Pénz értékének visszahozatala, az infláció belassítása

Dixie

Aktív fórumozó
2019. 04. 02.
233
815
Margit híd alatt
V4 karakter
Riley Graham
LV karakter
Dixie Johns
Sziasztok, előre tudom azt hogy rengeteg hideget és meleget fogok kapni ez az ötlet miatt. Úgy gondolom hogy a szerver elért arra a pontra hogy csak kis idő és mindenki afrikai milliárdos herceg lehet.

A probléma:
Túl sok pénz... egyszerűen túl sok pénz van a játékosoknál és már nem tudnak vele mit kezdeni. Sorra nyílnak értelmetlenül a boltok egymás hegyén hátán, túlárazott autók tanácstalan eladóikkal..
Lemerem fogadni azért van ennyi "Ajánlatra vár" hírdetés, mert senkinek fogalma sincs arról hogy mi van most a piacon, mi mennyit ér, amit nem csodálok ha egy autó piaci alapára képes 1 hét alatt 3-5 milliót emelkedni.

A megoldás:

Az adózás és a farmok/bányák drágítása. Igen, tudom milyen drága egy bánya, de így is egy 2 órás körrel visszajön a bérlés ára és még sokkalta több is.
Jelenleg a szerveren több adó is van. Készpénz átadásnál, adásvételnél, banki tranzakciónál, meg ugye a vállalkozások adója, viszont azok amik a lehető legtöbb pénzt hozzák azok egyáltalán nincsenek adóval terhelve.
Az ötletem az, hogy bármennyire is fájdalmas, de bevezetni a farm adót, hal adót, érc és antiktárgy adót, továbbá a garázsokban tartott járművekre ne 80 vagy 90 százalékos adókedvezmény legyen, hanem csak 50 százalékos (hangárra 100% --->75% adókedvezmény).

Farmi tevékenységekből származó pénzösszegek, pontosabban a piacon eladott árúcikkek teljes értékének X %-a adó (árúcikkenként nem eltérően).
Halászatból származó pénzösszeg adózása haltípus szerint: Common, Rare, Epic, Legendary, az utóbbinál lenne a legalacsonyabb az adó mennyisége.
Bányász tevékenységekből származó pénzösszegek, pontosabban a Fémes Dénes-nél leadott ércek teljes értékének X %-a adó (kivéve arany)
Antiktárgyak eladásából származó pénzösszeg adózása. Ehhez tartozna a legalacsonyabb adókulcs 2-4% adó a teljes eladásból származó összegre.

Minél nagyobb az eladott összérték/mennyiség (kivéve hal), annál kevesebb lenne az adó.

Hogy miért lenne jó? :
A pénz értéke növekedne, az infláció mértéke szemmel láthatóan lecsökkenne és sokkal lassabban érne vissza a mostani szintre. A játékosok annak érdekében hogy "csak" a készpénz adót kelljen kifizetni, egymás közt kereskednének, így megalakulnának a "felvásárló" és "termelő" szerepek amely rengeteg RP-t szülnének.

Hozzászólásban csak értelmesen, de igazából aki olyan az úgyis magát minősíti, én pedig csak jót nevetek.
 
Utoljára szerkesztve: