PP-ből utalvány vásárlás lehetősége (+20% díjjal)

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 930
4 364
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Csőő!

Egy relative egyszerű elképzelés ugrott be, amire szerintem igény is van, valamint mindenki jól járna vele.

Bevezető blabla:
Több olyan játék is van, ahol a prémium fizetőeszköz itemként, vagy legalábbis virtuálisan is kereskedhető dologként van jelen, ezzel megadva a lehetőséget a nem PP-s játékosoknak a legtöbb prémium funkció élvezetéhez. Ez itt is működik SeeMTA-n, annyi, hogy a saját accountra kell vetetni a PP-t a másikkal. Ez a rendszer alapvetően jó, DE:

Ötlet:
A PP-ből utalványt lehessen venni. Az utalvány egy item lenne, ami ha az inventorydban van, akkor a prémium egyenlegeden felül azt is érzékelné, így bár konkrét PP-d nincs, a nálad lévő utalvány végett meg tudnád venni a dolgokat. Nem lehetne kidobni, kocsiba, széfbe, más tárolóba rakni. Valamint ami még fontos, 20%-os vásárlási díj lenne rajta, azaz 100 PP értékű utalványt 120 PP-be tudnál megvenni a shop-ból. A 20%-os díjra pedig azért van szükség, hogy továbbra is a PP vásárlása legyen szorgalmazva és ez csak egy "B" terv legyen, például nitro utántöltésre, golyóálló mellényre, ékszerekre, kiegészítő slotra, stb-re.

Az ötlet úgy ugrott be, hogy NS frakimba szerettem volna PP-s mellényt szerezni az alkalmazottaknak, viszont nincs rá mód. Simán kiadnék érte 20%-al többet, hogy a PP-s mellény legyen nekik pl. Köszi hogy végigolvastátok, pacsi.
 

Warlord22

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 10.
518
1 869
28
V4 karakter
Fabio Luchese
LV karakter
Brandon Artmenson
V2 karakter
Táplis Béla
Bár a PP vásárlásra mástól így is van lehetőség, én azt mondom ez egy jó ötlet. Látok benne lehetőséget!
 

Benz

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 05. 04.
306
845
Győr ⭐ Stuttgard
V4 karakter
⭐ Mason Benz
LV karakter
⭐ Mason Benz
V2 karakter
⭐ Mason Benz
Rengeteg nyűgtől szabadítana meg

Én személy szerint nem látom okát a 20%-nak se, a pp az pp, ha ugyanannyi irl pénzért veszed meg akkor miért nem ugyanannyi a vásárlási értéke?
Inkább legyen opció pp vásárlásnál hogy utalványba vagy számlára kéred aztán jóidő
 

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 930
4 364
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
A 20%-os sztori gazdasági okból van rajta. Lesz egy fizetőeszköz ami átadható, tartja az értékét, a $-al szemben nem inflálódik (annyira). Idővel átszokna rá a gazdaság, ha a megvételnél nem kerülne rá valamekkora "jatt". A kocsik, házak, stb-k értékét ha ebben az "utalványban" határozod meg mikor el akarod adni, akkor simán áthúzod a másikra az "utalványokat" és nem kerül levonásra adó (2% asszem). S nem egy adás/vételre lehet felhasználni, hanem bármennyire.

Szóval egy adómentes fizetőeszközzé is lehetne tenni. Ezért is kell rátenni megvételnél, egy egyszeri, magas díj. Ezt elkerülvén.

A másik "gazdasági sztori" az az, hogy sok embernek van az accountján PP. Irdatlan mennyiségben is. Ők nem foglalkoznak az eladással, hiszen accountról nem is igazán jó eladni, szaladgálni 1-1 venomot beszerelni Józsinak.. Viszont ha díj nélkül át lehetne váltani, akkor ezek az akár több 100k PP-s egyenlegek legalább részben bekerülnének a piacra, hogy pénzé tegyék őket az emberek és ezzel a 20%-nál jóval többet bukna a $-ban kifejezett értéke. Sőtt, PP-t is kevesebben vennének, mivel marha sok bekerülne a kereskedelembe IG >hirtelen<, ami meg még urmáéknak se tenne jót.

Ezért indokolt a 20%-os dolog. Az viszont bevallom működhet amit @Benz írt, hogy vásárlásnál el lehessen dönteni utalványt akarsz, vagy PP-t. Úgy nem lenne túlkínálat belőle, így az utóbbi gond nem jönne elő, sőtt. Annyi, hogy az adómentesség itt is megmaradna, szóval legalább egy 10%-ot ott is rátennék.