[SC035] Frode Isaksen - Deputy Rose [SASD]

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

AngyalÚR

Zöldfülű
2019. 05. 18.
195
380
V4 karakter
Owen Casper
LV karakter
Ron Voskamp
SCOTUS_-_Logo.png


Supreme Court - Legfelsőbb bíróság



Felperes adatai

Név:
~ Frode Isaksen ~

Születési hely, idő:
~ 1995.02.14. ~

Bejelentett lakcím:
~ Las Venturas, Bryant Street 3. ~

Telefonszám:
~ 38761134516 ~



Alperes adatai

Név:
~ D. Rose ~

Mely állományban végzi munkáját (SASD, LVMPD, LVMS):
~ SASD ~

Rangfokozata, jelvényszáma:
~ Deputy sheriff, 3030 ~

Születési hely, idő:
~ Ez az információ nem jutott tudomásomra. ~

Bejelentett lakcím:
~ Ez az információ nem jutott tudomásomra. ~

Telefonszám:
~ Ez az információ nem jutott tudomásomra. ~



Feljelentés oka, részletei

Az eset pontos időpontja, helyszíne:
~ Las Venturas sheriff department, 14:45 környékén. ~

Szemtanú(k) neve(i) (amennyiben nincs jelölje X-el ezt a mezőt)
~ Jómagam voltam szemtanú, barátom, Maxwell Navarro pedig az elszenvedő alany. ~

Keletkezett anyagi kár (Igen/Nem, ha igen mennyi?):
~ 15.000$ anyagi kár keletkezett. ~

A történtek részletes leírása:
~ Történet a következő, barátommal 14:30 körül úgy döntöttünk meghírdetjük Porsche 911-es járművűnket. A hírdetésre körülbelül pár perc múlva jött is a telefonhívás, hogy érdekli a jármű a kedves D. Rose deputy sheriff hölgyet, akit addig még nem tudtunk kicsoda. Megbeszéltük, hogy pár perc múlva a Sheriffség előtt avagy a hölgy szavaival élve SD előtt találkozzunk. Mi oda mentünk a Porsche-vel, majd a hölgy ki szerette volna próbálni. Be is ült a vezetőülésre én pedig az anyós ülésen tartózkodtam. Azt mondanom sem kell, hogy a KRESZ szabályokat semmibe véve közlekedett a hölgy, viszont jelenleg nem ezen van a hangsúly. Vissza fele beállt a Sheriff Department-el szemben lévő parkolóba, ekkor Maxwell Navarro oda futott hozzánk, majd üzletelésbe kezdtek. Lassan de biztosan a hölgy eljutott 1.600.000$ ajánlattételig, és itt már mondtam barátomnak, Navarronak, hogy menjünk, szóra sem érdemes ez a dolog. Ekkor a hölgy elkezdte mondani, hogy "bohócot csinál magából" barátom, Navarro, hiszen ő 1.900.000$-ba szerette volna elárusítani járművét, ami vélhetően nem tetszett D. Rose-nak. Majd mindezek után heves búcsút vettünk, amikor is a hölgy már ment el, barátom szállt be a kocsiba és közben nekem félhangosan oda tette azt, hogy "Szevasz csitri". Természetesen ezt nem a hölgynek szánta, kissé poénos hangvételű volt. Ekkor a hölgy vissza fordult, majd oda állt az ablakhoz. Na már most itt hozzá kell azt fűzni, hogy amennyiben D. Rose valóban sheriff szolgálatot lát el, ezt semmi nem különböztette meg egy sima civil embertől. Ekkor ő kérdőre vonta barátomat, hogy mégis mit mondott, amit nem mellesleg állampolgári döntése, elfogadom. Azonban D. Rose deputy sheriff felvette a jelvényét majd kiszállásra kényszerítette volna barátomat. Na már most itt a hölgy még mindig csak egy jelvénnyel mutogatott aminek bármi nemű eredete is lehet. Barátom úgy döntött, hogy elhajt. Ezután munkahelyünkre igyekeztünk, ahol heves dolgozásba kezdtünk. Majd 17:10 körül elhaladtak a szerelőtelepnél Yisroel Lavigne barátommal (Maxwell Navarro), és ekkor egy rendőr motoros és egy Ford Explorer félre állította őket. Majd körülbelül 5 egység volt a helyszínen. Barátaimat megalázták, hiszen nyilvános helyen nézték át ruházatukat, illetve nyilvános helyről vitték el Maxwell Navarro barátomat is. Ezekután én kérdőre vontam egy másik rendőrt D. Rose deputy sheriff {3030} adatairól. ~

