Offline SMS

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 934
4 475
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Az ötlettel akartam várni v4-ig, hátha az ottani (valószínűleg új) telefon rendszerben már benne van, de inkább mégis kirakom ide:
LV-re induláskor egy ráncfelvarrott telefon rendszer került be, v2 is kapott nemrég egy újat, így joggal lehet arra következtetni hogy ide is jön v4-ben változás benne.

A változások között lehetne az, hogy:
- offline játékos telefonját hívva egy számról, belépésnél a telefonja kiírja a nemfogadott hívást
- offline játékosnak SMS-t küldve belépésnél megkapja azokat.
Persze a rendszer hibát írna, ha a SIM nem létezik (ki van dobva) és csak akkor adna megerősítést a kezdeményezőnek, ha valóban létező számra ment.

Szerintem azon kívül hogy menő és hasznos, csökkentené az MG-t is valamilyen szinten, hiszen nem facebookon kell leírni Kis Dénesnek, hogy az NNi feltörte a drogfarmját, hanem küldesz neki egy SMS-t és megkapja, ha fellép. Ezen felül ha pl felveszel alkalmazottat, akár a farm locsolásra, vagy klub rp-re, stb stb, akkor nem kell fórumon keresni rá, vagy facebookot/DC-t cserélni, elég a száma.

Többet nem is magyarázok bele, egyszerű ötlet, jöhet hideg-meleg.
 

LucasLV

Írnok deák
Támogató
2020. 05. 25.
649
1 007
21
Győr
LV karakter
Lucas Saliven
V2 karakter
Lucas Saliven
Sok esetben jól jönne, csak támogatni tudom.
 
  • Tetszik
Reactions: Covy

Gyufaa

No winner believes in chance...🌌🙄
Támogató
2019. 01. 16.
394
260
V4 karakter
Vincent M Everett
LV karakter
Vincent M Everett
V2 karakter
❌
Ötletes valamint hasznos. Nem hinném, sőt biztos vagyok benne hogy V4-ig nem fog bekerülni de szívesen látnám. Támogatom!
 
  • Tetszik
Reactions: Covy

hernyo

Zöldfülű
2020. 11. 22.
187
1 125
V4 karakter
Ane Tinsley 🇪🇸
Szia(sztok)!
Az ötlet maga jó lenne, viszont van egy olyan érzésem, hogy sokan nem gondolnak bele abba, hogy mivel jár.
Jelenleg az egész telefonrendszer, ami egyéni adatokkal jár (kivéve a telefonok azonosítója és birtokosai, stb.) kliensoldali mentéssel van megoldva, ha jól tudom.
Ez annyit jelent, hogy a hívások, sms-ek, névjegyzékek a saját gépünkön vannak elmentve: SeeMTA\mods\deathmatch\resources\sas_hud\hud.xml
Ennek hátránya annyi, hogyha crashelünk, újratelepítjük a SeeMTA-t, akkor ezek mennek a levesbe, amennyiben nem mentettük le manuálisan.
A jelenlegi rendszer előnye igazából az, hogy az üzeneteket csak a fogadó és a küldő fél tudja elolvasni, senki más nem.
Lényegében a személyiségi jogokat érinti, ami eléggé viccesen és komolytalanul hangzik a SeeMTA esetében. (Számomra is. :))

Na most ahhoz, hogy az ötletben megfogalmazott kritériumok szerint egy működő rendszert lehessen alkotni, ezeket a mentéseket szerveroldalivá kell alakítani.
Ez alapjáraton a szerver számára plusz terheléssel jár, ami igazából csekély, de így is voltak pillanatok, amikor a padlót kapargatta.
Jelenleg a boltokban, ha több itemet veszel egymás után, egy idő után belaggol az egész és késleltetéssel kapod meg azokat, tehát, ha ennél ez így előfordul, akkor mi lenne, ha ez bekerülne.
A lényeg nem is a plusz terhelés, hanem az, hogy mivel a szervergépen történne ezen adatok mentése, így már nem csak a küldő és fogadó fél tudná elolvasni.
Na most szíve joga mindenkinek, hogy kiben bízik és kiben nem, kiből nézi ki, hogy majd fogja olvasgatni a játékosok üzeneteit kíváncsiságból, és kiből nem.
Én személy szerint nem örülnék ennek.
Jelenleg az RPsebb réteg a telefon használatát támogatja és bíztatja a játékosokat rá, mivel a rádió nem illik bele az illegális körökbe, legalábbis a komolyabb rétegekbe. Ennek okát remélhetőleg mindannyian értjük.
Na, ha most ez így bekerülne, a jelenleg is hanyatlásban lévő telefonhasználat (kivéve üzlet stb) az menne a béka segge alá.
Nyilván most lehet azzal dobálózni, hogy miért gond, ha mások hozzáférnek, esetleg olvasgatják a karaktereink szóváltásait.
A legtöbb játékosnak valószínűleg volt már olyan szóváltása és még mindig van a kis telefonjában, amit nem szívesen tenne mások szeme elé, mert esetleg kényes tartalmú. (Főleg, ha bele van csempészve egy kis Out Of Character. 🤭)
Ezt ugye annyival le lehet tudni, hogy "Ne írjon akkor olyat senki" és kész, viszont ez nem így működik.
A közösség sosem fog megfelelni teljesen a szabályzatnak, mivel már rég el lett cseszve az építése.
Ha esetleg nem is attól kell tartani, hogy valaki belekukkant a kis beszélgetésünkbe, akkor ott van még az adatszivárgás lehetősége is.

Továbbá, ha szerveroldali lenne, valószínűleg már felépítenének rá egy olyan rendszert, amivel minden telefon külön kezelné az üzeneteket, tehát nem karakterhez lenne kötve, amit látunk, így a rendvédelem a telefon elvételével el tudná olvasni az adott személy üzeneteit.
Azért ez jól hangzik igaz? Sok lehetőséget rejt magában, több rp, stb. Mi lenne a sorsa? Semmi.
A bekerültével senki nem lenne olyan hülye, hogy telefonon tegye meg kényesebb - sötétebb üzleteit, illetve ott tartson tájékoztatást társainak.
HA! Esetleg mégis használva lenne, íme egy újabb negatív oldal:
A játékosok funból elkezdenék rabolgatni egymást csak azért, hogy elolvasgassák az üzeneteket, jókat nevessenek, stb. Ez is milyen jót tenne a közösségnek.

Sokan már azon is ki voltak égve, mikor a console-ban, esetleg logban meglátták, hogy "SeeMTA logger started", akkor ez a rendszer vajon mit érne el.
Túlzottan nagy haszna nem lenne, viszont annál nagyobb negatív hatást érhet el ezen a téren.

"csökkentené az MG-t is valamilyen szinten, hiszen nem facebookon kell leírni Kis Dénesnek, hogy az NNi feltörte a drogfarmját"
Úgy gondolom, hogy az ebből adódó MG elkerülhetetlen azok körében, akik jelenleg is alkalmazzák, sőt, a fentebb említett okok miatt még nőne is ezeknek a száma.
Ezen felül ha pl felveszel alkalmazottat, akár a farm locsolásra, vagy klub rp-re, stb stb, akkor nem kell fórumon keresni rá, vagy facebookot/DC-t cserélni, elég a száma.
Semmilyen szerveren található rendszer nem fogja leváltani a facebook/dc gördülékenyebb üzenetváltásait.

Ezeket figyelembevéve, nem támogatom az ötletet.
További szép napot!

(Ha esetleg elírás lenne a szövegben, ne engem szidjatok, hanem a garanciákkal foglalkozó nőt, aki ötödjére küldette vissza ugyanazt a típushibás billentyűzetet)
 

Benz

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 05. 04.
396
1 013
Győr ⭐ Stuttgard
V4 karakter
⭐ Mason Benz
LV karakter
⭐ Mason Benz
V2 karakter
⭐ Mason Benz
Ezeket figyelembevéve, nem támogatom az ötletet.
További szép napot!

(Ha esetleg elírás lenne a szövegben, ne engem szidjatok, hanem a garanciákkal foglalkozó nőt, aki ötödjére küldette vissza ugyanazt a típushibás billentyűzetet)
Hát nem tudom ezt így végigolvasni ez elég gyerekes felfogás. Mármint ne érts félre nem a korodra gondolok ezalatt hanem ha úgy visszaolvasod akkor eléggé ez jön le.

