[SC041] David Wenham

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Kopy

☁️☁️☁️
Globális Moderátor
LV
2020. 08. 14.
153
258
Szeged
V4 karakter
Esen Berk
LV karakter
Lewis Giller
V2 karakter
Yaroslav Romanov
SCOTUS_-_Logo.png


Supreme Court - Legfelsőbb bíróság



Felperes adatai

Név:
~ David Wenham ~

Születési hely, idő:
~ Reno-Nevada, 1996.08.23. ~

Bejelentett lakcím:
~ Nevada, Las Venturas, Whitewood Estakes 44. ~

Telefonszám:
~ 38762000647 ~



Alperes adatai

Név:
~ Reheem Morton ~

Mely állományban végzi munkáját (SASD, LVMPD, LVMS):
~ LVMPD ~

Rangfokozata, jelvényszáma:
~ Nem ismert csak annyi derült ki, hogy Officer. ~

Születési hely, idő:
~ Nem ismert. ~

Bejelentett lakcím:
~ Nem ismert. ~

Telefonszám:
~ Nem ismert. ~



Feljelentés oka, részletei

Az eset pontos időpontja, helyszíne:
~ 2021.01.11. délelőtt 11 óra körüli időpont - Las Venturasi Kórház ~

Szemtanú(k) neve(i) (amennyiben nincs jelölje X-el ezt a mezőt)
~ Jayden Lowrey, valamint pár szemtanú aki ott volt a kórháznál. ~

Keletkezett anyagi kár (Igen/Nem, ha igen mennyi?):
~ Igen, 45.000$. ~

A történtek részletes leírása:
~ A történet a következő. Jómagam a Las Venturas Medical Service tagja vagyok és ott voltunk a városi kórház előtt mikor az LVMPD egyik Officere odajött és hozott magával egy sérültet. Mellettem állt az egyik szolgálatban lévő kollégám és ő nem csinált semmit a sérülttel, nekem meg ott mondogatták, hogy ha én is mentős vagyok akkor miért nem segítek neki, próbáltam megértetni vele, hogy nincs nálam semmi amivel tudnék segíteni, de őt ezt nem érdekelte. Közben a kolléga megkezdte az ellátást, de sajnos meghalt a sérült. És ez miatt én lettem felelősségre vonva, mert a kolléga nem tette a dolgát. Az esetnél szemtanú volt egy Medical Director is akinek a szavát szintén semmibe vette az Officer az enyém mellett. Ezek mellett nem rendelkezett Combat Medic vizsgával így nem is tudja mit kell csinálni, mivel nem elég képzett hozzá, viszont így is beleszólt, hogy miért nem csinálok semmit, pedig mondtam neki hogy nincs eszközöm az ellátásához. Valamint normális választ se tudott adni arra, hogy eszközhiány miatt, miért én lettem felelősségre vonva. Közben a Detective csak a saját igazát hajtotta. Majd mivel nem volt elérhető LVMPD Officer aki beszállított volna így egy Deputy-t hívott ki. Aki szintén figyelmen kívül hagyta az én és a Medical Director szavait. Az ügy vége az lett, hogy beszállított a fegyházba és magkaptam a pénzbírságot is. ~

Bizonyítékok:
~ Pénzbírság, amit csatoltam valamint a kórháznál lévő biztonsági kamerák hang illetve videó anyag is megvan ezek mellet pedig a tanúvallomások. ~



~ Kelt: 2021.01.11. ~
David Wenham
 

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 721
5 415
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
91a784400e1a50a0ed525f1ca1b3c9d4.png


LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT

Tisztelt Mr. Wenham!

Feljelentését a Las Venturas Judgement hivatala megkapta és az ügy feldolgozását indítja el.

Beidézem a bizonyítékok alapján a Las Venturas Metropolitan Police Department alkalmazottját, Officer Reheem Morton-t és a csekk kiállítóját, Javier Cartagena-t a tárgyalásra. Szeretném megkérni az Ön által említett szemtanúk megjelenését. Amennyiben élnek a lehetöséggel, a hivatal kirendel mindkét fél mellé egy ügyvédet. ((@AlexLV @igenazakörte ))


Bruno Fleming
Presiding Judge, Supreme Court
 

notoriousdancso

Teflon Don
2019. 01. 10.
1 050
4 301
V4 karakter
John DiBello
LV karakter
Jude Bonner
header-logo_bronze-resized-5-2.png


Tisztelt bíróság,

a nevem Ezekiel Whitfield és a Department of Justice, Office of Professional Responsibility képviseletében veszek részt a tárgyaláson.

