Növényfarm

Agro

Újonc
2019. 02. 08.
49
53
V4 karakter
Worton D Lambert

Növényfarm fejlesztés



Már régóta bent van a növényfarm a szerveren, ha jól tudom 2017 körül került be. Azóta nem nagyon lett piszkálva ez, és szerintem egy frissülés rá férne. Nem egy rossz hobbimunka szerintem, csak már kicsit elavult, illetve 10%-t sem keresi meg a többi hobbimunkának. Az akkori keresethez nem volt egy rossz munka, 3 nap alatt körülbelül 1 óra munkával keresett 35.000$-t ha jól emlékszem, ami körülbelül 3-4 óra távolsági buszozással ért fel. Most már sajnos 20 perc alatt megkereshető urmatransal ez a összeg, így teljesen felesleges ez a hobbi ha nem drogtermesztés céljából vesszük. Szerintem egy ár, illetve script frissülés ráférne hogy szintre hozzuk a többi hobbimunka fizetéséhez.

Konkrét ötletek:

  • Termékek eladási ára növelése (Szintre hozni a többi hobbimunkához.)
  • PP-ből fejleszthető farm (Például 1200PP-ért extra extra 2 sort (40 kockát) hozzáad a farmhoz, ezáltal több növény termeszthető egyszerre bent.)
  • Nem csak egyszer szüretelhető növények (Ne csak egyszer lehessen szüretelni mondjuk a paradicsomot, hanem legyen rá mondjuk 3-4 alkalom, akár több is mivel igazából sem dobják ki a növényt első szüretelés után, szintén növelve ezzel a fizetést.)
  • Trágyalehetőség (Utánfutóval behozható trágya, (sima illetve pp-s) amivel esetleg gyorsíthatjuk, vagy megnövelhetjük a termések számát (példának egy bokron több paprikát lehessen szüretelni), vagy esetleg ezek a hatások nélkül, viszont muszáj lenne termelés céljából használni.)

Viszont hogy kicsit reálisabb legyen:

  • Magvak ára növelése (Most szinte ingyen bele lehet vágni egy ilyenbe, szerintem ezen is változtatni lehetne.)
  • Növények megnövésének ideje növelése (Több napot vegyen igénybe a növények megnövése, példának egy, másfél hét az első szüretelésig.)
  • Hogy ne legyen olyan egyszerű tartani, pár nehezítést be lehetne hozni a rendszerbe, például gyomlálást (Mondjuk 3 naponta végig kéne menni egyesével az összes növényen kigyomlálni, vagy valami hasonló).

Végszó:

Ezek az én ötleteim, szerintem ezek ha nem is mind, de van pár jó ötlet ami bekerülhetne nem túl sok szerkesztéssel a jelenlegi rendszerbe. Ezt a listát lehetne még bővíteni, akár egyszerűsíteni, de nekem most ezek jutottak eszembe.​
 

Padawan180

Aktív fórumozó
2019. 01. 23.
254
563
V4 karakter
Nsubuga Nelson Obata
LV karakter
Mubarak Gyasi
V2 karakter
-
Nagyon nagyon régóta mondom, az állatfarm bejövetele óta hogy fel kéne turbózni. Sokkal jobban is tetszik a növénytermesztés mint a birkanyírás, meg amúgy is közelebb áll egy átlag emberhez a dughagyma ültetés mint a ganézás. Szintre kell hozni a fizetését, meg kell nézni mennyit lehet keresni a bányával meg az antikozással, horgászattal, időrányosítani a farmmal, és valahogy belekalkulálni azt hogy a növényfarm nem időigényes annyira. Annyit kéne adnia kb mint az állatfarmnak. Nem mellesleg én simán megcsinálnám olyanra a farmrendszert mint a bányát vagy a festőműhelyet, hogy egy külön dimenziós bérlemény legyen, és összevonnám a kettőt. Egy tanyán lehessen növényeket termelni (ültetményes, fák, bokrok) és állatokat is tartani. Emellett lehetne akár a takarmány/szerzemény feldolgozó, és már csak a képzelet szabna határt (állatok alól a felszedett szalma lehetne trágya pl) hogy mi mindent lehetne még így megvalósítani. Mindenesetre a jelenlegi script is tök fasza, de érezhetően "régi" a v4-es megvalósításokhoz képest. Szóval szerintem a fizetéskiegyenlítés mellett egy kis ráncfelvarrás is ráférne. (Ugyanitt tök jó lenne egy ilyen újfajta kreatív és menő scipttel egy rákászat, előbb említett külön dimenziós tanyabérlemény mellett<3)
 

Teaspoon

Pötyögtető
Támogató
2021. 03. 30.
409
1 100
V4 karakter
Viktoria Bierhals
LV karakter
Kendall Miller
simán megcsinálnám olyanra a farmrendszert mint a bányát vagy a festőműhelyet, hogy egy külön dimenziós bérlemény legyen, és összevonnám a kettőt
És akkor a lag is megszűnne BB / autó kiváltónál a sok farm miatt, Én egy nagy üvegházat tudok elképzelni, több csarnokkal mint a fényező.
 

