[SC020] Wayne Morrow

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

JamieLV

Vélemény vezér
Very Important Person
2019. 06. 03.
9 262
11 009
24
V4 karakter
James Fernsby
LV karakter
Jimmy Beckett
SCOTUS_-_Logo.png


Supreme Court - Legfelsőbb bíróság



Felperes adatai

Név:
~ James Fernsby ~

Születési hely, idő:
~ 1968.04.17. ~

Bejelentett lakcím:
~ Las Venturas Community Street 8. ~

Telefonszám:
~ Nem rendelkezem telefonnal. ~



Alperes adatai

Név:
~ Wayne Morrow ~

Mely állományban végzi munkáját (SASD, LVMPD, LVMS):
~ SASD ~

Rangfokozata, jelvényszáma:
~ Nem közölte velem. ~

Születési hely, idő:
~ Az alábbi információval nem rendelkezem. ~

Bejelentett lakcím:
~ Az alábbi információval nem rendelkezem. ~

Telefonszám:
~ Az alábbi információval nem rendelkezem. ~



Feljelentés oka, részletei

Az eset pontos időpontja, helyszíne:
~ 2020.05.04., 21:00 óra körül történt az eset Blackfielden, pontosabban a San Andreas Sheriff's Department előtt. ~

Szemtanú(k) neve(i) (amennyiben nincs jelölje X-el ezt a mezőt)
~ X ~

Keletkezett anyagi kár (Igen/Nem, ha igen mennyi?):
~ Igen, $14.700 + lelki sérelem ~

A történtek részletes leírása:
~ A piac felől mentem a robogómmal a farmom felé, amikor levillogott engem a fentebb említett Biztosúr. Ezt követően félreálltam, oda jött hozzám majd a bemutatkozást követően az irataimat kérte, ekkor jeleztem felé, hogy nincsenek nálam. Ezek után a nevemet kérte -hangsúlyozom nem voltak nálam az irataim-, majd ezt követően aktívan elkezdte kitölteni a csekket. Ekkor megkérdeztem, hogy egyébként miért is kapok csekket, mit vétettem? Röviden-tömören annyi választ kaptam, idézem: "Nem állt meg kétszer a Stop táblánál." Ezután a válasz után már csak arra kaptam fel a fejemet, hogy a kezembe nyomta a csekket és elviharzott (feltételezem) dolgozni.

A problémám/problémáim az esettel kapcsolatban:
* Nem kaptam tájékoztatást arról, hogy milyen jogokkal rendelkezem, illetve arról sem, hogy miért lettem megállítva.
* A csekken az alábbi szabálysértések lettek megnevezve:
GV - gondatlan vezetés -> aláírom, valóban vétkeztem, 20km/h-val áthaladtam a STOP táblánál, nem kellett volna.
TJNÁ - ismeretlen szabálysértés #1 -> az esetet követően utána jártam annak, hogy ez mit is takar, mit is jelent ez? Hála az égnek a BTK elérhető az állampolgárok számára, így megnéztem eme kódnak a jelentését, viszont választ nem kaptam rá. Azonban van egy ehhez hasonló szabálysértés ami TJVÁ megnevezésre hallgat. A gondom ezzel az, hogy ennek a kódnak a jelentése: tilos jelzésen való áthajtás. Nos kedves mélyen tisztelt Bíró Úr/Bírónő, a STOP táblán való áthajtással "tilos jelzésen való áthajtás"-t követtem el? Véleményem alapján a kettő nem fedi egymást, viszont ezt magára bízom.
JNV - jogosítvány nélküli vezetés -> aláírom, így történt.
KTM - kresz törvények megszegése -> aláírom, így történt.
NOH - ismeretlen szabálysértés #2 -> sajnos nem tudom értelmezni, ez micsoda?
BNMV - bukósisak nélküli motor vezetés -> félig igaz, félig nem. Volt rajtam sisak, viszont az munkavédelmi sisak volt, ami véleményem szerint ugyan azt a védelmet nyújta mint a bukósisak, való igaz a tücsköktől nem védi meg a szememet.
Aláírom, néha hibázik az ember, viszont arra nincs mentség, hogy egy hivatalos ügy során, amikor egy csekket tölt ki a Biztosúr akkor idétlen maszlagokat ír indoknak.
* Eljárási probléma. Mikor a nevemet kérdezte akkor adhattam volna kamu nevet is, viszont mivel derék ember vagyok ezért a valódit adtam meg. Véleményem szerint jobban utána kellett volna járnia annak, hogy én ki is vagyok. Ha pedig erre nem képes, akkor ne állítson meg. ~




Bizonyítékok:
~ A csekkről készítettem egy fénymásolatot. (( https://prnt.sc/sbljmv )) ~



~ Kelt: 2020.05.06. 2:19 ~
JF
 
Utoljára szerkesztve:

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 661
5 298
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
SCOTUS_-_Logo.png


LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT

Én Chief Judge, Bruno Salvatore beidézem meghallgatásra Sheriff Wayne Morrow-ot ((@Nafing )) . A csekkben feltüntett "NOH" szabályszegés valószínüleg "HOH" Hivatalos okmány hiánya (1/16§) lenne csak valószínüleg el lett írva.

