[SC029] Lamarcus Lawson per indítványozása.

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Krikszti

overseas
2019. 01. 10.
1 081
9 194
LV karakter
adonis renshu
SCOTUS_-_Logo.png


Supreme Court - Legfelsőbb bíróság



Felperes adatai

Név:
~ Lamarcus Lawson. ~

Születési hely, idő:
~ Nevada állam, 2003.03.07. ~

Bejelentett lakcím:
~ Las Venturas, Prickle Pine 58. . ~

Telefonszám:
~ 38761141080. ~



Alperes adatai

Név:
~ Ethan Breach. ~

Mely állományban végzi munkáját (SASD, LVMPD, LVMS):
~ San Andreas Sheriff's Department. ~

Rangfokozata, jelvényszáma:
~ Jelvénye alapján Deputy Sheriff. ~

Születési hely, idő:
~ Nem közölte velem. ~

Bejelentett lakcím:
~ Nem közölte. ~

Telefonszám:
~ Ezt sincs honnan tudjam. ~



Feljelentés oka, részletei

Az eset pontos időpontja, helyszíne:
~ 2020.08.02, nagyjából két órakor. Gazdagnegyedi motelek. ~

Szemtanú(k) neve(i) (amennyiben nincs jelölje X-el ezt a mezőt)
~ Egy különleges ügynök, és sok más rendvédelmis. ~

Keletkezett anyagi kár (Igen/Nem, ha igen mennyi?):
~ Keletkezett. Nem tudom pontosan mennyi, de összesen 65 ezres csekket kaptam. ~

A történtek részletes leírása:
~ Nagyjából délben történt hogy egy néger megközelítette a gazdagnegyedi moteleinket, teljesen átlagos ruhában. Elkezdett velünk haverkodni, minden királyul ment. Nagyjából két óra környékén megszomjaztam, és felhoztam a témát a néger srácnak, hogy elugorhatnánk valami felhűsítő italért. A srác rábólintott, elindultunk a bolt fele. Alig mentünk egy sarkot, mikor letámadott minket nagyjából három autónyi felfegyverkezett rendvédelmis. Én kiszálltam, hirtelen nem tudtam mit tegyek, a kezembe tartottam a fegyverem, reménykedtem hogy ezzel elzavarom őket(nem céloztam rájuk). Természetesen nem nyitottam tüzet rájuk, mivel nem volt lőszerem(erre később kitérek). Szó nélkül rám tüzeltek a rendvédelmisek, több helyen is eltaláltak. A lövöldözés végén kiderült, hogy a néger akinek az autójában ültem, egy különleges ügynök volt. Lényegében egy különleges ügynök autójára tettek körözést(ezt nem értettem cseppet se, hogy miért). Mikor beértünk a fegyházba, rám adta Mr.Breach a csekket, és a hozzájáró fegyház büntetést. Ez eddig szép, és jó. Egy dolgot nem értettem.. Azt hogy a csekken ír egy olyan dolgot is hogy EKHSzSz(Emberölési Kisérlet Hivatalos Személlyel Szemben.). Úgy gondolom, hogy én senki ölését se kiséreltem meg, mivel egy darab lőszer sem volt nálam, eszem ágába se volt, hogy valakit bántsak. ~

Bizonyítékok:
~ Ha kell tudok képet mutatni a csekkről, vagy a személyi igazolványomról, de legfőképp a különleges ügynök válaszát várom, mivel szemtanú volt. ~



~ Kelt: 2020.08.02 ~
Lawson
 

LeRoy

Veritas
2019. 01. 10.
247
741
LV karakter
Clinton Kingsley
SCOTUS_-_Logo.png


LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT


Én, Judge Henley Castellano tárgyalásra beidézem az alperest, Mr. Ethan Breacht ((@MarcYk)), valamint a számára kirendelt védőügyvédet Mr. Timoty Wilsont ((@Timoty Wilson)), mint Public Defendert, továbbá a felperes számára kirendelt védőügyvédet, Mrs. Renzo Lucyt ((@Lucy)), mint Public Defendert.
Amennyiben a kirendelt védőügyvéd szolgálatának alkalmazását nem látják szükségesnek, azt kérem 24 órán belül jelezzék.