Bizonyítékok:
~ Bizonyíték jómagam elmondása, illetve Maxwell Navarro szavai.
Csekk ~



~ Kelt: Las Venturas, 2020.09.06. ~
Frode Isaksen
 

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 721
5 415
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
SCOTUS_-_Logo.png


LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT

Beidézem meghallgatásra Miss Rose ((@Geo)) Deputy Sheriff aszonyt. Továbbá kirendelek mindkét fél mellé egy-egy ügyvédet is, amennyiben élnek a lehetöséggel. ((@Lucy))
 

AngyalÚR

Zöldfülű
2019. 05. 18.
195
380
V4 karakter
Owen Casper
LV karakter
Ron Voskamp
Tisztelt bíró úr!

Nem élnék az ügyvédi lehetőséggel köszönöm!

Frode Isaksen​
 

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 721
5 415
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
A napokban kirendelünk ön mellé megbeszélés széljából egy állami ügyvédünket. Erröl az Ügyvéd ((@Lucy)) emailban értesíti pontosabban.
 

Lucy

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 13.
682
1 451
Dubai
V4 karakter
Bella Valerio
LV karakter
Lucy Reed
V2 karakter
Ceria Pietrina
Untitled-2.png

***Renzo Lucy feláll a vádlottak padjáról, majd beszédbe kezd.

Tisztelt bíróság,
Tisztelt Mrs. Miss Rose!

Én, Public Defender Renzo Lucy, mint a jelen elnevezett alperes, Miss Rose mellett álló ügyvéd szólalok meg az ügyben.
A vád az alperes, Miss Rose ellen elkövetett: KRESZ szabályok semmibevétele, helytelen rendőri munka elvégzése, nem rendőrhöz való viselkedés.

A vád nem helytálló, hiszem a felperes, Frode Isaksen nem rendelkezik megfelelő bizonyítékkal az alperes, Miss Rose ellen elkövetett gyanúban, hiszen lehet rágalom is az alperes ellen.
Felperesünk a rágalmain kívül Bíróságunkra nem mutatott fel semmilyen bizonyítékot az alperes "KRESZ szabályok semmibevételéről, helytelen rendőri munka elvégzéséről és nem rendőrhöz való viselkedéséről" , ezért nem vonható felelősség alá!

A felperes, Frode Isaksen leírása alapján a történtekről a következő vádpontok közül kapott bírságot:
30. § Rendőrtiszt utasításának megszegése

Idézem: "egy jelvénnyel mutogatott, aminek bármi nemű eredete is lehet"
Eleve egy rendőr kapitánysághoz beszélték meg a találkozót, de ha még ez nem lenne elég ott volt a jelvénye is, amivel bizonyította magát.
Nem beszélve arról, hogy utána meg megjelent egy egész rendőri osztag is. Csak úgy meg senki nem dobálózik jelvénnyel.
Mr. Frode Isaksen és társa mindent félrehányva, még is úgy határozott, hogy elhajt Mrs. Miss Rose elől, akinek ezzel megszegte az utasítását.

Idézem: "Barátaimat megalázták, hiszen nyilvános helyen nézték át ruházatukat, illetve nyilvános helyről vitték el"
Hol máshol kutatták volna át a ruházatukat, ha nem a helyszínen. Önök törvénybe ütköző cselekedetet tettek, és nem egy tisztességes állampolgárhoz való magaviseletet tanusítottak.
Azzal, hogy nyilvános helyről vitték el, saját magára vessen a felperes. Még egyszer mondom, Mrs. Miss Rose kérésének nem tettek eleget és inkább a menekülést választották, ahelyett, hogy normális emberibb módon tisztázták volna a félreértést.

Köszönöm a szót!

Renzo Lucy
Public Defender

***Renzo Lucy elhallgat, majd helyet foglal.
 

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 721
5 415
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
SCOTUS_-_Logo.png


LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT

***Bruno Salvatore bekapcsolja az asztalán található mikrofont, majd beszédbe kezd.

Köszönöm szépen a beszédét Mrs. Renzo.

Az ügy kapcsán felmerül egy-két tisztázni való dolog.

Kezdjük is az elsövel.
Mint a feljelentésben már olvastam, Mrs Rose nem egyenruhában vette fel jelvényét és utasította önöket a jármü elhagyására. Itt le szeretném szögezni, hogyha egy rendörnek nyomós oka van arra, hogy rendre utasítson egy civil, akkor joga van felfedni kilétét. Mint írta, hogy ilyenkor ö nem megkülönböztethetö egy civil személytöl nem teljesen így van. Aki leteszi az esküt és jelvényt tüz a mellkasára, az nem csak a szolgálati ideje alatt gyakorolja a hivatását. Egy hét huszonnégy órájában szolgálja az államot. De mindezek ellenére szeretném meghallgatni Deputy Mrs. Rose szavait, eme körülményekröl.

A második.
Miután Deputy Mrs Rose kiszállásra utasította önöket, úgy döntöttek, hogy elhajtanak a helyszínröl. Ez a jelenleg aktuális BTK törvényei szerint a következö törvénypontokat sérti.
  • 2/25§ REM - Rendör elöli menekülés
  • 2/26§ RUM - Rendör utasításának megtagadása

Miután megtagadta egy hatósági személy utasítását és engedély nélkül elhagyta az intézkedés helyszínét, beszélhetünk a REM törvénysértéséröl is, még ha nem is mentek maguk után.

A harmadik.
Említette, hogy Önt és barátját megalázták az intézkedés során, mert nyilvános helyen kutatták át ruházatukat. Ezt egy alap etikai szabály magyarázza el, miszerint egy gyanúsított, gyanúsítottak ruházatát és csomagjait a rajtaütés, vagy elkapása során a helyszínen át kell vizsgálniuk szimpla biztonsági okokból.

***Bruno Salvatore kikapcsolja az asztalán található mikrofont.
 
  • Tetszik
Reactions: szmate2003

AngyalÚR

Zöldfülű
2019. 05. 18.
195
380
V4 karakter
Owen Casper
LV karakter
Ron Voskamp
Tisztelt bíró úr.

Sorban válaszolnék az Ön által kérdésre vont dolgokra.
Kezdenem is az elsővel, mégpedig hogy nyomós indok. Ön szerint ez nyomós indok, hogy felhangosan, kis poént beleszove nekem mondja a barátom, hogy Csitri, nyilván nem rólam mondja. De szerintem ez még bőven nem elég indok arra, hogy a kisasszony minden indulatat rajtunk vezesse le és neki elég tételt nyújtson az, hogy a semmiért börtönbe juttatta barátomat.

Második pontban meg mindig ellene szólok, hiszen elmentunk valóban, de most egy teljesen random embernek az hogy be mutat egy jelvényt és semmi bemutatkozás semmi egyéb nélkül azt parancsolja hogy szálljunk ki, már ne haragudjon de ez kettőnk közt szólva is abszurdum.

Harmadik pontját elfogadom, rendben legyen úgy ahogy ön mondja..

Végezetül Mrs. Renzo gondolatait figyelembe sem veszem. Kezdve már azzal, hogy mihelyt az állítólagos rendőr hölgy miután elovette a jelvényt rá pár másodperccel elhajtottunk. Nem jött semmiféle egység meg senki. Nem tudom miért talál ki ilyen dolgokat.. Meg ha ésszerű kereteken belül lenne..

Köszönöm egyenlőre részemről ennyi.

Frode Isaksen
((telo))​
 
  • Vicces
Reactions: Süti és Osian

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 721
5 415
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
SCOTUS_-_Logo.png


LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT

A következö tárgyalásra beidézem Mrs Deputy Rose felettesét, Denzel Brooks-t ((@Patrick33856 )) azzal a kéréssel, hogy foglaljon álláspontot Mrs. Rose intézkedéséröl.

Azt, hogy ügyvédünk szavait figyelembe se veszi, nem nagyon tudunk vele mit kezdeni. Ö csak felvázolta a védence szemszögét.
 
  • Tetszik
Reactions: AngyalÚR

Patrick33856

Zöldfülű
Támogató
2019. 01. 10.
198
228
23
Nyíregyháza
V4 karakter
Jimmy Evans
LV karakter
Gerald Maynard
***Denzel Brooks besétál a tárgyalóterembe és kiáll az első sorba.

Tisztelt Bíró úr! Tisztelt jelenlévők!

Előszöris üdvözlök mindenkit, Captain Denzel Brooks vagyok.

