Roman Sagdiyev - Balage | #North

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

exito

🙂
2020. 08. 13.
334
1 928
London
V4 karakter
Dario Staletti
v2-adminpk-logo.png


Játékos (IG) neved:
Roman Sagdiyev

Panaszolt fél admin neve:
Balage

Panasz pontos megfogalmazása:
Fölösleges, helytelen ügyintézés

Bizonyítékok:
[2022-07-08 19:52:31] [Output] : [AdminJail]: Balage bebörtönözte Roman Sagdiyev-t 60 percre.
[2022-07-08 19:52:31] [Output] : [AdminJail]: Indok: Adminnal való fenyegetőzés

Megjegyzés:
Előzmény:
Üldözés volt, én vezettem a menekülő autót. Sokat ütköztünk, de nem rpztem egyet sem, hiszen sofőr mit rpzzen? Buba azt hajtotta, hogy ilyenkor kötelező bindet nyomni, hiszen rp szerver. Egyrészt nem értem hogy egy bind rp hogy lenne rp, másrészt nem értem hogy ez milyen rp élményt adna az üldözéshez. 2 éve folyamatosan illegál/rendvédelemben voltam, sosem kellett a sofőröknek rpzni, hiszen mindenki tudja hogy fölösleges. Bubát senki sem hívta, egyik rendőrnek sem volt baja azzal hogy nem nyomtam bindet, hiszen ez mindig így van. Hiába írta rajtam kívül legalább négy ember, hogy a sofőrök sose szoktak rpzni, Buba csak a szabályzatot másolgatta, nem törődve azzal, hogy nála mindenki tapasztaltabb volt az adott szituációban. Buba aztán kikérte Balage véleményét, aki szintén azt mondta hogy kötelező a bindelés. A két adminon kívül minden rendvédelmis és illegálos az én oldalamat tartotta jogosnak, mégis jött ez a sor Balagétól, majd a válaszom rá:
[2022-07-08 19:51:40] [Output] : Főadmin Balage: (( Ha előfordul mégegyszer, kérdés nélkül lesz kiosztva a büntetésed ))
[2022-07-08 19:51:52] [Output] : Roman Sagdiyev: (( Okés, majd Bencétől azért megkérdezem ))

Mindketten hajtottuk az igazunkat, Balage leírta hogy neki van igaza, a kövinél büntet fogok kapni. Gondoltam okés, de nem hagyom annyiban és megkérdezem Bencét majd, hogy végülis kinek van igaza. Aztán kaptam az AJ-t.

Nem tudom azt sem megérteni, hogy miért nem tudtok a játékosokra hallgatni az ilyen helyzetekben. Csak a szőrszálhasogatás megy, elmegy az ember kedve a szervertől.
 

Balage.

Az év Adminisztrátora | 2022
2020. 05. 25.
1 519
3 614
Pécs
V2 karakter
Balage Guerrini
Milyen felesleges ügyintézésről van szó? Nem várhatod el, hogyha az admintársam a segítségemet kéri, akkor üljek fapofával és hagyjam, hogy olyan stílusban és hangnemben, és passzívan ontsd magadból a saját igazad (aminek egyébként nincsen alapja). Egyszerűen ott tartunk, hogy RP-s játékosnak nevezed magadat, holott nem vagy hajlandó egy ütközés bind RP-t sem bekapcsolni. Természetesen nem kell a bind RP-hez folyamodnod, be is pötyögheted üldözés közben az RP-t. Azzal takaróztok, hogy ezt senki se csinálja meg. Nem a többieket kell nézni, hanem ha mindenki saját magát ellenőrizgeti és szabálybetartóan, normálisan játszik a szerveren akkor nem kell mindenkit 'beköpni' ha már neked is ég a házad ilyen szempontból.
Az ügy logjait meg nemsokára elküldöm a bírálónak, fontosnak tartom azt hogy tudja hogy mit műveltél le ma. Megmondom őszintén, ha valamiben biztos vagyok egy ügyintézés során, akkor felőlem mondhatja a fél szerver annak a dolognak az ellentétét, ha az úgy van szabályzat ügyileg, és úgy is a reális akkor adminként úgy fogok intézkedni, ahogy azt megköveteli a dolog.

