Rendvédelmi szervek "korlátozása"

jani104

Újonc
Támogató
2019. 04. 06.
69
70
V4 karakter
Jason C Walker
LV karakter
William Kennedy
V2 karakter
William Kennedy
Sziasztok!
Egy olyan dolog miatt írok, ami már eléggé erősen érzékelhető a szerveren. Ez pedig az, hogy tulajdonképpen korlátlan joguk van a rendvédelmi szerveknek. Ez alatt azt értem, hogy eléggé sok szabály őket védi, ha bármi "rosszat" csinálnak az sem az ő hibájuk. Én jelenleg egy civil vagyok a szerveren, és rengeteget járok autóval, mivel szeretek és ebből adódik rengeteg problémám. Most azt hogy nem kéne gyorshajtani, meg ilyenek az más téma. Viszont, a gyorshajtás, stop táblák miatt (nem beképzeltségből, de) majdnem minden rendőr rajtam van (sokszor követnek, stb). És emiatt majdnem több adminjail-t is kaptam már, mivel hogy "civil vagyok, nem maffiózó, stb". Ez is lenne az egyik fő bajom. Nem, nem vagyok maffiózó, csak egy olyan ember, aki szeret gyorsan vezetni. Emiatt úgy törődnek velem, mintha maffiózó lennék.
A topic témáját most az váltotta ki, hogy tegnap volt egy balesetem, amikor egy rendőrautó nekemjött úgy, hogy gyorshajtott és ő jött a szembesávban, miközben a farmomra szállítottam be. Kiszállt a két hölgy, megkérdezték, hogy megvagyok-e, mondtam hogy igen és ennyi. Amikor említettem, hogy az autóm viszont összetört, akkor szembesítettek azzal, hogy vagy elmegyek és úgy teszek mintha nem történt semmi, vagy megbüntetnek és elvontattatják a kocsim, mert lejárt a forgalmija. Ezzel az lenne a bajom, hogy az ütközés után az első dolguk az volt, hogy lekérdezték a kocsimat (Úgy, hogy az autó rendszámát nem látták, mivel elöl nincs, a kocsi hátulját meg nem látták). Amikor OOC említettem nekik, hogy nem látták a rendszámot, mégis tudják, akkor az volt a válaszuk, hogy "script engedi". És még több ilyen rendszám ki MG-zős esetem is volt, természetesen mindegyikre van bizonyítékom, nem csak össze-vissza beszélek.
Így, hogy ugye azért elég sokat vezetek a szerveren, kimondhatom hogy tudom miről beszélek. Volt már, hogy az előéletem miatt átkutattak sima igazoltatásnál, hátha lesz nálam valami. És ezen már nem nagyon tudok változtatni. Ha meglátja néhány rendőr, én vagyok, vagy követ, vagy beáll elém a sebességkorláttal, így hogy ha megelőzöm lesz oka megbüntetni. (ez is kicsit nagyképűségnek hangozhat, hogy azt hiszem én vagyok a világ közepe, de ezek tényleg megtörténnek).
Így most civilként ha csinálok valami illegálisat pl. (már nagyon ezt sem lehet, mert ezt is korlátozták), és esetleg körözést adnak ki rám, akkor a feltétel nélküli megadást kell kb. mindig választani, mivel a menekülést is szigorú szabályok kötik, ami szintén a rendvédelemnek kedveznek(nem is kicsit). Ha viszont tényleg nem én vagyok a hibás, hanem az intézkedéssel van probléma, nemhogy olyan ember bírálja a panaszt, aki a rendőrséget pártolja, hanem már panaszt sem lehet tenni.
 

LucasLV

Írnok deák
Támogató
2020. 05. 25.
646
994
21
Győr
LV karakter
Lucas Saliven
Engem csak az idegesít fel hogy nem igazán van fogva a kezük. Ha derbyznek akár üldözèskor és van bizonyítékod meg van oldva ejnye bejnyèvel. Meg hogy egésznap campelik a stop táblákat így szarrá vannak szivatva a playerek.😑 Volt nekem is érdekes esetem mikor lövöldözés volt rá volt tartva fegyver és el lett ütve haver..
 
  • Tetszik
Reactions: Cortex