Paintjob szabályzat

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.
2021. 12. 04.
94
1 163
V4 karakter
Tikus Jebakan
LV karakter
Lou Diddy
Sziasztok!

Az új szabálymódosítással kapcsolatban a V4 paintjob rendszer kedvelői nevében szeretnénk szólni. Azt hiszem sokak nevében beszélünk, ha azt mondjuk, hogy nagyon király újítást hozott az egyedi paintjob rendszer, nagyon fel tudja dobni egy egyedi/szituációhoz illő autó a karakter megjelenését, hálásak vagyunk érte. Az utóbbi időben sokan rájöttek, hogy lehetséges külsőleg importált képeket is a paintjobokban használni, azonban rengetegen ezt kizárólag fun és nevetséges addicióként használják, mindkét szerveren láttunk már ilyen példákat. A teljes eltörlés ugyan ezen playerek kedvét elvenné a funtól, azonban nagyon megnehezítené azok dolgát, akik a paintjobok készítését /igaz külsős képek használatával/, de egyértelműen a roleplay szolgálatában, kizárólag a karakterük megjelenésének javítására használják. Nyilvánvaló, hogy a rossz példát hozó embereket szigorúan szankcionálni kell. Sokaknak nagy örömet hozott, hogy a kreativitásukat teljesen egyedi kompozíciók létrehozásával tudják kiélni, hiszen egy egyedi autó talán a legjobb formája az önkifejezésnek a szerveren. Az lenne a javaslatunk, hogy egy kompromisszumot tudjunk találni, lehessen továbbra is külső képek segítségével paintjobokat kreálni, azonban ha lenne lehetőség ezeket a műveket akár egy report, akár egy forum topic segítségével esetlegesen admin segítségével jóváhagyatni, akkor talán tudnánk egy szigorú határvonalat húzni a fun, felesleges és a jópofa, kellemes paintjobok között. A jelenlegi szabálypont megfogalmazásából nem derül ki, hogy mi elfogadott és mi nem. Egy konkrétabb megfogalmazás segítség lenne, hogy ne kerüljön senki szankciók elé véletlenül, illetve aki csak fun és a poén miatt kezdene bele, ők is kétszer meggondolják, hogy megéri-e a szabályzatban megfogalmazott büntetés ellenében.

Az itt mellékelt topicunkban (MOUNT OLYMPUS) elérhető rengeteg festés amit saját tetszésünkre vagy mások megbízatására csináltunk és elég sok belőlük lehetetlen lett volna a külsős képek használata nélkül, de szerintem egyik sem lépi át azt az ingerküszöböt (értsd például az mc istis golf 1-et) amit mások fun szándékával készítettek el a külsős képek segítségével. Reméljük, hogy kompromisszumra tudunk jutni hisz ez egy eszköz amit fel lehet használni az esztétika elérésére, az önkifejezésre illetve a szabályszegésre és a játék illúziójának megbontására is.
 

Padawan180

Aktív fórumozó
2019. 01. 23.
231
525
V4 karakter
Nsubuga Nelson Obata
LV karakter
Mubarak Gyasi
V2 karakter
-
Szerintem is maradhatna a külső kepek használata. Aki funbol csinál kocsit úgyis azért teszi hogy lassa mindenki mekkora mókamiki, tehát kiviszi a nyilvánosság elé, ergo mindenki latja. Bekerül dc-re, report nyílik rá, vagy csak nemes egyszeruseggel latja admin és már szedi is le róla, meg szankcionál. Szerintem ez nem egy élet halál kérdés, meg nem egy olyan bug kihasználás amire alig lehet rájönni. Egyértelmű hogy ki funol. (Szerintem azt kellene inkább dekralalni, mit ertunk fun alatt, mondjuk a zsozeatya meg nem fun, de egy Bartos mester már fun lenne?) Szóval én meghagynám a lehetoseget külsős képekre, úgyis azonnal kiderül ki az aki nem helyesen használja, az meg úgyis buntit kap.
 

Kikapcsoljam

Thawne
2019. 05. 17.
273
1 122
V4 karakter
Nazar Altan
LV karakter
Aiden Reed
image.png
 

KwEiN

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 31.
808
2 077
V4 karakter
Osian Kidd
LV karakter
Sean Collins
V2 karakter
Daniel Frewen
Nekem olyan kérésem lenne akkor, hogy fair maradjon mindenki számára ez a paintjobozás, hogy fórumon nyílhatna egy olyan topic, ami ezt pontosan és érthetően elmagyarázza, hogy hogyan lehet kivitelezni. Ugyanis ez sok játékossal szemben egy olyan előnyhöz juttat akár titeket is, ami csak azért érhető el mert megpiszkáltátok a játék fájlait. Illetve felmerült bennem az a kérdés is, hogy így mennyire marad meg a varázsa egy-egy paintjobnak, hiszen így eltűnik a mögöttes munka nagyrésze.

EDIT: Én is ugyebár azért vettem meg tőletek anno a Sprintert 2 millióba mert azt hittem magatok alkottátok. Azonban ahogy nézegettem nálam rájöttem, hogy valami nem stimmel és később ki is derült ez képberakós dolog. Én azóta nem tudok már akkora csodával nézni rá mint amikor először megláttam, mert tudom, hogy ez nem valakinek a kreativitását és szabadidejét beleáldozott fáradtságos munkája, hanem csak egy fájlcserélt kép.
 
Utoljára szerkesztve:

Huli1899

Aktív fórumozó
2019. 11. 02.
265
49
31
Lepsény
V4 karakter
Glen Preston
Mögöttes munka így is van benne bőven, az egyedi paintjobnak pedig miért menne el a varázsa? Pont az a lényege, hogy minnél kreatívabb és egyedibb legyél. Valószínűleg az mc isti és satöbbi miatt nem lesz róla leírás.
 
  • Tetszik
Reactions: Padawan180

KwEiN

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 31.
808
2 077
V4 karakter
Osian Kidd
LV karakter
Sean Collins
V2 karakter
Daniel Frewen
Sajnálom Korsi, de akkor meg szankcionálni kéne mindenkit, aki megpiszkálja a játék fájlait. Hiszen ezzel előnyre tesztek szert más játékosokkal szemben, olyanokkal szemben is, akik soha nem használnák trollkodásra ezt a képberakós módszert. Nem tudom így támogatni a munkásságotokat, amármennyire is jó ötleteitek vannak.

EDIT: Jelenleg már szerepel a szabályzatban, hogy egyedi paintjobot csak normálisan lehet használni, így értelmét is veszti az, hogy titkolni kéne mert több lenne a troll...
 
Utoljára szerkesztve:

Skylot

Qualis vir, talis oratio
Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
1 077
1 824
linktr.ee
V4 karakter
Aaron Forstner
LV karakter
Aaron Fraser
Valahol érthető, hogy ezt betiltották, hiszen jómagam órákat töltöttem egyegy paintjob elkészítésével az alap editoros képekkel, ugyanakkor körülbelül 30-40 perc alatt egy photoshoppal össze tudtam volna dobni azokat az elemeket, amiket fel kellett rá tenni. Valamint eleve ezt így találták ki, hiszen, akkor ennyi erővel kár volt ezt a sokféle mintát, alakzatot, logot megcsinálni, hiszen elég lett volna egy feltöltési lehetőség a képeknek.

Viszont voltak olyan dolgok és ötletek, amik csak ezzel valósulhatnak meg, tehát mégis jó dolog volt ez.

Azzal viszont nem értek egyet, hogyha engednék, hogy normális keretek között legyen használva, akkor nem szeretnétek, ha mások tudnának róla.
 
  • Tetszik
Reactions: dobii és KwEiN

JamieLV

Vélemény vezér
Very Important Person
2019. 06. 03.
9 243
10 838
24
V4 karakter
James Fernsby
LV karakter
Jimmy Beckett
Nem lehet ezt pontosan meghatározni, hogy mi tilos és mi nem. Borisz is leírta ezt Discordon, ha az lenne meghatározva, hogy a normális külsős pj-k engedélyezettek, akkor meg "normális" szó definícióján lenne vita.

1a7e4984a3b8b55785950091d346491b-png.jpg
image.png

Ha külsős forrást használsz PJ készítésnél akkor vállalod azt a kockázatot, hogy leszedhetjük a járművedről a paintjobot, ennyire egyszerű. Nyilván nem az a célunk, hogy az összes ilyen járművet felkutassuk és letöröljük a paintjobot. Ha valakinél kirívó az igénytelenség / troll szándék azt előbb-utóbb úgyis megtaláljuk.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.