Öcsipók - cukro

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Öcsipók

Újonc
2019. 01. 10.
26
52
V4 karakter
Chuck Wiseman
1cf152a23a6401c9124c4e3215a30327.png



Neved:
Öcsipók/Sonder


Panaszra tett moderátor neve:
cukro


Panasz oka:
Indokolatlan ban (Multiaccount)


Bizonyítékok (kép, log, videó stb..):
Nincs rá szükség szerintem. (?)


Egyéb megjegyzés:
Egyébként sem bújom nap mint nap a fórumot, de amikor meg felnéznék, akkor is azzal kell találkozzak, hogy kitiltanak egy olyan indok miatt, aminek utána se jártak. Egy lakásban élek a másik kitiltott úriemberrel (Sonder), de cukrot egy és csak egy dolog érdekli, a közös IP-cím. Ahelyett, hogy megnyitotta volna a profilunkat, és megnézett volna 1-1 oldal hozzászólást, és észrevenné, hogy úristen, hisz ez két különböző hús-vér ember. Még közös élménykép topicot is csináltunk. Másra nem tudtam gondolni, hogy mi volt az a nyom, amire szagot fogott cukro. Sok multiaccos van, igen, régen is volt, de azoknak 1 vagy még annyi hozzászólása sincs, 1 napja regisztrálták őket, és had ne soroljam az árulkodó jeleket. Vagy lehet mégis kellene? Ennek tényleg ez a menete? Egyezik az IP, nem szólok senkinek, egy üzenetet se írok az illetőnek, hogy hé, bizonyítsd már be, hogy nem te vagy mindkettő, máskülönben adios. És akkor ezek után még én járkáljak fel TS-re, meg nézegessem mikor elérhető az az ember, aki fele ennyi energiát nem fektetett abba, hogy kivágjon két ártatlan embert fórumról. Köszi.
 

Cukro

hasagi
2019. 01. 10.
790
4 763
22
Cegléd
V4 karakter
Leo Duffy
LV karakter
Raul Ponac
Szia, nem értem mire fel ez a stílus, de oké.. Ebbe én már nem szólok bele, leírom az én álláspontomat ezzel kapcsolatban.

Reportolták a profilotokat, hogy multiacc gyanú. Valóban egyezett az IP címetek, meg is kaptátok érte a multiaccount bant.
Fel is kerestetek TS-en, a következő beszélgetés zajlott le:

<23:10:20> "Chuck Wiseman": Ki lettél tiltva. Indok: Multiaccount (Sonder) @Cukro.
<23:11:55> "cukro": Öcsipók
Újonc
Csatlakozott 2019. 01. 10. Üzenetek 26 Reakció pontszám 45
XY IP CÍM 11 times Hétfő 008-kor - Ebben a pillanatban
<23:12:15> "Chuck Wiseman": Egy háztartásban élünk.
<23:13:34> "Chuck Wiseman": De egyébként sem értem, láthattad volna, hogy külön topicokban ott van, hogy neki meg nekem mi a karakterem neve.
<23:13:51> "Chuck Wiseman": És a szerveren is ugyanúgy külön tevékenykedünk.
<23:31:36> "Chuck Wiseman": Lassan lépnék le, úgyhogy reagálnál kérlek? < Tény és való, hogy nem válaszoltam x ideig, de Jerry csoportban ellenőrizheti, hogy a felkeresés után rá 1 percre már feltettem a kérdést ezzel kapcsolatban. Szóval nem azért nem reagáltam negyed 12-kor az üzenetedre, mert nem érdekelt, szimplán kiment a fejemből, de attól függetlenül az ügyet elkezdtem.
<23:321> "cukro": Rákérdeztem felsőbb embereknél, ha lesz fejlemény leszedem.
<23:32:30> "Chuck Wiseman": Ha most elküldi UCP-jét imguron meg én is leszeded még most?
<23:33:15> "cukro": Amíg a felettem lévők nem bólintanak rá, addig nem szedem le. < Itt leírtam ugyan azt amit elötte, hogy milyen feltétellel szedem le a bant.
<23:33:26> "Chuck Wiseman": Brilliant
<23:33:28> Your chat partner has disconnected.

Ezt az elköszönést és a disconnectet már nem tudtam mire vélni.. Segítségért jössz, segítséget nyújtok. Miért képviselsz velem szemben ilyen stílust? Ráadásul rendes voltam, mert még ez után is nekiálltam kutakodni, hátha jutok valamire az üggyel kapcsolatban. Megnéztem az IG neveteket, ahogy te is említetted "láthattam volna, hogy külön karakter nevetek van".

<23:50:58> "cukro": Chuck Wiseman és Toby Hughes
<23:51:34> "NATAZ": egyik se létezik.

Reggel meg is kaptam a választ csoportban, le is került rólatok a ban.
 

Öcsipók

Újonc
2019. 01. 10.
26
52
V4 karakter
Chuck Wiseman
Reportoltak? Ki? Én egy darab hozzászólást írtam egy PK-hoz a közelmúltban, Sonder meg egy hozzászólásra reagált annál a PK-nál, hacsak nem valaki elképesztően mérges volt arra a HAHA reakcióra, akkor mást nem tudok elképzelni miért nézegetné minden reagáló felhasználóját és reportolgatná az én felhasználómmal együtt.

A stílusomat nem értem miért kell megszólni, az előző hozzászólásomban semmi sértő nincs, az meg, hogy úgy "köszönök" el, hogy "Brilliant", annyit takart, hogy nem örültem a te "segítségnyújtásodnak", mert az minden volt, csak nem segítségnyújtás. Nem köszöntem el, hogy jó éjszakát, vagy mi a gond? Nincs kőbe vésve, hogy mézes mázosan kell egymással beszélgetni, a tisztelet nem abból fakad. Hidd el, a tiszteletet ettől függetlenül ugyanannyira kapod meg tőlem, mint én tőled.

Az, hogy 10 percet vártam nem lett megemlítve, nem volt vele semmi gond, csak jeleztem, hogy mennék és ennyi. Nem hoztam fel a panasznál se.

Visszatérve az esti üzenetváltásra. Nem mondtál el semmi konkrétumot, nem mondtad el, hogy reportoltak, nem mondtad el, hogy mi alapján derült ki a "multiaccount", nem kértél bizonyítékot, hogy nem multiaccount, semmit, csak bemásoltad a profilomról, hogy x ideje tag, és stb. Aztán meg lezártad azzal, hogy majd ha jeleznek akkor lesz fejlemény. Melyik része a segítségnyújtás? A profilom adatait magamtól is látom, az meg, hogy várhatok a fejleményekre semmivel sem hozott engem közelebb ahhoz, hogy megértsem a kitiltásom mivoltját.

Rendes vagy, hogy utána nézel? Ne haragudj de nem biztos, hogy hálásnak kellene lennem. hisz ez is része a feladatkörödnek. Chuck Wiseman nem létezik?
83801Gavin_BedellChuck_Wiseman�?j sztorit szeretnék kialakítani.2018-12-12 19:28:37Elfogadva
2018 óta létezik.

Toby Hughes? Na ez a név nem tudom honnan került elő, de Sonder hozzászólásai között ott egy topic, abban egy log, és ott az IG neve. Nekem 2 percbe telt megtalálni. Charles Hatch.

Nem számon akarlak kérni, mert attól tartok, hogy ez is az én számlámra lenne írva, hogy mi jogon teszek meg ilyet. De attól még a kíváncsiságom nem csillapodott, hogy miért nem lehetett felkeresni engem vagy Sondert a ban előtt, hogy legalább tisztázzuk magunkat, és ne mi nekünk kelljen utánad járkálni.
 
  • Tetszik
  • Dühítő
Reactions: amar1ka és Sonder

Cukro

hasagi
2019. 01. 10.
790
4 763
22
Cegléd
V4 karakter
Leo Duffy
LV karakter
Raul Ponac
Tegnap 14:23 perckor lett reportolva Sonder. Ezt, hogy ki ezt nem adom ki, akinek látnia kell az látja és vissza is tudja követni a report naplót.

"a tiszteletet ettől függetlenül ugyanannyira kapod meg tőlem, mint én tőled." Ezt szintén nem értem, tisztelettudóan állok jelenleg is hozzátok, este is megadtam a kellő tiszteletet, tudtodra adtam mikor fogom levenni a bant.

Mit számít az, hogy este nem adtam a tudtodra a reportot? Se akkor, se most nem adhatom ki a részleteket. Semmi lényege nincs annak, hogy nem adtam akkor tudtodra a reportot, semmin nem változtatott volna a helyzeten, hogy én találok rá az IP egyezésre magamtól unalmamban, vagy valaki jelzi. IP egyezésetek volt, multiaccount miatt meg is kaptátok a kitiltást. Nem kértem bizonyítékot, hogy nem multiaccount. Nem nekünk kell kérni a tisztázást, egyértelmű volt az IP egyezés, innentől kezdve ha félreértés, akkor felkeresel és le is kerül rólad a ban. Csak bemásoltam a profilodat, igen. Itt az mondható el, amit te a saját szavaiddal mondtál. Ahogy te hozzámálltál, úgy én is. Illőnek tartottam volna a köszönést és a normális hangnemet, de valahogy nekem nem ez jött le. Melyik része volt segítségnyújtás? Tudtomra adtad, hogy kavarodás van, én ezt figyelembe is vettem, nekiálltam utánajárni az ügynek. Reggel amint megkaptam a választ első dolgom volt, hogy levettem a kitiltást.

A logot bemásoltam, Admin nem találta a karaktereket. Bizonyára félreírt valamit, vagy félrenézett. Én rákérdeztem, azt mondta nem létezik ilyen, előfordul a kavarodás, ő is emberből van, hibázhat, főleg éjfélkor.

Toby? Sonder profilján a V3 karakter fülnél Toby Hughes szerepelt, csak bizonyára nem frissítette azt kellő időben, a fórum szabályzat márpedig előríja. Nem a hozzászólásai után kutakodtam, hogy valóban napra pontos név van megadva, hanem a feltüntetett Toby Hughes névre kerestünk rá. (Itt is látható, hogy volt Toby Hughes karaktere, szóval.. Innen került elő: https://imgur.com/a/ovaD7j4 )

4.)A fórumon kötelező feltüntetni az IG nevedet. Legalább egy szerveren lévő karaktered nevét kell feltüntenti a profilodon. A megfelelő részlegbe csak akkor írhatsz, ha az ahhoz tartozó karaktered neve meg van adva. Pl.: ha V2 részlegre akarsz írni akkor köteles vagy a V2 karaktered megadni
Büntetés: Örökös kitiltás míg nincs feltüntetve a neved, keress fel egy Globális Moderátort!

Reagálva az utolsó részre: Kellően utána jártam az ügynek, IP egyezésetek volt, nem úgy zajlik a multiaccount szűrés, hogy MI mint Globális Moderátorok keressük fel az adott személyt, hogy valóban nem multiaccount? Ti is, mint mindenki más akinek IP egyezése van az megkapja a multiaccount bant, ha pedig félreértés (ami jelen eseteben nálatok is volt), akkor felkeresi az adott személyt TS-en és tisztázza magát. (ahogy ti is tettétek)
 
Utoljára szerkesztve:

Öcsipók

Újonc
2019. 01. 10.
26
52
V4 karakter
Chuck Wiseman
Abban az esetben, ha egy trollkodó 0 perces felhasználóról van szó megérteném, hogy nem kutakodtok, és kitiltjátok kérdezés nélkül. De semmi nem utalt arra, hogy bármilyen a fórum közösségére ártalmas hozzászólásaink vagy megnyilvánulásaink lennének. Két totál ártalmatlan profil, és pont ezért reméltem, hogy legalább ilyen esetben tesztek kivételt, és engedtek el 1! nem több, 1 darab üzenetet, hogy szeva, egyezik az IP-tek, ezt valahogy magyarázzátok már el. Úgy viselkedsz, mintha 20-20 hozzászóláson keresztül kötekednénk felváltva az accountokból, és azonnal tiltani kellene. Pont ezért nem értem, hogy miért nekem kell járkálni utánatok.

Egyszer tettem fel a kérdést az előbb, hogy ki reportolt, de nem arra irányult se most sem este a kérdezősködésem, hogy márpedig ki az mert megkeresem és olyat írok neki, hogy azt megemlegeti. És egyébként is, ha mégis érdekelne, a ti szabályaitokat nem tudhatom, hogy ki adjátok-e vagy sem, ugyanúgy jogosan tenném fel a kérdést.

Az IG nevet kiírom a profilomra dolgot most nem keverném bele, majd ő megváltoztatja, vagy nem, ő dolga, én nem is védem emiatt.

