[SC026] Tobias Marshall per indítványozása.

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Demonio

Aspire to inspire before we expire.
2019. 08. 16.
59
146
24
Hajdú Bihar Megye
LV karakter
Anos_Wingard
SCOTUS_-_Logo.png


Supreme Court - Legfelsőbb bíróság



Felperes adatai

Név:
~ Tobias Marshall ~

Születési hely, idő:
~ Las Venturas Hospital, 1991.05.27 ~

Bejelentett lakcím:
~ Fort Carson, Far St. 62 ~

Telefonszám:
~ 38761150146 ~



Alperes adatai

Név:
~ Matt Blackburn ~

Mely állományban végzi munkáját (SASD, LVMPD, LVMS):
~ San Andreas Sheriff Department. ~

Rangfokozata, jelvényszáma:
~ Trainee, nincsen. ~

Születési hely, idő:
~ Ismeretlen. ~

Bejelentett lakcím:
~ Ismeretlen. ~

Telefonszám:
~ Ismeretlen. ~



Feljelentés oka, részletei

Az eset pontos időpontja, helyszíne:
~ Hajnali 1 óra 13 perckor történt az eset. Harry Gold Parkway-nél. ~

Szemtanú(k) neve(i) (amennyiben nincs jelölje X-el ezt a mezőt)
~ X ~

Keletkezett anyagi kár (Igen/Nem, ha igen mennyi?):
~ Nem. ~

A történtek részletes leírása:
~ Hajnali egy óra tizenhárom perckor félreállított egy járőr egység. Ekkor a tisztelt Trainee kiszállt a járőrautóból bemutatkozott eddig nem is volt semmi probléma viszont rá kettő perccel nagy fordulatot vettek az események. Elkérte az okmányaimat ezután kitöltött egy csekket átadta, közölte hogy a jogosítványomat bevonja. Átléptem a záróvonalon bevallom. Becsületes tisztelettudó ember vagyok nem szokásom köntörfalazni. Viszont a Trainee nem tájékoztatott arról hogy helyszíni bírságot fog kiszabni nekem, megfélemlített illetve erőszakoskodott. Azóta álmatlan éjszakákkal küzdöm és nem tudok másra gondolni. Úgy gondolom hogy a Sheriffeknek kellene példát statuálniuk, nem megfélemlíteni az állampolgárokat. Azóta is folyamatosan rettegek és pszichológushoz járok. Nem is az anyagi gondokkal van a bajom mert azt aláírom hogy teljesen jogosan kaptam. Viszont az a lelki terror amit a Trainee okozott nekem azt sajnos nem tudom feldolgozni. ~

Bizonyítékok:
~ ~



~ Kelt: 2020.07.24 ~
Tobias Marshall
 

LeRoy

Veritas
2019. 01. 10.
247
741
LV karakter
Clinton Kingsley
SCOTUS_-_Logo.png


LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT


Én, Judge Henley Castellano tárgyalásra beidézem az alperest, Mr. Matt Blackburnt ((@George Luz)), valamint a számára kirendelt védőügyvédet Mrs. Renzo Lucyt ((@Lucy)), mint Public Defendert, továbbá a felperes számára kirendelt védőügyvédet, Mr. Timoty Wilsont ((@Timoty Wilson)), mint Public Defendert.
Amennyiben a kirendelt védőügyvéd szolgálatának alkalmazását nem látják szükségesnek, azt kérem 24 órán belül jelezzék.
Megkérem továbbá a felperest, Mr. Tobias Marshallt ((@Demonio)), hogy részletezze az alperes pontos magatartását ("megfélemlítés", "erőszakoskodás").


Henley Castellano
Judge, Henley Castellano
 

Methie

Újonc
2019. 05. 16.
67
97
22
V4 karakter
Matt Atkinson
LV karakter
Roger Spiers
V2 karakter
George Luz
Szép napot! Én, mint alperes Matt Blackburn a következőket szeretném közölni önökkel. A jogosítványa bevonásának a fő oka közé tartozik,hogy többszörösen elítélt bűnözőről van szó. nem egyszer került már a rácsok mögé Rendőr Előli menekülés,Rendőr Utasításainak megszegése miatt ezekhez fegyverbirtoklás is társult, ezek után kétlem,hogy emiatt lenne álmatlan éjszakája. A hibáját saját maga állította,hogy belátta ezáltal nem vagyok köteles közölni vele,hogy miért kapja a közúti bírságot,amennyiben kérdése lett volna,azt a helyszínen megtehette volna.
 

