Pedro Salvo Jelentkezése

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

DomiHUN2006

Újonc
2023. 09. 15.
3
0
V4 karakter
Simon Jacob
LV karakter
Pedro Salvo
lvms-logo.png)

Jelentkezési formanyomtatvány új jelentkezők részére.​


In Character​


Személyes adatok és leírás.​

Teljes neve: Pietro Salvo
Anyja neve: Anna Salvo
Születési hely és idő: Olaszország 1999.05.04
Személyigazolvány száma:
439487RY
Jogosítvány száma(ha van): 790566PY
Bejelentett lakcím vagy tartózkodási hely:
Las Ventures street 42

Állampolgárság:
Olasz

Magasság:
210 cm
Testsúly:

80kg
Nem:
Férfi[x] Nő[]
Etnikum:
Olasz

Képzettség.​

Legmagasabb Iskolai végzettség:
Egyetem [Mentő tiszt,belgyógyászat]
Intézmény neve:
Rome La Sapoenza University [olasz orvosi egyetem]

Végzettség megszerzésének ideje:

2018.06.30

Munkaviszony.​

Előző munkahelye:
URMA Transport
Munkaviszony kezdete és vége:
2021-01-30tól 2023-10-08-ig
Munkaköri leírás:
Árúszállitó.
Miért hagyta ott előző munkahelyét?
Mert szeretnék váltani munkahelyet.


Out Of Character​



Neved: <Puskás Dominik>
Életkorod: <16>
Mióta játszol különböző Roleplay szervereken?
<8 éve>
Voltál-e már valamelyik frakció tagja a szerveren? Ha igen, meddig voltál tag, és miért hagytad ott? Ha még nem voltál frakcióban miért nem?
<Nem voltam, és azért mert elvoltam a sima munkákkal amik vannak a szerveren, de szeretnék változtatni ezen.>
Voltál már egészségügyi frakció tagja?
<Igen, de nem a see v4 lv szerverén.>
Milyen tapasztalatod van egészségügyi RP-vel kapcsolatban?
<Pozitiv,Más szervereken összeszedtem.>
Miért gondolod hogy érdemes lenne veled dolgozni?
<Azért gondolom,mivel értelmes ember,illetve szorgalmas vagyok mindentéren. Tapasztalt vagyok a témában, édesanyám orvos. >
Csatolj UCP képet a kitiltásokról, adminjailekről, és névváltásokról.

Mesélj magadról pár mondatban.
<Pest vármegyében élek, szeretek motorozni. Szeretek a barátaimmal időt tölteni, illetve biciklizni. Értek az informatikához, amit szeretek is csinálni, illetve gépeket szerelni.>
Mutasd be az általad alakított karaktert pár mondatban.
<Egy 24 éves olasz fiatal ember, aki olaszországba született 1999.05.04-én. 3 éve érkezett a városba a nővérével, mivel meghaltak a szüleik. Szereti a kocsikat,illetve a pénzt is. Sokat segit az embereknek akár pénzel vagy éttelel vagy ittalal. Egészségügyben dolgozott előzö városában, illetve rendőr is volt.>


Egészségügyi kérdések​



Írja le milyen gyógyszerbeviteli utakat ismer.
<
Bőrön ható vagy bőrön keresztül felszívódó gyógyszerek formái:
Hintőpor,oldat,tinktúra,krém,csepp,tapasz.
Emésztőrendszerből felszívódó (enterális) gyógyszerek formái:
Folyékony,Gyógyteák [főzet, forrázat],kanalas orvosságok,szilárd,por,granulátum,kapszula,mikrokapszula,tabletta
Parenterális (emésztőrendszert megkerülő) bevitel:
Injekció,kután,szubkután,intravénás,intramuszkuláris,egyébb:[intraarterialis,intraciszternális,intraperitoniális,intratracheális,intrapleurális]
Különleges táplálási és gyógyszerbeviteli módok:
Szonda,Stoma>