Engem pont nem érdekel ki olvassa, hogy miket írok egy játékban. IRL sincs egyetlen egy felület sem ami ne tárolna el mindent amit írsz rajta (többek között nemrég adtak ki a történelem során először facebook üzeneteket a rendőrség számára, és semmit nem számít hogy te törlöd, telefonhívásról sms ről is bármikor kérhetsz infót a szolgáltatónál stb stb stb)

IRL is ha ellopja valaki a telód akkor mindent megtalál benne, erre való a jelkód ami őszintén már nem nagy plusz munka az új telefon rendszerhez
 
  • Tetszik
Reactions: Covy

hernyo

Zöldfülű
2020. 11. 22.
187
1 125
V4 karakter
Ane Tinsley 🇪🇸
Engem pont nem érdekel ki olvassa, hogy miket írok egy játékban. IRL sincs egyetlen egy felület sem ami ne tárolna el mindent amit írsz rajta (többek között nemrég adtak ki a történelem során először facebook üzeneteket a rendőrség számára, és semmit nem számít hogy te törlöd, telefonhívásról sms ről is bármikor kérhetsz infót a szolgáltatónál stb stb stb)

IRL is ha ellopja valaki a telód akkor mindent megtalál benne, erre való a jelkód ami őszintén már nem nagy plusz munka az új telefon rendszerhez
Teljesen felesleges IRL-el összehasonlítani a kettőt.
IRL kicsit nagyobb súlya van a dolgoknak, tehát ott nyilván nem fogják funból ellopni a telódat csak azért, hogy csipegessenek 1-2 storyt.

Az, hogy téged nem érdekel, hogy ki olvasgatja a játékbeli üzeneteket, azért van, mert téged nem érint olyan szinten, ahogy egyébként engem sem, mert félig meddig használhatatlan a dolog.
Viszont, rajtad kívül több száz, esetleg több ezer játékost érint.
Melegágya lenne a lejáratásoknak / megalázásoknak és kialakulna az eddigiek mellett nagyobb bizalmatlanság.

A gyerekes felfogás alatt nem igazán értem, hogy mire gondolsz.
Szerintem szépen és érthetően kifejtettem az ebből adódó problémákat.

Pontosan azért lenne negatív hatása ennek, amiért a nagyobb cégek sem adják ki szeretettel a hatóságoknak a privát beszélgetéseket, hiába vannak tisztában azzal, hogy rengeteg illegális - törvénysértő csevegés történik, nem teszik meg, mert akkor megcsappanna a használók száma.
 
  • Vicces
Reactions: Covy

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 934
4 475
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Az NNI jelenleg is elkérheti a hud.xml fileod és nagyobb elkapásoknál el is szokták. Sőtt, ha elrabolnak és elveszik a telefonod, akkor /do-ba kérdezhetnek a hívásokról, stb-ről amit neked mutat a telefon és do-ba nem lehet hazudni. Ha meg kamunak gondolják, az emberre hívható admin, akinek úgyszint ki kell adni a logot (vagy ez esetben a hud.xml-t)

Ezen okból sokan csinálják, hogy az SMS-eket törlik a telefon cserénél, hogy az NNI még véletlen se tudja megszerezni.
De ez teljesen IC dolog, nem látok rá túl sok esélyt, hogy bárki ezért rabolna embert, vagy komolyabb. v2-n is működik SIM kártyára alapulú szerver oldali mentés, ez annyival egészítené ki, hogy offline lenne.

Ellenben nem szeretném leszólni a nézőpontodat alaptalanul, vagy oktalanságot válaszolni, így írtam v2-es srácokra hogy voltak-e az általad felvázoltakhoz hasonló visszaélések. Várom válaszukat jelenleg is, de magamból/az általam tapasztalt közöségből kiindulva nem hinném, hogy lenne ilyen.
 

hernyo

Zöldfülű
2020. 11. 22.
187
1 125
V4 karakter
Ane Tinsley 🇪🇸
Az NNI jelenleg is elkérheti a hud.xml fileod és nagyobb elkapásoknál el is szokták. Sőtt, ha elrabolnak és elveszik a telefonod, akkor /do-ba kérdezhetnek a hívásokról, stb-ről amit neked mutat a telefon és do-ba nem lehet hazudni. Ha meg kamunak gondolják, az emberre hívható admin, akinek úgyszint ki kell adni a logot (vagy ez esetben a hud.xml-t)
Azért az nagyobb biztonságérzetet ad, ha te magad válogathatod meg, hogy mit adsz át és mit nem.
Itt törölhetők a kényesebb tartalmú részletek, /do-ban meg egyszerűen kihagyod vagy kiskapukat keresve megkerülöd.
Ha te magad kontrollálhatod, hogy mikor - mit - hogyan adsz át, az teljesen más.

Ellenben nem szeretném leszólni a nézőpontodat alaptalanul, vagy oktalanságot válaszolni, így írtam v2-es srácokra hogy voltak-e az általad felvázoltakhoz hasonló visszaélések. Várom válaszukat jelenleg is, de magamból/az általam tapasztalt közöségből kiindulva nem hinném, hogy lenne ilyen.
Mivel a V2-es közösség jelentősen csekélyebb számokat produkál, ebből adódóan kialakulhat "családiasabb" környezet, amiből az következik, hogy a közösség teljes mértékben máshogy viselkedik ott, mint itt. Kétlem, hogy ott előfordulna ilyen, de ki tudja.
 

Benz

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 05. 04.
396
1 013
Győr ⭐ Stuttgard
V4 karakter
⭐ Mason Benz
LV karakter
⭐ Mason Benz
V2 karakter
⭐ Mason Benz
lejáratásoknak / megalázásoknak
A gyerekes felfogás alatt nem igazán értem, hogy mire gondolsz.
Ez a két sor itt üti egymást, lejáratás és megalázás? Most ez mit jelent újra nyolcadikosak vagyunk és valaki elolvassa, hogy Marikának azt írtad, hogy tetszel?

Egyébként ne érts félre nem veled vagy azzal van gondom amit felvázoltál de annyira 2023 ez a komment.
Itt egy számítógépes játék, amiben van egy telefon amin most szeretnénk egy kicsit változtatni és majdnem az első hozzászólás az hogy szeretnéd védeni a személyi jogaidat
 
  • Tetszik
Reactions: Covy

xoflora

Barangoló
2022. 01. 23.
84
1 592
Budapest
V4 karakter
Amelia Tinsley 🇪🇸
Ez a két sor itt üti egymást, lejáratás és megalázás? Most ez mit jelent újra nyolcadikosak vagyunk és valaki elolvassa, hogy Marikának azt írtad, hogy tetszel?

Egyébként ne érts félre nem veled vagy azzal van gondom amit felvázoltál de annyira 2023 ez a komment.
Itt egy számítógépes játék, amiben van egy telefon amin most szeretnénk egy kicsit változtatni és majdnem az első hozzászólás az hogy szeretnéd védeni a személyi jogaidat
Szia,

Igazából ha már arra van ez az ötlet részleg, hogy bárki leírja a véleményét egy adott témáról akkor egyáltalán nem az a legjobb döntés, hogy személyeskedve azt mondod másra és a gondolkozására, hogy gyerekes és mintha a nyolcadik osztályban lennénk.😄

Te is elmondhatod a véleményedet és senki sem fogja leszólni. Oké, itt van a te nézőpontod, hogy téged nem érdekel, ki látja és ki nem azt, hogy mit írsz egy játékban, viszont rajtad kívül szerintem elég sokan gondolják ennek az ellenkezőjét.

Félre ne értsd, nem azzal van itt a baj, hogy te kifejted a véleményed, hanem azzal, hogy ezt hogyan teszed. Sokkal kedvesebben és több tisztelettel is meg lehet ezt fogalmazni vagy akár megbeszélni, mert még egyszer hangsúlyoznám, hogy arra van ez a részleg. Attól, hogy az elején kijelented arra amit más gondol, hogy nem vagy hajlandó még csak végigolvasni sem, csak magadat minősíted, tehát nem is értem akkor, ki itt a gyerekes? Az aki megfogalmaz és kifejt egy véleményt, vagy aki rosszindulattal az első pillanatban leszólja.
 

hernyo

Zöldfülű
2020. 11. 22.
187
1 125
V4 karakter
Ane Tinsley 🇪🇸
Ez a két sor itt üti egymást, lejáratás és megalázás? Most ez mit jelent újra nyolcadikosak vagyunk és valaki elolvassa, hogy Marikának azt írtad, hogy tetszel?
Nem értem, hogy hogyan üthetné egymást. A lejáratás / megalázás egyaránt a társadalom egyik legnagyobb problémája, ami közösségeket tesz tönkre.
Itt vagy te, aki a saját érdekeidet nézed. Legyen kényelmesebb, egyszerűbb vagy nem is tudom.
Itt vagyok én, aki a közösséget nézi, mások érdekeit, olyan dolgokat, amikről sokan nem tudnak, hogy mi mivel jár.

Megfogalmaztam egy kommentet érvekkel, te pedig végig azt szajkózod, hogy gyerekes mindenféle ésszerű érv és alátámasztás nélkül.
Úgy próbálsz véleményt formázni a kommentemről, hogy egyébként el sem olvastad, tehát nem értem, hogy miről beszélünk.
Hát nem tudom ezt így végigolvasni ez elég gyerekes felfogás.

2x leírtad más formában, hogy nem személyeskedni szeretnél, viszont gyakorlatilag 2x is azzal kezdted, hogy a felfogásomat kritizálod, mellesleg alaptalanul.
Belemehetnék abba, hogy beszűkült a látóköröd, de igazából ezt már felvázoltad az előbb.


Itt egy számítógépes játék, amiben van egy telefon amin most szeretnénk egy kicsit változtatni és majdnem az első hozzászólás az hogy szeretnéd védeni a személyi jogaidat
A számítógépes játékok körében meglepődnél, hogy mennyire fontos a személyi jog.
Ha rendesen elolvastad volna, akkor leesett volna, hogy a joghoz én is vicceskedve álltam hozzá, viszont így volt a legérhetőbb.

Viszont egy valamit magyarázz el nekem, mert én nem értem ezeket a generációs megnyilvánulásokat.
annyira 2023 ez a komment.
Ezt kérlek fejtsd ki nekem, mert szeretném megérteni, hogy az emberek mire gondolnak ezalatt és pontosan milyen is egy ilyen komment.
 
  • Tetszik
Reactions: .Hunor

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 934
4 475
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
forumhsz.png



Amúgy kb így érzem magam, kell a full dia szett ide már
*ötleteknél
 

Teaspoon

Pötyögtető
Támogató
2021. 03. 30.
413
1 121
V4 karakter
Viktoria Bierhals
LV karakter
Kendall Miller
Én támogatom az ötletet, jó lenne egy kikapcsolás vagy repülőgép üzemmód is, ha azt akarjuk, hogy ne tudjanak elérni.

A fentiekkel kapcsolatban, pedig annyit, hogy ha valaki illegálkodik, akkor vesz szépen egy "throw away" telefont, és miután letudta az üzletet kidobja szépen a kukába.
 
  • Tetszik
Reactions: Covy és Ivano

Pappesz

Újonc
Támogató
2019. 07. 30.
25
43
V4 karakter
Kriszt Ryan
Jól hangzik, Támogatom! A Repülőgép üzzemódos ötlettel társítva szerintem nagyon frankó.
 
  • Tetszik
Reactions: Ivano

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 934
4 475
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Jajah, adom! Meg lehetne egy drágább fajta teló (400.000 dollár is akár) aminek a kamerájába belelépve a kamera itemet kapjuk meg lényegében. Szerintem ez is ötletes lenne, hiszen egy felső katos telefon kamerája közel tud annyit, mint egy közép katos kamera. Sok pénzt kivinne szerintem.
// vagy akár ezt egy Pp-s itemként behozni és úgy még csak nem is rabolható
 

Covy

Újonc
2022. 02. 12.
11
16
V4 karakter
Taylor Leeuwen
Jó ötlet támogatom plusz még lehetne olyan is ha el lopják a telefonod akkor mások is el tudják olvasni az SMS amit írtál. látnák azt is hogy kivel beszéltél utoljára plusz hogy milyen telefon számok vannak el mentve a telefonodba.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.