Henley Castellano
Judge, Henley Castellano
 

Lucy

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 13.
681
1 451
Dubai
V4 karakter
Bella Valerio
LV karakter
Ruben Denton
V2 karakter
Ceria Pietrina
Untitled-2.png

***Renzo Lucy feláll a helyéről, majd magához veszi az iratait és beszédbe kezd.

Tisztelt bíróság,
Tisztelt Mr. Lamarcus Lawson

Ethan Breach, Lamarcus Lawson ellen elkövetett helytelen eljárása az ügyben. A törvény 71.§ pontja: Emberölési Kisérlet Hivatalos Személlyel Szemben.
Védencemet váratlanul körbevették a felfegyverkezett rendőri egységek, aminek következtében egy rossz és átgondolatlan döntést hozott. Ennek következtében elővette kis kaliberű fegyverét, Tec-9-et, aminek a tára üres volt. Ezért védencem meg is kapta a büntetést, ami ő maga is aláír.
Védencem ijedtében, a sokk hatása alá került, ezért legjobb döntésnek hozta, hogyha biztonságba helyezi magát. A váratlan "rajta ütés" és a sokk miatt nem tudta hirtelen megmondani, hogy rendőri egység veszi-e őt körbe. Többek között, ezért is találta jobb ötletnek a döntését.

Mr. Lawson kiemelte, hogy nem volt szándékában embert ölni; pusztán védekezésből, mint "megfélemlítés"-ként, akarta megmutatni az, akkor még nem ismert "támadóknak".

***Renzo Lucy elhallgat, majd helyet foglal.

Renzo Lucy
Public Defender
 
Utoljára szerkesztve:

LeRoy

Veritas
2019. 01. 10.
247
741
LV karakter
Clinton Kingsley
SCOTUS_-_Logo.png


LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT


*** Henley Castellano közelebb hajol a pulpituson álló bekapcsolt mikrofonhoz, majd így szól bele:

Köszönöm a védőbeszédet Ügyvéd Asszony!

*** Henley Castellano a végigtekint a tárgyalóteremben, mondandóját eképpen folytatja:

A tárgyaláson az alperes nem jelent meg, Mr. Ethan Breach korrupció bűntett elkövetése miatt eltávolításra került a San Andreas Sheriff's Department tagállományából.
Mindazonáltal a bíróság meghozta ítéletét az "SC029" fémjelzéssel ellátott ügyben, melynek értelmében:


*** Henley Castellano a felperesre néz.

Tisztelt Mr. Lamarcus Lawson!

Én, Judge Henley Castellano az előbírálatban úgy határozom, hogy a kártérítési kérelmet a bíróság elfogadja!
Én, Judge Henley Castellano az előbírálatban úgy határozom, hogy az ügyét a bíróság elfogadja!

Indokolás:



    • A felperes nem követte el a Btk. 71. §-ában foglalt vádpontot.
Így tehát 55.000 (ötvenötezer) $ értékű állam általi kártalanítást ítélek meg a sértett felperes javára.

Ennek értelmében a tárgyalást berekesztem. Figyelmüket ezúton is köszönöm.
Amennyiben a Supreme Court elsőfokon hozott határozatával nem elégedett, még van lehetősége fellebbezést benyújtani a bíróság felé a Supreme Court másodfokán.


*** Henley Castellano a kalapács felé nyúl, majd azzal a kihelyezett falapra üt egyet.
*Csattanás hallatszik. ((Henley Castellano))
*** Henley Castellano aláírja a bírói jegyzőkönyvet, s a testület elhagyja a termet.


Henley Castellano
Judge, Henley Castellano
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.