Kirendelek a felperes és alperes mellé egy-egy ügyvédet, amennyiben élnek a lehetöséggel. Ezt kérem mihamarabb jelezzék.
 

JamieLV

Vélemény vezér
Very Important Person
2019. 06. 03.
9 262
11 009
24
V4 karakter
James Fernsby
LV karakter
Jimmy Beckett
Mélyen tisztelt Bíró Úr! Az ügyvédi lehetőséggel nem élek, úgy vélem a feljelentésemben minden fontosabb információt leírtam, innentől minden magán múlik.

Kitérnék arra, hogy (mint említette, idézem "valószínűleg "HOH" ... lenne csak valószínűleg el lett írva") ha az én igazolványomon el lenne írva egy betű, akkor engem okirat hamisításért börtönbe csuknának, szóval a döntés meghozatala során ezt vegye figyelembe, kettő szabálysértést is elírt a fentebb megnevezett Biztos Úr.
 
  • Tetszik
Reactions: aBotiilv és LeRoy

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 661
5 298
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
SCOTUS_-_Logo.png


LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT

Nos, a felperes, James Fernsby kijelentette, hogy ném él az ügyvédi lehetöséggel, viszont az alperes, Wayne Morrow igen.
 
  • Tetszik
Reactions: LeRoy

Timoty Wilson

Újonc
Támogató
2019. 08. 31.
51
38
Erdély
V4 karakter
Timoty Wilson
LV karakter
Timoty Wilson
V2 karakter
nincs
Untitled-2.png

Tisztelt bíróság,
Tisztelt Mr. Wayne Morrow

Tisztelt Biró Úr Mr. Wayne Morrow-t kötelezettség mulsztásával vádolja Mr. James Fernsby, illetve helytelen csekk megirása és átadása. Mivel arra nincs bizonyiték hogy a védencem nem sorolta fel a felperesnek a jogait illetve nem mondta el miért állitotta meg ezért ez csak puszta rágalom. A fénymásolt csekk pedig lehet hamisítvány is szóval ez sem bizonyit semmit. Így bizonyíték hiányában a védettem a véleményem szerint ártatlan.

Köszönöm hogy végig halgatott Biró Úr.

Timoty Wilson
Public Defender
 
  • Tetszik
Reactions: Vigil

JamieLV

Vélemény vezér
Very Important Person
2019. 06. 03.
9 262
11 009
24
V4 karakter
James Fernsby
LV karakter
Jimmy Beckett
Tisztelt Bíró Úr, Ügyvéd Úr.

Mivel nem kértem ügyvédet ezért az ügy során magamat védem, szóval ha nem bánja mélyen tisztelt Bíró Úr válaszolnék az Ügyvéd Úr válaszára.

Valóban arra nincs bizonyíték, hogy nem sorolta fel a jogaimat illetve arra sincs, hogy nem mondta el miért lettem megállítva. Viszont kérdem én, mi bizonyítja azt, hogy elkövettem a STOP táblán való megállás nélküli elhajtás? Alapból Blackfielden, pontosabban a piacról haladva a San Andreas Sheriff's Department felé kemény 1 STOP tábla van, tehát nem értem miért kaptam KETTŐ darab STOP táblán való áthajtásért bírságot.

Egyébként a fénymásolat hogy lenne hamisítvány, ha a védence aláírása rajta van? Hasonlítsuk össze egy másik aláírással, ami mondjuk egy hivatalos okmányon van, és kérjünk meg egy szakértőt, hogy állapítsa meg mi a helyzet. Egyébként ha nem bánja akkor most benyújtom az eredeti csekkről való fényképet -pontosabban egy Nikon fényképezőgépet-, ugyanis mielőtt bementem a bankba készítettem róla egy képet. Reméljük ez megfelel a Bíró Úr számára illetve magának is Ügyvéd Úr, mielőtt elindítaná a következő hadjáratot ellenem: nem szerkesztett a kép, ez az eredeti csekk.

*** James Fernsby előveszi a táskájából fényképezőgépet majd átadja a Bíró Úrnak.

(( https://prnt.sc/scpik6 ))

Véleményem szerint ez elegendő bizonyíték arra, hogy a csekk valós, illetve nem hobbiból járok be a bankba fizetni csekkeket.

