[SC016]John Burnett

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Kale

Megmondtam már mikor vagyok csak térden!
2020. 03. 19.
114
223
V4 karakter
Matthew Stang
LV karakter
Alan Oneal
SCOTUS_-_Logo.png


Supreme Court - Legfelsőbb bíróság



Felperes adatai

Név:
~ Mateo Cardenas ~

Születési hely, idő:
~ Mexikó, Saltillo, 1988.03.23. ~

Bejelentett lakcím:
~ Las Venturas, Henzie St. 1. ~

Telefonszám:
~ 38761149234 ~



Alperes adatai

Név:
~ John Burnett ~

Mely állományban végzi munkáját (SASD, LVMPD, LVMS):
~ LVMPD ~

Rangfokozata, jelvényszáma:
~ Sergeant, #20839 ~

Születési hely, idő:
~ - ~

Bejelentett lakcím:
~ - ~

Telefonszám:
~ - ~



Feljelentés oka, részletei

Az eset pontos időpontja, helyszíne:
~ 2020.04.15 este 21:00 fele. Bone Country ~

Szemtanú(k) neve(i) (amennyiben nincs jelölje X-el ezt a mezőt)
~ Eladio Pedroza,Scott Jenkins ~

Keletkezett anyagi kár (Igen/Nem, ha igen mennyi?):
~ Igen a csekk. 55.000$, valamint a telefonom. ~

A történtek részletes leírása:
~ A történet ott kezdődött, hogy elindultam egy kis túrázásra amikor is egy elég nagy rendőri akciót láttam. Gondoltam oda megyek és megnézem mi történik. Amikor láttam a kommandósokat elfutottam a helyszínről amikoris egy hölgy utánam futott és azt kiabálta idézem: „Ő a tettes” majd egy kést szorított hozzám. Ebben a pillanatban megálltam és feltettem a kezem az ijedségtől. Pár másodperc múlva jött egy rendőrkocsi. Megbilincseltek és átkutatták a ruházatomat. Mr. Burnett megfogott és betuszkolt a kocsiba. Amikor megérkeztünk a fegyházba akkor kivett a kocsiból és egy terembe vezetett. Amikor megálltunk akkor kértem, hogy hívjon ügyvédet, de ezt többszöri kérés után sem tette meg. A telefonom kidobta a kukába így esélyem sem volt ügyvédet hívni. Később megkaptam a büntetést rajta pedig az indokkal: EÖC. Ekkor még nem tudtam, hogy mit jelent. Kihallgatás nélkül történt a csekk kiosztása. Mint később a börtönben megtudtam ez emberülést jelent. Akkor már végképpen nem értettem, hogy miért nem hívott ügyvédet és miért nem történt kihallgatás az ügyben. Amikor a ruházat átvizsgálása történt nem talált nálam semmi illegális dolgot. Nem értem, hogy miért vittek be olyan embert, akinél semmi olyan nem volt, ami emberölésre vagy bármi féle törvényellenes dologra utalna. A csekken csak egy bűncselekmény szerepel: EÖC. Semmi más. A helyszínen nem találhatják meg sehol sem az újlenyomatomat, valamint a DNS-em. Kérem a nyomozót, aki helyszínelt a helyszínen, hogy a felvett adatokat, valamint a halott emberen lévő DNS-eket vegyék le és nyújtsa át a bíróságnak bizonyíték gyanánt. Továbbá kérem azt is, hogy ha a helyszínen találnának bármi féle fajta illegális tárgyat vegyék le a DNS-eket és az illegális tárgy kíséretében adja át a bíróságnak. ~

Bizonyítékok:
~ A helyszínen nem található a DNS-em, valamint a kamerák képei. Ha jól tudom a fegyházban vannak kamerák ott látszódik minden. Illetve gondolom, hogy a közeli benzinkúton, valamint a határon is van kamera. Valamint az is hogy nem volt nálam semmi illegális dolog( ez látszik a fegyházban lévő kamera képén is.). ~



~ Kelt: 2020.04.15. ~
Mateo Cardenas
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: ACsóka