És félreérted, nem azért írtam ezt, mert TE nem adod meg a tiszteletet, látom, hogy megadod. Ezzel a tisztelet/stílus dologgal nekem semmi bajom nem volt és most sincs.

Arról meg sajnos nem tehetek, hogy az admin akit felkerestél nem találta meg a létező karakterem. De ha este elfogadod, hogy elküldjem az UCP-met, meg Sonder is elküldte volna, akkor ez is meg lett volna spórolva, és a hibafaktor is egyenlő lett volna 0-val. Csak hát tisztázni se tisztázhatom magam, mondván a felsőbb emberek majd dolgoznak helyettem.

Egy szónak is száz a vége, nekem az a bajom, hogy egy kalap alá vesztek egy olyan felhasználóval amit tegnap regisztrálnak Szingapúrból, és NEM, nem a miniszterelnök fia vagyok, hogy engem csak így és úgy lehet kitiltani, de egy üzenetbe senki se hal bele, és akkor a felsőbb emberekre sincs szükség, mert 2 screenshot és 2 mondat után kiderült volna, hogy nincs itt semmi turpisság.
 
  • Tetszik
Reactions: Sonder

Cukro

hasagi
2019. 01. 10.
790
4 763
22
Cegléd
V4 karakter
Leo Duffy
LV karakter
Raul Ponac
Nem feltétlen abban merül ki a multiaccunt, hogy valaki azért használja a 2 accountot, hogy trollkodjon, esetleg bannolva jöjjön fel. Nap mint nap keresnek fel minket, hogy multiaccount miatt bant kaptak, mert annó regisztráltak véletlen két accountot, esetleg elfelejtették a jelszavukat etc. (Nálatok is ez volt a tippem, mivel napra pontos a regisztrációtok.) Ilyenkor TS-en felkeres az, aki bant kapott és leülünk megbeszélni, hogy miként jöhet vissza a fórumra, melyik accountját kéne törölni. (Félreértés ne essék, sok sok feltétel kell ehhez, hogy ez létrejöjjön, szimpla Multiacc miatt, mert épp a másik bannolva van nem csináljuk ezt.)

Feltetted a kérdést a reporttal kapcsolatban, hogy ki volt az. Válaszoltam rá szimplán, hogy ilyen információt nem adhatunk ki.

Mai nap meg is változtatta Sonder az IG nevét, de még mindig praktikusabb, ha nem végiggörgetem az összes hozzászólását és keresgélek, hogy hol lehet rá PK, ahol van egy napi log, amiben szerepelnek nevek és találjam ki melyik lehet ő. Nem kell hozzászólásokat visszanézni, nem kell topicot olvasni, nem kell napi logot nézni, nem kell keresgélni. Nagyon egyszerűen a feltűntetett IG nevére keresek rá. (A te helyzeted ugye valószínűleg gépelési hiba lehetett, mivel mint bemásoltad létezik a karaktered, Admin viszont nem talált rá.)

Örülök, hogy így látod a helyzetet. Törekszek rá, hogy lényegretörően és tisztelettel társalogjak veled.

Ahogy az első hozzászólásomba leírtam, amint írtál rá 1 percre már továbbítottam is a gondodat, szóval az ügyintézés már megkezdődött. Onnantól, hogy kapok két UCP képet ugyan úgy meg kell várnom mások tanácsát ilyen helyzetben. Ha végigfutom a 2 képet, oké minden passzol, létezik két karakter, megkapjátok az UB-t és reggel jön a válasz, hogy ilyen nincs? Akkor magamnak csinálok plussz munkát, illetve a ti időtökkel játszok, hogy egyszer már lekerült a ban, sikerült megbeszélni, most akkor kezdődhet előről. Mindenki jól járt, hogy össz - vissz egy éjszakán át voltatok bannolva és azóta gondtalanul fórumozhattok. Felsőbb emberek dolgoznak helyettem.. Nem. Nem vártam el, hogy ezt az ügyet lepasszolom és majd megcsinálja az aki tapasztaltabb, netán Jerry. A véleményüket kértem ki ezzel kapcsolatban, plussz nem úgy állok a munkához, hogy majd más megcsinálja helyettem. (Lásd még éjfélkor is a Fórum segítségnyújtásba tartózkodtam, bárki aki gonddal küszködött segítettem neki az éjszaka közepén, szóval semmi "majd dolgoznak helyettem" dolog nem volt..)

