[ORFK]: Ellenőrző- áteresztő ponton folyt az ellenőrzés 2023.08.10-én a délutáni órákban.

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Alax

Az év Globális Moderátora 2021-ben.
Veterán Globális Moderátor
v2
2019. 01. 10.
979
1 290
Borsod
V4 karakter
Bob Wallenberg
LV karakter
Nil Valery
V2 karakter
Alax D Xavier
cf94732725f3e2c7a64bfc700a1a92cf.jpg
Ellenőrző- áteresztő ponton folyt az ellenőrzés 2023.08.10-én a délutáni órákban.
2023.08.12. , Szombat - Los Santos, Rendőr-főkapitányság

2023.08.10-én (Csütörtökön) a délutáni órákban 17 órától 18 óráig átfogó ellenőrzést tartott a Déli határszakasz be- és kilépő gépjárműforgalmán az átkelőhelyhez közel a Los Santosi rendőrkapitányság közrendvédelmi osztálya, és a Dillimorei rendőrkapitányság közlekedésrendészeti osztálya.

Az ellenőrzés alkalmával a gépjárművezetők közlekedési jogosultsága volt nagyító alatt, illetőleg az általuk vezetett személygépjármű utas- és csomagtere. Ennek oka a megszaporodott érvényes gépjárművezetői engedély nélkül forgalomban közlekedő gépjárművezetők száma, valamint a közbiztonságra különösen veszélyes eszközök birtoklása a városban. Ebből kifolyólag indokolt volt egy be nem jelentett, szúró próba szerű akció az ilyes- és ehhez hasonló sofőrök és állampolgárok kiszűrésére!

Az ellenőrzés alkalmával az alábbi jogsértések kerültek feltárásra:
  • Közúti közlekedésben való részvétel érvényes gépjárművezetői engedély nélkül.
  • Jármű műszaki állapotára vonatkozó előírások figyelmen kívül hagyása. - Tiltott átalakítás, és / vagy súlyosan rongált járművel részvétel a közúti közlekedésben.
  • Közbiztonságra különösen veszélyes eszköz birtoklása. - Lőfegyverek, kések, más egyéb tárgyak.
  • Kábító, vagy bódító hatású szer birtoklása. - Új pszichoaktív szer birtoklása.
Az ellenőrzés alkalmával kollégáim öt esetben alkalmaztak helyszíni bírságot, illetve három esetben történt elfogatóparancs kiadatása. Ezen felül egy főt a Terrorelhárítási Központ munkatársaival közösen a határátkelőhely közelében megállítása kényszerítettek kollégáim, mivel nem volt hajlandó magát alávetni az ellenőrzésnek. Később mint kiderült, több lőfegyvert és ahhoz tartozó tárgyakat birtokolt a terhelt. Őt később a Los Santosi rendőrkapitányságra előállították.

Alax Demetrio Xavier r. dandártábornok
Rendőrségi szóvivő
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.