RP-zni az ütközést eddig is kellett / most is kell / és kelleni is fog: minden esetben. Ez alól nem kivétel az üldöző, üldözött sofőr sem. Annyi könnyebbségetek van, hogy bindet is használhattok, ha túl sok kapacitást foglalna le az RP írás közben. Ha ezzel nem élsz, akkor tessék bebindelni - ez a minimum.

Anélkül is kérdezheted Bencét, hogy ezt bejelented nekem ~10-15 játékos előtt. Nem sok értelme volt, ugyan ez a PK-val való fenyegetőzésre is érvényes. (Az most nem volt)

Nem látok helytelenséget az ügyintézésben
 
  • Hűha
Reactions: codish és GT

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Nos akkor tisztázzuk kicsit a dolgokat. Nem csak abból lehet éppen ügyintézés, hogy egy másik játékos jelzi adminnak, hogy egy másik játékos valamit nem megfelelően csinált.
Többször leírtam, hogy mi a probléma, és látom nem sikerült megérteni. Nem az, hogy kötelező bindet nyomni, hanem, hogy kötelező RPzni ütközés során.
A bind arra vonatkozik, hogy valaki vezet üldözések során akkor nyilván nem tud különösebben megállni, hogy akkor beírjon RP sorokat, ezért használható a bind. Ehhez mellékeltem továbbá többször is az alábbi szerver szabályzatot amely erre is utal.
• A bind nem RP! Ütközéseknél nem elég bindet tolni. Bind csak és kizárólag üldözésnél és fegyver elővetelnél engedélyezett.
Szerverszabályzatok pedig nem csak azért vannak kizárólag, hogy a játékélményt szebbé/jobbá tegye, attól, hogy számodra az RP nem tesz plussz élményt az üldözéshez attól még rád is vonatkoznak a szabályok.

Attól, hogy a rablások, üldözések és folyamatos lövöldözésekben tapasztaltabbak vagytok, attól még én is tisztában vagyok a szerver szabályzattal, attól még, hogy szerelő vagyok. Ezt sikerült is jól megjegyeznetek. Nem csak azok tudhatnak ilyen dolgokról akik abban a szerepkörben játszanak.
Az pedig, hogy több rendvédelmis és illegális frakció tag ugyan így cselekszik/cselekedett az még nem jelenti azt, hogy akkor másnak sem kell, illetve, hogy szabályzat akkor nem vonatkozik továbbá.

Leírtam nektek a dolgot, jeleztétek kérdezzek meg nagyobb admint, ekkorra már megkérdeztem Balage-t és ő is ugyan azon a véleményen volt mint én. Ezt közöltem is veletek, majd az sem volt elég és oda is kellett a helyszínre hívni. Ezt is megtettem kéréseteknek megfelelően, majd amikor megjelent szinte oktattátok a Főadmint, hogy ti egy rutin alapján, hogy szoktátok csinálni és, hogy az úgy van rendjén. Majd amikor nektek is külön leírta azt amit én is, akkor elkezdték a jelenlévők, hogy mivel ők is így szokták ők is kérik az AJ-t, és ezzel pörgött az ooc chat.

Játékosokra hallgatni? Ezt nem tudom, jelen szituációban, hogy érted, de az hogy valakik elkezdenek bizonyos dolgot máshogy csinálni amely szabályzatba ütközik és amikor ezt valaki észre veszi akkor semmissé kellene válnia mert az illető/illetők régóta úgy cselekednek már, és ezért rájuk kellene ez ügyben hallgatni és nem a szabályzatra?

Szőrszálhasogatás inkább általatok volt, hogy kioktatjátok azért az adminisztrátorokat mert éppen szerelő frakcióban vannak ahol nem történhet üldözés, és ezért éppen ti tapasztaltabbak vagytok a szerverszabályzattal kapcsolatban.
Az pedig ha elmegy a kedved a szervertől az miatt mert vonatkoznak a játékosokra bizonyos szabályok azzal kapcsolatban az adminok nem tehetnek semmit sajnos.