Ahogy fentebb leírtam, speciel én nem vettelek egy kalap alá bennetek, mivel látszott, hogy nem napokkal ezelőtt regisztráltatok, nem trollkodtok, nem dobáljátok a haha reactot.. Magyarán én már elvetettem ezt, amikor a reportot intéztem. Ahogy le is írtam, az jött le, hogy 2 accountot regisztráltál és valami oknál fogva, esetleg véletlenül újat kellett csinálni. És számítottam rá, hogy felkeresel és megbeszéljük, hogy hogyan tovább, miként tudsz fórumra visszajutni, úgy hogy az egyik accountod törölve lesz.

edit: Mivel Globális Moderátorként nincs hozzáférésem UCP-ben kutakodni, így ez már nem is az én hatásköröm, hogy kiderítsem valóban létezik -e a két karakter. Annyit csináltam ami az én feladatom, az hogy éjfélkor kérek segítséget Admintól az már csak jóindulat a részemről, ugyanis semmi kötelezettségem nem volt ezzel kapcsolatban. < válaszolva, hogy mi is a feladatköröm és mi nem.

Ha nem muszáj nem írok több hozzászólást, mert nem látom értelmét annak, hogy ti raktok rám panaszt, de a panasztevő egyik tagja (Sonder) mindig talál valami nevetségest az irományomba.
 
Utoljára szerkesztve:

Öcsipók

Újonc
2019. 01. 10.
26
52
V4 karakter
Chuck Wiseman
Azt, hogy ki mivel reagál a hozzászólásodra sajnos nem tudom kontrollálni, de láthatod én is kapom, fölösleges is vele foglalkozni.


You are banned temporarily. Reason: "Változtass a hozzáállásodon. (Flegma stílus fórum mod.-al) ~Morcos"
Try again in 5d 13:29:32

Na de ez azért már picit sok nem? Azért mert nem köszönök, egy darab obszcén szót nem írok, nem kötekedek, felajánlom a bizonyítékot, és nem tetszésemet egy brilliant-tal fejezem ki, az 1 hét ban? Ebben semmi flegmaság nem volt, akkor lettem volna flegma, ha azt írom, hogy "minek bannolsz ember, nincs jobb dolgod?" Erre már végképp semmi szükség nem volt.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Marco és Sonder

Jerry

A nép hangja
Very Important Person
2019. 01. 08.
3 909
4 513
31
Mulholland 🌆
V4 karakter
Quinto Montanez 🇲🇽
Szép jó napot mindenkinek!

Végig olvastam a panaszt. Ha jól olvasom, indokolatlan ban miatt írtál panaszkönyvet.
Nem igazán értem a gondolkodásmódod, le lett szedve a ban, és egyből siettél PK-ra tenni a moderátort, számon kéred hogy miért banolt, úgy hogy neked gőzöd sincs arról hogy mi hogyan működik fórumon, olyan hangnemben írsz ami nem biztos, hogy célravezető ebben az esetben.

Leírom neked, hogy később ne legyen félreértés a multiaccount banokkal kapcsolatban mi az eljárás.
Ha IP egyezésed van, függetlenül hogy hány hszed van, mikor regisztráltál, kiosztható a ban a profilodra.
A Globális Moderátornak nem szükséges multiaccount ban előtt felkeresni egyik profilt sem, ugyanis erre rámenne napi szinten 5-6 óra, amit természetesen nem várhatok el tőlük, valamint a többi dolgukra sem maradna érdemben semmi idő.
A nem trollkodó több éves felhasználók esetében is tilos a multiaccount, független attól hogy mennyi és milyen hozzászólása van az illetőnek.

Még végszóként annyit mondanék, hogy előbb a saját portádon sepregess, utána kérj számon egy moderátort, és ha lehet ne ilyen stílusban ha kérhetném. A moderátorok számonkérését kérlek hagyd meg nekem, köszönöm szépen!

Edit: Ha nincs mondani valód akkor zárom a panaszt következmény nélkül, cukro helyesen járt el, nem történt túlkapás. Helyezem a panaszt!
 
Utoljára szerkesztve:
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.