Átolvastam Mrs. Rose aktáit, hogy összegezzek mindent. Elég hosszú időn keresztül voltam alosztályvezetője is.
Ahogy megismertem a Deputyt, eddigi munkája alatt nem követett el ehhez hasonló dolgokat.

A feljelentős szövegőből idézve " Azt mondanom sem kell, hogy a KRESZ szabályokat semmibe véve közlekedett a hölgy..." Ha ez valóban így történt, akkor komoly következményekkel jár, mindazonáltal nem véltem felfedezni erre utaló bizonyítékot.

Ismét csak idéznék a már előttem elhangzottakból, miszerint Maxwell Navarro a "Szevasz csitri" kijelentéssel élt. Egyértelműen megállapítható, hogy ez a kijelentés Mrs. Rose-ra utal, ezzel jóhírnevét rontotta.

Kitérve a következő sorra miszerint (" Na már most itt a hölgy még mindig csak egy jelvénnyel mutogatott aminek bármi nemű eredete is lehet.") kedves kolléganőm azonosította magát jelvényével. Úgy látom maguk kétesnek gondolták a jelvény eredetét, ebben az esetben semmiképp nem az a megoldás, hogy minden szó nélkül elhajtanak. Mindenkinek állampolgári joga van értesíteni az alkalmazott felettesét, ha problémát vélnek felfedezni egy intézkedés során.
Véleményem szerint ez lett volna a helyes döntés a maguk által vázolt esetben.
Azzal, hogy Mrs. Rose felmutatatta a jelvényét semmi probléma nincs, valószínüleg a következő tette az lett volna, hogy értesít egy járőregységet, ha maguk nem hajtanak el a helyszínről.

Sajnos túl sok a talán ebben a storyban, mert bárki mondhat bármit.
Amíg nem látok kézzel fogható bizonyítékot, ami alátámasztja, hogy Deputy Rose hibázott, addig nem gondolom, hogy a hölgy bármiféle szabálysértést követett volna el.

Köszönöm!

***Denzel Brooks helyet foglal.
 
  • Imádom
Reactions: geologus

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 721
5 415
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
SCOTUS_-_Logo.png


LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT

***Bruno Salvatore bekapcsolja az asztalán található mikrofont, majd beszédbe kezd.

Köszönöm szépen a beszédét Captain Brooks!

Az ügy végére érve a kúria meghozta a döntését, ami a következö képpen szól:

***Bruno Salvatore Kinyit egy borítékot, amiben a hivatalos bírálat található, és mindenki elött érthetöen felolvassa.

Tisztelt Mr. Isaksen!

Az alábbiakban az ön feljelentésének előbírálatát olvashatja. Az előbírálat egy megelőző határozat, amely jogerős és megkönnyíti az ön és a bíróság munkáját. Amennyiben nem elégedett ezzel a határozattal még van lehetősége fellebbezést benyújtani a bíróság felé a Supreme Court-on.

Én, Presiding Judge, Bruno Salvatore az előbírálatban úgy határozom, hogy a kártérítési kérelmet a bíróság elutasítja!
Én, Presiding Judge, Bruno Salvatore az előbírálatban úgy határozom, hogy az ügyét a bíróság elutasítja!

Indoklás:


    • Az alperes, Deputy Rose (JSZ: 3030 ) kötelességét teljesítette az önök által felvázolt szituációban. Ha egy rendör utasítást ad önöknek, amit Deputy Rose meg is tett, kötelesek követni azt. Viszont Ön vallotta be, hogy barátai ennek ellenére elhagyták a helyszínt szó nélkül. Ezt követöen körözés került a kocsira RUM indokkal. Mikor nemsokkal ez után intézkedés alá lett vonva a kocsi, kiderült, hogy a kocsit a korábbi incidens miatt körözték.
    • Deputy Rose az állam rendédelmi alkalmazottja, így nem vonható felelöség alá az önök által megvádolt pontokban.
    • Deputy Rose a BTK törvényei szerint járt el, így nem vonható felelöség alá az önök által megvádolt pontokban.


Bruno Salvatore
Presiding Judge, Supreme Court

Ennek értelmében a vád nem jogos, az ügyet lezárom! Köszönöm szépen mindenkienk a közremüködést, valamint elnézést az ügy hosszas elnyújtásáért.

***Bruno Salvatore megfogja az asztalon található bírói kalapácsot és egy nagy lendülettel rácsap a falapra. Kikapcsolja az asztalán található mikrofont, és elhagyja a termet.
 
  • Imádom
Reactions: Lucy
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.