Rachel Saltman - kfer

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

mork

Zöldfülű
2023. 05. 15.
176
763
V4 karakter
Rachel Saltman
f1faa379e7c9391044487a98d7aa4614.png


Panasztevő InGame neve:
Rachel Saltman


Panaszra tett Adminisztrátor neve:
kfer


Panasz oka, leírása, kifejtése:
Nem megfelelő módon közelítette meg az esetet.


Kötelező bizonyíték (pl.: log, kép, videó):


Megjegyzés:
Heló. Történt az, hogy bejelentést kaptunk egy fegyveres rablóról, én ki is helyeztem a rendszámra a körözést. Bejelzett, felszólítottuk és menekülni kezdett. Alapvetően már fennáll a megalapozott gyanú, hogy fegyveres a sofőr aki menekül. Elvitte az üldözést San Fierroba, egy primitív egyfolyosós zöld belsős házhoz és amint megállt előtte, már a barátja ránk várt a CP előtt. Lőttek ránk, én nagyobb sebességgel érkeztem oda. Mivel még messze volt a bejárattól, meg szerettem volna akadályozni, hogy bejusson. Alapvetően látszik a videón, hogy a sebességemet igyekszem csökkenteni, látszik a csökkenő tendencia a kilométerórán, de sajnos ezt érzésre elbaltáztam, egy kicsit nagyobb sebességgel tudtam csak elgázolni. Ezután, kiszálltam rá a fegyveremmel, rá szerettem volna fogni tekintettel arra, hogy egy kiszolgáltatott helyzetben van és körbeveszi 5 rendfenntartó 3 különböző szervezetből, mindegyik fegyvert fog rá. Ennek ellenére ő úgy dönt, hogy még ezek után is feláll és tüzet nyit. <- ez a rész a későbbiek során fontos, ezt vissza fogom még idézni. Odajött hozzám az adminisztrátor és felkérdezett. Elküldtem neki a videót, aztán odagetelt engem az interior elé, később pedig leírta nekem, hogy mi a gond szerinte.

[2024-06-27 11:40:15] [Output] : [11:40] Admin 2 kfer: (( itt azzal volt gond hogy elütötted, aztán még el is kezdted túrni mp5el. ))

Itt kettő darab dolgot szeretnék kiemelni. Egyrészt elütöttem, hiszen jobb megakadályozni, avagy könnyíteni egy olyan szituációt amely kommandósokat és behatolást igényel. Nem mellesleg ez egy törvényszerű cselekedet tekintettel arra, hogy lövéseket adtak le rendfenntartókra. Minden okom megvolt arra, hogy elüssem az autómmal. Még az is a javamra volt, hogy abba az irányba muszáj futnia, ahonnan érkeztem, tehát növelni is tudtam a rést közte és a ház között azzal, hogy eltarolom. Második dolog pedig az, hogy nem értem miért gond az, hogy "elkezdtem túrni". Ahogy már leírtam, egy kiszolgáltatott helyzetben van. El van ütve, a földön fekszik. Hiába szinkronos a videómon, nála is el volt ütve a karaktere biztosan, hiszen nem egyből válaszolt fegyverropogtatással, hanem csak 2-3 másodperc késedelmével. Teszem fel a kérdést, miért kel fel lőni? Fentebb le is írtam, szóról szóra visszaidézném: "körbeveszi 5 rendfenntartó 3 különböző szervezetből, mindegyik fegyvert fog rá". Ha abba bele lehet kötni, hogy én egyébként MIUTÁN FEGYVERT VETT ELŐ— rálövök, akkor miért nem lehet ebbe belekötni, ami ténylegesen kérdéses eset? Baj van azzal, hogy a protokoll szerint járok el és egy állig FELFEGYVERKEZETT*, nem is szimplán fegyveres (<- Előbbire kifejezetten ki is tér a BTK) személyre a fegyveremet rátartom, és miután felkel, lövéseket adok le rá miután már a társa elsütötte a fegyverét. Nem áll össze a fejemben a kép, rengeteg nélkülözhetetlen tény felett sikerült elsiklani az adminisztrátornak, de valahogy az én, in-game törvények szerint is törvényesnek titulált cselekedetemnek NonRP lett a vége.
Plusz egy dolog amire kitérnék, ez igazából csak a nézőpontommal való azonosulás, a nézőpontom megértése miatt fontos.
[2024-06-27 11:41:04] [Output] : [11:41] Admin 2 kfer: (( ha 30 al ütötted volna el, sokkolod. ))
[2024-06-27 11:41:06] [Output] : [11:41] Admin 2 kfer: (( az teljesen korrekt. ))
[2024-06-27 11:41:19] [Output] : [11:41] Rachel Saltman: (( 30-al csak tolni tudom max magam előtt ))
Továbbra is kiállok emellett, sajnos már egy biciklivel való kollízió is földbe döngöli az autót. Amikor egy embernek mész 30km/h-val, de inkább úgy mondom, hogy kevesebb mint 60-70 km/h-val, nagy valószínűséggel csak tolni fogod magad előtt. Ez a V4-es mód óta így van, feltételezem amiatt, hogy megváltoztatták a járművek fizikáját és a közlekedés gameplay-t.
 

kfer

Nem én kések, a világ siet.⏳
SzerverAdmin
v4
2019. 12. 21.
129
580
Budapest
V4 karakter
Alexander G Escobar
LV karakter
-
V2 karakter
-
Szia, a szankciót nem igazán arra kaptad, hogy te elkezdted lőni, azt csak megemlítettem. Itt az elütéssel volt a legnagyobb probléma, hogy 150 -el átmentél rajta.
A videón minden látszódik, nem igazán kellene sok mindent itt hozzátenni, várom a bírálatot.
 

mork

Zöldfülű
2023. 05. 15.
176
763
V4 karakter
Rachel Saltman
Mit jelent az, hogy csak megemlíted?
Csak úgy megemlítheted az ottani időjárást is vagy bármit. Nyilvánvalóan problémának tekintetted, ezért is írtad ezt le. Konkrétan leírtad, hogy egyrészt azzal van a gond.
Egyébként látszik a videón hogy fékeznék, de már későn kezdtem el. Sajnos reportot nyitni a pillanat hevében elfelejtettem, hogy korrigáljam a hibámat, azonban amíg nem volt admin, addig ment tovább a szituáció. És ebben a szituációban történt ez az elütés utáni lövöldözés is, az admin megérkezte előtt.
Ezt le is írtam, de megkérdezném mégegyszer hogy ő miért nem lett számonkérve azért amit tett? A szabályzat szerint ameddig nincs a helyszínen adninisztrátor, mindenki köteles folytatni az RP-t, ezzel együttesen pedig egy másik szabály szerint nonrp-re nem nonrp a válasz. De valahogy ezt te teljesen figyelmen kívül hagytad pedig videót is kaptál róla, így láthattad is, láttad is mivel az alapján ítélkeztél.
Tekintettel arra, hogy sikerült is bejutnia az interiorba az elütöttnek és PG-t követett el (mert valljuk be őszintén, felállni lőni tényleg az volt), nem az lett volna a legkorrektebb, ha mindkettőnkre tekintve elengedtük volna az egészet? Ha sérelme van akkor egyből reportot ír, ez így megy. Nem pedig szalad fejetlenül a kifejezetten lövöldözés céljából megigényelt házba. Ennek ellenére felállt és elővette a fegyverét majd berontott oda, mintha mi sem történt volna.
Nem mellesleg, te azt írtad nekem hogy végig specelted őt még a szinkronos cp stoppolásig is. Miért nem azonnal stoppoltad le az RP-t miután elütöttem? Nem értem, ha tényleg ilyen nyilvánvaló az, hogy szabályt sértettem akkor mi indokolta meg azt, hogy tíz percet haladjon még a szituáció.
Szia, a szankciót nem igazán arra kaptad, hogy te elkezdted lőni, azt csak megemlítettem. Itt az elütéssel volt a legnagyobb probléma, hogy 150 -el átmentél rajta.
A videón minden látszódik, nem igazán kellene sok mindent itt hozzátenni, várom a bírálatot.




-




Amint haza érek írok a bírálattal kapcsolatban.

Azzal van a bajod hogy valakit elütöttél 140-el és szankciót kaptál rá?
+ Hogy ő felállt lőni
Nem azzal van a bajom, mert ésszerűtlen sebességgel szinte már belecsapódtam. Ez egy balszerencse volt, így jártam. Fentebb leírtam a lényeget igazából, az elütött játékos tettei nem lettek megfelelően megítélve. Ugyanakkora bűn egy ilyen elütés után felállni lőni miközben ezzel egyidejűleg többen fegyvert szegeznek rád, mint maga az elütés. !!! A fegyvere még a földön elő sem volt véve !!! Főleg hogy a társa már ott hagyta a pácban és bemenekült a házba, tök egyedül maradt. Emiatt gondolom úgy, hogy neki elmaradt a büntetése. De nyilván nem az a célom, hogy ő neki esetlegesen bepótoljak egy cella seggelést, hanem mivel mind a kettőnk hibázott így ne legyek már szankcionálva. Helytálló lett volna engem jailbe rakni, ha egyből admint hív és hangot ad a sérelmének viszont így ahogyan ez az ügyintézés lezajlott, nem tartom tisztességesnek és szabályosnak sem.

bocs hogy össze-vissza írok meg replyolok csak beelőztél a hsz-eddel, remélem ki lehet venni a lényeget
 

Dzsuzi

A lelátó az otthonunk.
FőAdmin
v4
2019. 02. 08.
1 615
4 373
Budapest
V4 karakter
Giuseppe Luchese
Nem írtál össze - vissza, lényeg benne van a hszben.