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 661
5 298
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
SCOTUS_-_Logo.png


Supreme Court - Legfelsőbb bíróság


Én Chief Judge Bruno Salvatore beidézem az alperest, John Burnett-et (( @_insert )) meghallgatásra, valamint kirendelek a felperes és alperes mellé egy ügyvédet az ügyvédi kamarából! Köszönöm.​
 

Galvez

Pletykafészek
Támogató
2019. 04. 05.
849
1 276
V4 karakter
Lydia Hailstorm
LV karakter
Stacy Redwood
V2 karakter
Sarah Blake👩‍🌾
Untitled-2.png



Tisztelt bíróság,
Tisztelt Mr. Mateo Cardenas

Felperes: Mateo Cardenas
Alperes: John Burnett.

A vád: Emberi jogok korlátozása, valamint korrupció.

Minden amerikai állampolgárnak jogában áll ügyvédet kérvényezni, felfogadni. Az alperes ebben a jogában korlátozta ügyfelem. A korrupció vádja a következőn alapszik meg: bizonyitékok nélkül, rágalom útján lett a felpres szabadságában korlátozva.

Mi viszont szeretnénk arról bizonyitékot, hogy a felperes ártatlan.
Szeretnénk kikérni, a helyszinen talált DNS mintákat, valamint a kamerák felvételeit.

Lydia Blake.

Public Defender.
 
  • Tetszik
Reactions: Kale és LeRoy

Lucy

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 13.
681
1 451
Dubai
V4 karakter
Bella Valerio
LV karakter
Ruben Denton
V2 karakter
Ceria Pietrina
Untitled-2.png

Tisztelt bíróság,
Tisztelt Mr. John Burnett

Felperes: Mateo Cardenas

Alperes: John Burnett

Én, Public Defender Renzo Lucy, mint a jelen elnevezett alperes, John Burnett mellett álló ügyvéd szólalok meg az ügyben.

A vád az alperes, John Burnett ellen elkövetett korrupció vádja.

A korrupció vádja nem helytálló, hiszem a felperes, Mateo Cardenas nem rendelkezik megfelelő tárgyi bizonyítékkal az alperes, John Burnett ellen elkövetett gyanúban,
hiszen lehet rágalom is a jelen megnevetett alperes, John Burnett ellen.
Bármiféle bizonyítéK, itt értem a DNS vizsgálatra, hangfelvétel, térfigyelő kamera, illetve a tanúk:Eladio Pedroza és Scott Jenkins az üggyel kapcsolatban egészen a tárgyalásig még nem érkeztek be semmiféle bizonyíték, illetve tanuvallomás bíróságunkra.

A felperes, Mateo Cardenas-nak, ha semmi köze nem volt a bűncselekménnyel kapcsolatban, akkor vajon miért ment oda a helyszínre és miért kiabálták rá, hogy ő a gyilkos?
Feltételezhető, hogy Mateo Cardenas azért térhetett vissza a helyszínre, hogy eltűntesse a nyomokat, bármiféle bizonyítékokat; de sajnos hamarabb kiértek a helyszínelők és kommandósok a helyszínre.

Mateo Cardenas megemlítette, hogy nem találtak semmi nálla semmiféle illegális eszközt. Persze, hogy nem, mert a gyilkosság után igyekezett elrejteni mindent, amiket még tudott.
Feltételezhetően egy kisebb kaliberű fegyvert, Glock 17-et használhatott, ezt könnyen eltudta rejteni a ruházata alá.
Lőfegyverrel történhetett meg a gyilkosság, ezért a halott személlyel nem feltétlen kellett érintkeznie, hogy rajta legyen a DNS-e Mateo Cardenas-nek.



Renzo Lucy
Public Defender
 

ACsóka

Barangoló
2019. 08. 14.
147
1 203
LV karakter
Aldo Sereni
Tisztelt bíróság!

Én, Eladio Pedroza tanúként szólalok fel.

