PP-s item eladása, PP panelben.

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

gerykee

Zöldfülű
2019. 01. 10.
150
41
LV karakter
Richard Palmstone
V2 karakter
Richard Palmstone
v2-fejleszt_-logo.png


Játékos (IG) neved:
< Richard Palmstone >

Ötleted:
< Nem tudom, hogy volt-e már ilyen ötlet, de azért leírom, mert most pattant ki a fejemből, és szerintem elég hasznos lenne. Szóval az lenne az ötletem, hogy a PP-s itemeket el lehessen adni a PP panelben, pénzért. A feltűntetett PP menniység 80%-áért. Itt nem arra gondolok, hogy PP-ért lehessen eladni az adott tárgyat, hanem IG pénzért. Úgy gondoltam, hogy 1.000PP 3 millió forintnak felelne meg. Kinek lenne ez jó? Nézzük csak a húsvéti eventet. Rengetek ember nyitott PP-s fegyvert, amit nincs lehetősége kihasználni, mivel éppen olyan frakcióban van stb/nem kell neki, és el sem tudja adni, mivel legál frakcióban ugyebár nem lehet SeeNion-on hírdetni. És szerintem, ha valakinek nem kell egy adott PP-s item, itt példának hozok fel egy arany M4-et, akkor ha megnyissa a PP panelt az F7-es gomb segítségével, legyen az adott fegyver mellett egy olyan gomb hogy "eladás". Ha erre az illető rányomna, akkor megkapná IG pénzben annak a PP összegnek a 80%-át, amennyiért a fegyver fel van tűntetve. Legyegyszerűsítve: Arany M4=12.000PP--80%=9600PP--Pénzben, a fentebb írtak szerint: 28,8 millió SeeForint. És miért lenne ez jó, miért lenne hasznos? Tudjuk egy jó ideje, hogy a PP-s itemek, például fegyverek, nem olcsó tételek, és ha valaki eladna egy értékes fegyvert, és megkapná pénzben azt a bizonyos 80%-ot, akkor abból számos olyan dolgot vehetne magának, amit ő ki is tudna használni, szüksége lenne rá, stb. Az item eladás csak akkor lenne elérhető, ha az illető rendelkezik vele, és nála is vna.És akkor a felmerülő kérdés, miért lenne ez hasznos? Megint csak felhoznék egy eventet, lehet az bármilyen, ahol értékes PP-s tárgyat lehet nyitni. Vegyünk egy kezdőt játékost, akárhányas szintű lehet. Ha emberünk xy eventen nyitna egy értékes PP-s tárgyat, és el tudná adni a PP shop-ban IG pénzért, mindjárt több lehetősége lenne a szerveren levő élet kialakítására, elkezdésére. Már 10 millió forintnak, vagy akár csak 5-nek is nagyon örülne egy kezdő játékos, vehetne magának egy autót, tuningolhatná, vehetne ezt-azt, megtanulná hogy mit érdemes, és mit nem venni/csinálni. Itt ezzel az 5-10 millió forint-tal nyílván nem nagy dologra gondolok, tapasztalt, régi játékosok körében. Ellenben, ha már valakinek van egy becsülendő vagyona, biztosra veszem, hogy az az adott ember is örülne néhány 10 milliónak, pár kattintásból. Remélem értitek, hogy értem. >

Megjegyzés:
< Elfogadok bármilyen jellegű kritikát ez a alá a topic alá, azok alapján esetenként editelni is fogom az ötletemet, mert szeretném, ha mindenki számára egy elfogadható dolog lenne ez, és reális kereteken belül megvalósítható lenne.
Köszönöm hogy elolvastad! >
 
Utoljára szerkesztve:

Neuh01

Írnok deák
Támogató
2019. 10. 13.
638
493
19
Vác
V4 karakter
Ashel Jean
LV karakter
Sophia S Pereira
V2 karakter
Kayden_Harrison
Igazából jó ötlet.Támogatom.
 
  • Imádom
Reactions: gerykee

Déviid

Barangoló
2019. 01. 11.
80
46
Szatmárnémeti
V4 karakter
David D Brooks
V2 karakter
Laura D Brooks
Nagyon tetszik az ötlet igazából, ilyesmiről még sose halottam, de így jobban belegondolva jó ötlet! TÁMOGATOM!
 
  • Imádom
Reactions: gerykee

R3HABS

Game Admin 2
2019. 02. 02.
459
407
22
Debrecen
V4 karakter
Dave Newmann
LV karakter
Dave Newmann
V2 karakter
Lisa Beasley
Sziasztok! Maga az ötlet nem rossz, csak az a baj ezt nem lehetne ilyen könnyen kivitelezni, és nem lenne praktikus sem. Nézzük a példában említett fegyvert. Értéke xy mennyiségű pp, amelynek ha 80%-át is nézzük, az egy olyan 8-9 ezer pp körül jönne ki. Ez a PP mennyiség nem kevés. Ebből rengeteg dolog megvásárolható (jármű tuning). Jelenleg van kevésbé és igen kereset skines fegyverek, és ennek hatására felmenne az értéke maga a fegyvereknek is, ezzel elindítva egy inflációs folyamatot. Valamint a szervernek sem kedvezne, mivel ennek bekerülése igen csökkentené a szerver működtetésére érkező PP támogatásokat.
 

