OMSZ értelem csináló

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
969
3 608
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
v2-fejleszt_-logo.png


Szerverrel kapcsolatos ötletek



Játékos neved:
< Dr. Milford Periera >

Ötleted:
< Szerintem gyakori jelenség a szerveren, hogy inkább kivárják a halálidőt meg az animot az emberek. Ennek az az oka, hogy míg a kocsit kénytelen megszereltetni, addig az ellátásért majdnem minden esetben feleslegesen fizet, mert újraéled és meggyógyul. Pedig nem egy vagyon az összeg amit elkérünk, sőt. Most, hogy megvolt ez a kis bevezető, vágjunk is bele. 1. Ütközésnél ne rendezzük le egy sima /do megremeggel meg egy /s jól van?-nal. Értem én, hogy jobb kereskedni meg farmolni a pénzt, de ha már egy roleplay szerverről beszélünk, igazán tükrözhetné a valóságot. Tehát az ütközés erejétől függően jobban megy le a HP mint most, illetve sérülhetnek a testrészek is, szintén az ütközés erejétől függően. [B]Viszont, [/B]hogy a másik oldalt is nézzük; arra ne kelljen már rá RPzni, hogy megkarcolódik a kocsi. 2. Kórházi előtti gyógyító CP csak akkor legyen elérhető, ha 2-nél kevesebb mentős van online, 15. rangot nem számolva. Az egyetlen oka, hogy azt használják az emberek, az idő spórolás, mert inkább kiperkálják az ellátás 4szeresét, mint hogy részt vegyenek egy RP szituációban, mert megtehetik. 3. Legyenek a játékosok informálva arról, hogy már nem az ő sérülés RPjük a mérvadó az ellátásnál, hisz nekünk a rendszer kiírja, hol milyen sérülés van. 4. Ha valaki meghal, és van fennt legalább 2 OMSZ FK tag, (15. rang kizárva) akkor vonjon le újraéledéskor X összeget. Ezzel szorgalmaznánk a játékosokat a mentő hívására. Ha ellátás közben hal meg, az OMSZ tag kikapcsolná a "halálpénzt". 5. Egészségügyi számlázás átalakítása, amolyan szerelő félére. A sérülések szabnák meg az árat, azok lennének a mérvadók, nem a riasztás helyszíne. 6. Az előző ponttal kapcsolatban. Mivel így drágulnának az ellátási árak, az OMSZ igazgatóságnál lehetne regisztrálni minden civilnek társadalombiztosításra, fórumon keresztül. Ha ezt elfogadják, akkor a kórháznál felkeresi az egyik leadert és ad neki X összeget havonta. Innentől kezdve, a leader regisztálja egy In Game rendszerbe, amit az előbb említett ár kalkuláló rendszer is figyelembe fog venni, ingyenes ellátást fog kidobni az adott civilnek. Ha valaki nem fizeti be a következő hónap kezdetéig, a leader törli a TBjét. Ezt IG óránkénti adóként is be lehetne vezetni, de opcionális lenne. Illetve szerintem jobb lenne havonta vonna, mint hogy kisebb összegekbe óránként. 7. A gyógyszer kivétele az átlagos shopokból. Gyógyszert a kórházban, illetve a településekben lehelyezett patikáknál lehessen venni. Ezek az összegek az OMSZ számlájára folynának be. 8. Legyen lerakva még egy NPC, ami viszont egy valódi recepciós lenne. Így, ha valaki befárad a kórházba ellátásért, és nincs ott mentős, akkor ne kelljen hívnia, a recepcióssal tud hívni, ha van fennt. 9. Helyszínen lehessen ellátni horzsolásos sérüléseket, ezekért értelmetlen valakit kórházba szállítani. 10. Még egy műtő, rengetegszer szükség lenne egy második műtőre. 11. A lenti sokktalanítóban/traumatológia szobában is lehetne zúzódást ellátni, hisz a zúzódás se igényel műtőt. A traumatológián zúzódást IRL is el tudnak látni, nem műtenek. >


Megjegyzés:
< Ha ezek egy részét is behozzuk, már kevésbé kell a frakciónak a kormányra támaszkodnia fizetési, pénzügyi dolgokban. Illetve több hívás is lenne, mert elszórva van egy pár. >
 
Utoljára szerkesztve:

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Szia! Úgy írok most ehhez, hogy elég sokáig vettem részt az OMSZ frakció életében, voltam leader majd főleader majd ismét leader. Komoly újítást kaptatok, amikor én voltam ott még semmi ehhez hasonló nem volt sajnos, pedig már akkor kellett volna.

