Olasz maffiózó szerepjáték

Aldo

Barangoló
2021. 01. 22.
95
799
LV karakter
Anthony Trevino
rpaldo.png
 

parkin lot pimpin

Modern Verne
2019. 01. 10.
1 419
5 789
V4 karakter
alaattin günay
LV karakter
bro kicked out
Ha gáz olasz szavakat alkalmazni, akkor minek erőltetné az olasz roleplay-t?
Egyébként közel egy másfél évig benne voltam a témába, ehhez a projecthez normális elméjű emberek kellenek, akik értik a dolgukat.
Sokan még most is keverik a 80-as éveket 2010-20-al. [kalapos de alapos jelző meg mindig is ott lesz akárki csinálja is a szerepjátékot]
Egyébként szép, hogy összeszedted, de mindenki próbál egyediségre törekedni, megcáfolva a realitást.
 

Aldo

Barangoló
2021. 01. 22.
95
799
LV karakter
Anthony Trevino
Azért gáz, mert irreális. Egy IRL példa: Rokonom elköltözött Amerikába és már a gyerekei nem beszélnek magyarul. Ha valaki 2.-3. generációs olasz, már nem fog olaszul beszélni, mert gyerekkorától fogva angol nyelvű közegben élt. Ez pszichológia.
Lehet valaki egyedi a realitás talaján is. Nem azért lesz egy karakter egyedi, mert tud olaszul, hanem a viselkedése, a háttere miatt. Azért, mert vannak erősségei és gyengeségei is. Ahogy egy frakció se azért lesz egyedi, mert valami ritka nemzetiségűeket alakítanak, hanem a tevékenységük miatt. Nekem pl. sok ötletem lenne, de ha a játékosok sajnálják a 700K-s autó mellett a 2500as belépőt egy konditerembe (hogy legalább a bejelentés visszajöjjön) akkor úgy necces lesz kivitelezni.
 
Utoljára szerkesztve:
2019. 01. 10.
1 807
18 416
Eversong Woods
V4 karakter
Tacko Fall
LV karakter
Zal'in Bacuss
Ha gáz olasz szavakat alkalmazni, akkor minek erőltetné az olasz roleplay-t?
Mert az olasz-amerikai gengszterek, akik kimentek, vagy sokkal inkább kint születtek nagyrészt már nem is tudnak olaszul, kb. semmi közük nincsen a szicíliai mit tudom én milyen Cosa Nostra-hoz és nem is olasz névvel élnek ott kint.
Ha én magyar felmenőkkel kint születek és már nem is tudok nagyon magyarul, akkor egy amerikai csávóval való beszélgetésnél nem fogok a mondatomba építeni olyanokat, hogy ,,haver" meg ,,spanom, brácsám"...
 

SoZzz

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 11.
372
2 055
V4 karakter
Aya Safak
LV karakter
-
V2 karakter
-
Nem akarok bele okoskodni, csak az én meglátásom szeretném hozzáfűzni. Én úgy látom, hogy 4.-5. generációs olasznak, olasz-amerikainak lenni egy életérzés. Az, hogy valaki olaszul beszél mondjuk a frakción belül, nekem is szemet szúr. Viszont, ha szavakat használnak, szavakkal ékesítik a roleplayt az elfogadható és igen is jól tud kinézni. Ad a régmúlt olasz életérzésnek.

Egy frakció ne attól akarjon olasz lenni, hogy olaszul beszél... ( Ezt @Bakusz szépen kifejtette... )

Akárhány éve kerültek el olaszországból attól az ottani családfa nem halt ki.

- Fel lehet használni kapcsolatként az ottaniakat. ( Kinti cégek, számlák és akár import - export )

- Az olaszok nagyon családcentrikusak. ( Nem számít, hogy nem tartják minden nap a kapcsolatot, de rokon!)

- Igényesek a megjelenésükre, a jó ételekre, italokra.

- Szeretik a szép házakat, a jó autókat.

Magyarul szerintem a stíluson, a megjelenésen és a családon belüli jó szervezetségen van az igazi olasz hangsúly.
 

Aldo

Barangoló
2021. 01. 22.
95
799
LV karakter
Anthony Trevino
Nem akarok bele okoskodni, csak az én meglátásom szeretném hozzáfűzni. Én úgy látom, hogy 4.-5. generációs olasznak, olasz-amerikainak lenni egy életérzés. Az, hogy valaki olaszul beszél mondjuk a frakción belül, nekem is szemet szúr. Viszont, ha szavakat használnak, szavakkal ékesítik a roleplayt az elfogadható és igen is jól tud kinézni. Ad a régmúlt olasz életérzésnek.

Egy frakció ne attól akarjon olasz lenni, hogy olaszul beszél... ( Ezt @Bakusz szépen kifejtette... )

Akárhány éve kerültek el olaszországból attól az ottani családfa nem halt ki.

- Fel lehet használni kapcsolatként az ottaniakat. ( Kinti cégek, számlák és akár import - export )

- Az olaszok nagyon családcentrikusak. ( Nem számít, hogy nem tartják minden nap a kapcsolatot, de rokon!)