gerykee

Zöldfülű
2019. 01. 10.
150
41
LV karakter
Richard Palmstone
V2 karakter
Richard Palmstone
Sziasztok! Maga az ötlet nem rossz, csak az a baj ezt nem lehetne ilyen könnyen kivitelezni, és nem lenne praktikus sem. Nézzük a példában említett fegyvert. Értéke xy mennyiségű pp, amelynek ha 80%-át is nézzük, az egy olyan 8-9 ezer pp körül jönne ki. Ez a PP mennyiség nem kevés. Ebből rengeteg dolog megvásárolható (jármű tuning). Jelenleg van kevésbé és igen kereset skines fegyverek, és ennek hatására felmenne az értéke maga a fegyvereknek is, ezzel elindítva egy inflációs folyamatot. Valamint a szervernek sem kedvezne, mivel ennek bekerülése igen csökkentené a szerver működtetésére érkező PP támogatásokat.
Igazad van, gondoltam még arra is, hogy pénzt lehetne érte kapni, ha eladnánk ott egy tárgyat. Tegyük fel, 1.000 PP-ért járna (mondjuk) 3 millió forint. Nézzünk most egy drága skines fegyvert, legyen egy Hello Spaz. Az 18.000pp-be kerül, amelynek a 80%-a 14.400 PP. Ha így számolnánk, hogy 1.000 PP-ért 3 millió seeforint járna, akkor az 44,2 Millió Ft. Az (szerintem) még kivitelezhető lenne, hiszen így, ahogy fent is említetted nem csökkene a szerverre bejövő pénz, amely PP vásárlásból származik. Úgy gondolom, hogy ez a forintos összeg megállná a helyét, hiszen ha valaki szerencsés volt xy eventen, és nyitott Pl. egy Hello Spaz-t, akkor eltudna adni gond nélkül 44,2 millióért, ami szerintem ahhoz képest hogy egy kattintásból nyitotta, elég szép összeg. Mit gondolsz, így megállná a helyét a szerveren ez az ötlet? @R3HABS
 

R3HABS

Game Admin 2
2019. 02. 02.
459
407
22
Debrecen
V4 karakter
Dave Newmann
LV karakter
Dave Newmann
V2 karakter
Lisa Beasley
Így már jobban hangzik, és hasznos tudna lenni azon játékosoknak, akik nincsenek tisztában az árakkal vagy nincs is lehetősége árában eladni a frakciója miatt.
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Egyáltalán nem értem ebben mi lenne a jó.. Ha nyitsz egy olyan fegyvert akkor vagy elrakod amíg nem mész olyan frakcióba ahol tudod használni vagy ahol tudod hirdetni , vagy eladod egy másik játékosnak aki vevő lenne rá. Ha kezdő vagy és a pénz kell akkor eladod áron alul a fegyvered de playernek , és ráadásul lehet több pénzt is kapnál érte. A másik megoldás , ha baj , hogy ilyen fegyvert nyitsz akkor nem kell ilyen tojást , ajándékot nyitni , eladod eleve ezeket pénzért és kész. Szerintem ennél fontosabb dolgokat is meglehetne valósítani a szerveren , szerintem ennek az ötletnek a kivitelezése felesleges.
 
  • Tetszik
Reactions: plume és gerykee

Nxrby

Írnok deák
Támogató
2019. 01. 10.
628
436
22
V2 karakter
Armandi Petra
Teljes mértékben egyetértek @Buba -val.
Az árak így is kezdenek megint nagyon irreálisak lenni, ez még egy lapáttal tenne rá.
Úgy gondoltam, hogy 1.000PP 3 millió forintnak felelne meg.
Nemtudom, hogy ezt az árat honnan szedted, de egyáltalán nem a valóságot tükrözi. És ez az ár mindig változna árfolyam szerint? -vagy hogy godoltad?
Arany M4=12.000PP--80%=9600PP--Pénzben, a fentebb írtak szerint: 28,8 millió SeeForint.
Ha semmit nem értesz a fegyverekhez, mert épp elkezdted a szervert, vagy nem foglalkozol illegallal egy Arany M4-et, hogy a példánál maradjunk szerintem az utcán bárkinek eladsz 40 millióért minimum.

Szerintem teljesen felesleges ez ide.
 
C

Capy

Szerintem semmi értelme nem lenne. Olyan alacsony áron tudnánk eladni, hogy nem érné meg senkinek.
 

MiniYoda

Zöldfülű
2019. 03. 22.
186
182
V2 karakter
Elizabeth Dawidson
Szerintem nem lenne sok értelme . A mostani PP-s itemeket is alig lehet eladni mert senki nem veszi meg normális áron. Jó az ötlet viszont én nem örülnék ha behoznák . Nem Támogatom!
 

Kelley

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 06. 20.
227
179
www.youtube.com
V4 karakter
William C Thomas
LV karakter
Kellen Wodbrook
V2 karakter
Kelley Wodbrook
Sziasztok! Maga az ötlet nem rossz, csak az a baj ezt nem lehetne ilyen könnyen kivitelezni, és nem lenne praktikus sem. Nézzük a példában említett fegyvert. Értéke xy mennyiségű pp, amelynek ha 80%-át is nézzük, az egy olyan 8-9 ezer pp körül jönne ki. Ez a PP mennyiség nem kevés. Ebből rengeteg dolog megvásárolható (jármű tuning). Jelenleg van kevésbé és igen kereset skines fegyverek, és ennek hatására felmenne az értéke maga a fegyvereknek is, ezzel elindítva egy inflációs folyamatot. Valamint a szervernek sem kedvezne, mivel ennek bekerülése igen csökkentené a szerver működtetésére érkező PP támogatásokat.
Teljesen igazad van én is így gondolom
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.