Az ügyet továbbítottuk a legközelebbi FBI Field Officenak és a kivizsgálás megkezdődött. Az Iroda még a mai nap fel fogja venni a kapcsolatott a vádlottakkal és részletesen megvizsgálja a szempontjukat.
 

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 721
5 415
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
91a784400e1a50a0ed525f1ca1b3c9d4.png


LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT

Tisztelt Mr. Wenham!

Az ügy során a bíróságnak felmerült egy két részlet, ami fontos álláspontokat támaszthat alá.

# 1. kérdés:
Ha a kollégája szolgálatot teljesített, akkor miért nem tett eleget az orvosi eskünek? Ami rögtön a legelsö versszakában áll, idézem:

"...amikor az orvosok sorába lépek,
becsületemre esküszöm,
hogy tehetségemet és tudásomat,
az emberiség javára fordítom...".

# 2. kérdés:
Ha az eset az Ön állítása szerint a belvárosi Medical Center elött történt, miért nem tudta fogadni a beteget a hatósággal? Nem mondhatja azt, hogy nincsenek Önnél a megfelelö eszközök, ha a kórház elött kéri a hatóság az Ön, Önök segítségét.

Ezért, a tárgyalásra beidézem a kórház vezetöségét, Dr. Lisa Vasilievich-et @Doc és Dr.Jayden Lowrey-t @JaydenLV és az Ön által említett szolgálatot teljesítö kollégáját.

Bruno Fleming
Presiding Judge, Supreme Court
 

JaydenLV

⚡🎸⚡
2020. 05. 12.
1 089
1 925
Szeged
gtasaguesser.com
V4 karakter
Markus Ilkel
LV karakter
Dustin Melton
Tisztelt bíróság,

A sérült elég válságos állapotban volt, azonnali orvosi beavatkozásra volt szüksége. Mr. Wenham nem volt szolgálatban, és még ha azonnal szolgálatba is lépett volna, az öltözés illetve az előkészítés folyamata túl hosszú idő, a sérült addigra elhalálozott volna. Ezért csak a szolgálatban lévő kollégára tudtunk hagyatkozni(Alex Lock), aki valami oknál fogva nem tett semmit az ügy érdekében.

Jayden Lowrey
Deputy Medical Director
 
  • Tetszik
Reactions: Kopy

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 721
5 415
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
91a784400e1a50a0ed525f1ca1b3c9d4.png


LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT

Tisztelt Mr. Lowrey!

Miért nem küldte be Mr. Wenham-et, ha a szolgálatban lévö alkalmazottjuk nem tett semmit az ügy érdekében?
Volt-e bármilyen következménye a perben olvasható eseményt követöen?
Legalább megpróbálhatott volna segíteni a sérülten, így megadva az esélyt az állapot stabilizálásának, de ez nem történt meg.
Jó magam is a Las Venturas Medical Services önkéntes segítöje vagyok, ha ilyen esettel találkoznék, mindent megtennék a beteg érdekében, még ha késö is.

A bíróság kirendeli Az LVMS mellé Valentino Stafford ügyvédet ((@AlexLV )) valamint az LVMPD mellé Rudy Fleming ügyvédet ((@igenazakörte)).

A bíróság emelett várja az elhangzottak alapján Ezekiel Whitfield ((@pufika. )), a Department of Justice, Office of Professional Responsibility álláspontját.

Bruno Fleming
Presiding Judge, Supreme Court
 
  • Tetszik
Reactions: LeRoy és AlexLV

JaydenLV

⚡🎸⚡
2020. 05. 12.
1 089
1 925
Szeged
gtasaguesser.com
V4 karakter
Markus Ilkel
LV karakter
Dustin Melton
Tisztelt bíróság,

Azért nem küldtem be Mr. Wenham kollégát, mivel amikor a megérkeztek a sérülttel, én rádión hívtam egy egységet segíteni, melytől azt a választ kaptam, hogy úton van. Valami oknál fogva nem érkezett meg az egység időben, ezért kellett volna a szolgálatban lévő kollégának cselekednie, amit nem tett, és ezért Mr. Wenham lett előállítva tévesen, pedig ő nem tehetett semmit se.