- Igényesek a megjelenésükre, a jó ételekre, italokra.

- Szeretik a szép házakat, a jó autókat.

Magyarul szerintem a stíluson, a megjelenésen és a családon belüli jó szervezetségen van az igazi olasz hangsúly.
Ez érthető, csak nem akartam belemerülni a zip-klánok rejtelmeibe és egyéb internacionális kapcsolatokba, mert egy RP szerveren ezt majdnem lehetetlen kivitelezni olyan formában, hogy az ne "kitalált" RP legyen ami mostanság trend az RP szervereken.
 
  • Tetszik
Reactions: adrakee és Renato

AWalner

Barangoló
2019. 02. 01.
92
137
LV karakter
Arnold Walner
Nagyon jó leírás.
Amúgy tudsz valami releváns forrást ,ahol részletesen beszélnek mai működéséről Cosa Nostrának?

Random újságcikkeket, videókat, Michael Franzese, The Bull Gravano videóit már most is nézem ,ezeken kívül valami esetleg?
 

Aldo

Barangoló
2021. 01. 22.
95
799
LV karakter
Anthony Trevino
Igazából nem kifejezetten a Cosa Nostra-ról kell leírás, mert azoknak a szokásait tökéletesen összefoglalják az anyagok az interneten. Inkább analizálni kell magukat a sorozatokat, filmeket, hogy mit csinálnak pontosan. Schemeket kell összeállítani, összefogni több emberrel, egyfajta társadalmat kialakítani, amiben vannak a frakció tagok és a külsősök. Gomorra egy jó sorozat, de pénzmosásra az Ozark kitűnő, Irishman, amiben ugyan egy ír bérgyilkosról van szó. Külföldi, Heavy-Roleplay szerverek fórumjain fantasztikus leírások vannak, valamint kreatívnak is kell lenni. Picit bűnözőfejjel kell gondolkodni, kiben bízhatsz meg, hatalmi játszmákat kell folytatni, minél több hatalomhoz és pénzhez juss, összefogásokat gyártani, bomlasztani a potenciális ellenfeleket és a többi. Vagy legalábbis ezt csinálják a pénzkeresők, de lehet valaki inkább enforcer, végrehajtó, akik pedig megbízásokat teljesítenek. Előbbiek szoktak magas pozíciókban jutni, utóbbiak meg eltöltik az idejük a különböző pénzkeresők társaságában.

Azért dobok egy összefoglalót is, hogy én, személy szerint miket ajánlok:
-Az amerikai maffia titkos története (Nat. Geo.)
-Ozark
-Irishman
-Gomorra
-Heavy-Roleplay szerverek fórumain található leírások.

Kiemelném, hogy különböző scheme-k, tevékenységek leírásait is át kell nézni a sikeres maffia RP érdekében, hiszen ezek csak átfogó képet adnak egy-egy tevékenységről. Azért próbálj meg ne shady oldalakon keresgélni, mert abból jó nem születhet, de a fentebb említett fórumokon korrekt leírásokat találsz.
 

AWalner

Barangoló
2019. 02. 01.
92
137
LV karakter
Arnold Walner
Igazából nem kifejezetten a Cosa Nostra-ról kell leírás, mert azoknak a szokásait tökéletesen összefoglalják az anyagok az interneten. Inkább analizálni kell magukat a sorozatokat, filmeket, hogy mit csinálnak pontosan. Schemeket kell összeállítani, összefogni több emberrel, egyfajta társadalmat kialakítani, amiben vannak a frakció tagok és a külsősök. Gomorra egy jó sorozat, de pénzmosásra az Ozark kitűnő, Irishman, amiben ugyan egy ír bérgyilkosról van szó. Külföldi, Heavy-Roleplay szerverek fórumjain fantasztikus leírások vannak, valamint kreatívnak is kell lenni. Picit bűnözőfejjel kell gondolkodni, kiben bízhatsz meg, hatalmi játszmákat kell folytatni, minél több hatalomhoz és pénzhez juss, összefogásokat gyártani, bomlasztani a potenciális ellenfeleket és a többi. Vagy legalábbis ezt csinálják a pénzkeresők, de lehet valaki inkább enforcer, végrehajtó, akik pedig megbízásokat teljesítenek. Előbbiek szoktak magas pozíciókban jutni, utóbbiak meg eltöltik az idejük a különböző pénzkeresők társaságában.

Azért dobok egy összefoglalót is, hogy én, személy szerint miket ajánlok:
-Az amerikai maffia titkos története (Nat. Geo.)
-Ozark
-Irishman
-Gomorra
-Heavy-Roleplay szerverek fórumain található leírások.

Kiemelném, hogy különböző scheme-k, tevékenységek leírásait is át kell nézni a sikeres maffia RP érdekében, hiszen ezek csak átfogó képet adnak egy-egy tevékenységről. Azért próbálj meg ne shady oldalakon keresgélni, mert abból jó nem születhet, de a fentebb említett fórumokon korrekt leírásokat találsz.

Most így ezt inkább a maffiarajongó énem kérdezte, nem roleplay szempontjából gondoltam rá. A nat geos sorozatot nem ismertem, ránézek majd. Köszi