Pufika_Kupi

Újonc
2024. 02. 24.
56
32
V4 karakter
Tokunaga Satoshi
Szia! Támogatom az ötletedet, ráférne már egy kis fejlesztés a növényfarmra!
 

Brodesz

Újonc
2023. 04. 17.
65
118
Balatonfüred
V4 karakter
Tiana Cassandra
Nagyon nagyon régóta mondom, az állatfarm bejövetele óta hogy fel kéne turbózni. Sokkal jobban is tetszik a növénytermesztés mint a birkanyírás, meg amúgy is közelebb áll egy átlag emberhez a dughagyma ültetés mint a ganézás. Szintre kell hozni a fizetését, meg kell nézni mennyit lehet keresni a bányával meg az antikozással, horgászattal, időrányosítani a farmmal, és valahogy belekalkulálni azt hogy a növényfarm nem időigényes annyira. Annyit kéne adnia kb mint az állatfarmnak. Nem mellesleg én simán megcsinálnám olyanra a farmrendszert mint a bányát vagy a festőműhelyet, hogy egy külön dimenziós bérlemény legyen, és összevonnám a kettőt. Egy tanyán lehessen növényeket termelni (ültetményes, fák, bokrok) és állatokat is tartani. Emellett lehetne akár a takarmány/szerzemény feldolgozó, és már csak a képzelet szabna határt (állatok alól a felszedett szalma lehetne trágya pl) hogy mi mindent lehetne még így megvalósítani. Mindenesetre a jelenlegi script is tök fasza, de érezhetően "régi" a v4-es megvalósításokhoz képest. Szóval szerintem a fizetéskiegyenlítés mellett egy kis ráncfelvarrás is ráférne. (Ugyanitt tök jó lenne egy ilyen újfajta kreatív és menő scipttel egy rákászat, előbb említett külön dimenziós tanyabérlemény mellett<3)
Szia, régebben szerintem inkább azért jött be a farm, mert a drogokat addig házban lehetett ültetni. Azonban így nyílt egy új lehetőség a civileknek is, illetve a drogokat is más módon lehetett így ültetni. Mostmár aki növényfarmot csinál az egytől-egyig drogot ültet bele, leginkább az illegál használja. Elsősorban tehát a drogok miatt van a farm, de hamár bekerült maga a farm, akkor a civilek számára is adott egy új lehetőséget. A fizetésen valóban lehetne emelni, mert nagyon keveset lehet belőle kapni.
A fent említett ötleteiddel nincs problémám, de szerintem aki ilyet akar csinálni az menjen el farming simulátorzni, abban ez kivitelezhető mind.
Szóval az áron lehetne emelni, ezt TÁMOGATOM, de szerintem nagyon nem kellene hozzányúlni a dologhoz.
 

iWYO

Újonc
Támogató
2023. 09. 08.
13
24
25
V4 karakter
Brody De Quinlan
Teljes mértékben támogatni tudom ezt az ötletet. Ahogyan a fényező, így ezen is kellene egy boostot csinálni így a játékosok is szívesebben csinálnák.
 
  • Tetszik
Reactions: Teaspoon

sziakamera

Újonc
2023. 08. 13.
33
64
V4 karakter
Alexander Noskov
LV karakter
Alice Blitz
Nekem a jelenlegi rendszer is bejönne, de azt se bánnám ha kapna egy faceliftet, az árakat viszont tényleg adnám, ha kicsit megnövelnék.
 

theR3Y

Zöldfülű
Támogató
2019. 01. 10.
202
104
V4 karakter
Joseph Ross
LV karakter
Joseph Rey
Növények megnövésének ideje növelése (Több napot vegyen igénybe a növények megnövése, példának egy, másfél hét az első szüretelésig.)
Ennek az egy kivételével támogatom az ötletet teljes mértékben. Csak ne kelljen már ennyit várni 4-5 nap bőven elég lenne azért. Szivessen csinálnám én ezt is ,de ameddig ennyire durván nincs ára sajnos túl sok kedvem nincs hozzá. Amúgy remek leirást is csináltál hozzá!
 
  • Tetszik
Reactions: Padawan180