[SC039] Stewe Corey

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Osian

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 16.
387
380
LV karakter
ralf erdmann
SCOTUS_-_Logo.png


Supreme Court - Legfelsőbb bíróság



Felperes adatai

Név:
~ Stewe Corey ~

Születési hely, idő:
~ Las Venturas, 1998.01.15 ~

Bejelentett lakcím:
~ Las Venturas, Beeson st. 4 ~

Telefonszám:
~ 3876119239 ~



Alperes adatai

Név:
~ George Rollins ~

Mely állományban végzi munkáját (SASD, LVMPD, LVMS):
~ LVMPD ~

Rangfokozata, jelvényszáma:
~ - ~

Születési hely, idő:
~ - ~

Bejelentett lakcím:
~ - ~

Telefonszám:
~ - ~



Feljelentés oka, részletei

Az eset pontos időpontja, helyszíne:
~ 2020.11.11 10 óra körül, Beeson st. ~

Szemtanú(k) neve(i) (amennyiben nincs jelölje X-el ezt a mezőt)
~ Osian Corey ~

Keletkezett anyagi kár (Igen/Nem, ha igen mennyi?):
~ Igen, 65 ezer dolláros csekket kaptam. ~

A történtek részletes leírása:
~ 2020 november tizenegyedikén a testvérem garázsában bütykölgettem az autómat, mikor kint zajra lettem figyelmes. Kimentem a garázsból, és egy férfit találtam, aki meghalt, jobbra nézve pedig egy szőrme kabátos, fehér, vékony férfit aki futott felém. Bezárkóztam a garázsba, és felhívtam a testvéremet, Osian Coreyt, hogy azonnal jöjjön, mert baj van. Osian 2 perc alatt odaért, hiszen a szomszédos Redline telepen volt. Elmondása alapján elfutott az elkövető a stadion felé. Fegyvert fogtak a testvéremre, átkutatták, természetesen nem találtak nála semmit. Utána mikor hallottam a hangokat kintről, kimentem szétnézni, a rendőrök megérkezésében bizakodva. Így is lett, megérkeztek az officerek majd a deputyk, akik miután kiléptem a garázsból egyből lesokkoltak, átkutattak, nem találtak nálam semmit, majd megbilincseltek. Próbáltam elmondani a szemszögemet, de nem adtak rá időt, ültettek a rendőrautóba egyből, és a garázst átnézték, házkutatási engedély nélkül, szintén nem találtak semmit. EÖC, REM indokokkal csuktak le, miközben ezeket nem követtem el. ~

Bizonyítékok:
~ A csekk ((https://i.postimg.cc/90qwSgMK/hExXigE.png)) ~



~ Kelt: Las Venturas, 2020.11.11 ~
Stewe Corey
 

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 661
5 298
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
91a784400e1a50a0ed525f1ca1b3c9d4.png


LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT

Tisztelt Mr. Corey!

Feljelentését a Las Venturas Judgement hivatala megkapta és az ügy feldolgozását indítja el.
A tárgyalás kezdete elött kérem az FBI vezetöségét, hogy foglaljon álláspontot a feljelentésben leírtakról, esetleges utánakeresésröl vagy belsö vizsgálatról. ((@Souljapufika ))

Ugyanakkor beidézem a bizonyítékok alapján a Las Venturas Metropolitan Police Department alkalmazottját, Officer George Rollins-t ((@benibastya )) a tárgyalásra. Amennyiben élnek a lehetöséggel, a hivatal kirendel mindkét fél mellé egy ügyvédet. ((@Joshua, @Timoty Wilson ))

Mr. Corey. Milyen bizonyítékokkal, szemtanúkkal rendelkezik, ami alátámasztaná ártatlanságát?

Officer Rollins. Honnan bizonyosodott meg arról, hogy a felperes, Stewe Corey követte el a gyilkosságot, illetve megmagyarázná, hogy miért Került a REM indok a csekkre?

Ezekre a kérdésekre várom mihamarabbi válaszukat!

Bruno Salvatore
Presiding Judge, Supreme Court
 

Osian

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 16.
387
380
LV karakter
ralf erdmann
((Stewe Corey válasza))
Tisztelt Bíróság!
Ahogy a indítványban is leírtam, Osian Corey szemtanú az esetnél, Ő alá tudja támasztani az ártatlanságomat, hiszen Ő is jelen volt a történéseknél.
Nem élnék az ügyvéd adta lehetőséggel, köszönöm!
 
