Passzív roleplay

2019. 01. 10.
1 807
18 408
Eversong Woods
V4 karakter
Tacko Fall
LV karakter
Zal'in Bacuss
Leírásomat egy külföldi szerveren talált leírás inspirálta. A munkám nem csak fordítás, az oldal számomra szimpla ihlet szerzés, semmit nem másolok ki onnan, ötletet nyerek és azt fogalmazom át, csípek le belőle és rakok még részeket hozzá.

A passzív roleplay olyan roleplay, ami csak szimplán anélkül megy végbe, hogy bármit gondolkodnál rajta, egy olyan történés, ami nem jár eredménnyel, vagy kimenetellel, egyszerűen maga a szerepjáték élvezésére szolgál, nem pedig bármilyen pénzügyi, fejlődési, vagy egyéb eredményre.
Példának okáért a kapcsolat roleplay-nek nincsen különösebb eredménye, maximum a két célirányú karakterrel szemben, így az nevezhető passzív roleplay-nek. Nem kell megbeszélni azt előtte, hogy mi legyen és hogy kéne megoldani, csak szimpla árral való sodródás, a roleplay partnereddel.
Ezenkívül a passzív szerepjáték lehet olyan is, ami mindig a háttérben áll és később befolyásolja a tényleges történéseket és bármilyen típusú komolyabb volumenű eseményeket.

A passzív roleplay kivitelezésének megtanulásával tökéletesítheted, hogy hogyan fejleszd ki és fogd vissza úgy a karakteredet, hogy ne használj ki minden kitalált lehetőséget két nap alatt.
A szerveren a legsűrűbb probléma mindig a betöltött szerep megunása, így most mondok is pár példát passzív szerepjátéki típusokra:

Párkapcsolat RP

A szerveren talán a legmegosztóbb téma ez, hisz sokan teljesen cringe-nek tartják, de vannak akik viszont minden karakterük életébe beleépítenek egy ilyen szálat.
Én talán az aranyközépúton vagyok, de lehet, hogy inkább a mondatom második részében megemlített játékosok sorába tartozok. Véleményem szerint semmiféle cringe dolog nincsen a REÁLISAN levezetett kapcsolat RP-ben, hisz ez azért a valóéletben is abszolút közrejátszik egy személy életében, főleg hogy senki nem RP-zik óvodás karaktert.
Természetesen itt nem arra gondolok, mikor valaki a saját vérszerinti húgával, bátyjával, vagy bármely családtagjával fekszik össze naponta háromszor, de ebbe inkább nem is mennék bele jobban.

Ha beleviszed ezt a szálat karaktered életébe, akkor egy elég élvezhető fejlődés tud belőle kialakulni. Befolyásolni fogja játékodat az, hogy karakterednek elkötelezettnek kell maradnia azzal szemben, akit szeret, továbbá ez mindig hatással lesz IC döntéseidre, hisz karakterednek gondolnia kell arra, hogy mi az amit partnere rosszallóan kezelhet. Egy szó, mint száz, teljesen más oldalát is ki tudod alakítani a karakterednek, rengeteg esélyed lehet a fejlesztésére.

Barátság RP

Ez egy eléggé hasonló szál az előző témához... Példának veszek mondjuk itt egy rendvédelmi frakción belüli esetet, jól jöhet ilyen baráti kapcsolatok kialakításához. Ez talán méginkább passzívabb része az RP-nek, mint a párkapcsolat, hisz általában abból robban ki az egész barátsági dolog, hogy elmész valakivel járőrözni, ott meg kialakul a beszélgetésből, vagy egy bármilyen eseményből maga a barátsági státusz.
Egy illegális frakcióban is működhet ez hasonlóan, annyi különbséggel, hogy ott mondjuk nem járőrözés közben, hanem bármi más beszélgetés, vagy csak egy kocsikázás alapján alakulhat ki a viszony.
Nem is fokoznám ezt tovább, hisz ez talán mindenkinek egy ismerős szál, már csak a valóéletből is.

Hobbik, edzés és játékok

Hobbik, például kerékpározás, kocogás, sütés - főzés vagy akár extrémebb, mint az ejtőernyőzés is élvezetes lehet karaktered fejlesztésében és passzív RP-ben is. A hobbi maga eleve a szabadidő eltöltésének egy feltételes módja, miért ne használhatnád erre egy játékban is? A fenti két szálat is összerakhatod ezzel a típussal, elhívhatod valamelyik spanodat, vagy a párodat is akár egy versenyjátékra, vagy bármire, amihez kedved van (a /megpróbál parancs főleg élvezetessé tudja tenni az ilyen szituációkat, így te magad a monitor előtt is érezhetsz egy kis izgalmat abban, hogy megnyered-e a az adott helyzetet).
Ezt sem kell napokig tervezgetni, nem kell hozzá ötszáz soros előrp egy héttel előtte, abszolút passzív roleplay-nek mondanám.

Az edzés is segíthet színesíteni például a karakterfejlődési topicodat, még nyerhetsz is vele egy szituációs helyzetben, tudsz akár hivatkozni is a rendszeres edzésre.

Bővíthető lenne még ez a lista a végtelenségig, azonban nem szükséges szerintem minden olyan dolgot leírni, amelyet a karaktereddel megtehetsz.
Ez egy szimpla indító jellegű leírás, hogy akinek ötlet hiánya van rájöjjön, hogy mennyi lehetősége akad passzívan is RP-zni és nem kell előtte hat napot tervezgetnie.
 

Jagermeister

Pötyögtető
2019. 03. 12.
413
896
Budapest
LV karakter
Roxy Cage
V2 karakter
---
Párkapcsolat RP
Annak ellenére, hogy én inkább az első kategóriába tartozom ( bár nem így fogalmaznék, hogy cringe, inkább nem támogatom a szerveren az ilyesfajta vágyak kiélését.), nem vetem meg ha valaki színvonalasan csinálja, és nem esik túlzásokba, ahogy te is írtad. Az egyéjszakás szórakozásoktól kezdve, a komolyabb kapcsolatokon át elengedhetetlen a szex fogalma. Amivel nem is lenne baj, amíg nem a szexrp veszi át a kapcsolat fő szerepét. Elég nehéz kérdés ez, mivel a szexrp-t ahogy írtad elítélik az emberek, ha pedig nincs szex egy kapcsolatban akkor az elég irreleváns.

Annyit hozzátennék ezekhez az RPk-hez, hogy meglehet norma keretek között is valósítani ezeket az RP-ket, azzal hogy a személyek nem mélyednek el a részletekben. Szimplán a szex részét letudják egy történés RP-vel.

Szerintem nagyon hasznos amit leírtál @Bakusz egész tekintetében.
 

Joshua

Veterán
Támogató
2019. 01. 09.
566
478
20
Monor
forum.see-game.com
LV karakter
Abdul Ahmad Ramiz
Szóval elolvastam amit ide össze írtál,és egyből az jutott eszembe hogy valami itt hiányzik az meg a vágyak, itt arra akarok gondolni hogy ahogy való életben is vannak az embereknek vágyai, gondolok itt arra hogy 'de jó lenne azt a csokit megenni ', 'azzal a lánnyal leélni az egészet életemet', ezek mint vágyak ami elég fontos szerintem egy karakter RPhez, ugye nagyon fontos a vágy mert amikor az ember vágyik valamire vagy valakire, vágya miatt izgatott attól az élvezettől vagy gondolattól, ami tárgyhoz vagy személyhez kapcsolódik, ilyen RP sajnos nagyon ritkán sőt talán ellehet azt mondani hogy 4 éve amióta RPzek azóta ezt soha nem látam hogy valaki egy karakterben megcsinálja.(ha még is van aki ezeket naponta vagy hetente egyszer kétszer megcsinálja attól elnézést kérek!)Itt a szexualitás RPre egy kicsit kitérek, ha valaki egy párkapcsolatban van a szerveren akkor persze ez is fontos, de sokan nem úgy csinálják ahogy nem kellene, olyan undorító/kellemetlen RPket hallottam vagy látam hogy elment sajnos az ilyen fajta RPhez a kedvem, sajnos sokan vannak úgy hogy amit le írnak az vicces vagy ezt ők is megcsinálják IRL (ami szerintem lehetetlen), de persze egy 18+ játékról beszélünk akkor is ha már nem a régi./ezt csak a saját egyéni véleményem remélem ezzel senkit nem bántottam meg vagy bármi ehhez hasonló,köszönöm hogy elolvastad, de @Bakusz egy nagyon jó topic lett ide le írva./(ha van valami ami helytelenül van fogalmazva vagy leírva azért elnézést telefonról írtam le.)
 

Skylot

Qualis vir, talis oratio
Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
1 079
1 828
linktr.ee
V4 karakter
Aaron Forstner
LV karakter
Aaron Fraser
Nagyon hasznos leírás.
Valóban nagyon sokat hozzá tudnak tenni a játékélményhez az ilyesfajta RP-k. A párkapcsolat RP-ben szerencsére volt részem idén tavasszal és nagyon élveztem, mert semmi nem volt megbeszélve OOC a másik féllel előre, hanem, ahogy alakultak a dolgok IC, úgy haladt előre a történet, ebből kifolyólag rengeteg barátság RP-m is volt/van. Utólag sajnálom, hogy ezekről az RP-kről nem tettem ki képeket ide fórumra, pedig biztos vagyok benne többen is izgalommal követték volna az eseményeket. Sebaj, majd legközelebb, ha lesz ilyen szerencsém, akkor már megosztom veletek.
 

Shinryaku910

Újonc
2019. 05. 07.
23
112
V4 karakter
Tiffany Kaylyn
LV karakter
Eleanor Harper
Szokás szerint minőségi leírás. Teljesen egyet tudok érteni a leírtakkal. Sokkal többrétegű karakterek lennének a szerveren ha sokan megfogadnák ezeket a tippeket/tanácsokat. Sajnos van egy olyan előérzetem, hogy kevés ember fog ezen topic olvasása után változtatni a karakterén, aki akar az úgy is fejlődik, itt a negáló tényező mindig is a hanyagság volt, mert szerintem mindenkiben van egyfajta kreativitás csak hát sokan nem használják ki. Természetesen egy kezdő játékosnak egy ilyen topic sokat segíthet.

Joshua szavaira reflektálva egyet tudok érteni mondjuk van egy apró véleményem, hogy szimplán miért is ilyen a helyzet.
Lássuk be a szerver játékosbázisának nagy része nem feltétlenül elég érett érzelmileg, illetve IRL nem volt részük komolyabb kapcsolatban vagy szexuális élményben még és hát őszintén ez a kettő nem egy olyan dolog amibe bele tudod élni magad tapasztalat nélkül, mert nem olyan dolog, hogy utána olvasol és érteni fogod. (Attól, hogy megnézem az összes Bruce Lee filmet nem leszek harcművész) Hozzáteszem ezt nem sértésnek szántam ha esetleg valaki annak venné, akinek meg nem inge ne vegye magára.

Száz szónak is egy a vége, azért reménykedem, hogy lesznek emberek akiket inspirálni fog ez a leírás és minőségibbé teszi a szerver közösségét.
 
2019. 01. 10.
1 807
18 408
Eversong Woods
V4 karakter
Tacko Fall
LV karakter
Zal'in Bacuss
(inkább nem támogatom a szerveren az ilyesfajta vágyak kiélését.),
Én nem is így fogalmaznék, hisz (normális esetben) ez nem a vágyak kiélésére megy ki, inkább csak magának az RP-nek az élvezésére.
Köszönöm egyébként a visszajelzéseket mindenkinek.