Politikus RP dióhéjban

Puzsér

Aktív fórumozó
2021. 03. 19.
252
1 784
Országház
forum.see-game.com
LV karakter
Ezekiel_Moore
Hogyan RPzz reálisan egy politikust? Avagy: Politikus RP dióhéjban, 5 pontban!
2c89299b2487ae38e7dcc67cac0d024e.png



I. Tervezd meg a pártodat, ha pedig független vagy, ideológiailag helyezkedj el!
b3b48bd70d0eb6ee47f6e431fc8d18cc.png

Nagyon fontos, hogy ha új pártot szeretnél alapítani, azt próbáld meg minél kreatívabban, minél érdekesebb nézetekkel, ideológiákkal ellátni. Tervezz egy alapprogramot, nevezd meg a pártod 10 alapelvét, és próbáld meg besorozni egy politikai oldalra. Legyen egy véleménye a pártodnak, egy nemes célja, tervei, ötletei. Fontos, hogy ne csapj bele rögtön a kampányba, ne a legelső dolgod egy lejárató kampánykép elkészítése legyen, hanem mindent a tervre alapozz. Emellett, hogy egy kis formátumot is adj az egészhez, szerkessz a pártnak egy logót, és találj ki egy mottót (kerüld az IRL pártok mottóit). Ha mindezek megvannak, belecsaphatsz a lecsóba.


II. Milyen legyen a karakterem?
cd2c84a9678492459f059e134e141ee8.png

Borzasztóan fontos, hogy a karakterednek állandó skinje legyen, és állandó kiegészítői (opcionális). Ne melegítős gengszterként próbáld eladni magad, hanem egy öltönyös kirittyentett, stabil úriemberként, aki kinézetben is helytáll.
A karaktered tulajdonságait hasonlóan szabd meg mint máskor! Tégy úgy, mintha egy szokásos RPs karaktert hoznál létre, legyenek erősségei, és gyengeségei, illetve legyenek a gyengeségei szembetűnőek. Egy politikus sem tökéletes, egy politikus is lehet szerencsétlen, ügyefogyott, talpraesetlen. A lényeg, hogy éld bele magad. Próbálj úgy gondolkodni, és cselekedni mint az elképzelt karaktered.
De mint minden politikus, sose hagyd magad. Ha vitázol valakivel, ha egy bődületes hülyeséggel is, de vágj vissza! Ha nem jut eszedbe végképp semmi, akkor viszont nagyon ajánlom a "Nem nyilatkozom." módszert, mert az tényleg minden politikusra jellemző. :D
Tarts ki az érveid mellett, magyarázd meg, cáfold meg az ellenfél érveit, próbálj minél választékosabban beszélni. Mutasd meg, hogy ki a legjobb szájkaratés, és bizonyítsd be az igazadat! Ha mindez megvan, imádni fogják a karaktered.


III. Hogyan kampányoljak?
efb5e5f5b10b70fe841bd81d8459f836.png

Én például, többféleképpen kampányolok szerte a városban, amikor időm engedi, de amikor nem tudok 100%-ban odakoncentrálni, akkor PS-ben szerkesztek egy kampányfotót, és kirakom fórumra. A kampányfotónak legyen egy üzenete, próbálj humort, de ezzelegyütt komolyságot is belevinni. Akár aljas módon járasd le az ellenfeled, és mindent tényállításként közölj! Ha rólad hazudnak pereld be, és mutasd meg, hogy győztél, és semmiképp se hagyd, hogy bemocskoljanak!
Járkálj gyakran szerte a városban, leginkább a legnépszerűbb helyekre menj (Négy Sárkány, városháza stb.) és szólíts le random embereket! Ha nem ismernek mutatkozz be, mondd el a terveid, és RPzz minél sokszínűbben. Szervezz kampánynapokat, felvonulásokat, tüntetéseket, ha teheted, és beleegyeznek, akár egy legális frakciónak a tagjait is hívd meg, és beszélj a nevükben! Nagyobb kampányok esetén (minimum 15-25 fő közötti létszám környékén) kérj egy kisebb rendőrségi támogatást, hidd el nekem, sok az RP huszár, nagyon zavaróak!


IV. Na de? Hogyan kellene egyáltalán RPznem?
ee8a443e8fe88a45df6561aadbcb509a.png

Legyen pár RPs sajátosság a tarsolyodban! Egy olyan amit szinte csak te használsz, és bármikor használhatod, ha kifogynál a mondanivalóból! Egy mozdulat, egy tevékenység, egy monológ. A lényeg, hogy ezeket mindig fel tudd használni.
Az alábbiakat használom például én:

Mozdulat:

***Oliver Wyatt megköszörüli a torkát.
***Oliver Wyatt feszülten tépkedi a bőrét az ujjairól.


Monológ:
Oliver Wyatt mondja: Ahogy szoktam-volt mondani...
Oliver Wyatt mondja: Nincs más hátra mint előre!

Ezeket bármikor használhatod, így is színesítve az RP-det. Ezeket néha cserélheted, de nem muszáj.
Az RPdben próbáld előadni magadat az emberek előtt, álszenteskedj néha, mocskold be a Polgit, vagy más politikust, és ne félj elmondani a véleményedet. Használj beszédanimációt egy hosszabb beszélgetés esetén, de az animpanelből ne a HOME-sból!


V. Szervezz be másokat is az RPdbe, lépj másokkal koalícióba!
8520533d278009b2ea60051352ba1012-png.jpg

Egy idő után egyre gyorsabban növekedni fog a népszerűsége a mozgalmadnak, és előbb-utóbb meg fognak keresni kisebb-nagyobb RPs közösségek, vagy családok. Mindegyiket fogadd el! Mindegyikkel ülj le RPzni, mindegyikkel építs kapcsolatot! Találjátok ki közösen egy együttműködési tervet, hogy a párt hogyan támogathatja ezt a közösséget, illetve az adott közösség hogy támogathatja a pártot. Az anyagi részét a dolognak felejtsd el, ha egy ilyen dologba belementél ne ez legyen az első szempont (adott esetben, én 1 éve nem adtam el egyik kocsimat sem, pedig nem csúcskategóriásak)!
Próbáld ezt a kapcsolatot minél tovább fenntartani. Kerülj botrányokba ezeken a kapcsolatokon keresztül, majd győzd le őket, és mutasd meg ki a főnök!


A topicot folyamatosan szerkesztem.
Remélem sok ember kedved kap az ehhez hasonló RP-hez! :)
 
Utoljára szerkesztve: