontra kiterjedő, részletekigmenő állásfoglalását.

Az ítélet meghozatalában döntő szerepet játszott kifejezetten az is, hogy az ellenérdekű fél által szemtanúként beidézni kívánt személy, Mr. Rizzo sem vélt kifogásolhatót az igazoltatás során.
Szeretném azonban megkérni Mr. Norest, hogy - bár ez a körülményekből nem derül ki egyértelműen - mindenestre több alkalommal, egyértelmű módon próbáljon meg hasonló esetben megbizonyosodni arról, hogy valóban nincs elérhető női kolléga az állományban. Egyébként az alperes eljárásban kifogásolnivalót nem találok.
Hangsúlyozni szeretném, hogy az afféle hamis állítások, melyeket Ön, Mr. Rizzo hangoztatott, egy igazoltatási eljárás során sok előnnyel biztosan nem járnak.

Mindennek értelmében, a bíróság meghozta ítéletét az 'SC051' fémjelzéssel ellátott ügyben, mely szerint:

Tisztelt Ms. Corinna Avedon!

Az alábbiakban az Ön feljelentésének előbírálatát olvashatja. Az előbírálat egy megelőző határozat, amely jogerős és megkönnyíti az Ön és a bíróság munkáját. Amennyiben nem elégedett ezzel a határozattal, még van lehetősége fellebbezést benyújtani a bíróság felé a Supreme Court másodfokán.

Én, Judge Henley Castellano az előbírálatban úgy határozom, hogy a kártérítési kérelmet a bíróság elutasítja!
Én, Judge Henley Castellano az előbírálatban úgy határozom, hogy az ügyét a bíróság elutasítja!



Henley Castellano
Judge, Henley Castellano
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.