Utoljára szerkesztve:
  • Vicces
Reactions: barneylv

nBeni

Zöldfülű
2019. 02. 16.
206
187
Nyíregyháza
V4 karakter
Reece Newman
LV karakter
Aaron Bright
Tisztelt Bíróság!
Az eset idejében járőrtársam volt Officer Isaac Howard (( @tomee )) ezálatal a következő szavaimra ő lesz a tanum.
Az egyik felhelyezett biztonsági kamera egy hullát jelzett a Beeson Street-en. Officer Howarddal érkeztünk ki először, ekkor láttuk meg a holttestet valamint két embert, akik a hulla körül álltak. Ekkor fogalmazódott meg a Reasonable Suspicion. Amikor odaértünk, az imént említett Osian Corey feltette a kezét, míg Stewe Corey bemenekült előlünk a garázsba. Ekkora állt össze a kép, az az a Probable Cause. A társam, Officer Howard, átnézte Osian ruházatát, miután nem talált semmit, elengedte a helyszíről. Több egység is érkezett ki a helyszínre, éppen a behatolást terveztük amikor Stewe Corey kilépett a garázsból. Ezt követően emlékezeteim szerint fegyvert szegeztünk rá, ő lefeküdt a földre. Bilincset helyeztünk rá, átnéztük a ruházatát valamint a garázst. Miután semmi érdemlegeset nem találtunk, szimplán egy festékszóró volt nála, megkezdődött az intézkedés ami által ismertettük miszter Corey jogait, megkezdődött a fegyházba szállítása. Amennyiben szükséges kifejtem az odabent történteteket is, de egyelőre feleslegesnek érzem, semmi kivetni való nem történt akkor.
Egyelőre én sem igénylek ügyvédet.
 

notoriousdancso

Teflon Don
2019. 01. 10.
1 050
4 301
V4 karakter
John DiBello
LV karakter
Jude Bonner
Tisztelt bíróság,

a nevem Ezekiel Whitfield és a Department of Justice, Office of Professional Responsibility képviseletében veszek részt a tárgyaláson.

A Federal Bureau of Investigation értemelszerűen minden ehhez hasonló ügyet kivizsgál. Pár kérdéssel kezdeném az Officerek felé.

1) A bebörtönzés előtt megállapították a halál okát?
2) Ha igen, akkor találtak e gyilkos fegyvert (avagy gyilkosságra utaló nyomokat) Stewe Coreynál?
3) Hívtak e Supervisor, vagy nyomozói egységet a helyszínre?
4) Amennyiben tényleg menekült akkor a csekken miért nincsen feltüntve a 'Rendőr előli menekülés' mind vádpont?
 

nBeni

Zöldfülű
2019. 02. 16.
206
187
Nyíregyháza
V4 karakter
Reece Newman
LV karakter
Aaron Bright
A sértettet minden bizonnyal halálra verték, több ütésnyom is található volt rajta.
Mivel feltételezhetően ütésekkel történt a gyilkosság így Stewe Coreynál nem találtunk fegyvert.
Mivel korán történt az incidens, nem volt rendelkezésre álló Supervisor.
A csekken "REM"-ként szerepel a "Rendőr Előli Menekülés" vádpont.
 

notoriousdancso

Teflon Don
2019. 01. 10.
1 050
4 301
V4 karakter
John DiBello
LV karakter
Jude Bonner
1) Megvizsgálták miszter Corey végtagjait?
2) Ha igen akkor volt e rajtuk zúzódás, kékülés?
 

Lucy

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 13.
681
1 451
Dubai
V4 karakter
Bella Valerio
LV karakter
Ruben Denton
V2 karakter
Ceria Pietrina
d28fa27e379ad7cc3d18e7d98bddbb38.png



LAS VENTURAS JUDGEMENT - DISTRICT COURT


Tisztelt Mr. Stewe Corey!

Az alábbiakban az ön feljelentésének előbírálatát olvashatja. Az előbírálat egy nem jogerős határozat, melyet a bíróságnak még jóvá kell hagynia. Amennyiben nem elégedett ezzel az előbírálattal, még van lehetősége tiltakozni a végleges bírálat meghozatala előtt.

Per összegzése, előbírálat:


    • A felhelyezett biztonsági kamera nem jelzett semmiféle személygépjárművet az esetnél, tehát az lekövető mindenféleképpen gyalog volt.

    • Mr. Stewe Corey és társának ebben az esetben a legjobb választása az lett volna, hogyha tesznek egy bejelentést, hogy egy haláleset történt.

    • Mr. Stewe Corey érthetetlen módon beszaladt a garázsba, amikor a kiérkező egységet a helyszínre értek. Így tehát a csekken feltüntetett "REM" vádpont jogosan szerepel rajta.

    • Ha, Mr. Stewe Corey vagy társa hajtotta volna véghez a gyilkosságot - mindenféleképpen a végtagjain - láthatónak kell lennie zúzódásnak, esetleges kékülésnek rajta. Ennek alapos kivizsgálása ajánlott, hiszen ez egy döntő bizonyíték is lehet az ügyben. A kiérkező egységeknek, ezt azonnal ki kellett volna vizsgálnia.

Renzo Lucy
Prosecutor
 
  • Tetszik
Reactions: Sense és Predi

Osian

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 16.
387
380
LV karakter
ralf erdmann
((Stewe Corey válasza))
Tisztelt Bíróság!
Amikor kijöttem a garázsból, és megpillantottam az officereket, egyből feltettem a kezeimet, ezzel megadva magam nekik. Ennek ellenére mégis lesokkoltak, erre Osian Corey a szemtanúm, hiszen a garázsok mellett állt, látta az eseményeket.
Reflektálva az előbírálatra, annyit tudok elmondani, hogy hátrafelé sajnos nem látok, nem láttam az érkező rendőri egységeket, illetve nem emlékszek, hogy használtak-e hangjelzést, szerintem nem, vagy az adrenalintól nem hallottam, én pedig félelmemben befutottam a garázsba, de ezt az indítványban is részleteztem. Ha annyira menekülni szerettem volna, akkor nem adom meg magam a rendőröknek(ergó elfutok), vagy bebarikádozom magam, ami nem történt meg.
Úgy gondolom a kiérkező egységek mulasztást követtek el, emiatt egy gyilkos a mai napig szabadon járkál, engem pedig jogtalanul zártak börtönbe, és büntettek meg.
 
Utoljára szerkesztve:

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 661
5 298
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
91a784400e1a50a0ed525f1ca1b3c9d4.png


LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT

Tisztelt Jelenlévök!

Jelen álláspont szerint a helyszíni intézkedés nem megfelelö lebonyolítása, valamint a megvádolt fél, Mr. Corey megalapozatlan elítélése forog fenn.

A bíróság a döntés meghozatala elött megvárja a Department of Justice, Office of Professional Responsibility intézkedési javaslatait, valamint a Las Venturas Metropolitan Police Department egy Supervisor-ának hozzávetni valóit. ((@Rajmi))

Bruno Salvatore
Presiding Judge, Supreme Court
 

Rajmi

rödner főni
2019. 01. 09.
2 540
2 382
Las Vegas
LV karakter
Bruce Gasca
Tisztelt Bíróság!

Saul Chase Lieutenant vagyok, az LVMPD képviseletében szólalok fel.

Mikor kiérkeztek az egységek mindkét fél kintállt a garázs előtt az elhúnyt ember körül, Officer Rollins elmondása szerint. Az egyik fél feltette a kezét, még a másik befutott a garázsba. Ugyanakkor a felperes állítása szerint amikor kiment a garázsból, akkor egy szőrmekabátos, fehér, vékony férfi futott felé. Lehetetlennek találom ezt a történést, mivel abban az időben már jelenvolt az intézkedő egység, ebből adódóan nem lehetett ott az említett személy. — De amennyiben mégis ott volt a kitalált alak, a beosztottjaim miért nem látták? Osian Corey is feltehetően hamisan tanúzott ezügyben. Viszont tartom magam ahhoz, hogy a felperes szerint kitalált személy nem valós, hiszen akkor futott be a garázsba mikor rendőri jelenlét volt —nem máskor, innen ered az előbírálatban jogosnak ítélt REM vádpont is—, és a jelenlévő tisztek és deputy-k sem látták a kitalált férfit. Mindezek után pedig lehetetlenségeket állít a felperes, hogy adrenalin okozta hatás miatt nem hallott megkölünbözető jelzést és társai. Az adrenalin hatása alatt, képesek vagyunk hallani dolgokat, főleg egy megkülönböztető jelzést.

Alaptalan vádakkal vádolják George Rollinst, kérném a Bíróságot, hogy mentse fel.
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: Predi és nBeni

Osian

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 16.
387
380
LV karakter
ralf erdmann
((Stewe Corey válasza))
Tisztelt Bíróság!
Mr. Chase szavai hűen tükrözi a helyszínen intézkedő officerek hozzáállását az ügyhöz. Nem érdekli őket semmi, csak a maguk beképzelt téveszméi.
Reagálnék az itt elhangzottakra, amit Mr. Chase nem tett meg.
Mr. Chase. Érdekes az intézkedő officer még nem így mesélte el a történetet az Ő szemszögéből. Mi történt azóta? Alaptalanul vádolnak ismét engem és testvéremet is. Büntetlen előéletűek vagyunk mindketten.
Mr. Chase. Azt is látom, hogy több dolgot is kerül a válaszában. Arra miért nem reagál, hogy jogtalanul sokkoltak le? Arra miért nem reagál, hogy az egysége mulasztást követett el, mikor nem hívott nyomozói egységet, vagy mulasztást követett el amikor nem vizsgálták meg a holttestet, illetve az én kezeimet, ahogy előttünk említették?
Mr. Chase. Szomorúan veszem tudomásul, hogy maga patás ördög képét festi rólunk, és úgy próbál beállítani minket, mintha mi a jó és hibátlan rendőröket jelentettük volna fel.
Jelen pillanatban maguk miatt egy gyilkos jár a városban szabadon.
 

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 661
5 298
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
91a784400e1a50a0ed525f1ca1b3c9d4.png


LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT

Tisztelt Jelenlévök!

Mr. Corey! Megkérem, hogy adja meg a másik félnek a tiszteletet. Nem türök olyan szavakat amik az imént hangoztak el.
(( A haha reakciózást is fejezzétek be. Semmi keresnivalója egy per alatt.))

Lit. Chase. Több részre nem kaptunk eddig választ. Mr Corey azt mondta, hogy feltett kézzel álltak a barátjával a garázs elött, a kollégájuk ennek ellenére sokkolót alkalmazott egy egyébként is vesztegen álló emberen, akinek nem volt célja elhagyni a helyszínt. Nem hinném hogy ez létfontosságú lenne egy örizetbevételnél. Miért nem történtek meg a Mr. Whitfield(FBI) által felsorolt intézkedések?

Bruno Salvatore
Presiding Judge, Supreme Court
 
  • Tetszik
Reactions: Sense és Osian

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 661
5 298
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
91a784400e1a50a0ed525f1ca1b3c9d4.png


LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT

Tisztelt Mr. Corey!

Az alábbiakban az ön feljelentésének előbírálatát olvashatja. Az előbírálat egy megelőző határozat, amely jogerős és megkönnyíti az ön és a bíróság munkáját. Amennyiben nem elégedett ezzel a határozattal még van lehetősége fellebbezést benyújtani a bíróság felé a Supreme Court-on.

Én, Presiding Judge, Bruno Salvatore az előbírálatban úgy határozom, hogy a kártérítési kérelmet a bíróság részlegesen elfogadja!
Én, Presiding Judge, Bruno Salvatore az előbírálatban úgy határozom, hogy az ügyét a bíróság részlegesen elfogadja!

Indoklás:


    • " Officer Rollins a helyszínen nem megfelelö nyomozás után, alaptalanul ítélte el a felperest, Stewe Corey-t. A bíróság és az FBI által felvetett kérdésekre konkrét válasz nem illetve nemleges válasz érkezett. Így a Mr. Stewe Osian pere jogos.
    • A REM vádpont jogtalanságát a bíróság azonban visszautasítja, ugyanis teljesen indokolatlan lett volna a elmenekülni a helyszínröl a garázsába.
    • Mr. Coreynek lehetösége van visszaigényelni a rá kiszabott bírságot A REM vádponton kívül (25.000$), azaz a visszaigényelhetö kártérítés:
      • 40.000$-t (negyvenezer dollár) a csekket kiállító rendvédelmi hivatalnál."

Bruno Salvatore
Presiding Judge, Supreme Court
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.