Redneck roleplay

trappnarmi

Modern Verne
2019. 05. 25.
1 208
7 357
V4 karakter
thiago_cueva
LV karakter
johnny_whitfield
PROLÓGUS
Sok és sok ideig volt redneck témát feldolgozó frakció a szerveren, ilyen leírást mégsem láttam még. A legtöbb ilyen projectben jelen voltam, tagként illetve leaderként is. Ez idő alatt azt vettem észre, hogy az emberek többsége nincs igazán tisztában azzal, hogy mit roleplayezik. Ebben a topicban minden részletébe belemegyek ennek a típusú szerepjátéknak, pontokra bontva fejtem ki a fontosabb dolgokat. FONTOS! A topicban szereplő infókat innen-onnan keresgéltem ki, csupán itt-ott kiegészítettem pár saját gondolattal. Néhány helyre linkelek be wikipédia cikkeket, ismertetőket a szóval, személlyel kapcsolatban, ezek többnyire nem annyira lényegesek de, akik tudnak angolul és érdeklik ezek a dolgok azok nyugodtan elolvashatják.

REDNECKEK RÉGEN
Amerikában a redneck szó az 1800-as évek elején került be a köztudatba. Közel kétszáz évig a következőkre használták:
  • szegény, Déli (FONTOS! Nem Dél-Amerika, hanem az Amerikai Egyesült Államok, Déli államai) fehérekre
  • a jobb osztályból származó emberek használták a vidéki környezet szegényebb lakosaira
  • egy becsmérlő szó volt a populista reformokat támogató gazdálkodókra
  • Észak-Karolinában élő fehér presbiteriánusokra
  • kommunistákra
  • szakszervezetekhez tartozó fehér szénbányászokra (Nyugat-Virginiában, Észak-Kentuckyban, Nyugat-Penszilvániában, Dél-Illinoisban és Indiánában)
  • bármely fehér rasszistára, osztályhelyzetétől és szülőhelyétől függetlenül
Ezek mind meglehetősen megalázó jellemzések, és talán a legtöbb embernek ezek jutnak eszébe, amikor meghallja a redneck szót.
Eredetileg a kifejezést a mezőgazdaságban dolgozó vörösnyakú(red neck) farmerekre használták akiknek a sok napon töltött óra után vörös lett a nyakuk. Ezen felül használták még például a politikai gyűléseken vörös kendőt viselő délvidékiekre akik azt állították, hogy a kendő egy osztálybüszke jelvény, a megye populista szavazói számára.

Érdekesség - a fekete déliek kifejezéssel szoktak gúnyt űzni a szegény fehér vidékiekkel (fehér vidékiek= white trash, crackheadek és peckerwoodok)

ELŐKELŐ REDNECKEK, REDNECK ELEGANCIA

1970-es években divat lett rednecknek lenni. Carter elnöksége alatt és után jött a köztudatba a redneck elegancia, sikk szó is.(angolban redneck chic) Az 1980-as évek végén egy, a Mississippi állam béli Jacksonban dolgozó eladó így különböztette meg a redneck eleganciát azoktól akik egy trailerben élnek valahol Rankin County térségében:
"Vannak az előkelő rednecket, akik csak füvet nyírnak hátul a kertben, designer farmert hordanak és három hetente egyszer elmennek enni a Shoney's-ba."

POSTMODERN REDNECKEK
1990-es években járunk ahol tombol a frissen kirobbant country zene őrület olyan sztárokkal mint, Tim McGraw, Garth Brooks vagy akár a Sawyer Brown akiknek videóklippjeikbe, gazdag, tehetős "redneckek" szerepelnek és többnél-több, egyáltalán nem redneckhez illő dolgot csinálnak. Ilyen személy például a Duck Dynasty-ből megismert Phil Robertson is, aki így nyilatkozott a postmodern redneckekről:
"Ezek az emberek leginkább a tanult, fehér, közép- vagy felső-középosztálybeli Észak-Louisianai srácokra emlékeztetnek, olyanokra mint akikkel én (és a Duck Dynasty gárda nagyrésze) jártam iskolába. Ezek azok a redneckek akik camouflaget viselnek, otthagyták az iskolát csak, hogy őzekre és kacsákra lövöldözzenek egész nap és akik quadokkal járnak mindenhova. Napjainkban ezek azok a "redneckek" akik posztolnak a közösségi médiára, a családjukról, a Grand Kanyonról, Disneylandről és magukról ahogy épp egy lelőtt szarvas mellett pózolnak..."

