Rontay Tillman - lorii

ateszaholdjaro

Zöldfülű
2019. 03. 07.
150
154
Erdély
V4 karakter
Rontay Tillman
LV karakter
Christopher Howard
f1faa379e7c9391044487a98d7aa4614.png


Panasztevő InGame neve:
Rontay Tillman


Panaszra tett Adminisztrátor neve:
lorii


Panasz oka, leírása, kifejtése:
Túlzott büntetés.


Én és az egyik barátom, Tony Andrews, éppen IG telefonáltunk, hiszen felhívott, hogy szeretné elcserélni az F10-es BMW-ét egy Suprára. Beszélgettünk egy pár percet, majd megbeszéltük azt, hogy találkozunk ott a parton ahol éppen horgászom, és megyünk megnézzük a kocsit. A partra megérkezve telefonáltunk még addig, ameddig megtaláltuk egymást és én is kipakoltam a kocsiból. A kocsihoz visszafelemenet egy bobcates beparkolt Tony kocsija elé, nem - nem voltak közel hozzá, viszont túlreagálva a telefonba mondtam neki azt, hogy figyelj, mert neked tolattak a srácok. (https://streamable.com/le6nqq) Addig a percig közel sem voltunk egymáshoz, legalább egy 50 méter távolságban voltunk egymástól. Akkor voltunk a legközelebb egymáshoz, amikor Tony is odafutott megnézni, hogy tényleg nekitolattak e a kocsijának, majd a telefonban beszélve válaszolt, nem írt IC. Tovább állva készült a következő videó (https://streamable.com/z7rb3d), itt is látszik, hogy nem vagyunk közel egymáshoz, nem egymás mellett telefonálunk.

Teljes mértékben megértő voltam az ügy lezajlása alatt, megértettem azt is, hogy volt két olyan megnyílvánulásunk amikor nem teljes mértékben a szabályok szerint beszéltünk, mert egy kicsit, amint leírtam az ügy intézése alatt, beleéltük magunkat a szereppe, kicsit szerettünk volna fényt adni az éjszakában, mint a másik két játékosnak akik a parton voltak (a videón is látszanak), akik például teljesen élvezték az egészet és ténylegesen a légynek sem ártottunk ezzel az egésszel. Mások, akik egy RP stop-os ügyet okoznak egy DM, vagy bármilyen más NonRp miatt több tízpercre, kapnak három-négy óra adminjailt és mehetnek is tovább játszani úgy, hogy eközben legalább 20 másik játékost várakoztatnak vagy éppen teszik tönkre az ő élményüket. Szerintem nekünk közel sem volt ilyen súlyos vétségünk ahhoz, hogy ilyen mértékű szankciót osszon ki nekünk az admin.

Több olyan videó is szerepel a YouTube-on, ahol olyan telefonálások történtek, amelyek teljesen nem köthetőek az IG-hez:
(3:13 - 3:30, szexruha, shaolin leszámolás)

(3:37 - 3:41, hajrá fradi)

(3:35 - 4:06, fúj a szél odakint, vihar van, amiközben nincs = nekitolat a srác Tony kocsijának, miközben nem, kreált szituáció mindkettő, teljesen IC ügy)

(5:25 - 5:41, sofőrszolgálat, egymás mellett telefonálás szintén kimeríti azokat a dolgokat, amelyeket az a panasz, amelyet mi kaptunk)


Teljesen no offense írom ezt a panaszkönyvet akárki felé, csak szeretném láttatni azt, hogy ilyen dolgok már ezelőtt is megtörténtek, akár vezetőségi tagok között is streamben, videóban. Mi sem órák hosszát, vagy több percet beszéltünk egymás közeli társaságában teljesen nonszensz dolgokról, hanem teljesen InGame alkotott történésekről. Nem hasonló módon telefonáltunk mint egy pár másik játékos, akik csak például teljesen trollkodási jelleggel hívogatták a streamereket élő adásban azért, hogy valami IRL meme-t dobjanak be, vagy éppen melegebb éghajlatra küldjek. Azokban az esetekben teljesen megértem azt, hogy a telefonos voice nem megfelelően lett használva, ebben az esetben kicsit abszúrdnak érzem azt, hogy egy éves kitiltást érdemelne az, hogy jól érezzük magunkat ugyanúgy mi is, mint akárki más, aki hasonló módon használta a telefonos voice-t. Nem kevertünk bele OOC dolgot, lehetséges, hogy egy kcisit túlzásokba estünk, viszont csak jól éreztük magunkat ugyanúgy, mint azok akik ott a helyszínen hallották ezt a telefonbeszélgetést, tehát nem okoztunk ezzel senkinek sem kellemetlenséget és mi sem használtuk annál rosszabbul a telefonos voice-t, mint akárki más, aki akár ezt még videóra vagy streamben is megörökítette, azóta is teljesen szankcionálatlanúl.