Mai napig próbálom segíteni ezt a frakciót amennyire tudom, ebből a témából adódóan is lett új ötletem.

A halál időt említve, szerintem lehetne az, hogyha valaki meghal, és újra éled kórháznál akkor vonjon le tőle 500.000Ft-ot. Ez mostanság nem nagy dolog, a kezdők részéről pedig olyan lenne, hogy azért van jelentősége ha meghal a karaktere. Gondolva itt a DM-re és hasonlóra, akkor vonja le az összeget a játékostól ha kórháznál újra éledt, így ha adminügy adódik és felszedi az admin az illetőt akkor nem kerül neki pénzösszegbe. Ez a pénz ha OMSZ számlára menne, akkor eléggé segítené az OMSZ számlát, fenntartható frakció lehetne egy bizonyos idő után. Rendvédelem-illegál részről pedig meggondolandó lenne, hogy mennyire sűrűn menjen el az ember darálni. Persze ha a mentőst értesítik és eltudja látni akkor olcsóbban megúsznák, pl 100. 000Ft-os csekkel.

2. pontodra reagálva, itt meglehetne azt oldani, hogy ha ütközül egy idő után ne bírj normálisan vezetni (mint ha a játékban alkoholos italt fogyasztasz akkor félre tekeri a kormányt a karakter stb.. ) illetve valamilyen szinten menjen le a hp-d is, ne tudj futni esetleg ne tudj mozogni. Animot és halált nem említem mert az többször el lett utasítva, amivel részben egyet értek, hogy ne ezzel menjen el értékes 15-20 perces játékidő, viszont ha olyan rendszer lenne, hogy sérülsz és ennek a legrosszabb eredménye az lenne, hogy nem tudsz kiszállni a járművedből valamint nem tudsz vezetni sem. (Ilyenkor egy mentős ellátja és megy tovább minden, ha nincs mentős akkor pedig más játékosnak működne eü dobozzal egy rendszer.)

3. Szabályzat erre felesleges, nem rég került be a rendszer, olyan elő rp-t kell nyújtani a mentősnek, hogy ne kérdezzen rá konkrétan milyen sérülése keletkezett a játékosnak (do). Mentős a helyszínre érkezik és szimpla beszélgetésként megkérdezi az illetőtől, hogy hol érez fájdalmat, elmondja neki, hogy átvizsgálja, majd ő maga ír 1-2 sor rp-t,hogy elkezdi megvizsgálni a sérültet, aztán pedig a rendszer alapján megvizsgálja. Ez már nem forcerp mert van hozzá rendszer, amely kiírja a karakternek a sérüléseit, tehát nem a mentős találja ki, nem ő erőlteti rá a másik játékosra. Szerintem így egyszerűen, nagyszerűen megoldható, de erről a pontról "személyesen" is fogok beszélni az OMSZ leadereivel ha már egészségügyi államtitkár pozícióban vagyok.


4. Ez szerintem úgy felesleges és nem reális ahogy van. Ha valaki meghal akkor utána miért lenne sérülése? Itt most az irl nyilván nem hozható fel, de más játékokban sincs úgy, hogy újra éledt és utána ugyan úgy vérzik, törött lába van és hasonlók... Ez szerintem nem lett átgondolva.

5. 6. Tablet felesleges, mi szerelőként tabletot is csak rpzzük jelenleg, nem fog változtatni a helyzeten, hogy miként kéred/veszed el a másik játékostól az összeget. Társadalom biztosításról szerintem lehetne az óránkénti adókhoz társítani, hogy óránként amikor érkezik fizetés, kamat, adó, akkor a TB összeget is vonjon le minden játékostól, pl. 20.000Ft-ot. Sok kicsi sokra megy, irl is fizeti elég sok ember a TB-t, vagy épp a munkáltató ugye, és mégsem minden ember veszi azt igénybe. Ez mellett a ticket maradhatna, ha olyan ellátást biztosítotok, olyan műtétet kell elvégeznetek. (Személyes tapasztalat pl. egy fogszabályozás, TB-s de még is oda fizetsz mellé több 100 ezer forintot. )

7. Itt azt kellene ez helyett inkább, hogy lenne egy gyógyszer LS-ben és egy SF-ben. Aki ott vásárol gyógyszert az az összeg az OMSZ számlára menne. IRL sincs már, hogy minden sarki boltba vehetsz gyógyszert, vitamint, elsősegély feszerelést igen, azok maradhatnak továbbra is a kisboltokban, de gyógyszert csak gyógyszertárban lehetne venni.


Itt ebben a felsorolásban kapásból 3 helyről érkezne még összeg az OMSZ frakció számlájára, így nem az önkormányzatnak kellene eltartani az OMSZ-t, lehetne még nagyobb fizetést és juttatásokat biztosítani, hogy az illető lehessen mentős.


Nem lehurrogni akartalak, örülök, hogy más is ötletel az OMSZ fejlődése érdekében, én is ezt az ötletet átolvastam, átgondoltam, én ilyen ötletettek tudtam jelen pillanatban előállni. Írtál benne hasznos ötletet, volt amit úgy gondolom tovább gondoltam. Szerintem a következő OMSZ fejlesztési kérelemben látni lehet majd mindkettőn ötletéből kérelmeket. :D
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
969
3 608
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Őszintén, csomó ötleted megfordult a fejemben, csak nem voltam biztos, hogy reagálna rá a többség. Például eredetileg arra gondoltam, hogy halál után pénzt von le a sérülések megtartása helyett, csak arra számítottam, hogy jönnek az emberek sírni, pedig reális. Ezt módosítani is fogom a javaslataimban, ha már egyetértesz vele.

Igen, én is főleg arra gondoltam, hogy az ütközés kihatással van a karakterre, jobban mint jelenleg.

A 3. pontodra reagálva, csak annyit, hogy velem volt olyan, hogy leírta /do-ba meg IC chaten, hogy hol fáj, pedig ott semmi nem volt. Valóban nem kell szabálypont, de jó lenne, ha a játékosok informálva lennének a változásról.

4. pontott ezzel elvetettük, editelni fogom.

Elismerem, a tablet, mint item szükségtelen, főleg RPre gondoltam. A lényeg az egészben az lenne, hogy reálisabban, a sérüléseken - így azok ellátásán - múljon a számla, ne a riasztás helyszínén.

Itt én is gondoltam a TBre, mint egy opcionális adó amit levon. Itt is arra számítottam, hogy a kereskedő úriembereknek nem tetszene, hogy óránként vonja a pénzét, még ha opcionális is.

Itt szintén az volt az első ötletem, hogy patikák lennének, és menne OMSZ számlára a pénz. Ami ellenérv megfordult bennem az az elérhetetlenség, és hogy nem lesz rá kereslet, hisz nem sok mindenki fog kiutazni egy patikáig és vissza, bármennyire is lenne reális. De látva, hogy egyetértesz ezzel, editelem ezt is, mert valóban úgy lenne értelme a dolognak.

És úgy szint, örülök, hogy mást is érdekel a frakció jövője.
 
  • Tetszik
Reactions: PaTKa01 és Buba

Porozinko

Zöldfülű
2019. 10. 22.
204
1 075
Egyházasfalu
V4 karakter
Ladarrel Pitts
LV karakter
Owen Martinez
V2 karakter
Ratko Zebic
Cső.
1. Ez nem is lenne rossz, csak ez V2-n nem fog működni. Mindenki 200-al repeszt, a táblák dísznek vannak, a piros lámpa meg mintha ott sem lenne. Index ritkább mint a fehér holló, aki használ annál meg le sem szarják. Sajnos nem lenne erre kapacitása az OMSZ-nek. (Szerintem)
És nem fognak ettől óvatosabban vezetni. V3-on, LV-n sebződik az ember, és ott is basznak a KRESZ-re.
2. A legtöbben nem azért mennek oda mert nem akarnak RP-t, hanem mert gyorsabb. Sokszor bug, vagy véletlen miatt törik az ember lába, az admin meg nem ad fix-et ha nincs videó, és gyorsabb is mint kihívni az admin-t, és megvágni a videót, feltölteni. (Ha van...)
4. Ez nagyon necces. Értem hogy mit szeretnél. De ehhez számolj hozzá például shootout-ot, ahol az egyik fél az meghal általában, (Fejlövés/fél tár a földön lévő emberbe.) aki túléli az meg vagy mentőt hív (Általában ez akkor van ha nem vett részt a lövöldözésben, de megsebesült.), akinél fegyver van az meg egyértelmű hogy nem hívja a 104-et, mert a kórházból a rendőrök kezébe fog kerülni. Vagy egy dara a PD-vel, ahol ismét fejlövésben meghal valaki. Itt ha akarunk se hívhatunk mentőt. Nem halálpénzzel kell az embereket mentő hívásra késztetni.
6. Én inkább leperkálom havonta a leader-nek, ne a fizetéshez dobják oda. (Nem vagyok kereskedő szerintem, bár kinek mi.)
7. Teljesen korrekt ötlet, IRL sem árulnak a helyi COOP-ban gyógszert.
8. Ez is jó ötlet.
9/11. Logikus.
 