A helyszínen többször voltak már kisebb összejövetelek, ahova személyem is néha-néha ellátogatott. A kérdéses napon elmentem az épület egyik hátrébb eső szobájába nem sokkal később egy fegyveres jelent meg, akire a továbbiakban "A"-ként hivatkozok. "A" megtalált engem és rámszegezte Glock-17 típusú lőfegyverét, majd a földre fektetett. Körülbelül öt perc elteltével "A"-t elhívták és ezt követte egy lövés, amely a másik szobába is hallatszódott.

Miután a rendvédelmi szervek felszólították a benntartózkodókat, hogy felemelt kézzel hagyják el az épületet, akkor a hátsó szobából, ahol éppen nem volt senki eleget tudtam tenni a felszólításnak. Ekkor a földre fektettek és bilincset helyeztek rám. Miután megtörtént a behatolás a benn levőkre is bilincset helyeztek.

Miközben átkutatták a ruházatunkat, megjelent egy kisebb csoport, amely a legtöbb jelenlévő személyt többször is gyilkossággal gyanúsítottá meg, köztük engem is. Miután ez a bizonyos csoport megérkezett, akkor pillantottam meg Mateo Cardenas-t akin szintén bilincs volt. Legutoljára akkor láttam Matteo Cardenas-t, amikor levették a bilincset és éppen elhagyta a helyszínt, viszont az előbb említett csoport tagjai követték őt. Miután elengedtek engem is a legközelebbi benzinkút felé tartva követett ugyanaz a csoport, amely Mateo Cardenas-t is. Itt ismét megvádoltak a gyilkosság elkövetésével, valamint "bosszút esküdtek" ellenem és több fenyegetést is tettek az életem elvételével kapcsolatban. Erre felfigyelt egy civil ruhában tartózkodó rendőr, aki visszavezetett engem a helyszínre.

Egy ismételt ruházatátvizsgálás után elvitt a San Andreas Sheriff's Department központjába, ahol kihallgattak. A kihallgatás közben mutattak egy holttestről egy képet, akiben "A"-t véltem felfedezni. A kihallgatás során feltett kérdésekre való válaszolás után szabadon távozhattam.
 
  • Tetszik
Reactions: smokinloud és Kale

Kale

Megmondtam már mikor vagyok csak térden!
2020. 03. 19.
114
223
V4 karakter
Matthew Stang
LV karakter
Alan Oneal
Tisztelt bíróság

Mrs. Lucy azt mondta idézem: „ Mateo Cardenas nem rendelkezik megfelelő tárgyi bizonyítékkal”. Akkor kérdem én: John Burnett milyen tárgyi bizonyítékkal rendelkezik arról, hogy én elkövettem a gyilkosságot? Hiszen a helyszínen nem állt semmilyen bizonyíték John Burnett részére, ami arra utalna, hogy én követtem el a gyilkosságot. Csak egy ember mondta azt, hogy én vagyok a gyilkos. Egy rendőr, aki érti a dolgát az nem csak egy ember szavának hisz. Úgy gondolom, hogy a kihallgatás, valamint a bizonyítékok elengedhetetlenek egy ilyen ügyben. Akkor itt már eleve korlátozták a szabadság jogaimat, hogy esélyt sem adtak a kihallgatásra. Nem fogadhattam ügyvédet, amit elméletileg a rendőrnek biztosítania kellene. Itt már kétszer lettek a jogaim semmibe véve.

Illetve lenne itt még egy dolog: Nem az én dolgom bebizonyítani azt, hogy én nem öltem embert hiszen a rendőrségnek semmilyen bizonyítéka nincs arra, hogy én követtem volna el a bűncselekményt. Itt szeretném kérvényezni, hogy Mr. Burnett szolgáltassa a bíróság részére azokat a bizonyítékokat, amik az ő rendelkezésére állnak. Hiszen bizonyíték nélkül nem tartóztathatott volna le. Szerintem az nem bizonyíték, hogy egy embert annyit mond, hogy ő a gyilkos. Valamint mint a tanú is írta őt is gyanúsították a gyilkosság vádjával. Én nem arról szeretnék bizonyítékot szerezni, hogy ártatlan vagyok, hanem arról, hogy bűnös vagyok.

Valamint mint az ügyvédem is írta: szeretnénk kikérni a kamera felvételeit, valamint a rögzített DNS-eket.
 
  • Tetszik
Reactions: ACsóka

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 661
5 298
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
SCOTUS_-_Logo.png


Supreme Court - Legfelsőbb bíróság


Köszönöm az eddigi felszólalóknak a beszámolóját. Továbbra várom is az alperest, Officer John Burnett-et ((@_insert )) meghallgatásra.
Valamint Miss Blake váratlan elutazása miatt kirendelem Miss McGill-t a felperes védelmére.​
 
I

insey

Tisztelt Bíróság,

Sergeant John Burnett mint Alperes szólalok fel. Erősítéskérésre vonultam ki a helyszínre. Officer Zahida fegyvert fogott az illetőre, jelen esetben Miszter Cardenasra. Az intézkedés közben megjelent egy kisebb csoport akik új információval szolgáltak; a csoportból többen azt állították, hogy Matteo Cardenas gyilkosságot követett el. Szám szerint négy ember tanúsította és azonosította Miszter Cardenast mint gyilkost. Miszter Cardenas az intézkedés során nem tudott felmutatni életképes alibit a szóban forgó időintervallumra.

A korrupció vádjára mást sem tudok mondani, mint, hogy rágalmazás. Idén lesz a huszadik éve, hogy az LVMPD-nél teljesítek szolgálatot, eddig makulátlan múlttal, egy kétes ügyem sem volt.
 

Galvez

Pletykafészek
Támogató
2019. 04. 05.
849
1 276
V4 karakter
Lydia Hailstorm
LV karakter
Stacy Redwood
V2 karakter
Sarah Blake👩‍🌾
Untitled-2.png



Tisztelt bíróság,
Tisztelt Mr. Mateo Cardenas



Az üggyel kapcsolatban minden információt sikeresen megkaptam Mrs. Blake-től.

Az alperes azt állÍtja, hogy az ügyfelemet négyen is megnevezték, mint gyilkost. Ahogy a korrupcóra azt mondja rágalom, mi is ugyan ezt tudjuk mondani a gyanúsÍtásra.
Mint ahogy a felperes megnevezett tanúja állÍtja, őt is megrágalmazták gyilkosság vádjával. Valamint „bosszút esküdtek”.

Tisztelt bÍróság, amennyiben rágalom alapján lett bevÍve a felperes és az általa megnevezett tanú, kellett készülnie jegyzőkönyvnek a helyszÍnen, ahol rögzÍteni kell minden jelenlévő nevét.
A vád kérvényezi a négy fős társaság beidézését meghallgatásra, valamint szeretnénk kiderÍteni, hogy a beidézett tanú valós veszélynek van kÍtéve a fenyegetés által.



Michonne McGill.
Public Defender
 
  • Tetszik
Reactions: ACsóka és LeRoy

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 661
5 298
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
SCOTUS_-_Logo.png


LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT

Tisztelt Mr. Cardenas!

Az alábbiakban az ön feljelentésének előbírálatát olvashatja. Az előbírálat egy megelőző határozat, amely jogerős és megkönnyíti az ön és a bíróság munkáját. Amennyiben nem elégedett ezzel a határozattal még van lehetősége fellebbezést benyújtani a bíróság felé a Supreme Court-on.

Én, Chief Judge, Bruno Salvatore az előbírálatban úgy határozom, hogy a kártérítési kérelmet a bíróság elutasítja!
Én, Chief Judge, Bruno Salvatore az előbírálatban úgy határozom, hogy az ügyét a bíróság elutasítja!

Indoklás:


    • Az alperes, Mr John Burnett, Sergeant, az LVMPD állami munkatársa, aki a BTK szerint járt el, így nem vonható felelösségre.
    • Az állítás, miszerint Mr Burnettnek semmilyen bizonyítéka nincs Ön elle, téves, ugyanis szemtanúi voltak az esetnek, és többen állították, hogy a tetten Ön volt.

Bruno Salvatore
Chief Judge, Las Venturas Judgement.
 
  • Tetszik
Reactions: LeRoy
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.