Mint látható:
[2024-06-18 00:44:58] [Output] : [00:44] Lisa Hayden: (( Hát én meghaltam. :'D ))
[2024-06-18 00:45:09] [Output] : [00:45] Lisa Hayden: (( Köszi, hogy feldobtad az esétemet! :D ))

[2024-06-18 00:46:28] [Output] : [00:46] Leonie Mayer: (( nemis horgászok ez most jobb XD ))



Kötelező bizonyíték (pl.: log, kép, videó):
Mellékeltem fentebb


Megjegyzés:
Semmi több
 
Utoljára szerkesztve:

lorii

Az idő ad, az idő elvesz
SzerverAdmin
v4
2023. 04. 22.
385
455
23
Budapest
V4 karakter
Lorenzo Mancini
Szia,

Szomorúan látom, hogy valakik szerint ez vicces és te úgy gondolod, hogy ha ez másoknak vicces, akkor nincs is ezzel semmi probléma.
Amikor már a barátod melléd ért, le kellett volna raknotok a telefont, nem tovább “hülyéskedni”, ezt követően újra felhívni egymást és szórakozni.

A szankció mértékéről mindig az adott adminisztrátor dönt, én a ti esetetekben úgy gondoltam, hogy nem örökös, hanem egy időszakos, 1 éves kitiltást fogtok kapni, amit egyáltalán nem tartok túlzott szankciónak.
Nem ezért lett kitalálva, hosszas ideig fejlesztve ez a rendszer, hogy ti ezzel szórakozzatok. Nem fogjuk ezt tolerálni, megvan ennek a megfelelő módja, ami jelen estében nem volt az.

A többit elmondtam az ügy során.
Várom a bíráló FA/SA válaszát.
Edit: A “teljes” videót az esetről igény szerint a bíráló személynek továbbítom.
 
Utoljára szerkesztve:

ateszaholdjaro

Zöldfülű
2019. 03. 07.
150
154
Erdély
V4 karakter
Rontay Tillman
LV karakter
Christopher Howard
Szerintem linkeltem par videot es adtam ra elegendo peldat, hogy tortent tobb hasonlo pelda is mar eddig, ami nem csak a videos, nezokozonseg hanem akarmelyik masik vezetosegi tag szamara is poenos vegkimenetelt eredmenyezett, lasd a 3. videot peldaul, az is egy generalt tortenet, megis lehetett azonosulni vele es jot szorakozni rajta. Az ujrafelhivas pedig egy 30 masodpercig tartott, utana letettuk a telefont, valtottunk icre es elmentunk a helyszinrol. Szerintem nem szomoru az, ha valaki kikapcsolodas celjabol jatszik es probalja jol erezni magat.

Olvastam mar par unban kerelmet ilyen temaban, eddig olyan jatekosok kaptak orokos kitiltast, akik teljes mertekben fun jelleggel telefonaltak es mas jatekosokat probaltak degradalni ic ahelyett hogy irjanak nekuk, mi a bizonyitekos videoban szot se tettunk egyik sracol sem a bobcatben, nem szaladtunk oda hozzajuk leorditani oket, az ict kerulve.

Ezesetben kerlek jarjatok el fair modon, es ne toleraljatok a tobbi jatekos hasonlo magatartasat, akik szinten sokszor krealnak ic egy nem is valos tortenest, vagy egy szerepkortol teljesen eltero magatartast, lasd 1. Es 2. videok amiket csatoltam.

Szinten varom a biralatot, ekezetekert bocsi.

Edit: Pontos szabalyozas nincs arrol irva a szerver szabalyzatban, hogy en mikor es mekkora tavolsagban kell lerakjam a telefont. Annyirol van emlites, hogy OOC jelleggel tilos hasznalni es mindig az Ic torteneshez kulturaltan hozzaallva kell a voice chatet hasznalni. Mi nem tertunk el az ic tortent esemenyektol, nem vittunk bele ooc jelleget es nem azert hasznaltuk a telefont csak, hogy az ic text rpt mellozzuk, szerintem ez magatol erthetodo.

Edit2: Még egy hasonló példa:
(7:23 - 7:58)

Edit3: 3 hónapos kitiltást érdemlő telefon voice chat beszélgetés:
 
Utoljára szerkesztve: