Panasz Izumbirra

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

HeX

Az év illegális frakció leadere | 2023
SzerverAdmin
v2
2019. 01. 10.
238
401
V4 karakter
Eddie_el_Fuentes
LV karakter
Nicholas McCarthy
V2 karakter
Nicholas Heinemann
v2-adminpk-logo.png


Játékos (IG) neved:
Nicholas Heinemann

Panaszolt fél admin neve:
Izumbir

Panasz pontos megfogalmazása:
Nem megfelelő ügyintézés/kivételezés.

Bizonyítékok:
-

Megjegyzés:
Szituáció.
ATM rablást hajtottunk végre a frakcióval.
ATM kazetta sikeresen ki lett szedve, Egy BMW M5 E60-al mentek gyárba Max_El_Miradorék 4-en.
Én egy Raptorral értem oda utólag nagyjából 30másodperccel.
Addigra már rég bementek gyárba 4-en, mi pedig kint álltunk a Raptorral félreállva.
Majd nagyjából 2 percre rá megérkezett az első egység aki egy ilyet rádiózott,hozzá teszem teljesen alaptalanul hiszen ezt nem is látta.
[2023-10-28 21:358] [Output] : [NNI] Őrmester Elise Avery mondja ((rádióba)): 3 személy futot be sf gyárba, kint maradt egy zöld raptor benne 2 elkövető.
Majd mentem 2 kört , nem csak a gyárnál köröztem.
Megálltam ismét, majd körbe akartak fogni a rendőrök, én pedig még pont ki tudtam jönni közülük, hozzá teszem nem Derbyvel.
Ezután elkezdett Alvaro De Bracco lőni engem m4-el, minden ok nélkül.
Először kihívtam Izumbirt hogy ez történt,azt mondta nem történt szabálysértés.
Később TS-en beszélgetésünk alatt azzal érvelt hogy Fáradt..
Újra nyitotta az ügyet és beszéltünk Alvaro-val.
Alvaro bevalotta hogy lőtt az autómra.
Viszont szerver szabályzati pontot mutattam mindkettőjüknek amiben ez áll:
A rendőr csakis felszólítás után lőhet, kivéve, ha a célpont már előbb tette azt, fegyvertelenre lőni szigorúan tilos. (Ez alól nem kivétel az ATM rablás, és a vízben való menekülés)
Felszólítás természetesen nem történt.
Viszont elmondása alapján ő a hátam mögött (Raptor mögött állt az RS7-el) már fogta rám a fegyvert.
2 dolog.
1. Hátam mögött nincs szemem a való életben sem (háttérrel sem láttam sajnos)
2. Hogy foghatta rám a fegyvert úgy, hogy Elise Avery-vel is lett beszélve az elején, ő tisztázta magát és határozottan kijelentette hogy akkor fogtak mindketten fegyvert
mikor elmenekültem, előtte fegyver elővételről nincs logom, kérésre elküldöm a bíráló adminnak a napi logomat.
[2023-10-28 21:40:47] [Output] : *** Alvaro De Bracco elővett egy fegyvert. (Camo M4 (ver. 3) ( #im14andthisisdeep))
[2023-10-28 21:40:49] [Output] : *** Elise Avery elővett egy fegyvert. (Gold MP-5 (Calm before the storm ://))
Alvaro elmondása szerint ő jóval előbb szállt ki az autóból mint Elise, viszont mikor menekültem akkor vették elő mindketten a fegyverüket, tehát nem foghatta rám előtte.(Plusz infó az sem lehet kifogás hogy az autóba vették elő mindketten hisz vezető oldalon Script már nem engedi,és 2 külön autóval voltak vezető ülésben.
Elise elmondása szerint amikor menekültem az autóban tartózkodott még.
Ezek után felvázoltam a problémámat Izumbirnak.
Nincs megalapozva az,hogy én elkövető vagyok,nem szálltam ki az autóból,nem volt felszólítás,sem túzparancs a területre,de még az autómra sem mégis lőttek rám.
Izumbir azt mondta,hogy kér valamelyikőnktől fotót hogy valóban rám lett fogva a fegyver. Alvaro-nak nincs bizonyítéka, én pedig azt kérdeztem hogy miért kell bebizonyítsak egy olyan dolgot ami nem történt meg?.
Véleményem szerint szerverszabályzat teljesen kifejtve leírja azt,hogy a rendőr csakis felszólítás után lőhet.
Fegyvertelen voltam, nem volt tűzparancs érvényben, nem volt felszólítás, teljesen civil autókkal voltak, villogó, jelvény nélkül, ezáltal nem értek egyet a bírálattal.
Az ügy közel 3 óra lefolyta után úgy végződött hogy Szóbeli figyelmeztetésben részesítette Alvaro-t, mondván tiszta az UCP-je és nem kapott még jailt.
Kérdezem én ez mióta járja így?
A teljes ügyintézésben észrevételem szerint befolyásolva volt, azt nem tudom ki álltal.
EDIT: Utólagos beszélgetésünkön TS-en Izumbir belátta hogy hibát követett el és megkért idézem ""Kerlek ne haragudj""
Erre azt válaszoltam hogy nincs para, csak járjunk a végére.
Majd egyszer csak kiskapukat keresett,ezt ezért,azt azért.
Majd ismét belátta hogy igazam van.
És idézem"" Alvaro ezzel NON RP-t követtél el.
Itt egy 5p csönd.
Majd egyszer csak ismét Kiskapu.
Az utolsó kibúvó az a fegyver rám fogása volt amit kifejtettem feljebb ,és a logók bizonyítják hogy nem kivitelezhető hogy rám fogta.
Emellett ha jogosnak ítélik a panaszkönyvet akkor kérni szeretném Alvaro jogos büntetését.
És ha a logok elég bizonyítékot visznek maguk után akkor az adminisztrátornak való hazudást is,hiszen ezek szerint nem igaz amit állított.//telo
+
Amennyiben lehetőségem van rá szeretném kérni hogy SA bírálja az ügyünket.​
 
Utoljára szerkesztve:

HeX

Az év illegális frakció leadere | 2023
SzerverAdmin
v2
2019. 01. 10.
238
401
V4 karakter
Eddie_el_Fuentes
LV karakter
Nicholas McCarthy
V2 karakter
Nicholas Heinemann
Sikeresen átküldtem a logokat privát üzenet formájában!
 
  • Fire
Reactions: Kalmi

Smexy

SzuperAdmin
v2
2019. 01. 10.
1 978
2 629
@Izumbir a logokat áttekintve nem nagyon látom hogy kitértél volna arra, hogy miért nem szólította fel Alvaro lövés előtt HeX-et.
Mi alapján jöttél arra az elhatározásra, hogy nem történt szabálysértés?
 
  • Tetszik
Reactions: Kalmi és flaash

Izumbir

Újonc
SzerverAdmin
v2
2021. 01. 22.
68
39
V4 karakter
Roger Artur
V2 karakter
Yannick Scherer
Sziasztok!

Volt egy első ügy intézés, amit a logban is olvashatsz, azonban RP folytatás történ kimenetelül.
Ezek után folytatódott az ügy, viszont az már TeamSpeak3 szerveren folyt le.
Ott hosszasan elemeztem az ügyet, aminek a végére a következő bírálatot hoztam:
Alvaro teljesen tiszta UCP-jének köszönhetően egy figyelmeztetésben részesítettem, mivel senkinek nem volt bizonyítéka hogy a kocsira fogta-e a fegyvert vagy sem, és az üldözés hevében kizárólag a kereket célozva lőtt párat. (A célpont autójáról volt információja rádión keresztül, ezért kezdeményezhetett teljesen jogosan intézkedést.) Ezt természetesen TeamSpeak3 szerveren többszőr hangsúlyoztam, és Alvaro írásából meglátásom szerint megértette a gondot azzal, hogy felszólítás nélkül lőtt. Továbbá az RP-nek már vége volt, ezért sem láttam értelmét további szankciókat kiosztani ilyenre.
Hex ezt ott a beszélgetés során elfogadta, majd csak az ügy után tért vissza TS3 privátba, miszerint majd máshogy oldja akkor meg.
 