Jayden Lowrey
Deputy Medical Director
 
  • Tetszik
Reactions: princedino és Kopy

AlexLV

"I mean it"🐧
2019. 02. 16.
778
762
24
KSVRD
forum.see-game.com
V4 karakter
Reuben Sean
LV karakter
Valentino Sean
V2 karakter
Raul Moya
4bc22cce14d5cd75626ad608dc57e52e.png

Tisztelt bíróság,

Szép napot kívánok!
Amint elhangzott David Wenham nem tudott semmit tenni az ügy érdekében, mivel nem voltak nála a megfelelő eszközök, illetve szolgálatban sem volt. Az ügyfelem hiába mondta, hogy nem tud jelen esetben semmit sem tenni és a Medical Director szavait is semmibe vette az állítások szerint.

Valentino Stafford
Ügyvéd
 
  • Tetszik
Reactions: LeRoy és Predi

Körte

Fórum betyár
Modeller
v4
LV
2019. 01. 10.
1 051
6 502
21
Budapest
twitch.tv
V4 karakter
donny cline
LV karakter
jeremy peterman
V2 karakter
bruce iacocca
4bc22cce14d5cd75626ad608dc57e52e.png

Tisztelt bíróság,

A nevem Rudy Fleming, az LVMPD megbízott ügyvédje.
Hallván, a történteket, ügyfeleim jogszerűen jártak el, mint elhangzott a Tisztelt Bíró úrtól is a kérdés, hogy miért nem tett eleget az eskünek az adott mentőtiszt. Az eskü szolgálaton kívül is érvényes.
Az LVMPD megbízott Officer párosa helyesen cselekedett, hisz az LVMS alkalmazottja a tudást birtokolja szolgálaton kívül is.

Rudy Fleming
Public Defender
 

JaydenLV

⚡🎸⚡
2020. 05. 12.
1 089
1 925
Szeged
gtasaguesser.com
V4 karakter
Markus Ilkel
LV karakter
Dustin Melton
Tisztelt bíróság,

A szolgálatban lévő mentőtiszt nem tett eleget az eskünek, mivel semmit se tett az érdekében, hogy a sérült túlélje a történteket, pedig minden eszköze megvolt hozzá. Mivel egy másik egység úton volt, illetve a szolgálatban lévő kollega is ott volt, ezért Mr. Wenham nem állt szolgálatba, túl sok időbe telt volna az ellátásra való felkészülés, és mivel szolgálaton kívül a mentősöknél sincsen minden szükséges eszköz egy ellátáshoz, így nem is értem mire gondol az alatt, hogy az eskü szolgálaton kívül is érvényes, semmit se tud kezdeni, ha nincsenek meg a megfelelő eszközei hozzá. Pont ezért kellett volna az egység megérkeztéig legalább stabilizálnia a sérült helyzetét a szolgálatban lévő mentőtisztnek, de ezt nem tette, és emiatt hibásan Mr. Wenham lett előállítva, pedig neki esélye se volt.

Hozzátenném, hogy Paramedic NEM tesz le orvosi esküt, csak az orvosaink.

Jayden Lowrey
Deputy Medical Director
 
Utoljára szerkesztve:

notoriousdancso

Teflon Don
2019. 01. 10.
1 050
4 301
V4 karakter
John DiBello
LV karakter
Jude Bonner
header-logo_bronze-resized-5-2.png


Tisztelt bíróság,

a helyi FBI Iroda megvizsgálta az esetet, kikérdezte a Helyettest illetve az Officert is. A Helyettes az Officer parancsát követte így ő csak a csekk kiállításában játszott szerepet. Amennyiben kártérítésre kerül sor abban az esetben a Sheriff's Department nem vonható felelősségre mivel a vizsgálat során kiderült, hogy jogszerűen jártak el.

Ugyanakkor az Officer viselkedése a Mentőtiszttel szemben értelmezhetetlen, és a Department of Justice úgy véli, hogy cselekedetei kétesek voltak, elhamarkodottak és részben alapozatlanok. A két szervnek szorosan együtt kéne működnie nem pedig a másikat ellehetetleníteni és ily módon hátráltatni. A Mentőtiszt nyíltan és világosan közölte, hogy nem állnak rendelkezésére az ellátáshoz szükséges eszközök, a tudás pedig kevés lett volna a belső sérülések ellátására.


Az Officer kihallgatási jegyzőkönyve:

Közöltük Officer Raheem Mortonnal, hogy egy bírósági per miatt kerestük fel, illetve kérdéseket tettünk fel neki.
Officer elmondása szerint ott volt egy korházi vezető is a közintézményben, amikor David Wenham munkájáról vitatkoztak. David Wenham, illetve a Director nem volt szolgálatban, így egy orvos tudott segíteni a sérültnek.
A sérültet későn kezdték el ellátni, diagnosztizálni, Officer Raheem Morton állítása szerint nem volt külső sérülése a személynek, átvizsgálták, amikor beszállították egy civil személy segítségével.
Officer Raheem Morton detektív szolgálatot teljesített, ezért hívott egységet a helyszínre, miután pár perces vita után se segítettek az emberen.
Raheem Morton semmilyen kapcsolatot nem ápolt a sérült személlyel, sose látta előtte, állítja.
A személy sokkos állapotban volt végig, az orvosnak ideje se volt diagnosztizálni a beteget, Officer Morton állítása szerint a személy szemei kidülledtek voltak.
Medical Services dolgozója, David Wenham-ról azért tudta hogy mentős, mivel egy-két nappal előtte találkoztak már, mindketten unifornisban.
Officer Morton többször is kérte az orvost, hogy segítsen az imént beszállított betegen, állítása szerint csak nézte az eseményeket.

A Deputy kihallgatási jegyzőkönyve:

Officer Reheem Morton, az LVMPD alkalmazottja a kilenc-tizenegyes segélyhívón hívott egy járőregységet, melyest a diszpécser a legközelebbi egységet irányította ki, személy szerint Javier Cartagena-t. Reheem Morton egy Officer 3 pozíciót tölt be az LVMPDnél, az esetnél civil ruhában volt jelen. Officer Reheem Morton utasította Deputy Javier Cartagena-t, hogy állítsa elő David Wenham-ot Kötelezettségmulasztás, illetve Rendőri Utasítás Megszegése miatt.

Javier Cartagenat megkérdeztük, hogy Detektív szolgálatot teljesített-e az Officer, mire azzal válaszolt, hogy merészen gondolja, igen. Több információt nem tudtunk szerezni a Deputy oldaláról.
 
Utoljára szerkesztve:

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 721
5 415
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
91a784400e1a50a0ed525f1ca1b3c9d4.png


LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT

Tisztelt Mr. Wenham!

Az alábbiakban az ön feljelentésének előbírálatát olvashatja. Az előbírálat egy megelőző határozat, amely jogerős és megkönnyíti az ön és a bíróság munkáját. Amennyiben nem elégedett ezzel a határozattal még van lehetősége fellebbezést benyújtani a bíróság felé a Supreme Court-on.

Én, Presiding Judge, Bruno Salvatore az előbírálatban úgy határozom, hogy a kártérítési kérelmet a bíróság elfogadja!
Én, Presiding Judge, Bruno Salvatore az előbírálatban úgy határozom, hogy az ügyét a bíróság elfogadja!

Indoklás:

    • Mivel több személy is jelen volt a perben feltüntetett eseményen, a bíróság részletesen foglalja össze a bírálat indoklásait. A bírálat az FBI és a Supreme Court közös munkája alapján született.
    • Deputy Cartagena, a San Andreas Sheriff´s Department állami alkalmazottja nem vonható felelősségre, ugyanis Officer Morton utasításait követte, feladata a csekk kiállítása volt.
    • Officer Morton, A Las Venturas Metropolitan Police Department állami alkalmazottja helytelenül járt el a helyszínen. Alapozatlanul állította elö David Wenham-et, aki akkor épp nem teljesített szolgálatot, ám a körülményeit még vizsgálni fogják. Valóban kérdéses, hogy Mr Wenham miért nem segített a sérülten, viszont a helyszínen tartózkodott egy szolgálatban lévő alkalmazott, aki a többség elmondása szerint még az intézmény vezetőjének kérésére sem reagált.
    • David Wenham-et a bíróság részben ártatlannak ítéli, ugyanis ha nem is volt szolgálatban, de ha már a kórház előtt volt a sérült, meg kellett volna adni a lehetőséget a sérült stabilizálásának.
    • Kártérítése:
      • a büntetés összegének 75%-a: 33.750$ (45.000$*0,75)
      • Az összeget visszaigényelheti jelen bírálattal, a LVMPD főhivatalában.
    • A bíróság felkéri Dr. Jayden Lowrey intézményvezető-helyettest, hogy indítson házon belüli eljárást a következők miatt:
      • Közölték, hogy értesítve lett egy egységük a kórházhoz, de valamilyen okból kifolyólag nem érkezett ki a helyszínre.
      • Alex Lock a helyszínen tartózkodott az esemény során és szolgálatban is volt. Viszont sokak elmondása szerint nem csinált semmit a sérült láttán. a Las Venturas Judgement kéri az FBI együttmüködését és vizsgálják ki a szituációt. A kérdéses vádpont a BTK szerint kötelezettségmulasztás.


    Bruno Fleming
    Presiding Judge, Supreme Court
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.