Rayko Czerny - aHakan

llorinc

Barangoló
2023. 07. 18.
78
494
www.youtube.com
V4 karakter
rayko_czerny
LV karakter
coen_sweers
f1faa379e7c9391044487a98d7aa4614.png


Panasztevő InGame neve:
Rayko Czerny


Panaszra tett Adminisztrátor neve:
aHakan


Panasz oka, leírása, kifejtése:
Helytelen bírálat, döntésképtelenség


Kötelező bizonyíték (pl.: log, kép, videó):
[AdminJail]: Admin 1 aHakan bebörtönözte Rayko Czerny játékost 120 percre.

[AdminJail]: Indok: DM

Megjegyzés:
Sziasztok. Vázolnám a helyzetet. Este sOil rablásoztunk a srácokkal. Egyik kúttal végeztünk, mentünk át a másik kúthoz. Ekkor már egy rendvédelmis sprinter rajtunk volt, tudtuk hogy vannak többen valószínűleg. Ekkor átmentünk az egyik hídon, Mona_Gasca és társa egy jelöletlen kocsiban ült, feltűnő volt hogy bevárt minket a híd előtt. Amikor közelebb mentünk, láttam egy elég gyanús dolgot, még pedig a golyóálló mellény pántját a merciben ülőkben. Ezt követően a benzinkúton volt egy 40-50 másodperces lövöldözés, Mona_Gasca és társa nem bukkant fel, azonban a környéken volt továbbra is. Meghalt pár társunk a lövöldözés során, mi épp hogy túléltük, közel TK volt a kocsink. Bepattantunk a kocsiba, menekültünk amerre tudtunk. Átmentünk egy másik hídon. Annyit láttam, hogy egy szirénázó egység jön utánunk, illetve a bézs színű Mercedes is ismét feltűnően közlekedik. Hmm, nem szembetűnő kicsit, hogy ekkora egybeesés történik megint? Ekkor már tudtam, hogy rendvédelmis lesz valószínűleg, de nem kezdtem el egyből lőni rá. A mögöttünk lévő egységre fókuszáltunk, amint kilőttük, elkezdtem darálni a Mercedesre, majd sikeresen kilőttem. Miért kezdtem el lőni?
1.) Feltűnő volt a legelején a bevárás, és a golyóálló mellény pántja.
2.) A lövöldözés durván 1 percig tartott. RL egy civil nem fog körözni egy lövöldözés helyszínén, hanem menti az életét, elmegy onnan. Hozzátenném nem kis mértékű lövöldözésről beszélünk, volt helikopterrel is a rendvédelem, sniperekkel, nagykaliberekkel.
3.) Amikor láttam, hogy a szirénázó rendőrt követi, és ezzel egyben minket is követ, még több okot adott az egészre. Ha civil lenne, egy szirénázó rendőrt nem előz ki 200-al, miközben lövöldözés történik konkrétan tőle pár méterre, hanem pont hogy előre engedi a rendőrt/lehúzódik.
4.) Továbbá a mellény is látszott rajtuk miközben elment mellettünk, és irreálisan előzött ki, egy üldözés/lövöldözés során. Egy civil nem csinál egy ilyen manővert egy ekkora mértékű dolognál. Itt pedig megbizonyosodtam róla, hogy rendvédelmis. Eléggé feltűnő volt amit csinált. Nem lenne reális, ha valóban egy civil tenne ilyen dolgokat.
Térjünk át a döntésképtelenségre. Az ügy közben és végén ezeket a sorokat írta, időrendi sorrendben:

Először jailt akar osztani.