Erre azért még várok egy választ az admintól.
 

kfer

Nem én kések, a világ siet.⏳
SzerverAdmin
v4
2019. 12. 21.
129
580
Budapest
V4 karakter
Alexander G Escobar
LV karakter
-
V2 karakter
-
Ha már 150el el ütsz valakit és tudod hogy hibáztál, akkor az lenne az ésszerű döntés hogy legalább nem túrsz bele egy mp5 tárat, aztán ha az kifogyott, sokkolod.
Nem értem mit vártál a másik féltől, szerencsétlen mit tudott volna rpzni? Do meghal vagy nme értem, be jutott az interiorba folytassa, de egyébként végig speceltem az üldözést, megvártam hogy mi lesz, te meghaltál aztán mentem oda hozzád.
Annyit meg hozzá tennék, hogy eléggé sok adminisztrátorral át lett ez beszélve és ez alapján jutottam arra a döntésre hogy csak te kapsz szankciót.

U.i: amikor odamentem beismerted a hibád, kérted hogy nem lehet e elnézni ezt az egészet, gondolom akkor nem igen született volna meg ez a panaszkönyv, de amint megkaptad a szankciót egyből találtál hibát mindenben és meg a másik félben is.
 

mork

Zöldfülű
2023. 05. 15.
176
763
V4 karakter
Rachel Saltman
kérted hogy nem lehet e elnézni ezt az egészet, gondolom akkor nem igen született volna meg ez a panaszkönyv, de amint megkaptad a szankciót egyből találtál hibát mindenben és meg a másik félben is.
Az azelott volt mielott odavittel volna es meg vissza sem neztem a videomat ugyhogy ilyen osszeeskuves elmeleteket legyszives ne gyarts rolam koszonom, en sem bogaraszok utanad

Ha már 150el el ütsz valakit és tudod hogy hibáztál, akkor az lenne az ésszerű döntés hogy legalább nem túrsz bele egy mp5 tárat
Latod, ezert lett volna szukseged egybol leallitanod az rpt amint belecsattantam, ahogy leirtam en fekeztem viszont parhuzamosak a szemtengelyeim es ebbol adodoan arra tudtam csak figyelni, hogy ne ussek el mast csak ot

Nem ertem ezt hogy megvarod mi lesz a vege es utana jossz oda miutan meghaltam. Nem az a lenyeg hogy ha valami rosszul sul el egy rp szituacioban akkor egybol felbeszakitjuk hogy minel inkabb az eredeti allapotaba tudjuk visszaallitani es onnan folytatni? Tenyleg nem tudom megerteni a donteseidet ne haragudj

A videot csak utolag neztem vissza es amig el nem kerted tolem, nekem fogalmam sem volt arrol hogy mennyivel mentem PONTOSAN
Nem értem mit vártál a másik féltől, szerencsétlen mit tudott volna rpzni?
Azt amit abban a szituacioban a szerepe megkovetel, peldaul megadja magat
Egyebkent meg nem teljesen ugy kell ezt felfogni mintha 130-cal utottem volna el mert ahany admin annyi velemeny, valaki azt fogja mondani hogy figyelembe kell venni az irl statisztikakat, parametereket, valaki (en is ezen az oldalon vagyok) pedig azt mondja hogy ez egy jatek es nehany helyen ezektol el lehet rugaszkodni egy bizonyos mertekben es lehet nehany dolgot lazabbra fogni, a rampage bart akkor hogyan rpzi le amikor fejbelovik stb stb… Az utobbit nem vitaindito temakent irtam csupan peldakent hoztam fel

Ahogy fentebb le is irtam, ha meg lett volna illetodve vagy barmi serelme van akkor admint hiv de o fontosabbnak tartotta hogy bejusson a zold interiorba mindezt egy PG aran
 

kfer

Nem én kések, a világ siet.⏳
SzerverAdmin
v4
2019. 12. 21.
129
580
Budapest
V4 karakter
Alexander G Escobar
LV karakter
-
V2 karakter
-
Milyen összeesküvés elméletekről beszélsz? Nem is szeretnék ezek után hozzáfűzni semmit.
Várom a bírálatot.
 

mork

Zöldfülű
2023. 05. 15.
176
763
V4 karakter
Rachel Saltman
U.i: amikor odamentem beismerted a hibád, kérted hogy nem lehet e elnézni ezt az egészet, gondolom akkor nem igen született volna meg ez a panaszkönyv, de amint megkaptad a szankciót egyből találtál hibát mindenben és meg a másik félben is.
Nem egy rejtvényfeladványt írtam, bárki rájön hogy az editelt szövegedből, hogy mit tekintettem piszkálódásnak.