ROLEPLAY
Ennyi elég is a történelemből, térjünk is rá a topic lényegére, hogy is roleplayezz egy redneck karaktert. Mint azt a fenti sorokban olvashattátok is a szegény, földműves paraszt definíció az 1800-as években állta meg a helyét, 2021-ben már teljesen más a megközelítés, viszont maga a szó (REDNECK) még mindig csak egy címke, egy rossz jelző. Ahhoz, hogy te valósághűen tudj alakítani egy ilyen karaktert mindenképp tisztában kell lenned az alap dolgokkal, fogalmakkal, eseményekkel. Ilyen például a konföderáció, az Amerikai Polgárháború, Amerikai múltbéli és jelenlegi politikája és az amerikai elnökök, és nézetük.
Mint mindenhol, itt is az egyediség a legfontosabb. Lehet a karakterednek egy alap, minden második redneck karakternél fellelhető munkája, ilyenek például:
  • Bolti alkalmazott (eladó, árufeltöltő stb...)
  • Benzinkúti alkalmazott (eladó, kutas stb...)
  • Szerelő
  • Mezőgazdász (Nevada államban ez nem annyira jellemző)
  • Kamionos
  • Autóversenyző (Nascar, Off-Road)
Viszont az alap, túlhajszolt munka mellett mindenképp legyen valami egyedisége a karakterednek. Lehet ez egy hobbi, egy hivatás, valami, amiben nagyon ügyesek vagyunk és még sorolhatnám. Pár példa:
  • Zenélés
  • Rajzolás
  • Kertészkedés, egyéb házkörüli munka
  • Túrázás
  • Motorozás, autóversenyzés (mint hobbi)
  • Vadászat
  • Szerelés (mint hobbi)
Mindenképp legyen a karakterednek negatív, visszahúzó tulajdonsága. Tudom-tudom, ezt minden roleplayel kapcsolatos topicban leírják, de nem okvetlen. Ez teszi leginkább egyedivé a karakterünket, mégis nagyon sok embernél ez a rész kimarad.
A redneckek de úgy en bloc a déli emberek egy jellegzetes, néha még az anyanyelvű embereknek is nehézséget okozó akcentussal, szlengekkel beszélnek. Ezt a játékban, írásunkkal nem feltétlen kell érzékeltetni mivel, nem magyar kisebbségieket alakítunk, így a: He', oszt', miva' satöbbit lehet hanyagolni. Ehelyett egy sor rp-vel lehet érzékeltetni, pl: xy jellegzetes, déli akcentussal beszél.
Pár déli slang:
  • tater = krumpli
  • uppity = sznob
  • yankee = északi ember
  • yapper = száj
  • younguns = fiatalok
  • reckon = feltételez valamit
  • fixin' to = készülődik
  • britches = nadrág
Pár szabadidős tevékenység amit beleépíthetsz a karaktered mindennapjaiba:
  • Sörözés
  • Haverokkal lógás
  • Horgászás
  • Sárbirkózás, bunyó
  • TV nézés, henyélés
  • Maszek munkák elvégzése
Fontos még megemlítenem, hogy a redneckek sem elmaradott analfabéták. Ugyanúgy van telefonuk és ugyanúgy használják a közösségi médiát mint akár te vagy én. Posztolnak, élményeket osztanak meg és kommentelnek.

PÁR ÉRDEKESSÉG, VIDEÓ, FILM

  • REDNECK GAMES
Mudding
9d91b4c0-7755-4add-87ab-3768c88949ca-Redneck-Rave-MM-001.jpg
A mudding egy, a redneckek körében elhíresült verseny. Az emberek a sárban versengenek egymással, hogy ki tud gyorsabban, messzebb jutni emberekkel teli pickupjával a sáros mederben.

Tug-of-war
3117ef805bdf4edeb2fa9c1ccbc1d0f4.jpg
A redneckeknél a kötélhúzás sem mindennapi. Két kocsit, traktort egy kötél segítségével összekapcsolnak és megnézik kinek a járműve az erősebb, ki tudja elhúzni a másikat.

Drinking Games
scale.png
A különféle ivó versenyek is kedvelt játékok a redneckek körében. Ki iszik a legtöbbet, leggyorsabban és a többi.

Mudpit belly flop
574d9b7b52bcd029008c5d67.jpg
A mudpit belly flop a szinkronugráshoz hasonló sport, redneck módra. Egy gödröt feltöltenek sáros vízzel és a versenyzőknek minél jobb mutatvánnyal kell a sárba csobbaniuk, hogy nyerjenek.

Bobbin' for Pig's Feet
bobbin-for-pigs-feet.jpg
A bobbin' for pig's feet teljes mértékben ugyanaz mint az itthon is ismert bobbin' for apple csak levágott disznó lábakkal. Aki a legtöbb lábat tudja kiszedni a vízzel töltött dobozból kizárólag csak a szájával az nyer.
  • Redneck Games Documentary
  • The Dukes of Hazzard
  • Tucker & Dale vs. Evil
  • Teach Me Redneck
 
Utoljára szerkesztve:

SuitDasHun

Pötyögtető
2021. 02. 05.
409
654
V4 karakter
Grou Smith
Elkezdtem egy ideje ezt REDNECK stílust papi karakteremnél,így átolvasva ic nem sokat tévedtem,de mindenképp hasznos volt a leírásod..! MOTO&BEER,CARS&CHILL, Rock 'N Roll
 
  • Tetszik
Reactions: aChester