1.) [2024-07-24 03:09:38] [Output] : Admin 1 aHakan: (( 120 percet fogsz kapni Rayko, DM miatt. ))

Hirtelen változik a véleménye:

2.) [2024-07-24 03:12:10] [Output] : Admin 1 aHakan: (( Így mindjárt más. ))
[2024-07-24 03:12:49] [Output] : Admin 1 aHakan: (( Így semmis. ))
[2024-07-24 03:12:56] [Output] : Admin 1 aHakan: (( Itt valóban láthatod. )) ( Itt az első mellékelt videóra mondta a dolgokat, hogy láthattam a mellényt )

Mellettem érvel, miért nem DM:

3.) [2024-07-24 03:12:59] [Output] : Admin 1 aHakan: (( Le is lassítottál. ))
[2024-07-24 03:13:27] [Output] : Admin 1 aHakan: (( Oldalról azért meg lehet különböztetni. ))
[2024-07-24 03:13:32] [Output] : Admin 1 aHakan: (( Egy civilt meg egy rendőrt. ))
[2024-07-24 03:14:09] [Output] : Admin 1 aHakan: (( A válladon látszik a fekete pánt. ))

Aztán hirtelen megint változik a véleménye, azt senki se tudja hogy miért volt ekkora fordulat a döntését tekintve:

4.) [2024-07-24 03:14:51] [Output] : Admin 1 aHakan: (( Pillanat. ))
[2024-07-24 03:15:18] [Output] : Admin 1 aHakan: (( Adjatok időt és hozok döntést. ))
[2024-07-24 03:15:22] [Output] : Admin 1 aHakan: (( Elég kétes ez az egész. ))
[2024-07-24 03:17:05] [Output] : Admin 1 aHakan: (( Rendben, beszéltem, más adminokkal is. ))
[2024-07-24 03:17:17] [Output] : Admin 1 aHakan: (( Nem ők változtattak a tényállásomon, ezt előre leszögezem. ))
[2024-07-24 03:17:24] [Output] : Admin 1 aHakan: (( Rayko, tartom a 120 perc DM jailed. ))
[2024-07-24 03:17:34] [Output] : Admin 1 aHakan: (( Egyszerűen nem elég az, hogy hátulról látsz egy pici pántot. ))
[2024-07-24 03:17:39] [Output] : Admin 1 aHakan: (( Nem elég megállapítani. ))

Nem teljesen értem ezt az egészet, hogy mégis miért volt ez DM. Ha szabályt szegtem, az maximum MG lenne, de fentebb azellen is érveltem, hogy MG és DM egyaránt miért nem volt az. Nem meríti ki a DM fogalmát, nem volt ok nélküli ölés, hiszen rendvédelmis volt. Overall nem egy civil viselkedésre vallt az, ahogy vezetett és viselkedett, és amilyen manővereket letolt az adott szituációkban. Meg persze a lövöldözés helyszínén járkálás, rendőr előzgetés, üldözés, meg a mellény villantások.

Ezt a kérdést csak zárójelesen tenném fel egyébként, hogy mi lenne HA. Tegyük fel hogy NEM LÁTTAM SEMMIT a mellényetekből. Egy illegális szervezetben lévő, illegális életet folytató ember, aki halálközeli helyzetben van (majdnem TK a kocsi, ha TK akkor sniperrel kilőnek), akármikor az életére törhetnek, miért ne lőhetne ki? Elég indokot adott a vezetési stílusa arra, hogy kilőjjem. IC karakterem így döntött, nem fog megrémülni ha egy ártatlan ember életét ontja ki, főleg hogy 5 rendőr megölése után most rálőtt-e egy civilre vagy sem, aki szerintem egy rendőr. Ha meghal, akkor amúgy is meghal (mármint az IC karakterem), ha meg elkapják, nem oszt nem szoroz az az ember élete. De persze ezek mellett láttam rajtatok a mellényt is, szóval nem feltételezésből történt a megölése.
 
Utoljára szerkesztve:

aHakan

simán Hakan
SzerverAdmin
v4
2023. 07. 19.
129
415
Salgótarján
V4 karakter
🇮🇹 Alessandro Hakan Vitale 🇮🇹
Szia,
Először Gascának adtam igazat mert ilyen bizonyítékokat kaptam, ezután, tőled is kaptam egy bizonyítékot ami első ránézésre sorsdöntő LETT VOLNA. Azért írtam, hogy semmis az előző mondanivalóm (a jailre értem), mert jobban ki kellett elemezni a képkockákat, nem döntésképtelenségnek hívnám, hanem átfontoltságnak.
Valóban láthatod a mellényt, ezt azelőtt írtam, mielőtt jobban átnéztem a felvételt amit küldtél, valamint a többi admin véleményét is kikértem és azon voltak amin én az elemzés után, tehát hátulról egy fekete valami alapján egyszerűen képtelenség, hogy megállapítsd biztosan hogy az egy rendőr. De írtam is, hogy adjatok időt még meghozom a döntést.

Az álláspontomat tartom továbbra is, egyik felvétel sem bizonyítja, hogy tisztán megállapítható az, hogy rendőrök ültek a kocsiban. A felvételből képkockákat vágtál ki, amik éles helyzetben tized, vagy ezred másodpercek alatt történnek a sebesség miatt, 200-al ment el melletted Mona az első klippben amit tőle és tőled kaptam, a másodikban pedig hátulról csak egy nagyon pici részt láttatok a pánt bal felső váll részéből ami egyáltalán nem kivehető BIZTOSRA hogy rendőr.

Az utolsó bekezdésedre annyit mondanék, hogy akkor sem elég indok valakit kilőni mert megelőz vagy mert olyan a vezetési stílusa, tökmindegy hogy jön a rendőr mögötted és fegyver van nálad, a karakteredet te irányítod, nem ő téged.
 
  • Fire
Reactions: Fed

llorinc

Barangoló
2023. 07. 18.
78
494
www.youtube.com
V4 karakter
rayko_czerny
LV karakter
coen_sweers
tehát hátulról egy fekete valami alapján egyszerűen képtelenség, hogy megállapítsd biztosan hogy az egy rendőr.
Ok nélkül én sem lövöm ki. Fentebb leírtam, hogy elég okot adott a vezetési stílusa és a viselkedése is az adott szituációkban, mellény pedig egy biztos pont volt, amiért azt mondhattam hogy rendőr. Mindenki más (mint IC és OOC), nem mindenki reagálhat le ugyanúgy egy adott szituációt. Ezért RP szerver az RP szerver, amennyi karakter (személyiseg), annyi játékstílus és viselkedés. Én így döntöttem IC.
egyik felvétel sem bizonyítja, hogy tisztán megállapítható az, hogy rendőrök ültek a kocsiban
+ ha megnézed a viselkedését, és a vezetési stílusát, mire hogyan reagál, egyből máshogy gondolnád ha te lennél az IC karakterem.
200-al ment el melletted Mona az első klippben amit tőle és tőled kaptam, a másodikban pedig hátulról csak egy nagyon pici részt láttatok a pánt bal felső váll részéből ami egyáltalán nem kivehető BIZTOSRA hogy rendőr.
Számomra még mindig érthetetlen, hogy nem csak ingame intézted hanyagul az ügyet, hanem még itt is figyelmetlen vagy. Az első klippben max 100-al mehet, ahol a pántja szélét láthattam. Második klippben nem tudom mennyivel mehetett, 150- és nagyon max 200 közt. Ettől függetlenül ha valakinek nincs rossz reakció ideje, főleg ha szemet szúrt már azelőtt is a kocsi, látható tisztán a mellény attól eltekintve hogy hánnyal mentek. Nyilván azt fogom nézni, ha rá fókuszálok, a mellény pántja miatt, és a viselkedése miatt.
hogy akkor sem elég indok valakit kilőni mert megelőz vagy mert olyan a vezetési stílusa, tökmindegy hogy jön a rendőr mögötted és fegyver van nálad, a karakteredet te irányítod, nem ő téged.
Ez pedig abszolút butaság, már bocsánat. Egy ilyen szituációban NonRP lenne kb. megcsinálni ezt, hogy lövöldözés közben civilként ott járkálsz, és így viselkedsz. Amint meglátta a menekülő autót, utánunk eredt, ezen nincs mit vitázni. Megbizonyosodtam róla, hogy rendőr, ezért lett kilőve. Egyeltalán nem helytálló az az indok, amiket felhozol folyamatosan.
Igen, én irányítom és döntök a karakteremről, így döntöttem.

Nem kívánok többet a panaszkönyvhöz hozzászólni, várom a bíráló FA válaszát.