Hasraütéssel feltételezel rólam ilyeneket, holott magad ellen beszélsz mert el sem geteltél még akkor.

Köszönöm, hogy az előző hszemben felhozott témákra és felvetésekre reflektáltál egytől-egyig.
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: Néma és Rolika

kfer

Nem én kések, a világ siet.⏳
SzerverAdmin
v4
2019. 12. 21.
129
580
Budapest
V4 karakter
Alexander G Escobar
LV karakter
-
V2 karakter
-
Rendben van.
Azért mert te el ütsz valakit 150el nem fogom a másik felet jailbe rakni, a te hibádból adódóan, eléggé unfair lenne.

Meghaltál és oda mentem hozzád, de előtte megneztem a visszamentesemet párszor az esetről, hogy mi is volt pontosan, és még tsen is plusz adminchaten is ki kértem a többi adminisztrátor véleményét mi legyek a másik sráccal, mert te biztosak eléggé nagy nonrpt követtél el.


Azt amit abban a szituacioban a szerepe megkovetel, peldaul megadja magat
Egyebkent meg nem teljesen ugy kell ezt felfogni mintha 130-cal utottem volna el mert ahany admin annyi velemeny, valaki azt fogja mondani hogy figyelembe kell venni az irl statisztikakat, parametereket, valaki (en is ezen az oldalon vagyok) pedig azt mondja hogy ez egy jatek es nehany helyen ezektol el lehet rugaszkodni egy bizonyos mertekben es lehet nehany dolgot lazabbra fogni, a rampage bart akkor hogyan rpzi le amikor fejbelovik stb stb… Az utobbit nem vitaindito temakent irtam csupan peldakent hoztam fel
Ezt nem értem, mit nem úgy kell felfogni? Konkrétan 150el mentél neki és rettenet sok lehetőséged lett volna mellette megallni vagy épp máshol.

Egyik adminisztrátor sem fogja azt mondani, hogy reális valakit elutni 100-150el,mert ez egy játék, szóval a nevükben ne írj ilyet, mert ebben biztos lehetsz hogy nem így van.
A rampagwre nme is reagálnék,nem ide tartozik, felesleges, példának is rossz.

Pgt meg nem mondanék, egyedül te voltál és csak azért nem jutott be az intibe mert elutotted, a többiek azért értek oda mert idő volt mire fel állt a földről és egyebek.
Az pedig hogy te ne nonrpztel és ez által a másikat is jailbe akarod rakatni, nem igazán jó hozzáállás, rosszindulat.

Ha megint ez történne, megint így döntenék, nem vagyok hajlandó egy olyan embert büntetni, aki csak normális keretek között csinálta volna amit szeretne és épp egy ilyen történik ellene.

De több hozzáfűzni valóm tényleg nincs, várom a bírálatot.
 

mork

Zöldfülű
2023. 05. 15.
176
763
V4 karakter
Rachel Saltman
Az pedig hogy te ne nonrpztel és ez által a másikat is jailbe akarod rakatni, nem igazán jó hozzáállás, rosszindulat.
De nyilván nem az a célom, hogy ő neki esetlegesen bepótoljak egy cella seggelést, hanem mivel mind a kettőnk hibázott így ne legyek már szankcionálva
Pgt meg nem mondanék, egyedül te voltál és csak azért nem jutott be az intibe mert elutotted
Attól, hogy (mint ezek szerint utólag kiderült) egyetlen rendfenntartó tartja rá a fegyvert, ugyan úgy PG-t követ el. Az pedig, hogy ez abból adódott hogy én nonrp-t követtem el, nem mérvadó jelen esetben, mert nem állt meg reportot írni hanem szaladt a házba. Minden lehetősége megvolt, hogy nyisson egy reportot, de inkább fegyvert vett elő, miközben rá volt tartva.
 

Dzsuzi

A lelátó az otthonunk.
FőAdmin
v4
2019. 02. 08.
1 615
4 373
Budapest
V4 karakter
Giuseppe Luchese
Elütés nonrp volt mindenki tudja.
Itt inkább az elütöttről van szó, hogy ő mit is követett el.

V4-ben reálisan meg van csinálva a sérülés rendszer, ez által ha valaki elütünk következménye lesz.
Csuktad be az ajtót, akkor vette elő ő is, sync miatt eléggé rossz sajnos. Csak úgy lehetne megmondani 100%-osan hogy már ált-e ha nem lenne sync.
Általában rp után szoktuk intézni a dolgokat, hogy ne húzódjon el 10-30 embernek az ideje.
Kivéve ha valami nagyon nagy gebasz van.

Csinálhatta volna azt is egyértelműen, hogy marad /fall-ba, reportot nyit és megvárja az admint. - Többit leírta az admin, ha van még kérdésed keressél fel nyugodtan.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.