Írja le vázlatpontokban a nyomókötés felhelyezésének menetét alkarra.
<
Vénás vérzés esetén:
1.a sérültet nyugalomba helyezzük, a sérült testrészt szív fölé emeljük,
2.a sebet fertőtlenítjük, majd mull-lappal fedjük a fedőkötésnél leírtak szerint.
3.A mull-lapot három körkörös menettel rögzítjük, a fedőkötéshez hasonlóan.
4.A seb fölé egy összetekert pólyát helyezünk. A sérülés nyomását, ezáltal a hatékonyabb vérzéscsillapítást a későbbiekben ez a pólyatekercs fogja biztosítani.
5.Az összetekert mullpólyát a fedőkötésnél is használt kalászkötéssel rögzítjük.
Artériás vérzés esetén elsődleges a megfelelő artériás nyomópont elszorítása, a sérült testrész szív fölé emelése.
1. a sérültet nyugalomba helyezzük, a sérült testrészt szív fölé emeljük
2. a vérzésnek megfelelő nyomáspontot elnyomjuk,
3. Ha van rá lehetőség (több segélynyújtó van pl.) fertőtlenítsük a sebet, de ez elengedhető lépés!
4. Nyomjunk a sebbe gézgombócot, ezzel tamponáljuk a sebet, majd fedjük mull-lappal!
Ezt követően a vénás vérzés ellátásánál ismertetett módon rögzítsük a kötést, azaz:
A mull-lapot három körkörös menettel rögzítjük, a fedőkötéshez hasonlóan.
A seb fölé egy összetekert pólyát helyezünk. A sérülés nyomását a későbbiekben ez a pólyatekercs fogja biztosítani.
Az összetekert mullpólyát a fedőkötésnél is használt kalászkötéssel rögzítjük.>

Írja le röviden, vázlatpontokban a laikus újraélesztés menetét.
<Légzés hiányában nem lehet hatásos keringése a betegnek, így azonnal meg kell kezdeni az újraélesztést a mellkaskompressziókkal (30 mellkaskompresszió). A légzés pótlására 2 befújás következik, mintegy 400-500 ml levegőt fújunk a beteg szájába vagy orrába. Befújásnál figyeljük a mellkas emelkedését és süllyedését.>
Egy autóbaleset szemtanúja, a sérült segítségére siet. A járműben egy középkorú férfi ül, öve nem volt bekötve ennek hatására erősen beverte a fejét, amely homlokánál enyhén vérzik és dagadt, eszméletét elvesztette, mit tenne ebben az esetben?
<Ha civilként vagyok a szemtanúja:A nyakát rögzíteném, nem mozgatnám, megnézném van-e légzése, ha kell akkor Rautech-fogás alkalmazásával kisegitem, és elkezdem újra éleszteni, még a mentők kinem érnek és azonnal mentőket hívnék. Ha szolgálatban, akkor bekapcsolom a megkülönböztető jelzést, félre állok, esetleg rendőrségtől segitséget kérek a helyszin biztositásáért, majd előtte oda megyek a sérült a kollegámmal és ellenőrizzük hogy a sérült lélegzik e illetve a légutak szabadok e aztán ovatosan fejsérülés miatt a nyakát rögzítjük nyakmerevítővel. Utána ovatosan hordágyra tesszük aztán a mentőautóban különböző gyógyszerek infúzióban való adagolása válhat szükségessé a helyzettől függően és bevisszük a kórházba és bent ellátjuk az enyhén vérző fejsérülését. Majd bent CT vagy pedig MRI vagy pedig röntgen vizsgálat következik. Ami alapján az orvos illetve én pontos képet kap a fejsérülés súlyosságáról ,és így megfelelő döntést tudok/tudunk hozni a további kezelésről.>

JELENTKEZÉSEMMEL ELFOGADOM A FRAKCIÓSZABÁLYZAT ÖSSZES PONTJÁT ÉS IGAZOLOM HOGY A LAP AZ ÉN SZELLEMI TERMÉKEM.
Kelt: 2023.10.08
Aláírás: Pietro Salvo
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.