  • Vicces
Reactions: Kalmi

HeX

Az év illegális frakció leadere | 2023
SzerverAdmin
v2
2019. 01. 10.
238
401
V4 karakter
Eddie_el_Fuentes
LV karakter
Nicholas McCarthy
V2 karakter
Nicholas Heinemann
Az RP folytatásnak sajnos semmi köze nem volt az esethez hiszen Alvaro nem tartózkodott ott, illetve kértem direkt hogy RP stoppoljunk, mivel gyárban tartózkodtak a tagok és esélyem se volt segíteni nekik.
Hozzá teszem Alvaro volt a panaszolt fél aki közelébe nem jött az adminügynek.
Ezt is figyelmen kívűl hagytad.
Semmi indoklás nem történt IC.
És ismét hangsúlyozom többszörösen hogy azért, mert hátulról ""rám fogja a fegyvert"" nem értem nekem miféle bizonyítékot kell mutassak róla.
Szerintem semmit sem befolyásol az hogy fogja rám a fegyvert vagy sem.
Realitás keretein belül hátulról nincs szemem, és a logok bizonyítása egyértelmű.
Hogy nem foghatta rám a fegyvert ha együtt szálltak ki az autóból Eslie-vel.
Az hogy megértette a dolgokat belátásod szerint számomra felfoghatatlan indok.
Egy virtuális játékról beszélünk amiben írásban kommunikáltatok...
Tiszta UCP?
A szabályzati pont megszegése következményeket von maga után, számomra az nem elég ok hogy nem csinált még ilyet az illető...
Hogyne fogadtam volna el,hisz 3 óra lefolyta alatt talán 5 mondatot beszéltél hozzám fél óránként. Többször kértelek hogy történjen valami hiszen mindenki menne a dolgára.
Az hogy a szerver szabályzati pontot nem szeretnéd elfogadni vagy más a rálátásod, az nem azt jelenti hogy jogosan jársz el.
A szabályok azért vannak hogy megfelelő legyen a játékélmény, amit ezzel a bírálattal/ügyintézéssel számunkra elrontottál, és időt vettél el a szabadidőnkből.
 
  • Imádom
Reactions: Leitopapa és Kalmi

Smexy

SzuperAdmin
v2
2019. 01. 10.
1 978
2 629
Azt hiszem nagyjából sikerült összetennem hogy mi történt.
Alvaro hibázott, amikor felszólítás nélkül a kerékre lőtt (hozzáteszem mellékesen hogy alapvetően elnézőbbek az adminok akkor, ha nem egy konkrét emberre, hanem egy autó kerekére lő a játékos), ahogy látom ezt végül Izumbir is belátta. Nehéz köztetek igazat tenni, tekintve hogy a hozzászólásokban egymás mondatait ütitek. Az, hogy Izumbir elengedte az ügyben a szankcionálást, az a fentebb zárójelben lévő indok miatt teljesen rendben van, nem az számít tökéletes ügyintézésnek amikor az admin szankcionálja a szabályszegő játékos(oka)t. (persze ez UCP-től és admintól is függ az elnézőség)

Az ügyben egyedül azt tartom hibának hogy Izumbir az ügy során kicsit sem volt határozott, a végső bírálatban viszont nem látok hibát.
Kicsit több határozottságot az ügyintézések alatt, tekintettel arra hogy még újabb admin vagy így következmények nélkül lezárom a panaszt.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.