Ezeket azért írtam, mert te említetted a dolgokat, így gondoltam akkor én is ezekkel kezdem.

Logokkal kapcsolatban sajnos csak kettőt másoltál ki. Az előzmények szerintem utalnak arra, hogy nem véletlen kaptad azt az adminjailt azok után, hogy még a Főadmin által elmondott dolgokat is semmisnek tartottátok, mert ti 10-en ugyan azt állítjátok rendvédelmi tag /illegális frakció tag az igazatokat.

[2022-07-08 20:41:06] [Output] : Roman Sagdiyev: (( Már bocs, mikor voltál rendvédelemben vagy illegálban? ))
[2022-07-08 20:41:22] [Output] : Jackson D Mosquera: (( Itt senki nem kért admin hogy, "JAJJ nem rpzett.". Tudtommal. Tehát miért ez a téma? ))
[2022-07-08 20:41:26] [Output] : Roman Sagdiyev: (( Itt körülötted mindenki tapasztalatból tudja, hogy a sofőrnek nem kell rpzni ))
[2022-07-08 20:41:31] [Output] : Admin[1] Buba: (( Miért kérsz éppen számon Roman? Vegyél vissza. ))
[2022-07-08 20:41:34] [Output] : Admin[1] Buba: (( Voltam rendvédelemben. ))
[2022-07-08 20:41:46] [Output] : Roman Sagdiyev: (( Te kérsz számon egy olyan dolog miatt, amit itt mindenki cáfol ))
[2022-07-08 20:41:49] [Output] : Admin[1] Buba: (( Főadmin írta le, utána kérdeztem. ))
[2022-07-08 20:41:49] [Output] : Roman Sagdiyev: (( Miből vegyek vissza? ))
[2022-07-08 20:41:56] [Output] : Roman Sagdiyev: (( Balage írta le? ))
[2022-07-08 20:42:00] [Output] : Navier Wiggins: (( Idehívod kérlek? ))
[2022-07-08 20:42:20] [Output] : Jackson D Mosquera: (( Buba ez a folyamatos üldözési mánia honnan jön? (Rossz indulat nélkül..) ))
Erre itt megjegyezném, hogy ha nincs pm, akkor szoktam játékosok tevékenységét nézni, ha kiszúrom, hogy üldözés van akkor általában szoktam követni az eseményeket és amennyiben olyat látok akkor nyilván cselekedek. Remélem kérdésedre megkaptad a választ.
[2022-07-08 20:45:59] [Output] : Főadmin Balage: (( Mi a probléma egyébként? Elvielg engem is ide hivattatok ))
[2022-07-08 20:46:08] [Output] : Navier Wiggins: (( Hát az, hogy Roman vezetett. ))
[2022-07-08 20:46:14] [Output] : Navier Wiggins: (( És nem bindelt. ))
Itt ahogy már leírtam, nem az a gond, hogy nem bindelt, hanem, hogy nem RPzett, még bindRP-t sem alkalmazott amely pont ilyen esetben használható. De ezt veled tisztáztuk szerintem ts-en amikor felkerestél minket Navier.

[2022-07-08 20:46:24] [Output] : Admin[1] Buba: (( Nem az, hogy nem bindelt, hanem nem rpzett ütközéskor. ))
[2022-07-08 20:46:53] [Output] : Főadmin Balage: (( Minden esetben kötelező az RP ütközésnél ))
[2022-07-08 20:47:00] [Output] : Sergey Koshka: (( sofőr ))
[2022-07-08 20:47:00] [Output] : Navier Wiggins: (( bind rp nem rp ennyi erővel. ))
[2022-07-08 20:47:04] [Output] : Főadmin Balage: (( Ha sofőr vagy és ütközöl, akkor van lehetőséged bindelni ))
[2022-07-08 20:47:15] [Output] : Roman Sagdiyev: (( Nem túnik fel, hogy itt mindenki máshogy tudja rajtatok kívül? ))
[2022-07-08 20:47:15] [Output] : Navier Wiggins: (( Akkor szerintem itt mindenki mehet kalitkába. ))
[2022-07-08 20:47:27] [Output] : Roman Sagdiyev: (( Itt van 10 rendvédelmis/illegálos, és ti jobban tudjátok ketten ))
[2022-07-08 20:47:35] [Output] : Admin[1] Buba: (( Stílusból vegyél vissza. ))
[2022-07-08 20:47:51] [Output] : Főadmin Balage: (( Ne azzal foglalkozz hogy mi tűnik fel és mi nem ))
[2022-07-08 20:47:54] [Output] : Roman Sagdiyev: (( Teljsen igazam van, szerelők vagytok évek óta, mi meg rendvédelmisek/illegálosok ))
[2022-07-08 20:48:06] [Output] : Roman Sagdiyev: (( Mégis ti tudjátok jobban azt, amit mi minden nap csinálunk és látunk ))
[2022-07-08 20:48:11] [Output] : Főadmin Balage: (( Nem vagy admin a szerveren, és ameddig ez így van addig az adminok intézik neked az ügyeket ))
[2022-07-08 20:49:19] [Output] : Roman Sagdiyev: (( van olyan szabályzati pont, hogy kocsit tkra lőni nonrp? ))
[2022-07-08 20:49:30] [Output] : Admin[1] Buba: (( Hogy kötődik ez ide? ))
[2022-07-08 20:50:04] [Output] : Roman Sagdiyev: (( 2 év tapasztalattal a hátam mögött ))
[2022-07-08 20:50:06] [Output] : Sergey Koshka: (( ide jött az admin, senki nem hívta az rpzés miatt ))
[2022-07-08 20:50:06] [Output] : Főadmin Balage: (( Ezzel egyáltalán nem kapcsolódsz ki ))
[2022-07-08 20:50:07] [Output] : Navier Wiggins: (( Ti szúrkálódtok, közben mindenki menne a dolgára. ))
[2022-07-08 20:50:13] [Output] : Főadmin Balage: (( Hogy másokba kötsz bele folyton ))
[2022-07-08 20:50:34] [Output] : Főadmin Balage: (( Kötelező az üldözött fél részére is legalább a bind RP ha sofőr ))
[2022-07-08 20:50:35] [Output] : Admin[1] Buba: (( Nos akkor, úgy gondolom ez túl lett tárgyalva, Főadmin is elmondta, ahogy kértétek. ))
[2022-07-08 20:50:39] [Output] : Roman Sagdiyev: (( Jöttök ti magatoktól, pedig tényleg senki nem hívott ))
[2022-07-08 20:51:24] [Output] : Roman Sagdiyev: (( Nem is értem hogy miért gondoljátok hogy szükséges egy üldözés közepén ))
[2022-07-08 20:51:26] [Output] : Főadmin Balage: (( Nem fogok könyörögni, hogy megértsd ))
[2022-07-08 20:51:50] [Output] : Roman Sagdiyev: (( Okés, majd Bencétől azért megkérdezem ))
[2022-07-08 20:51:54] [Output] : Főadmin Balage: (( Ha így is bevállalod azt hogy nem RP-zel, akkor vállald a büntetést ))

Ne haragudj, de még ha ki is állsz az igazad mellett, mert úgy gondolod igazad van, attól még egy Főadmin és admin van ott aki az ügyet intézi. Az, hogy egy 1-es adminhoz nem úgy állsz, még ha 75-s szinttel rendelkezik azt saját részről elengedem és valamilyen szinten megértem, mert úgy vagy vele, hogy nem volt akkora tapasztalata, de ha már egy Főadmin közli veled a dolgot és így reagálgatsz felé, akkor nem csoda, hogy a Bencés dolgot fenyegetésnek veszi. Eleve szankció sem lett osztva, hogy mivel többen vagytok ezzel a helyzettel és bevallották többen, hogy ti ezt így csináljátok illetve elméletileg régen más Admin azt mondta nektek , de már jelenleg nem az. Szerettük volna elmagyarázni, a dolgot, hogy miért kell attól, hogy éppen vezet, hogy máskor ne legyen ehhez hasonló, illetve a legvégén leírtam, hogy ez alapján utána fogok én is kérdezni akkor Szuperadmintól, hogy legyen tisztázva illetve, hogy akkor legyen közölve mindenki felé.
 
  • Szomorú
Reactions: GT

exito

🙂
2020. 08. 13.
334
1 928
London
V4 karakter
Dario Staletti
Milyen felesleges ügyintézésről van szó?
[2022-07-08 19:51:40] [Output] : Főadmin Balage: (( Ha előfordul mégegyszer, kérdés nélkül lesz kiosztva a büntetésed ))
[2022-07-08 19:51:52] [Output] : Roman Sagdiyev: (( Okés, majd Bencétől azért megkérdezem ))

[2022-07-08 19:52:31] [Output] : [AdminJail]: Balage bebörtönözte Roman Sagdiyev-t 60 percre.
[2022-07-08 19:52:31] [Output] : [AdminJail]: Indok: Adminnal való fenyegetőzés

Ez volt a fölösleges. Nem azt írtam, hogy pkt teszek rád, hanem azt, hogy okés, elengedsz büntetés nélkül, de én megkérdezem Bencét hogy mégis kinek van igaza.
RP-s játékosnak nevezed magadat, holott nem vagy hajlandó egy ütközés bind RP-t sem bekapcsolni
RPsebb játékos lennék ha nyomnám a 7-es gombot a bindel? Végülis megértem, hogy te az RP tapasztalataid alapján miért gondolod ezt, de a rendvédelem/illegál oldalán ez eddig nem így ment.
fontosnak tartom azt hogy tudja hogy mit műveltél le ma
Nyugodtan, továbbra is tartom, hogy hallgatnotok kellett volna az ott lévő, nálatok sokkal tapasztaltabb emberekre az adott szituációban. Nem az admin kompetenciátokat kérdőjeleztem meg, hanem a helyzetfelismeréseteket. A logban látszani fog az is, hogy mellettem állt ki mindenki, még a jailem után is. Régen láttam olyat, hogy a rendvédelmisek is ennyire beálltak volna az illegálos mögé, szomorú, hogy pont két adminnal szemben történt ez meg.
Anélkül is kérdezheted Bencét, hogy ezt bejelented nekem ~10-15 játékos előtt. Nem sok értelme volt, ugyan ez a PK-val való fenyegetőzésre is érvényes. (Az most nem volt)
Te is leírtad, tehát belátod, hogy nem panaszkodni akartam Bencénél, hanem ahogy le is írtam, kikérdezni a véleményét. Ha annyira biztos voltál a dolgodban, hogy 10 ember ellenvéleménye mellett is tartottad magad, akkor egy olyan sorra, hogy megkérdem Bencét a dologról miért ütött ennyire szíven. Mégsem voltál annyira biztos?

Magnolia Reinhard: (( Senki sem RP-zte eddig üldözésnél az ütközést, miközben vezető.. ))
Főadmin Balage: (( Ha előfordul mégegyszer, kérdés nélkül lesz kiosztva a büntetésed ))
Jackson D Mosquera: (( Nem is bindeltem. ))
Navier Wiggins: (( xdd ))
Roman Sagdiyev: (( Okés, majd Bencétől azért megkérdezem ))
[Tipp]: Lerobbant a járműved? Hívd a szerelőket! SCCS: 3688222222 | Fix & Drive: 3688444444
Főadmin Balage: (( Ha így is bevállalod azt hogy nem RP-zel, akkor vállald a büntetést ))
Navier Wiggins: (( bauu ))
Jackson D Mosquera: (( Mindig is vállaltam. ))
Jackson D Mosquera: (( pussz skacok ))
[AdminJail]: Balage bebörtönözte Roman Sagdiyev-t 60 percre.
[AdminJail]: Indok: Adminnal való fenyegetőzés
Navier Wiggins: (( xdd ))
Sergey Koshka: (( megkérdezi ))
Sergey Koshka: (( nem mondta ))
Sergey Koshka: (( na mindegy ))
Admin[1] Buba: (( Ez mindenképpen tisztázva lesz. ))
Jackson D Mosquera: (( kapta halt ))
Admin[1] Buba: (( Hogy máskor ne legyen ehhez hasonló. ))
Navier Wiggins: (( ez aztán fenyegetőzés volt. ))
Sergey Koshka: (( ezesetben mindenki kerüljön jailbe ))
Jackson D Mosquera: (( A másik 10 ember jaile hol marad buba? ))
Magnolia Reinhard: (( Amúgy igen. ))
Admin[1] Buba: (( Leaderek felé pedig lesz közölve majd messenger csoportokban. ))
Jackson D Mosquera: (( Sorba álljunk? ))
Navier Wiggins: (( google = jóbarát = fenyegetőzés fogalma, definíciója. ))
Sergey Koshka: (( rakj jailbe minket is légyszives. ))
Admin[1] Buba: (( Jackson olvasd át a szerverszabályzatot. ))
Sergey Koshka: (( mindenkit ))
Jackson D Mosquera: (( Rakj jailbe akkor mindket is. ))
Jackson D Mosquera: (( Pontosan. ))
Navier Wiggins: (( Gyere pakold rám. ))
Admin[1] Buba: (( További szép napot. ))
[OfflineJail]: Balage bebörtönözte Alex Afton-t 9999999 percre.
[OfflineJail]: Indok: OKF kulcsok
Navier Wiggins: (( ne 60-at. ))
*** Davey P Pawlowski evett valamit.
Navier Wiggins: (( 500-at. ))
Sergey Koshka: (( na ))
Sergey Koshka: (( ne menj el ))
Jackson D Mosquera: (( 600 at kérek. ))
Emma Rafern: (( Rakj minket is jailbe. 2 éve ne mrpztem üldözéskor ))
*** Davey P Pawlowski evett valamit.
Jackson D Mosquera: (( úgyis hiányzik már. ))
Navier Wiggins: (( RP hiánya ütközésnél üldözés közben. ))

Buba, a te hozzászólásod meg biztos értelmes, de olyan hosszú lett hogy nem olvasom el, a panaszt nem rád nyitottam, úgyhogy nem is érdekem.
 

North

Fórum Császár
2019. 01. 10.
1 697
1 539
V2 karakter
William Guerrini
Három jelenleg is hatályos szerver szabályzati pontot idéznék:
Ütközésnél – a /me vagy /do használata szigorúan kötelező! Baleset esetén nem egy /me rázkódik vagy egy /do koccant parancsal kell megoldani az esetet, hanem kreatív szép Rp-vel és /me-kel és /megpróbál-lal. Ha elkapnak az adminok hogy nem használod ezeket a parancsokat, súlyos büntetésben részesülhetsz.

• A bind nem RP! Ütközéseknél nem elég bindet tolni. Bind csak és kizárólag üldözésnél és fegyver elővetelnél engedélyezett.

• Segítségkérés során kötelező az adminisztrátorral tiszteletteljesen beszélni.
Attól ha 10 ember azt állítja valamiről, hogy szabályos, attól még az nem lesz az, még ha ezt hosszú ideje nem megfelelően űzik a gyakorlatban.
Évek óta Mindig is* kötelező volt üldözéskor a sofőrnek is az RP, annyi könyedséggel, hogy bindet használhat.



Ami a PK-t illeti, ott volt a helyszínen egy admin, aki hivatkozott nektek a szerver szabályzatra. Majd ezt követően egy FőAdmin is a helyszínre ment, szintén tájékoztatva titeket a szabályzatról. Ezek után ha nem értesz egyet a döntésükkel, jogodban áll panaszkönyvet nyitni, nem kell szuperadminra hivatkozni vagy szóvá tenni.

A panaszköny jogtalan. Valamint a jövőben változtassatok az adminisztrátorral szembeni stíluson, rangtól függetlenül.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.