Demonio

Aspire to inspire before we expire.
2019. 08. 16.
59
146
24
Hajdú Bihar Megye
LV karakter
Anos_Wingard
Tisztelt bíróúr, esküdtszék! Való igaz hogy az előéletemben van kivetni való, viszont az nem jogosítja fel arra Mr. Matt Blackburn-t arra hogy lekezelően beszéljen velem illetve ne közölje hogy mégis miért ad nekem bírságot. Úgy gondolom hogy nem kellene kifogásokat keresni arra hogy mégis miért viselkedett úgy ahogy. Illetve a helyszínen többször is megkértem Mr.Blackburn-t hogy közölje velem hogy mégis miért büntet meg. Jogomban áll ezt tudni. Ezek után csak beszállt a gépjárműbe és faképnél hagyott engem. Az erőszakoskodásra kitérve: " Erőszakosan lépett fel az egész intézkedés során, erőszakkal szállított ki a gépjárműből, úgy érzem hogy a jogaimat a földbe tiporta Mr.Blackburn." Tisztelt bíróúr úgy gondolom hogy itt rendőri túlkapás történt. A megfélemlítésre is ki szeretnék térni: " Többször is elhangoztatta Mr.Blackburn hogy kényszerítő eszközt fog ellenem használni annak ellenére hogy én nem csináltam a gyorshajtáson kívül szó szerint semmit." Tisztelt esküdtszék tisztán halhatták hogy többszörösen büntetve voltam, viszont azóta már megváltoztam! Jó magaviseletem miatt engedtek szabadlábra, és azóta sem volt példa kihágásra!
 
  • Vicces
Reactions: Osian

Lucy

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 13.
682
1 451
Dubai
V4 karakter
Bella Valerio
LV karakter
Lucy Reed
V2 karakter
Ceria Pietrina
Untitled-2.png
***Renzo Lucy feláll a helyéről, majd magához veszi az iratait és beszédbe kezd.

Tisztelt bíróság,
Tisztelt Mr. Matt Blackburn

Én, Public Defender Renzo Lucy, mint a jelen elnevezett alperes, Matt Blackburn mellett álló ügyvéd szólalok meg az ügyben.

A vád az alperes, Matt Blackburn erőszakos cselekedete, valamint megfélemlítése a felperessel, Tobias Marshall-al szemben.

A vád nem helytálló, hiszem a felperes, Tobias Marshall nem rendelkezik megfelelő tárgyi bizonyítékkal az alperes, Matt Blackburn ellen elkövetett gyanúban, hiszen lehet rágalom is az alperes ellen.
Felperesünk a rágalmain kívül Bíróságunkra nem mutatott fel semmilyen bizonyítékot az alperes "nem helyén való viselkedéséről", ezért nem vonható felelősség alá!

A felperes, Tobias Marshall leírása alapján a történtekről a következő vádpontok közül kapott bírságot az alperes, Matt Blackburn-tól:
1.§ Gondatlan vezetés
9.§ Közúti veszélyeztetés
13.§ KRESZ törvények megsértése

Ezek a vádpontok pontosan ahhoz elengedőek, hogy a felperestől kérdezés nélkül bevonják a jogosítványát.

Védencem szavaiból idéznék:
"Többszörösen elítélt bűnözőről van szó. Nem egyszer került már a rácsok mögé Rendőr Előli menekülés,Rendőr Utasításainak megszegése miatt, ezekhez fegyverbirtoklás is társult."

Nem hinném, hogy az ilyen embert bármitől is megtudna rettenni és "álmatlan éjszakát" okozzon neki.

***Renzo Lucy elhallgat, majd helyet foglal.

Renzo Lucy
Public Defender
 
  • Tetszik
Reactions: Osian és LeRoy

Methie

Újonc
2019. 05. 16.
67
97
22
V4 karakter
Matt Atkinson
LV karakter
Roger Spiers
V2 karakter
George Luz
Tisztelt bíróúr, lekezelő stílusról nincs tudomásom, amennyiben lekezelő stílust képviseltem, tárgyilagos bizonyítékot szeretnék kérvényezni róla, valamint a többi vádpontról is.
 

Timoty Wilson

Újonc
Támogató
2019. 08. 31.
51
38
Erdély
V4 karakter
Timoty Wilson
LV karakter
Timoty Wilson
V2 karakter
nincs
Untitled-2.png





*** Timoty Wilson feláll majd a jegyzetét a kezébe veszi.

Tisztelt bíróság,
Tisztelt Mr. Tobias Marshall

Tisztelt Biró Úr, védettem szerint erőszakosan lépett fel ellene Mr. Matt Blackburn a SASD egyik tagja és nem közölte vele, hogy miért is büntette meg. Nem tudunk arra bizonyitékot adni hogy Mr. Blackburn eröszakosan lépett fel. De viszont az igaz hogy nem közülte védettemel a büntetés indokát amit az elöbbiekben be is vallott, szó szerint idézném '' A hibáját saját maga állította,hogy belátta ezáltal nem vagyok köteles közölni vele,hogy miért kapja a közúti bírságot,amennyiben kérdése lett volna,azt a helyszínen megtehette volna. '' . De viszont egy Rendőrnek vagy Sheriff-nek vagy bármilyen rendfenttartónak KÖTELESSéGE, ezen van a hangsúly tehát kötelessége közölni a büntetés okát. Ez nem olyan dolog amit csak akkor közöl ha kérdezik. Tehát ez kötelezettség mulasztás. Köszönöm hogy végig hallgattak.

*** Timoty Wilson le rakja a jegyzetét majd le ül a helyére

Timoty Wilson
Public Defender
 

LeRoy

Veritas
2019. 01. 10.
247
741
LV karakter
Clinton Kingsley
SCOTUS_-_Logo.png


LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT


*** Henley Castellano közelebb hajol a pulpituson álló bekapcsolt mikrofonhoz, majd így szól bele:

Köszönöm mindannyiuk felszólalását!

*** Henley Castellano a végigtekint a tárgyalóteremben és így szól:

Kétségtelenül igaza van, Mr. Marshall azt tekintve, hogy valamennyiünk lelkivilágának erőszakos háborgatása csak negatív következményekkel járhat. Ami viszont ezen vádpontot illeti, sajnos semmilyen bizonyítékkal -, még tanúkkal sem - tudja alátámasztani azt a tényt, hogy Mr. Blackburn erőszakos viselkedésmódot tanúsított volna Önnel szemben.

*** Henley Castellano Renzo Lucy felé pillant.

Azt, hogy kinek mitől, illetve miért vannak álmatlan éjszakái, vagy - teszem azt - szükséges szakember szolgálatának igénybevétele, mi nem tudhatjuk. Mindazonáltal tisztelettel megkérném az alperest, Mr. Blackburnt, hogy a jövőben törekedjen olyan viselkedésmódot felvállalni, mely kétséget nem ejthet.

Abban sem tévedett, Mr. Marshall, hogy "mindenkit megillet egy második esély". Bár elmondásuk szerint az Ön előélete hagy némi kivetnivalót maga után, minden elítélt mentesítésben részesülhet a büntetett előélethez kapcsolódó hátrányos megkülönböztetés alól, akár a törvény erejénél fogva, akár bírósági határozat alapján, akár kegyelem útján.


*** Henley Castellano a vádlott és ügyvédje felé szegezi tekintetét.

Mr. Blacburn az alábbi vádpontok értelmében vonta be a felperes jogosítványát:
Btk. 1.§ Gondatlan vezetés;
9.§ Közúti veszélyeztetés;
13.§ KRESZ törvények megsértése.
Ezt tekintve az alperes intézkedésében kivetnivalót nem találtam. Ezen három bűntett elkövetése esetén a jogosítvány bevonható.

*** Henley Castellano Timoty Wilsonra néz.

Végsősoron kiemelném, hogy Mr. Blacburnnek nem volt kötelessége tájékoztatni a felperest arról, hogy miért állítja ki a helyszíni bírságot, különösképpen akkor nem, ha Mr. Marshall elismerte bűnösségét, így kötelezettségszegésről a rendvédelem részéről nem beszélhetünk. Amennyiben nem értett volna egyet Mr. Blackburn intézkedésével, kétséget kizáró módon érdeklődhetett volna afelől. Azonban a korrekt eljárásmódot elősegítendő megkérném Mr. Blacburnt, hogy a továbbiakban a felelősségrevonást megelőzően tájékoztassa a bűntett elkövetőjét azok mikéntjéről, illetve hátrányos következményeiről.
Az összes vádpontot ezennel taxatíve felsoroltuk, tehát:
Ezek alapján a bíróság meghozta döntését az "SC026" fémjelzéssel ellátott ügyben, melynek értelmében:


*** Henley Castellano a felperes felé fordul.

Tisztelt Mr. Tobias Marshall!

Én, Judge Henley Castellano az előbírálatban úgy határozom, hogy a kártérítési kérelmet a bíróság elutasítja!
Én, Judge Henley Castellano az előbírálatban úgy határozom, hogy az ügyét a bíróság elutasítja!

Indokolás:



    • A felperes nem rendelkezik megfelelő tárgyi bizonyítékkal.
Ennek értelmében a tárgyalást berekesztem, valamint Mr. Matt Blackburnt felmentem a vádak alól, köszönöm a figyelmüket.
Amennyiben a Supreme Court elsőfokon hozott határozatával nem elégedett, még van lehetősége fellebbezést benyújtani a bíróság felé a Supreme Court másodfokán.


*** Henley Castellano a kalapács felé nyúl, majd azzal a kihelyezett falapra üt egyet.
*Csattanás hallatszik. ((Henley Castellano))
*** Henley Castellano aláírja a bírói jegyzőkönyvet, s a testület elhagyja a termet.


Henley Castellano
Judge, Henley Castellano
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.