*** James Fernsby visszaül a helyére majd türelmesen vár a Bíró Úr, illetve az Ügyvéd Úr válaszára.
 
  • Tetszik
Reactions: LeRoy

Timoty Wilson

Újonc
Támogató
2019. 08. 31.
51
38
Erdély
V4 karakter
Timoty Wilson
LV karakter
Timoty Wilson
V2 karakter
nincs
Untitled-2.png

Tisztelt Biró Úr és Mr. James Fernsby

Megnéztem az emlitett útvonalat és ha Ön Mr. James Fernsby a piactól ment és a San Andreas Sheriff's Department előtt lett megállitva és a földutas feljárót használta akkor Ön 2 darab STOP táblán is át haladt. Tehát jogosan kapta a két tábláról szoló bírságot.

*** Timoty Wilson be nyúl a zsebébe és ki veszi a telefonját
*** Timoty Wilson oda lép a bíróhoz és oda nyújtja a telefonját.



Bizonyíték képpen csináltam is a 2 tábláról 1-1 képet. (( https://imgur.com/a/QbOd8w1 (a telefonos képeket nem kaptam meg hova menti de screeneltem)))


Köszönöm hogy meghallgatott Biró Úr.



Tomoty Wilson
Public Defender
 
  • Tetszik
Reactions: Vigil

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 661
5 298
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
SCOTUS_-_Logo.png


LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT

Köszönöm az eddigi felszólalásokat.
Tüzetesebben átvizsgáltattuk a csekket, és a vizsgálatok azt mutatták ki, hogy a csekk valódi. Mint korábban Mr Fernrsby felsorolta a szabályszegésesek, amik a csekken szerelepnek, elismerte, hogy mely szabálysértéseket követte el.
Mr Wilson, az ügyvédi kamarától reflektált arra is, hogy nem rendelkezik olyan bizonyítékokkal a felperes, James Fernsby, ami alátámasztaná a jogai ismertetésének mulasztását.

A döntés meghozatala alól még szeretném meghallgatni az alperest, Mr Wayne Morrowot ((@Nafing )), és magyarázatot is szeretnék a KÉT szabálysértés rövidítésének elírásához.
 
  • Tetszik
Reactions: LeRoy

Vigil

Peluza Vișinie~KVSC 1907
FőAdmin
LV
2019. 01. 10.
582
993
21
Kolozsvár
LV karakter
Wayne Morrow
Tisztelt Bíró Úr és Mr. James Fernsby!

Ezennel is szeretnék elnézést kérni az alperes, Mr. Fernsby-től a kellemetlenségért. Szeretném hangsúlyozni, hogy a csekken szereplő szabálysértések rövidítései a következőek: GV, TJVÁ, JNV, KTM, HOH és BNMV. A csekk megírása közben szembesültem azzal a ténnyel, hogy a nálam levő egyetlen golyóstoll épp kifogyóban volt. Hogy a csekk megírását befejezhessem a tollat erősebben kellett a laphoz nyomnom. Megjegyezném, hogy az eset napján (2020.05.04.) nagyon meleg volt, és ennek következtében mindkét helyen megcsúszhatott a kezemben a toll, amely az elírást okozta. Hozzátenném, hogy a csekk átadását követően minden szabálysértést, amely a traffic stophoz és a pénzbüntetéshez vezetett, megmagyaráztam a félreértés elkerülése végett.
 
  • Tetszik
Reactions: Timoty Wilson

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 661
5 298
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
SCOTUS_-_Logo.png


LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT

Tisztelt Mr. Fernsby!

Az alábbiakban az ön feljelentésének előbírálatát olvashatja. Az előbírálat egy megelőző határozat, amely jogerős és megkönnyíti az ön és a bíróság munkáját. Amennyiben nem elégedett ezzel a határozattal még van lehetősége fellebbezést benyújtani a bíróság felé a Supreme Court-on.

Én, Chief Judge, Bruno Salvatore az előbírálatban úgy határozom, hogy a kártérítési kérelmet a bíróság elfogadja!
Én, Chief Judge, Bruno Salvatore az előbírálatban úgy határozom, hogy az ügyét a bíróság elfogadja !

Indoklás:


    • Bár Mr Fernsby elismerte az elkövetett hibáit, az elírt szabályszegéseket, viszont nem tudhatta mi lehet és nem tudta mire is fizesse be a csekket. A kettö darat STOP tábláról Mr Wilson kellöen beszámolt így nem abban nem látok semmi szabályellenes eljárást. Amennyiben nem áll meg táblánál és kellö körültekintés nélkül halad át, tilos jelzésnek minösül.
    • Ön, Mr Fernsby visszaigényelheti a két elírt szabályszegés büntetésének összegét, 2.000$-t (TJVÁ, HOH).

Bruno Salvatore
Chief Judge, Las Venturas Judgement
 
  • Tetszik
Reactions: LeRoy és JamieLV
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.