  • Tetszik
Reactions: tommenxd

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Gondolom a befolyó pénzek miatt. Ez ami jelenleg van, hogy "áhh meghaltam, 15 perc afk és minden megy tovább" leírhatatlan...
Azért kell pénzügyi része is, mert különben így marad ahogy van. Természetesen engem ez nem zavarna, mert nem halok meg napi 6x, nem járok el folyton darálni..
Járműveken nyerni több száz milliókat, ATM-ből napi szinten bejövő több tíz millió az nem probléma, csak az ha fizetni kell olyan helyre amiből nem a játékosnak van nyeresége.
Ez mellett pedig mindenhol hangoztatjuk miért nincs OMSZ-es tag. Nem adhat az SCK milliárdokat, hogy jobb fizetést biztosítsanak mint amely pl. a rendvédelembe van vagy más frakcióba, amelynek frakció számlájára kerül összeg (trafi, határ, adók, tűzoltó rendszer).
El kell dönteni, ki mit szeretne, nem csodálkozni kell, hogy nincs OMSZ-be tag, azzal nem lesznek előrébb, olyan ötletet kell kitalálni, amivel őket lehetne segíteni, persze ez kisebb áldozatokkal jár, hogy néha kicsivel több játékpénztől kell megválni a játékosnak, úgy hogy nem ő nyer ezen... Ha a frakciók közül az OMSZ lenne a 2. vagy 3. legjobban fizető frakció akkor már jóval több játékos lenne abban a frakcióban, mert kezdők számára is jó, van rp, társaság, és még pénzt is tudnának keresni.
 
  • Tetszik
Reactions: tommenxd és MaxiV2

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
969
3 608
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Gondolom a befolyó pénzek miatt. Ez ami jelenleg van, hogy "áhh meghaltam, 15 perc afk és minden megy tovább" leírhatatlan...
Azért kell pénzügyi része is, mert különben így marad ahogy van. Természetesen engem ez nem zavarna, mert nem halok meg napi 6x, nem járok el folyton darálni..
Járműveken nyerni több száz milliókat, ATM-ből napi szinten bejövő több tíz millió az nem probléma, csak az ha fizetni kell olyan helyre amiből nem a játékosnak van nyeresége.
Ez mellett pedig mindenhol hangoztatjuk miért nincs OMSZ-es tag. Nem adhat az SCK milliárdokat, hogy jobb fizetést biztosítsanak mint amely pl. a rendvédelembe van vagy más frakcióba, amelynek frakció számlájára kerül összeg (trafi, határ, adók, tűzoltó rendszer).
El kell dönteni, ki mit szeretne, nem csodálkozni kell, hogy nincs OMSZ-be tag, azzal nem lesznek előrébb, olyan ötletet kell kitalálni, amivel őket lehetne segíteni, persze ez kisebb áldozatokkal jár, hogy néha kicsivel több játékpénztől kell megválni a játékosnak, úgy hogy nem ő nyer ezen... Ha a frakciók közül az OMSZ lenne a 2. vagy 3. legjobban fizető frakció akkor már jóval több játékos lenne abban a frakcióban, mert kezdők számára is jó, van rp, társaság, és még pénzt is tudnának keresni.

Teljes mértékben egyetértek. Ez a mentalitás szinte összeegyeztethető a halál RPvel. És még kapzsiság is sajnálni azt a nagyon minimális játékpénzt, mert 55-65 ezer forint manapság egyáltalán nem sok (a szerveren persze). Szerintem senkit nem kéne, hogy zavarjon az, hogy ő cseszik mentőt hívni, ezért pénzt veszt. Nyilvánvalóan, ha valaki fejest kap, vagy iszonyat sok golyót, tehát egyből meghal, akkor meg lehetne csinálni, hogy attól se vonjon le pénzt.
 
  • Tetszik
Reactions: PaTKa01

boriszV2

Írnok deák
2019. 01. 10.
646
221
V2 karakter
boris hudson
Szia a több pénz elvétel nem megoldás! Nem a gazdagoktól hanem a kezdő játékosoktól vennéd el a pénzt, szinte mindegyik pontod a pénzre tér ki. Szerintem ezzel a fejlesztéssel amit Drefték csináltak nektek ki maxolták a frakciót. A járműben való sérülés meg lesz valósítva.(Tamási leírta az ORFK FK fejlesztésnél). A gyógyszer kivételét egyáltalán nem értem, IRL is vannak vitaminok enyhébb fájdalomcsillapítók minden közértben.
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
969
3 608
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Szia a több pénz elvétel nem megoldás! Nem a gazdagoktól hanem a kezdő játékosoktól vennéd el a pénzt, szinte mindegyik pontod a pénzre tér ki. Szerintem ezzel a fejlesztéssel amit Drefték csináltak nektek ki maxolták a frakciót. A járműben való sérülés meg lesz valósítva.(Tamási leírta az ORFK FK fejlesztésnél). A gyógyszer kivételét egyáltalán nem értem, IRL is vannak vitaminok enyhébb fájdalomcsillapítók minden közértben.

A kezdőtől értelemszerűen nem vonna le pénzt, jelenleg se ticketeljük őket. Gyógyszer biztos nincsen semmilyen közértben. Nem értek egyet azzal az állításoddal, hogy szinte minden pontom a pénzre térne ki. 4; 5; 6; 7 ezek a pontok köthetőek pénzügyhöz. Nem értem miért sajnálnád ha mi is felvennénk a versenyt az óriási inflációval, mint minden másik frakció tette (5. pont). Azt végképp nem értem, hogy mi zavar abban, hogy a játékosoknak lehetősége lenne TB-t fizetni, ezzel a méregdrága árakat megelőzve, annak aki fizeti; ez nem is a frakció pénzügyéhez járul hozzá, ez a bevétel ugyanúgy becsorogna (6. pont). Végtére is, nem értem miért sajnálnád a pénzt a frakcótol, amúgy is úgy lenne reális, hogy egy egészségügyi szervezet üzemeltetné azokat a helyeket, ahol lehet gyógyszert venni (7. pont).
 
  • Tetszik
Reactions: PaTKa01

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Örömmel látom a "haha" reakciót, mindent elárul számomra. Ez van hozzá kell szokni, hogy ilyen irányba haladunk.
Mindenki a kezdőkkel jön, ezt is szeretem, de amikor kocsit venne a kezdő mindenki át akarja verni, egy tunigos ladát 60 milliókba adnak el, de az OMSZ kapna halál esetén csak 500 ezer forintot az már borzalom. Kicsit gondoljuk már ezt át.
Máskor az a probléma, hogy a kezdő ak47-el szaladgál meg fegyvere van, ha arra van pénze akkor egy halál esetet is kitud bírni, illetve ticket most sem vonatkozik a kezdőkre (5-s szint) tehát azt is meglehetne csinálni szint alapján. 10-es szintű játékosok nagy része pedig már arany járművekkel, e60-al szaladgál.

A gyógyszer kivételét pedig másold már ki mert én ilyenről nem olvastam...
 
Utoljára szerkesztve:

krsztn

"Nincs lehetetlen, csak tehetetlen"
SzerverAdmin
v2
2019. 07. 05.
314
348
Törökbálint
V2 karakter
Elena P Pawlowski
halál esetén csak 500 ezer forintot az már borzalom
Ezt a részét nem támogatom. Ugyanis csomószor van olyan hogy esti dm és társai amikor nincs admin (talán már kevesebb ilyen eset van) és ugyan úgy lekell vonjon tőled százezreket? És ugyan így az illegálosok. Atm aranybank darák. Behatolásoknál sk. Stb. Ha admin nem szed fel véletlenül. Buktál 500k.t lehet első látásra/hallásra nem sok. De ha naponta 6x halsz meg és most lehet jönni hogy akkor "nem kell meghallni" meg hogy "tudni kell lőni" és esetleg, olyan fkba mész ahol kevés a fizu mert nem tehetjük meg hogy megemeljük mert nincs keret rá. Nincs 9 mrd-nk. Akkor a tagjainknak igen is sok az az 500 ezer amit halálkor kikell fizetni. És akkor ugye a bug általi halál. És sérülések.
A többi részével egyet értek.
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
969
3 608
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Ezt a részét nem támogatom. Ugyanis csomószor van olyan hogy esti dm és társai amikor nincs admin (talán már kevesebb ilyen eset van) és ugyan úgy lekell vonjon tőled százezreket? És ugyan így az illegálosok. Atm aranybank darák. Behatolásoknál sk. Stb. Ha admin nem szed fel véletlenül. Buktál 500k.t lehet első látásra/hallásra nem sok. De ha naponta 6x halsz meg és most lehet jönni hogy akkor "nem kell meghallni" meg hogy "tudni kell lőni" és esetleg, olyan fkba mész ahol kevés a fizu mert nem tehetjük meg hogy megemeljük mert nincs keret rá. Nincs 9 mrd-nk. Akkor a tagjainknak igen is sok az az 500 ezer amit halálkor kikell fizetni. És akkor ugye a bug általi halál. És sérülések.
A többi részével egyet értek.
Meg van a lehetőséged mentőt hívni ha nincs fennt admin, és később teszel PKt. Le is írtam, hogy ha mentős nincs fennt minimum 2, akkor nem vonna le pénzt. Illetve be lehetne kötni, ha a frakciónak vagy a játékosnak van TBje, akkor értelemszerűen nem von le pénzt a halálért.
 
  • Tetszik
Reactions: PaTKa01

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Komolyan inkább nem reagálok erre bővebben már. Miért nem lehet végig olvasni és értelmezni a leírt mondatokat?
(Nem sértésből..., de egy csomó dolog ott van leírva, amely megoldaná a bizonyosabb helyzeteket.)
 
  • Tetszik
Reactions: krsztn és tommenxd

Porozinko

Zöldfülű
2019. 10. 22.
204
1 075
Egyházasfalu
V4 karakter
Ladarrel Pitts
LV karakter
Owen Martinez
V2 karakter
Ratko Zebic
Napi hatszor meghalni? ATM-ből tízmillikóat kihozni? Mivan? A másik. Azt sem kell elhinni hogy sokan befizetnék a TB-t. Inkább leperkálja azt a pár százezret a helyszínen minthogy óránként vonja a pénzüket, mert megy a kamat AFK. Elég nehéz mentőt hívni ha lyuk van az ember fején. És a tagokat sem ártana megválogatni mert elég vicces amikor a mentő rámhúzza a kormányt...
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Úgy gondolom nem csak saját magának hívhat az ember mentőt hanem másnak is... (leglább is felénk ez így van irl... ) Érdekesen velem a szerveren nem fordul elő hogy lyuk van a fejemen... mindennek van előnye és hátránya, ezt el kell dönteni megéri-e vagy sem...

Napi 6x halál: aki több órát tölt a szerveren és akciózik folyamatosan annak szerintem összejön annyi haláleset...
ATM-ből 10 milliókat kihozni : Ebbe nem látok bele, bár kívülről látva szerintem nem lenne logikus ha úgy ATM-ezne az illegál ha nem érné meg és nem tudnak belőle hasznot húzni.. vagy ha ez nem így van, akkor nem értem miért fúrnak naponta több ATM-et...

A halálonként levont összeg pedig persze mindenki számára szomorú aki csak darálni jár a szerverre és a halált 15 perc afknak tekinti... ha én is így játszanék lehet én nekem is probléma lenne...
Az 500.000Ft összeget csak példának írtam, szerintem még az is kibírható lenne.. (abból a tapasztalatból hogy kezdő gyorssávon jár szereltetni 700 ezer forintért és egy szó nélkül kifizeti... ) Nyilván ha ilyen rendszer lenne megvalósítva nem én dönteném el mennyi pénzt vonjon le... zsugoriak mindig is voltak és mindig is lesznek.. Vannak olyan MTA szerverek ahol ha meghalsz a kezedben lévő összes pénz eltűnik vagy kezdőtől függetlenül levon egy bizonyos összeget, vagy ami volt nálad fegyver , lőszer az nem marad nálad... Szerintem azért ehhez képest ami itt lett megírva ennél a témánál az semmi..

Kérlek menj el egy OMSZ tgf-re és segíts a leadernek megválogatni a tagokat... Folyamatosan azt hallgatják miért nincs mentős, mikor találnak olyan játékost aki tud és hajlandó rpzni mentősként akkor ne az legyen már a probléma, hogy 1x neked ment... Úgy gondolom se az illegál, se a rendvédelem, se a civil játékosok nem vezetnek tökéletesen, nem mindig tartják be a közlekedésre vonatkozó szabályokat..

Csatlakozz az OMSZ-hez legalább 2 hét erejéig, és tekints be azokba a dolgokba, amiket nekik meg kell csinálni, el kell tűrni, és természetesen nézd meg, hogy azokért milyen fizetést, juttatást tudnak biztosítani. (Természetesen erről nem a leader tehet, nem egy önfenntartható frakció, ezen kellene változtatni még amellyel jobban meglehet jutalmazni a mentősöket. )

Nem lehordani akartalak, csak szerintem a véleményed megváltozna ha egy kis ideig lennél az OMSZ frakció tagja. Természetesen tudom, hogy az illegál is milyen helyzetben van, de mégis folyamatosan akcióznak, a halált 15 perc afknak tekintik csak és minden megy tovább.
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
969
3 608
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Az inflációt figyelembe véve 30 perc alatt egy kezdő simán összefarmol 1 milliót, sőt. Ahogy Buba is írta, nehogy már az legyen a kompetencia tesztelésénél a mérvadó, hogy egyszer rádhúzza. Én átérzem az illegális frakciók helyzetet, az kétségtelenül siralmasabb az OMSZnél. De én OMSZ tag vagyok, a helyzetüket jobban ismerem, így jobb erről írnom. Meglehet, hogy sokan nem fizetnék a TBt; de nem is kell. Aki akarja fizeti, aki nem az nem. Szerintem az illegális frakcióknak megérősebb lenne fizetni a minimális TB összegeket, hiszen ők a lövöldözések másik oldali résztvevői, viszont nekik nem fizeti a frakciójuk a TBt, egyértelmű okok végett.
 
  • Tetszik
Reactions: PaTKa01

Bazsi

Fő Globális Moderátor
v2
2019. 01. 10.
1 318
1 174
Győr
V4 karakter
carl evans
V2 karakter
carl evans
Hali.
Mint jelenlegi OMSZ leader írok ide, reagálok a dolgokra.
1. A sebződés rendszer már egyszer bent volt szerveren teszt jelleggel, a visszajelzések alapján viszont ki is lett véve. Lehet, hogy a jövőben fogunk gondolkodni ilyenen is, de most egyelőre nem lesz. Rengeteg átalakításra/csiszolásra lesz majd szükség ehhez.
2. Ha dutyban van 1 OMSZ-es, még működik a CP, ha már viszont 2 dutyzik, akkor kikapcsol. Ez így marad.
3. Ezt idővel a játékosok megtapasztalták, aki esetleg nem tudna róla, a mentősök informálják erről. Ezen kívül az RP sosem rossz dolog, ha valaki nem azért írja ezeket, mert inkább meghalna, mint hogy felszedjék, akkor nyilván nem lesz figyelembe véve, viszont ezen kívül nyitottak vagyunk mindenre.
4. Nem fog levonni halálkor/újraéledéskor a rendszer pénzt.
5. Egyelőre ilyen sem lesz, meglátjuk, hogy működik majd az új rendszer, utána gondolkodunk hasonlókon. (továbbiakban: FK fejlesztés.)
6. Nem pont ez, de FK fejlesztésben fogadva lett hasonló, lassan bent lesz.
7. Ilyen nem lesz. Mindenkinek ugyanannyi lehetősége lesz venni mindenhonnan, ezzel a boltokat hátráltatnánk.
8. Szerintem a jelenlegi rendszer is működik, ez majd esetleg később lesz.
9. Szintúgy működik így is, később esetleg gondolkodunk rajta.
10. Van jelenleg 3 műtő.
11. 3 műtőben működik minden, felesleges még lent is.

Természetesen ez régebbi topic, ezért nem volt minden up-to-date.
Megválaszoltam a dolgokat, emiatt a témát zárom is.
További ötletekkel engem, vagy az OMSZ vezetőségét lehet keresni.
Helyezhető.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.