Rena_McIntosh jelentkezése a Las Venturas '23 kreatív eventre. | Helyette teszem közzé!

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

simangwm

Aktív fórumozó
2020. 10. 26.
271
308
19
Tatabánya
V4 karakter
justin_coney
LV karakter
jacob_coney
kreativevent23.png



In-Game név:
- Rena_McIntosh -

Account ID:
- 17702 -

Pályamű:
- https://postimg.cc/fJ5QbRnH -

Megjegyzés:
- Nem lett egy tökéletes alkotás, de egy pár boldog óra műve. -


 

Tilidine Meister

Barangoló
2019. 05. 16.
94
124
V4 karakter
Russel Jenkins
LV karakter
Charles Gallagher
Hali.
Biztosan te rajzoltad ezt és nem filterrel készítetted? Mert nekem eléggé úgy tűnik, ha belenagyítok.
Gondolok itt az ilyen részletekbe nyúló árnyékolásba, amit szabadkézzel szinte teljesen lehetetlen megrajzolni.
Nekem speciál nagyot megy ez a mű, és ha azt nézzük hogyha valaki sokat foglalkozik vele, ki tudja hozni ezt az árnyékolási minőséget. Filter vagy nem filter, majd eldöntik a nagyok
 
  • Tetszik
Reactions: Ernő

KwEiN

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 31.
811
2 160
V4 karakter
Osian Kidd
LV karakter
Sean Collins
V2 karakter
Daniel Frewen
Persze, nagyot megy, de szerintem csalással megy nagyot és ez így nem teljesen igazságos a többiekkel szemben, akik tényleges rajzokat küldtek be eredeti állapotukban.
Ha megnézed pl. a bal felső sarkát is akkor láthatod, hogy összefüggő árnyékolásról van szó, ami teljesen semmibe veszi, hogy a négysárkány kaszinó van a képen, ami egy utca sarkán található, ergó semmi értelme nem lenne beárnyékolni a semmit. De ezt egy esetleges AI nem fogja tudni, emiatt oda árnyékol ahol jónak látja.
Itt a képrészlet, amiről beszélek. (a bal oldali vonal a négysárkány kaszinó szélét jelzi értelmezésem szerint, ezért is érthetetlen az egész)
De még rengeteg ponton bele lehetne kötni ebbe a műbe, mivel szerintem ezt egy AI segítségével javították nem is kicsit és ez erősen meglátszik.


Én örülnék azért, ha reagálna erre valamilyen formában az eredeti készítője is, ugyanis semmi jelet nem ad magáról.
 
  • Tetszik
Reactions: Avicii és LucasLV

simangwm

Aktív fórumozó
2020. 10. 26.
271
308
19
Tatabánya
V4 karakter
justin_coney
LV karakter
jacob_coney
|Rena McIntosh hozzászólását továbbítom!|

Szia, KwEiN!

Azt állítod, hogy én mesterséges intelligencia által készítettem a rajzot. Ez elég sok megkérdőjelezhetőséget böfög fel. Összeszedtem neked azokat a képeket, amelyeket összevágva készítettem egy saját szellemi tulajdonú alkotást, és lerajzoltam. Semmi több.


“De ezt egy esetleges AI nem fogja tudni, [...]”
Erre válaszul:
Nézd meg jól a képemet, amely Paint.NET-ben lett összevágva. Azt honnan tudja a mesterséges intelligencia, hogy én hogyan-, és mit szeretnék megtartani a képre? Pontatlanságok és ürességek halmaza lelhető fel a rajzomon. A mesterséges intelligencia által készített képen egészen mást mutat. Most már ki tudod próbálni te magad is az eredeti kép segítségével.

Itt mi történt a mesterséges intelligenciával, oda nem fog? Ja, lehet csak hanyagság révén kimaradt részlet. Micsoda? Ez nyilván kizárt, ugye?🙄
pmlwn55.png


“[...] amit szabadkézzel szinte teljesen lehetetlen megrajzolni.”
Válasz:
Remélem ezt a mondatodat te magad sem gondoltad komolyan egy percig sem. Beküldtem laikusként egy szimpla grafit rajzot az iskolában szerzett rajztudásomat elővéve, és ez a teteje mindennek nálad? Félreértés ne essék, köszönöm, hogy ennyire magasztalod a rajzomat. Jól esik! Ugyan nem szeretnék magam ellen beszélni, de nézz szét a neten. Máris meg fog változni nagyon gyorsan a véleményed.

Ettől többet nem tudok szolgálni, remélem örülsz már, és kielégítő választ sikerült kapnod a felmerülő kérdésekre! Kívánok neked boldog és sikeres új évet, királyom! 🥂
 
Utoljára szerkesztve:

KwEiN

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 31.
811
2 160
V4 karakter
Osian Kidd
LV karakter
Sean Collins
V2 karakter
Daniel Frewen
Először is köszi, hogy megtiszteltél a válaszoddal.

Továbbra is úgy fest számomra, hogy te összedobtad ezt a képet, majd megrajzoltad papírra, ami sikerült olyanra amilyenre, majd pedig azt a kézzel készült rajzot javítottad fel valamilyen program segítségével.
Szerintem amit felhoztál példát, hogy miért nem "fog" az AI azon a ponton, az is inkább az én teóriám bizonyítja, miszerint ott csillan meg a grafit a képen, és emiatt a legfényesebb/legvilágosabb pontja a lapnak, így nyilván nem fogja besötétíteni.

Úgyhogy sajnálom én továbbra is szkeptikus vagyok ezen a téren, ha tévedek akkor sorry.
Végszóként pedig, ahogyan Dafika is írta, "majd eldöntik a nagyok".
 

KindSouls

Zöldfülű
2021. 05. 26.
214
305
👀
V4 karakter
Alex Frewen
LV karakter
Austin Bailey
V2 karakter
-
ha én azt tudnám miért kell mindenhová negatívan hozzászólni a dolgokhoz. Egyébként részemről menő lett és irigylésre méltó kézügyesség, ami hát fent bőven érzékelhető is :)
 
  • Tetszik
Reactions: Plafon és makszi
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.